2020-05-31   00:37:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Speedo Carnival

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 50m Selkäuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
93  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  25 m  38.75  38.75   
382  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  41.41  41.41   
68  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  50 m  41.42  41.42   
80  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  42.03  42.03   
85  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m  43.55  43.55   
226  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  44.54  44.54   
252  Plukka Nelly  2003  Cetus  03A545  25 m  46.08  46.08   
117  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  50 m  46.20  46.20   
297  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  46.62  46.62   
10  363  Kupari Oona  2004  Octopus  04A089  25 m  47.00  47.00   
11  225  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  47.18  47.18   
12  367  Leppähaara Vilma  2005  Octopus  05A009  25 m  47.39  47.39   
13  285  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  50 m  48.48  48.48   
14  227  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  48.51  48.51   
15  149  Cwirzen Emily  2004  Cetus  04A329  25 m  49.83  49.83   
16  133  Lehtovaara Melinda  2005  ESS  05A008  50 m  50.64  50.64   
17  244  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  50 m  50.97  50.97   
18  319  Blomfelt Sofia  2003  HäUS  03A714  25 m  50.97  50.97   
19  213  Lahti Lotta  2003  Cetus  03A543  25 m  51.38  51.38   
20  122  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  25 m  51.47  51.47   
21  79  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m  51.59  51.59   
22  168  Höijer Saga  2005  Cetus  05A174  25 m  54.05  54.05   
23  84  Laitinen Jonna Marjatta  2005  HyUS  05A128  25 m  54.70  54.70   
24  81  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  55.54  55.54   
25  197  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  25 m  55.94  55.94   
26  356  Ingberg Jeanette  2006  Octopus  06A010  25 m  56.26  56.26   
27  376  Stenbacka Sara  2005  Octopus  05A166  25 m  57.08  57.08   
28  304  Varvikko Venla  2005  Cetus  05A076  50 m  57.38  57.38   
29  224  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  57.79  57.79   
30  159  Heldt Elli  2004  Cetus  04A687  25 m  1:00.28  1:00.28   
31  330  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m       
32  366  Lehtonen Amanda  2005  Octopus  05A097  25 m       
33  372  Oberwahrenbrock Lilja  2004  Octopus  04A601  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
2_S
Laji 2, 50m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Volynskii Evgenii  2003  ST.PETERSB    50 m  33.50  33.50   
302  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  43.11  43.11   
325  Kokkonen Aleksi  2004  HäUS  04A575  25 m  44.20  44.20   
351  Berggren Santeri  2003  Octopus  03A530  25 m  44.34  44.34   
369  Malmberg Antti  2003  Octopus  03A217  50 m  44.54  44.54   
87  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  45.42  45.42   
379  Suoknuuti Tomi  2004  Octopus  04A382  25 m  45.80  45.80   
373  Pehkonen Aleksi  2004  Octopus  04A516  25 m  46.67  46.67   
234  Nenonen Paavo  2005  Cetus  05A022  50 m  46.99  46.99   
10  291  Teperi Niko  2005  Cetus  05A120  50 m  49.88  49.88   
11  176  Javidi Firooz Toussi Javidi  2003  Cetus  03A600  25 m  50.50  50.50   
12  88  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  51.13  51.13   
13  179  Jokinen Jaakko  2003  Cetus  03A533  50 m  51.13  51.13   
14  360  Korpi Henri Taneli  2004  Octopus  04A444  25 m  51.91  51.91   
15  257  Ramstedt Richard  2004  Cetus  04A390  25 m  52.14  52.14   
16  381  Virolainen Eeti  2004  Octopus  04A488  25 m  52.95  52.95   
17  99  Toivonen Eemeli  2004  NumKis  04A296  25 m  52.98  52.98   
18  380  Törmi Miska  2004  Octopus  04A440  50 m  58.91  58.91   
19  233  Nagal Yash  2004  Cetus  04A656  25 m  1:01.18  1:01.18   
20  17  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m       
21  204  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
3_S
Laji 3, 200m Perhosuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
65  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  2:30.15  2:30.15   
