Program för UGP1-Södertörn
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
UGP 1 - 2015 |
|
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Haninge |
|
Utskriftstid |
14:10 |
|
|
Arrangör |
Södertörns SS & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
24 januari 2015 |
|
|
|
|
Gren 8, 200m Medley Damer |
Finaler (13) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
669 |
1 |
Meja Morota |
2003 |
BK6403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
786 |
2 |
Elvira Weid |
2003 |
BI4203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
469 |
3 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
50m |
3:57.07 |
682 |
4 |
Sophie Sundqvist |
2003 |
AU5603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:45.30 |
660 |
5 |
Beata Kårén |
2003 |
AX1603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:47.74 |
692 |
6 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
3:57.82 |
498 |
7 |
Elin Furingsten |
2004 |
AT1404 |
SKURU IK |
|
25m |
|
624 |
8 |
Maja Bergström |
2002 |
BK0402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
665 |
1 |
Veronica Lythell |
2003 |
BC0603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:39.56 |
500 |
2 |
Felicia Heinz |
2004 |
AU8204 |
SKURU IK |
|
25m |
3:36.58 |
754 |
3 |
Tove Pettersson |
2004 |
AF0204 |
VÄSBY SS |
|
50m |
3:28.36 |
646 |
4 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:22.42 |
631 |
5 |
Alexandra Eriksson |
2002 |
BM8602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:28.18 |
689 |
6 |
Belize Engström |
2004 |
AI5404 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:32.25 |
480 |
7 |
Alma Cyrus |
2003 |
AN4603 |
SALTSJÖB |
|
50m |
3:38.32 |
744 |
8 |
Emelie Lindström |
2003 |
AJ7403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:40.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
603 |
1 |
Signe Rönn |
2001 |
BS9201 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
3:22.25 |
478 |
2 |
Mimmi Busck |
2001 |
AH0601 |
SALTSJÖB |
|
25m |
3:22.14 |
672 |
3 |
Susanna Nivenius |
2002 |
BM1802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:19.44 |
664 |
4 |
Cornelia Lythell |
2003 |
BC2603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:17.77 |
556 |
5 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:18.98 |
552 |
6 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:22.00 |
470 |
7 |
Emma Gabell |
2004 |
AE7404 |
ÖSMO SS |
|
50m |
3:22.21 |
691 |
8 |
Eliane Westermark |
2003 |
AX4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:22.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
534 |
1 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:15.49 |
597 |
2 |
Helena Olsson |
2001 |
AU3201 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
3:13.74 |
512 |
3 |
Henrietta Mossop |
2000 |
BJ2600 |
SKURU IK |
|
25m |
3:10.08 |
726 |
4 |
Elin Bergman |
2003 |
AI8203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:09.77 |
563 |
5 |
Michelle Aspberg |
2002 |
AT8402 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
3:09.83 |
729 |
6 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:10.59 |
761 |
7 |
Roya Tittelbach |
2003 |
AF7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:13.82 |
653 |
8 |
Kristin Jansson |
2001 |
BC4601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:16.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
684 |
1 |
Linda Svensson |
2000 |
AR8200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:09.65 |
627 |
2 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:05.11 |
733 |
3 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
AH6202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:04.81 |
714 |
4 |
Viktoria Nylund |
2001 |
BD1801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:04.60 |
628 |
5 |
Wilma Ekwall |
1999 |
BP7299 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:04.72 |
655 |
6 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:05.11 |
776 |
7 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
3:06.44 |
635 |
8 |
Josefin Gardelin |
2001 |
BE6801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:09.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
659 |
1 |
Maike Kuhlins |
2000 |
BA1600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:02.42 |
529 |
2 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
3:01.31 |
709 |
3 |
Tilda Kjeldsen |
2001 |
BK6401 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:00.83 |
579 |
4 |
Saga Grönberg |
2000 |
BO7800 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:59.98 |
619 |
5 |
Noémi Andras |
2001 |
BJ1601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:00.79 |
482 |
6 |
Louise Ericsson |
2001 |
AN8601 |
SALTSJÖB |
|
25m |
3:01.25 |
642 |
7 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:01.36 |
707 |
8 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:03.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
719 |
1 |
Lisa Schubert |
2001 |
BA6601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:59.79 |
693 |
2 |
Elin Öberg |
2000 |
BA6600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:59.51 |
749 |
3 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:58.54 |
