Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 1, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
3 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:18.11 |
14 |
4 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
5:12.98 |
115 |
5 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HERLEV |
|
50m |
5:16.21 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
VI39 |
|
50m |
5:12.93 |
86 |
2 |
Victoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
5:08.12 |
82 |
3 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
5:07.03 |
208 |
4 |
Natalie Clara Petersen |
2002 |
0296AB |
GENTOFTE |
|
50m |
5:06.09 |
261 |
5 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
5:07.00 |
246 |
6 |
Kathrine S. Jørgensen |
2002 |
0258AJ |
AIF |
|
50m |
5:08.01 |
181 |
7 |
Laura Lyngbye Nybroe |
2002 |
0272AL |
VEST |
|
50m |
5:12.37 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
5:05.71 |
178 |
2 |
Emma Mikkelsen |
2001 |
0176AB |
VEST |
|
50m |
5:05.00 |
239 |
3 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
SLANGERUP |
|
50m |
5:02.98 |
165 |
4 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
5:02.36 |
300 |
5 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:02.94 |
49 |
6 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
50m |
5:04.08 |
247 |
7 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
5:05.56 |
125 |
8 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
50m |
5:06.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
5:01.35 |
279 |
2 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
4:59.61 |
127 |
3 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
4:58.67 |
253 |
4 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
50m |
4:58.41 |
203 |
5 |
SIF Nikoline Madsen |
2001 |
0122AQ |
GENTOFTE |
|
50m |
4:58.66 |
233 |
6 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
4:59.18 |
146 |
7 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
5:00.11 |
289 |
8 |
Anika Hedegaard |
2002 |
0266AA |
KVIK |
|
50m |
5:02.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
4:57.31 |
126 |
2 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
50m |
4:56.47 |
278 |
3 |
Sofie Andersen |
2001 |
0174AM |
SLAGELSE |
|
50m |
4:55.52 |
102 |
4 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:54.46 |
180 |
5 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
50m |
4:55.11 |
99 |
6 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
50m |
4:56.45 |
134 |
7 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
4:56.69 |
204 |
8 |
Maria Munch-Menzer |
2001 |
0132AG |
GENTOFTE |
|
50m |
4:57.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
4:51.58 |
212 |
2 |
Zoe Henningsen |
2001 |
0128AN |
SK-SYD |
|
50m |
4:49.41 |
66 |
3 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
4:48.22 |
59 |
4 |
Frederikke Petri |
2001 |
0168AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:45.10 |
214 |
5 |
Clara Neumann |
2001 |
0164AC |
SK-SYD |
|
50m |
4:48.00 |
198 |
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
4:48.46 |
2 |
7 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
50m |
4:50.91 |
10 |
8 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:53.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
4:41.29 |
287 |
2 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
50m |
4:40.59 |
67 |
3 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
4:39.96 |
213 |
4 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
SK-SYD |
|
50m |
4:37.83 |
11 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
4:39.04 |
179 |
6 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
4:40.25 |
305 |
7 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
4:40.78 |
139 |
8 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
4:43.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
30 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|