335  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  25 m  2:35.06  2:35.06   
337  Rilla Taru  2000  HäUS  00A333  25 m  2:58.03  2:58.03   
247  Pere Aino  2000  Cetus  00A254  50 m  3:18.63  3:18.63   
355  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  3:28.91  3:28.91   
32  Winqvist Nea  2002  BS-PU  02A729  50 m  3:30.19  3:30.19   
263  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
4_S
Laji 4, 200m Perhosuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Ipatkov Aleksandr  2003  ST.PETERSB    50 m  2:38.50  2:38.50   
384  Einto Eetu  2001  NU  01A927  25 m  2:49.80  2:49.80   
142  Antikainen Aaron  2001  Cetus  01A977  50 m  2:56.03  2:56.03   
195  Keho Oliver  2000  Cetus  00A824  25 m  2:56.94  2:56.94   
265  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  50 m  2:59.67  2:59.67   
228  Martola Henrik  2000  Cetus  00A534  50 m  3:12.99  3:12.99   
116  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m       
120  Mikkola Joona  2001  SiWa  01A475  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
5_S
Laji 5, 100m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
89  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis  00A310  25 m  58.65  58.65   
262  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m  59.25  59.25   
172  Jacobson Wilma  2000  Cetus  00A127  50 m  1:00.68  1:00.68   
135  Aalto Ella  2000  Cetus  00A232  50 m  1:01.41  1:01.41   
186  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  50 m  1:01.89  1:01.89   
278  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  1:02.07  1:02.07   
383  Louhikoski Lilli  2002  Vanders  02A021  25 m  1:02.57  1:02.57   
144  Auvinen Lotta  2001  Cetus  01A565  25 m  1:03.36  1:03.36   
301  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  25 m  1:03.38  1:03.38   
10  173  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  1:03.41  1:03.41   
11  205  Kotiranta Emma  2001  Cetus  01A087  25 m  1:03.98  1:03.98   
12  388  Paukku Roosa  2000  NU  00A781  25 m  1:04.48  1:04.48   
13  189  Kapanen Alexandra  2000  Cetus  00A818  25 m  1:04.83  1:04.83   
14  220  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  25 m  1:05.13  1:05.13   
15  293  Tiesmäki Nea  2000  Cetus  00A689  50 m  1:05.23  1:05.23   
16  238  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  1:05.49  1:05.49   
17  311  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  1:05.52  1:05.52   
18  61  Maula Lena  2002  HSS  02A212  25 m  1:05.63  1:05.63   
19  313  Kekkonen Joanna  2000  La-Ka  00A585  25 m  1:06.46  1:06.46   
20  256  Putkonen Sanna  2001  Cetus  01A140  50 m  1:06.69  1:06.69   
21  Mamonova Dayana  2003  ST.PETERSB    50 m  1:06.85  1:06.85   
22  247  Pere Aino  2000  Cetus  00A254  25 m  1:07.34  1:07.34   
23  357  Kattilakoski Erika  2000  Octopus  00A372  25 m  1:07.37  1:07.37   
24  273  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  1:07.45  1:07.45   
25  196  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:07.89  1:07.89   
26  166  Hänninen Annika  2000  Cetus  00A607  25 m  1:08.33  1:08.33   
27  378  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  25 m  1:08.36  1:08.36   
28  150  Eränpalo Nea  2001  Cetus  01A211  25 m  1:08.55  1:08.55   
29  217  Lattu Diana  2001  Cetus  01A500  25 m  1:08.58  1:08.58   
30  76  Toimela Annina  2002  HSS  02A269  25 m  1:08.65  1:08.65   
31  299  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  50 m  1:08.66  1:08.66   
32  322  Kajanto Emma  2002  HäUS  02A486  25 m  1:08.77  1:08.77   
33  62  Maula Lisa  2001  HSS  01A570  25 m  1:08.78  1:08.78   
34  50  Jokilammi Emma  2002  HSS  02A234  25 m  1:09.03  1:09.03   
35  128  Turunen Tinja  2002  SiWa  02A839  25 m  1:09.21  1:09.21   
36  272  Salokorpi Siiri  2000  Cetus  00A268  50 m  1:09.84  1:09.84   
37  52  Kilpeläinen Pilvi  2002  HSS  02A416  25 m  1:10.04  1:10.04   
38  259  Rapinoja Amanda  2001  Cetus  01A463  50 m  1:10.57  1:10.57   
39  305  Vieraankivi Johanna  2001  Cetus  01A525  25 m  1:11.38  1:11.38   
40  292  Tiesmäki Jonna  2001  Cetus  01A529  25 m  1:12.21  1:12.21   
41  226  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  1:12.29  1:12.29   
42  218  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  25 m  1:12.31  1:12.31   
43  324  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  25 m  1:12.50  1:12.50   
