Program för Färsingadoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
12 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 12, 50m Frisim Herrar |
Finaler (6) |
Sponsor: Lassessons Elektriska |
|
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
371 |
3 |
Nicodemos Abraha |
2000 |
AU0500 |
POSEIDON |
|
25m |
32.16 |
497 |
4 |
Melvin Sihlén |
2000 |
AV8100 |
SK SYDSIM |
|
50m |
31.43 |
240 |
5 |
Tage Tykesson |
2000 |
AW1900 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
31.62 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
392 |
2 |
Michael Birkeberg |
2000 |
AJ0700 |
SK RAN |
|
50m |
30.54 |
133 |
3 |
Alexander Kragesand |
1999 |
9955AQ |
TVS IF |
|
25m |
30.33 |
224 |
4 |
Kacper Figas |
2000 |
AX8300 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
29.84 |
585 |
5 |
Martin Stoltz |
2000 |
AR4900 |
YSTADS SS |
|
25m |
30.28 |
15 |
6 |
Karl Christiansen |
2000 |
0067AN |
RØNNE |
|
25m |
30.49 |
404 |
7 |
Marcus Karlin-Reteike |
1999 |
AS3599 |
SK RAN |
|
50m |
30.85 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
44 |
1 |
Andreas Norup |
1999 |
9927AP |
MK 31 |
|
25m |
29.46 |
309 |
2 |
Tobias Ranevi |
1999 |
AK7999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
29.13 |
272 |
3 |
Jonathan Skog |
2000 |
AB0900 |
KLIPPAN |
|
50m |
29.07 |
671 |
4 |
Elliot Larsson |
2000 |
af3300 |
SK LÖDDE |
|
50m |
28.87 |
23 |
5 |
Oliver Steen |
1997 |
9787AI |
RØNNE |
|
25m |
28.90 |
375 |
6 |
Oscar Johansson |
2000 |
AH4500 |
POSEIDON |
|
25m |
29.12 |
29 |
7 |
Daniel Brylov |
2000 |
0063AA |
MK 31 |
|
25m |
29.25 |
235 |
8 |
Erik Lycke |
2000 |
AM6700 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
29.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
98 |
1 |
Peter Forsberg |
1997 |
9787AS |
HELSINGE |
|
25m |
28.69 |
42 |
2 |
Halfdan H. Mørch |
2000 |
0009AF |
MK 31 |
|
25m |
28.66 |
451 |
3 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
28.49 |
297 |
4 |
Roy Hangård |
1999 |
AH0999 |
SK LÖDDE |
|
25m |
28.41 |
26 |
5 |
Christian Skøtte Vilhelms |
2000 |
0005AQ |
RØNNE |
|
25m |
28.42 |
480 |
6 |
Jonathan Hiltonsson |
2000 |
AH1300 |
SK SYDSIM |
|
50m |
28.65 |
364 |
7 |
Andreas Nordh |
1991 |
AN6591 |
OSBY SS |
|
50m |
28.68 |
411 |
8 |
Leonardo Nilsson |
2000 |
AS6900 |
SK RAN |
|
50m |
28.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
414 |
1 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
SK RAN |
|
50m |
28.12 |
40 |
2 |
August Terp Larsen |
1999 |
9959AL |
MK 31 |
|
25m |
27.93 |
101 |
3 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE |
|
25m |
27.32 |
538 |
4 |
Christian Andersson |
1995 |
AC9995 |
YSTADS SS |
|
25m |
26.98 |
449 |
5 |
Magnus Palm |
1975 |
AA5375 |
SJÖBO SS |
|
25m |
27.30 |
304 |
6 |
Elias Mårtensson |
1997 |
AV6997 |
SK LÖDDE |
|
25m |
27.46 |
115 |
7 |
Frederik Junker Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
28.01 |
112 |
8 |
Alexander Mogensen |
1999 |
9987AP |
HELSINGE |
|
25m |
28.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
131 |
1 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
TVS IF |
|
25m |
26.62 |
13 |
2 |
Nikolaj Almeborg |
2000 |
0097AN |
RØNNE |
|
25m |
26.37 |
103 |
3 |
Niels Breum Hansen |
1994 |
9411AE |
HELSINGE |
|
25m |
24.58 |
314 |
4 |
Oskar Strömberg |
1994 |
AM5194 |
SK LÖDDE |
|
25m |
24.11 |
102 |
5 |
Lars Breum Hansen |
1997 |
9713AA |
HELSINGE |
|
25m |
24.54 |
444 |
6 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
25m |
24.58 |
420 |
7 |
Artin Shahsavar |
1999 |
AV8399 |
SK RAN |
|
50m |
26.41 |
490 |
8 |
Erik Nilsson |
1996 |
AL7996 |
SK SYDSIM |
|
50m |
26.89 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 juni 2015 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
16:47 |
|