681 |
4 |
Clara Sundqvist |
2001 |
AU4801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:56.98 |
535 |
5 |
Emelie Blomberg |
1999 |
AU4899 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:57.97 |
737 |
6 |
Vanessa Hübinette |
2001 |
AY1201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:59.01 |
701 |
7 |
Marianne Dellwik |
1997 |
BQ7697 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:59.58 |
764 |
8 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:59.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
617 |
1 |
Aline Agnvall |
1997 |
BC6897 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:56.38 |
756 |
2 |
Felicia Rosenberg |
2002 |
AH8202 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:55.96 |
705 |
3 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:55.09 |
604 |
4 |
Viktoria Sande |
2001 |
AO7801 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:54.44 |
794 |
5 |
Karin Thorén |
1999 |
BI4499 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:54.46 |
652 |
6 |
Cajsa-Lisa Jansson |
1999 |
BK6499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:55.43 |
532 |
7 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:56.29 |
568 |
8 |
Vinona Bothe |
1999 |
BN6899 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:56.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
540 |
1 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:53.62 |
755 |
2 |
Matilda Pfeiff |
2001 |
AI3801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:52.18 |
724 |
3 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.23 |
743 |
4 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:50.46 |
774 |
5 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:50.79 |
554 |
6 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:51.69 |
542 |
7 |
Filippa Malmström |
2003 |
AK3803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:53.01 |
699 |
8 |
Mikaela Bergh |
1999 |
AK5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:53.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
727 |
1 |
Ebba Bjurman |
1999 |
AE7299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:49.90 |
753 |
2 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:46.21 |
728 |
3 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:46.05 |
676 |
4 |
Astrid Onno |
2000 |
BA5600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:45.21 |
706 |
5 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:45.43 |
675 |
6 |
Fanny Odin |
2000 |
AR7200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:46.08 |
522 |
7 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
25m |
2:46.56 |
751 |
8 |
Josefin Olsson |
2001 |
AQ7801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:50.15 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
710 |
1 |
Fanny Kruthammar |
1999 |
BB5299 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:44.37 |
712 |
2 |
Sofia Lennerthson |
1999 |
BE4899 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:44.11 |
752 |
3 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:43.40 |
495 |
4 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
2:42.05 |
645 |
5 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:43.26 |
690 |
6 |
Zafira Engström Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:43.65 |
765 |
7 |
Wilma Wiiand |
2001 |
AE9601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:44.12 |
723 |
8 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:44.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
526 |
1 |
Lise Öberg |
1998 |
AT4498 |
SKURU IK |
|
25m |
2:39.41 |
639 |
2 |
Wilma Hagmansson |
1999 |
AR3899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:38.17 |
632 |
3 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:37.77 |
758 |
4 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
AH4299 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:36.51 |
713 |
5 |
Sigrid Loid |
1999 |
AF0499 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:37.66 |
626 |
6 |
Nina Bring |
1999 |
AR8699 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:38.09 |
486 |
7 |
Astrid Hammar |
2000 |
AO8600 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:38.86 |
622 |
8 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:41.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
636 |
1 |
Emma Garmelius |
1999 |
AM9499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:35.31 |
745 |
2 |
Hanne Melin Romstad |
1999 |
AK2499 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:33.81 |
634 |
3 |
Agnes Fährlin |
1998 |
AR1498 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.70 |
638 |
4 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:25.88 |
575 |
5 |
Cassandra Engback |
1999 |
AQ0499 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:32.66 |
708 |
6 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:33.17 |
514 |
7 |
Signe Nordegren |
2000 |
AO6800 |
SKURU IK |
|
25m |
2:34.13 |
499 |
8 |
Anna Hassler |
1998 |
AK5298 |
SKURU IK |
|
25m |
2:36.47 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
24 januari 2015 |
Licensierad till: Södertörns Simsällskap |
Utskriftstid |
14:10 |
|