44  121  Niemi Annika  2000  SiWa  00A451  50 m  1:12.89  1:12.89   
45  349  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  1:12.92  1:12.92   
46  134  Slöör Ida  2001  ESS  01A578  50 m  1:12.98  1:12.98   
47  191  Karinen Milla  2001  Cetus  01A342  50 m  1:13.23  1:13.23   
48  287  Surakka Jenni  2000  Cetus  00A953  25 m  1:13.44  1:13.44   
49  167  Hätönen Sara  2001  Cetus  01A668  25 m  1:13.57  1:13.57   
50  95  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  1:14.05  1:14.05   
51  255  Puolakka Oona  2003  Cetus  03A294  25 m  1:14.06  1:14.06   
52  178  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:14.14  1:14.14   
53  340  Uusitalo Anniina  2001  HäUS  01A956  25 m  1:14.15  1:14.15   
54  260  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  1:14.37  1:14.37   
55  97  Peltonen Pinja  2000  NumKis  00A046  25 m  1:15.48  1:15.48   
56  345  Laurila Matilda  2001  SomE  01B077  25 m  1:15.57  1:15.57   
57  208  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:15.70  1:15.70   
58  271  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  1:15.95  1:15.95   
59  317  Aartela Ada  2002  HäUS  02A562  50 m  1:16.07  1:16.07   
60  309  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m  1:16.46  1:16.46   
61  69  Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:17.10  1:17.10   
62  68  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  1:17.25  1:17.25   
63  74  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  50 m  1:17.42  1:17.42   
64  174  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:17.63  1:17.63   
65  25  Puukko Irina  2001  BS-PU  01B187  25 m  1:17.66  1:17.66   
66  249  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  1:17.68  1:17.68   
67  323  Kallioinen Emmi  2000  HäUS  00B013  25 m  1:17.81  1:17.81   
68  27  Salm Elisabeth Marie  2002  BS-PU  02A530  50 m  1:17.83  1:17.83   
69  382  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  25 m  1:18.16  1:18.16   
70  58  Lindeberg Saga  2002  HSS  02A518  25 m  1:18.51  1:18.51   
71  245  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:18.53  1:18.53   
72  127  Talonpoika Fanny  2001  SiWa  01A225  25 m  1:18.87  1:18.87   
73  203  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  1:18.89  1:18.89   
74  368  Malinen Oona  2001  Octopus  01A736  25 m  1:19.40  1:19.40   
75  175  Javadi Negiin  2002  Cetus  02A652  25 m  1:19.45  1:19.45   
76  284  Sundell Nicole  2003  Cetus  03A228  25 m  1:19.84  1:19.84   
77  19  Laaksonen Wenla  2001  BS-PU  01A909  50 m  1:20.02  1:20.02   
78  240  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  1:20.04  1:20.04   
79  39  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m  1:20.14  1:20.14   
80  279  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  50 m  1:20.17  1:20.17   
81  157  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  1:20.24  1:20.24   
82  110  Änkilä Aamu  2004  SGR  04A071  50 m  1:20.70  1:20.70   
83  46  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:21.18  1:21.18   
84  344  Ilcheva Snezhana  2003  SomE  03A472  25 m  1:21.20  1:21.20   
85  297  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:21.61  1:21.61   
86  21  Mänttäri Ellen  2000  BS-PU  00B163  25 m  1:21.63  1:21.63   
87  34  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  25 m  1:21.63  1:21.63   
88  98  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  1:21.73  1:21.73   
89  67  Pavlidi Stefania  2003  HSS  03A409  25 m  1:21.76  1:21.76   
90  161  Hemmi Maria  2002  Cetus  02A331  25 m  1:21.88  1:21.88   
91  336  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  1:21.92  1:21.92   
92  42  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  25 m  1:22.17  1:22.17   
93  348  Silander Riikka  2003  SomE  03A425  25 m  1:22.31  1:22.31   
94  328  Kuosmanen Viivi  2002  HäUS  02B051  25 m  1:23.03  1:23.03   
95  26  Rosqvist Sara  2001  BS-PU  01B177  25 m  1:23.15  1:23.15   
96  275  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  25 m  1:23.50  1:23.50   
97  44  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m  1:23.51  1:23.51   
98  290  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:23.79  1:23.79   
99  73  Serovuo Cecilia  2004  HSS  04A016  25 m  1:23.99  1:23.99   
