Startliste for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 10.00
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Øst Årgang Grp 1, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
13:28 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
114 |
3 |
Villads Krarup |
2000 |
0015AE |
HERLEV |
|
50m |
1:05.58 |
232 |
4 |
Nicolai Youn Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:03.54 |
89 |
5 |
Jakob Forsberg |
2000 |
0053AM |
HELSINGE |
|
50m |
1:04.06 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
91 |
1 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
50m |
1:03.46 |
220 |
2 |
Casper Ramsdahl Sørensen |
2000 |
0013AU |
RINGSTED |
|
50m |
1:02.67 |
218 |
3 |
Daniel Schytte |
2000 |
0067AM |
RINGSTED |
|
50m |
1:01.81 |
121 |
4 |
Asger Flytkjær-Hansen |
2000 |
0097AP |
HASLEV |
|
50m |
1:01.44 |
182 |
5 |
Lars Thor Sørensen |
1999 |
9935AL |
VEST |
|
50m |
1:01.68 |
268 |
6 |
Daniel Dyrved |
2000 |
0047AK |
GSK |
|
50m |
1:02.00 |
44 |
7 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
1:02.98 |
202 |
8 |
Frederik Lund |
2000 |
0083AA |
GENTOFTE |
|
50m |
1:03.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
116 |
1 |
Markus Julian Lange |
2000 |
0017AJ |
HERLEV |
|
50m |
1:01.18 |
4 |
2 |
Christian K. Jensen |
2000 |
0099AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:01.12 |
302 |
3 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:00.99 |
53 |
4 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:00.94 |
225 |
5 |
Mikkel Steffensen |
1999 |
9933AH |
FR.SUND |
|
50m |
1:00.99 |
167 |
6 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.03 |
58 |
7 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:01.14 |
150 |
8 |
Lucas Hoffmann |
2000 |
0085AO |
HELSINGØR |
|
50m |
1:01.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
228 |
1 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:00.71 |
234 |
2 |
Kasper Bitzer |
2000 |
0079AK |
KORSØR |
|
50m |
1:00.60 |
251 |
3 |
Yukia Hansen |
2000 |
0035AL |
VI39 |
|
50m |
1:00.55 |
223 |
4 |
Oliver Larsen |
2000 |
0093AS |
FR.SUND |
|
50m |
59.97 |
26 |
5 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:00.49 |
131 |
6 |
Jakob Gersholm Baktoft |
2000 |
0069AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
1:00.60 |
292 |
7 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
50m |
1:00.63 |
250 |
8 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
9925AK |
VI39 |
|
50m |
1:00.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
69 |
1 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
50m |
59.80 |
119 |
2 |
Emil Compen |
2000 |
0037AC |
HASLEV |
|
50m |
59.69 |
81 |
3 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
59.46 |
51 |
4 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
50m |
59.15 |
297 |
5 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
59.28 |
110 |
6 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
59.54 |
221 |
7 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
9955AI |
FR.SUND |
|
50m |
59.72 |
310 |
8 |
Nikolaj Almeborg |
2000 |
0097AN |
RØNNE |
|
50m |
59.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
59.03 |
80 |
2 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
TRITON B |
|
50m |
58.96 |
55 |
3 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
58.68 |
240 |
4 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
50m |
58.63 |
56 |
5 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
58.63 |
153 |
6 |
Julius Thielst |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
58.79 |
267 |
7 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
59.01 |
33 |
8 |
Mikkel Halby |
1999 |
9999AI |
HOLBÆK |
|
50m |
59.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
31 |
1 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
58.24 |
195 |
2 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
TVS IF |
|
50m |
58.13 |
296 |
3 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
50m |
58.08 |
47 |
4 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
50m |
57.89 |
210 |
5 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
50m |
58.03 |
61 |
6 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
VORDINGB |
|
50m |
58.10 |
96 |
7 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
58.24 |
266 |
8 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
50m |
58.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
57.67 |
309 |
2 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
57.60 |
201 |
3 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
57.43 |
227 |
4 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
56.75 |
205 |
5 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
GENTOFTE |
|
50m |
57.06 |
30 |
6 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
57.48 |
254 |
7 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
57.66 |
3 |
8 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
57.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
50m |
56.30 |
173 |
2 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
55.99 |
77 |
3 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
50m |
55.56 |
241 |
4 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
54.70 |
1 |
5 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
54.88 |
189 |
6 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
50m |
55.62 |
224 |
7 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
50m |
56.28 |
294 |
8 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
56.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:28 |
|