Program för Färsingadoppet 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Färsingadoppet |
|
Utskriftsdatum |
12 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Sjöbo |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
Sjöbo Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 16, 50m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
413 |
1 |
Daniel Novosel |
2002 |
AS3102 |
SK RAN |
|
25m |
40.88 |
416 |
2 |
Pavli Rafael |
2002 |
AS5902 |
SK RAN |
|
25m |
38.76 |
144 |
3 |
Fabian Claeson |
2002 |
AR7902 |
SS DELFIN |
|
25m |
36.41 |
592 |
4 |
Alexander Erlandsson |
2002 |
AG5502 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
34.52 |
32 |
5 |
Michael Elliks |
2002 |
0207AP |
MK 31 |
|
25m |
34.81 |
252 |
6 |
Alfred Jarvi |
2002 |
AC5102 |
SS IDEN |
|
25m |
37.26 |
475 |
7 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
50m |
39.64 |
159 |
8 |
Jacob Hansson |
2002 |
AM8902 |
SK HAJEN |
|
25m |
41.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
591 |
1 |
Maximilian Brink |
2002 |
AL1902 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
33.99 |
633 |
2 |
Douglas Romare |
2001 |
AD0301 |
TRELLEBORG |
|
25m |
33.63 |
496 |
3 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
33.43 |
231 |
4 |
Hampus Kinn |
2002 |
AM6102 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
32.95 |
107 |
5 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
33.16 |
599 |
6 |
Melker Svensson |
2002 |
AG4702 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
33.44 |
673 |
7 |
Isak Hellner |
2002 |
AI3302 |
SJÖBO SS |
|
50m |
33.87 |
424 |
8 |
Douglas Thulin Ahlström |
2001 |
AQ0901 |
SK RAN |
|
25m |
34.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Max Lilja |
2001 |
AW7301 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
32.15 |
552 |
2 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
25m |
31.02 |
294 |
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
50m |
30.65 |
135 |
4 |
Emil Mosegaard |
2001 |
0187AM |
TVS IF |
|
25m |
29.42 |
317 |
5 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
25m |
30.13 |
307 |
6 |
Isak Paulsson |
2002 |
AG1502 |
SK LÖDDE |
|
25m |
31.01 |
296 |
7 |
Ian Hangård |
2002 |
AB5302 |
SK LÖDDE |
|
25m |
31.45 |
463 |
8 |
Vilhelm Andersson |
2002 |
AE1502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
32.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
469 |
1 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
29.17 |
142 |
2 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
25m |
28.70 |
149 |
3 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
27.86 |
73 |
4 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
25m |
27.39 |
616 |
5 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEBORG |
|
25m |
27.40 |
440 |
6 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
28.38 |
118 |
7 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
25m |
28.87 |
478 |
8 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
29.25 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
12 juni 2015 |
Licensierad till: Sjöbo Simsällskap |
Utskriftstid |
16:47 |
|