100  250  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  25 m  1:24.67  1:24.67   
101  124  Saarinen Jenna  2001  SiWa  01A095  25 m  1:24.90  1:24.90   
102  33  Vuorenpää Riikka  2003  BS-PU  03A841  25 m  1:25.20  1:25.20   
103  Ahlgren Amanda  2001  BS-PU  01A821  25 m  1:25.38  1:25.38   
104  225  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  1:25.66  1:25.66   
105  154  Guth Daniella  2005  Cetus  05A029  25 m  1:26.09  1:26.09   
106  132  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  50 m  1:26.10  1:26.10   
107  320  Hakamäki Viivi  2002  HäUS  02B053  25 m  1:26.28  1:26.28   
108  235  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  1:26.52  1:26.52   
109  56  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  50 m  1:26.85  1:26.85   
110  113  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  50 m  1:27.11  1:27.11   
111  149  Cwirzen Emily  2004  Cetus  04A329  25 m  1:28.92  1:28.92   
112  106  Toivonen Helmiina  2004  SGR  04A030  50 m  1:29.62  1:29.62   
113  252  Plukka Nelly  2003  Cetus  03A545  25 m  1:30.82  1:30.82   
114  341  Vartiainen Nelli  2002  HäUS  02A900  25 m  1:30.99  1:30.99   
115  82  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  1:31.87  1:31.87   
116  83  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  1:32.13  1:32.13   
117  153  Grundström Nea  2003  Cetus  03A355  25 m  1:32.69  1:32.69   
118  147  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  1:32.80  1:32.80   
119  338  Salminen Milla  2003  HäUS  03A609  25 m  1:33.46  1:33.46   
120  213  Lahti Lotta  2003  Cetus  03A543  50 m  1:33.80  1:33.80   
121  123  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  25 m  1:34.13  1:34.13   
122  112  Havén Henni  2004  SiWa  04A499  50 m  1:34.51  1:34.51   
123  334  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  50 m  1:34.51  1:34.51   
124  101  Kasvio Louna  2006  SGR  06A151  50 m  1:35.48  1:35.48   
125  122  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  25 m  1:35.61  1:35.61   
126  192  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  1:36.51  1:36.51   
127  168  Höijer Saga  2005  Cetus  05A174  25 m  1:38.28  1:38.28   
128  79  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m  1:40.50  1:40.50   
129  363  Kupari Oona  2004  Octopus  04A089  25 m  1:41.21  1:41.21   
130  232  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  1:41.22  1:41.22   
131  197  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  25 m  1:42.61  1:42.61   
132  274  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  1:42.63  1:42.63   
133  376  Stenbacka Sara  2005  Octopus  05A166  25 m  1:44.07  1:44.07   
134  304  Varvikko Venla  2005  Cetus  05A076  50 m  1:46.44  1:46.44   
135  84  Laitinen Jonna Marjatta  2005  HyUS  05A128  25 m  1:46.76  1:46.76   
136  194  Kauppi Emma  2000  Cetus  00B238  50 m  1:58.28  1:58.28   
137  14  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m       
138  31  Wahlroos Natalie  2001  BS-PU  01B173  25 m       
139  137  Ackley Ida  2004  Cetus  04A747  25 m       
140  159  Heldt Elli  2004  Cetus  04A687  25 m       
141  163  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m       
142  248  Piekkala Oona  2002  Cetus  02B161  25 m       
143  266  Rönkkö Susanna  2001  Cetus  01A913  25 m       
144  285  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  25 m       
145  315  Somero Kreetta  2004  La-Ka  04A700  25 m       
146  330  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m       
147  372  Oberwahrenbrock Lilja  2004  Octopus  04A601  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
6_S
Laji 6, 100m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
211  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  52.13  52.13   
314  Somero Atte  1999  La-Ka  99A522  25 m  55.91  55.91   
160  Helin Anton  1999  Cetus  99A748  25 m  58.07  58.07   
331  Lähde Mikael  2000  HäUS  00A918  25 m  59.21  59.21   
Savateev Victor  2001  NEVSKAYA    50 m  59.30  59.30   
187  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  50 m  59.50  59.50   
364  Laakso Otto  1999  Octopus  99A949  25 m  59.67  59.67   
136  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:00.62  1:00.62   
180  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  1:00.94  1:00.94   
10  Gramén Isak  2001  HU  01B058  25 m  1:01.72  1:01.72   
11  216  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  50 m  1:01.93  1:01.93   
12  108  Widbom Herman  2001  SGR  01A188  25 m  1:02.04  1:02.04   
13  342  Viitanen Teemu  2000  HäUS  00A915  25 m  1:02.16  1:02.16   
14  170  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  25 m  1:02.41  1:02.41   
15  223  Lindfors Joonatan  1999  Cetus  99A765  25 m  1:02.53  1:02.53   
16  237  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  1:02.65  1:02.65   
17  339  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  1:02.76  1:02.76   
18  Volynskii Evgenii  2003  ST.PETERSB    50 m  1:02.80  1:02.80   
19  264  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  1:03.24  1:03.24   
20  41  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  1:05.00  1:05.00   
21  362  Koski Roope  1999  Octopus  99A249  25 m  1:05.39  1:05.39   
22  16  Koivunen Janne  2001  BS-PU  01A555  25 m  1:05.69  1:05.69   
23  171  Isotalo Jetro  2001  Cetus  01A553  25 m  1:05.70  1:05.70   
24  214  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  50 m  1:06.00  1:06.00   
25  90  Heinonen Anton  2000  NumKis  00A009  50 m  1:07.23  1:07.23   
26  370  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  50 m  1:07.26  1:07.26   
27  321  Heino Markus  2000  HäUS  00B103  25 m  1:07.35  1:07.35   
28  343  Ytti Lauri  1999  HäUS  99A618  50 m  1:07.66  1:07.66   
29  100  Virtanen Toni  1999  NumKis  99A426  25 m  1:07.79  1:07.79   
30  241  Partanen Eetu  2001  Cetus  01A934  50 m  1:08.34  1:08.34   
31  212  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  1:08.38  1:08.38   
32  374  Piippo Sakari  1999  Octopus  99B150  25 m  1:08.68  1:08.68   
33  141  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  1:08.75  1:08.75   
34  30  Uusitalo Kasper  2000  BS-PU  00A831  25 m  1:09.16  1:09.16   
35  28  Seppälä Sami  2000  BS-PU  00B045  25 m  1:09.84  1:09.84   
36  29  Törnqvist Roni  2000  BS-PU  00A554  25 m  1:09.85  1:09.85   
37  102  Lauslahti Ville  2001  SGR  01A254  25 m  1:09.93  1:09.93   
38  230  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  1:09.95  1:09.95   
39  199  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  1:11.24  1:11.24   
40  94  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  25 m  1:11.40  1:11.40   
41  77  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  50 m  1:11.43  1:11.43   
42  347  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m  1:11.44  1:11.44   
43  75  Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  50 m  1:12.86  1:12.86   
44  156  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  1:12.96  1:12.96   
45  177  Jentze Tatu  2001  Cetus  01A474  25 m  1:12.98  1:12.98   
46  54  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  1:13.03  1:13.03   
47  47  Hyvönen Tuomas  2001  HSS  01A061  25 m  1:13.97  1:13.97   
48  312  Hallikainen Jonatan  2001  La-Ka  01B299  50 m  1:14.18  1:14.18   
49  390  Åström Max  2002  Cetus  02A585  50 m  1:14.32  1:14.32   
50  329  Kärkäinen Jere  2000  HäUS  00B121  25 m  1:14.35  1:14.35   
51  281  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  1:14.56  1:14.56   
52  130  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  1:14.65  1:14.65   
53  40  Fyhr Alexander  2002  HSS  02A637  25 m  1:14.82  1:14.82   
54  207  Kovanen Christian  2001  Cetus  01A902  50 m  1:15.15  1:15.15   
55  96  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  1:15.66  1:15.66   
56  183  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  25 m  1:16.28  1:16.28   
57  169  Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  50 m  1:16.54  1:16.54   
58  302  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  1:17.20  1:17.20   
59  111  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  25 m  1:17.21  1:17.21   
60  125  Silventoinen Ilari  2002  SiWa  02A127  25 m  1:17.38  1:17.38   
61  184  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  25 m  1:17.95  1:17.95   
62  351  Berggren Santeri  2003  Octopus  03A530  25 m  1:18.44  1:18.44   
63  246  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  25 m  1:18.69  1:18.69   
64  118  Leppänen Samuel  2002  SiWa  02A317  50 m  1:18.75  1:18.75   
65  359  Korhonen Juuso  2002  Octopus  02A756  25 m  1:18.87  1:18.87   
66  64  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  25 m  1:19.31  1:19.31   
67  327  Kukkonen Lenni  2001  HäUS  01A961  25 m  1:19.42  1:19.42   
68  103  Leppänen Akseli  2004  SGR  04A006  50 m  1:19.44  1:19.44   
69  155  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  1:19.79  1:19.79   
70  70  Rajala Iikka  2001  HSS  01B049  25 m  1:20.30  1:20.30   
71  91  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  25 m  1:20.84  1:20.84   
72  164  Hoot Benjamin  2003  Cetus  03A012  25 m  1:20.97  1:20.97   
73  254  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  1:22.08  1:22.08   
74  45  Holtari Aki  2002  HSS  02A371  25 m  1:22.17  1:22.17   
75  126  Taht Oscar  2003  SiWa  03A143  50 m  1:22.23  1:22.23   
76  282  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  1:22.67  1:22.67   
77  20  Lindfors Mathias  2002  BS-PU  02A479  25 m  1:23.08  1:23.08   
78  222  Lind Aarno  2002  Cetus  02A619  50 m  1:23.54  1:23.54   
79  277  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  1:24.78  1:24.78   
80  Eriksson Max  2002  BS-PU  02A483  25 m  1:25.14  1:25.14   
81  10  Heikkinen Casper  2003  BS-PU  03A691  25 m  1:25.48  1:25.48   
82  288  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  1:26.21  1:26.21   
83  115  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  25 m  1:26.89  1:26.89   
84  72  Saarinen Olavi  2002  HSS  02A921  25 m  1:27.05  1:27.05   
85  38  Freudenthal Ilja  2002  HSS  02A559  25 m  1:27.34  1:27.34   
86  353  Hanhimäki Oliver  2003  Octopus  03A529  25 m  1:27.69  1:27.69   
87  185  Kaasinen Aapo  2003  Cetus  03A431  25 m  1:29.32  1:29.32   
88  37  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  1:30.11  1:30.11   
89  158  Heinola Tony  2003  Cetus  03A613  25 m  1:30.31  1:30.31   
90  17  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  1:30.36  1:30.36   
91  18  Kulju Kristoffer  2001  BS-PU  01A772  25 m  1:30.68  1:30.68   
92  369  Malmberg Antti  2003  Octopus  03A217  25 m  1:30.86  1:30.86   
93  63  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  25 m  1:30.96  1:30.96   
94  257  Ramstedt Richard  2004  Cetus  04A390  25 m  1:31.41  1:31.41   
95  43  Havo Topi  2002  HSS  02A601  25 m  1:32.01  1:32.01   
96  379  Suoknuuti Tomi  2004  Octopus  04A382  25 m  1:33.94  1:33.94   
97  193  Karttunen Leo  2004  Cetus  04A477  25 m  1:34.27  1:34.27   
98  88  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  50 m  1:34.57  1:34.57   
99  165  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  1:34.93  1:34.93   
100  221  Lehto Elias  2002  Cetus  02A687  25 m  1:35.69  1:35.69   
101  373  Pehkonen Aleksi  2004  Octopus  04A516  25 m  1:36.59  1:36.59   
102  251  Pitkänen Pyry  2003  Cetus  03A681  25 m  1:36.85  1:36.85   
103  381  Virolainen Eeti  2004  Octopus  04A488  25 m  1:39.75  1:39.75   
104  318  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  1:39.76  1:39.76   
105  99  Toivonen Eemeli  2004  NumKis  04A296  50 m  1:44.96  1:44.96   
106  233  Nagal Yash  2004  Cetus  04A656  25 m  1:54.67  1:54.67   
107  179  Jokinen Jaakko  2003  Cetus  03A533  25 m       
108  190  Karhula Sandro  2002  Cetus  02A679  25 m       
109  204  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  25 m       
110  210  Kuuskoski Emil  2003  Cetus  03A619  25 m       
111  325  Kokkonen Aleksi  2004  HäUS  04A575  25 m       
112  360  Korpi Henri Taneli  2004  Octopus  04A444  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
7_S
Laji 7, 200m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
22  Nyström Ada  2001  BS-PU  01A572  25 m  2:44.31  2:44.31   
152  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  50 m  2:50.59  2:50.59   
78  Vartiainen Alexandra  2001  HSS  01A437  50 m  2:53.39  2:53.39   
231  Mustonen Sara  2002  Cetus  02A219  25 m  2:56.72  2:56.72   
188  Kangas-Kärki Henni  2000  Cetus  00A462  50 m  2:57.14  2:57.14   
229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:57.52  2:57.52   
Somova Juliia  2003  ST.PETERSB    50 m  2:58.00  2:58.00   
146  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  3:01.13  3:01.13   
308  Virtanen Fanny  2000  Cetus  00A788  25 m  3:05.68  3:05.68   
10  129  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  25 m  3:06.56  3:06.56   
11  387  Nikkanen Milla  2002  NU  02A124  25 m  3:06.79  3:06.79   
12  243  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  3:07.53  3:07.53   
13  349  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  50 m  3:08.91  3:08.91   
14  346  Salminen Venla  2002  SomE  02A046  25 m  3:09.15  3:09.15   
15  93  Käräjämies Juulia  2003  NumKis  03A037  50 m  3:13.44  3:13.44   
16  317  Aartela Ada  2002  HäUS  02A562  25 m  3:18.95  3:18.95   
17  354  Hämäläinen Venla  2001  Octopus  01B057  50 m  3:19.89  3:19.89   
18  268  Saarikivi Linnea  2000  Cetus  00A779  50 m  3:23.00  3:23.00   
19  167  Hätönen Sara  2001  Cetus  01A668  25 m  3:23.35  3:23.35   
20  355  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  3:23.88  3:23.88   
21  300  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  3:29.08  3:29.08   
22  19  Laaksonen Wenla  2001  BS-PU  01A909  25 m       
23  60  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m       
24  105  Leppänen Vilhelmiina  2003  SGR  03A002  25 m       
25  107  Vasara Jonna  2002  SGR  02A118  25 m       
26  139  Al Ouatiq Samiira  2000  Cetus  00A540  25 m       
27  294  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m       
28  336  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
8_S
Laji 8, 200m Rintauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
140  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  25 m  2:25.38  2:25.38   
49  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  2:29.47  2:29.47   
138  Aho Jonni  1999  Cetus  99A002  25 m  2:33.27  2:33.27   
215  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  2:36.72  2:36.72   
55  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  3:05.84  3:05.84   
116  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m  3:17.76  3:17.76   
362  Koski Roope  1999  Octopus  99A249  25 m  3:18.11  3:18.11   
12  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  50 m  3:24.27  3:24.27   
100  Virtanen Toni  1999  NumKis  99A426  25 m  3:34.93  3:34.93   
10  59  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  3:41.08  3:41.08   
11  66  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m       
12  104  Leppänen Eevert  2001  SGR  01A731  25 m       
13  109  Åström Harald  2001  SGR  01A008  25 m       
14  180  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m       
15  221  Lehto Elias  2002  Cetus  02A687  25 m       
16  270  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  25 m       
17  306  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m       
18  352  Ekblad Teemu  2001  Octopus  01A353  25 m       
19  375  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
9_S
Laji 9, 100m Selkäuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
53  Koiranen Iida  2000  HSS  00A143  25 m  1:02.80  1:02.80   
89  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis  00A310  25 m  1:04.61  1:04.61   
65  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  1:04.96  1:04.96   
173  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  1:06.77  1:06.77   
278  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  1:10.33  1:10.33   
52  Kilpeläinen Pilvi  2002  HSS  02A416  25 m  1:12.64  1:12.64   
166  Hänninen Annika  2000  Cetus  00A607  25 m  1:13.19  1:13.19   
217  Lattu Diana  2001  Cetus  01A500  25 m  1:13.70  1:13.70   
238  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  1:14.24  1:14.24   
10  337  Rilla Taru  2000  HäUS  00A333  25 m  1:14.36  1:14.36   
11  259  Rapinoja Amanda  2001  Cetus  01A463  25 m  1:14.93  1:14.93   
12  134  Slöör Ida  2001  ESS  01A578  25 m  1:15.02  1:15.02   
13  196  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  1:15.32  1:15.32   
14  301  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  25 m  1:15.65  1:15.65   
15  61  Maula Lena  2002  HSS  02A212  25 m  1:15.68  1:15.68   
16  139  Al Ouatiq Samiira  2000  Cetus  00A540  25 m  1:16.67  1:16.67   
17  299  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  1:16.87  1:16.87   
18  229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  1:18.11  1:18.11   
19  292  Tiesmäki Jonna  2001  Cetus  01A529  25 m  1:18.98  1:18.98   
20  143  Antikainen Ellen  2003  Cetus  03A384  25 m  1:20.02  1:20.02   
21  273  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  1:20.02  1:20.02   
22  191  Karinen Milla  2001  Cetus  01A342  50 m  1:21.50  1:21.50   
23  324  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  25 m  1:22.72  1:22.72   
24  305  Vieraankivi Johanna  2001  Cetus  01A525  25 m  1:23.71  1:23.71   
25  226  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  1:23.99  1:23.99   
26  74  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  1:25.25  1:25.25   
27  119  Manninen Anni  2001  SiWa  01A194  25 m  1:26.08  1:26.08   
28  68  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  1:26.17  1:26.17   
29  129  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  50 m  1:26.50  1:26.50   
30  287  Surakka Jenni  2000  Cetus  00A953  50 m  1:26.54  1:26.54   
31  345  Laurila Matilda  2001  SomE  01B077  50 m  1:26.90  1:26.90   
32  69  Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  1:27.29  1:27.29   
33  46  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:27.38  1:27.38   
34  32  Winqvist Nea  2002  BS-PU  02A729  50 m  1:27.39  1:27.39   
35  255  Puolakka Oona  2003  Cetus  03A294  25 m  1:27.81  1:27.81   
36  309  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m  1:28.14  1:28.14   
37  340  Uusitalo Anniina  2001  HäUS  01A956  25 m  1:28.25  1:28.25   
38  260  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  1:28.41  1:28.41   
39  178  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:28.62  1:28.62   
40  150  Eränpalo Nea  2001  Cetus  01A211  50 m  1:28.90  1:28.90   
41  175  Javadi Negiin  2002  Cetus  02A652  25 m  1:28.92  1:28.92   
42  34  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  25 m  1:29.05  1:29.05   
43  344  Ilcheva Snezhana  2003  SomE  03A472  25 m  1:29.07  1:29.07   
44  249  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  1:29.23  1:29.23   
45  323  Kallioinen Emmi  2000  HäUS  00B013  25 m  1:29.90  1:29.90   
46  203  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  1:29.91  1:29.91   
47  298  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  1:30.46  1:30.46   
48  42  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  25 m  1:30.51  1:30.51   
49  245  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:31.16  1:31.16   
50  58  Lindeberg Saga  2002  HSS  02A518  25 m  1:31.76  1:31.76   
51  31  Wahlroos Natalie  2001  BS-PU  01B173  25 m  1:31.91  1:31.91   
52  326  Koskiluoto Iida  2002  HäUS  02A906  25 m  1:32.11  1:32.11   
53  300  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  1:32.28  1:32.28   
54  33  Vuorenpää Riikka  2003  BS-PU  03A841  25 m  1:33.29  1:33.29   
55  67  Pavlidi Stefania  2003  HSS  03A409  25 m  1:33.65  1:33.65   
56  27  Salm Elisabeth Marie  2002  BS-PU  02A530  25 m  1:34.16  1:34.16   
57  268  Saarikivi Linnea  2000  Cetus  00A779  50 m  1:34.93  1:34.93   
58  174  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  1:35.38  1:35.38   
59  240  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  1:35.61  1:35.61   
60  334  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  25 m  1:35.84  1:35.84   
61  269  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  1:36.07  1:36.07   
62  39  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m  1:36.47  1:36.47   
63  297  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  1:36.48  1:36.48   
64  157  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  50 m  1:36.92  1:36.92   
65  73  Serovuo Cecilia  2004  HSS  04A016  25 m  1:37.03  1:37.03   
66  161  Hemmi Maria  2002  Cetus  02A331  25 m  1:37.55  1:37.55   
67  320  Hakamäki Viivi  2002  HäUS  02B053  25 m  1:40.18  1:40.18   
68  98  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  50 m  1:40.22  1:40.22   
69  56  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  25 m  1:40.26  1:40.26   
70  367  Leppähaara Vilma  2005  Octopus  05A009  25 m  1:40.32  1:40.32   
71  275  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  25 m  1:40.68  1:40.68   
72  162  Hirvonen Jannika  2004  Cetus  04A408  50 m  1:41.29  1:41.29   
73  235  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  50 m  1:41.76  1:41.76   
74  363  Kupari Oona  2004  Octopus  04A089  25 m  1:42.10  1:42.10   
75  198  Keurulainen Auri  2004  Cetus  04A255  50 m  1:42.32  1:42.32   
76  276  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  1:42.40  1:42.40   
77  307  Virta Liina  2004  Cetus  04A254  25 m  1:44.69  1:44.69   
78  350  Ahlgren Aida  2002  Octopus  02B010  25 m  1:45.38  1:45.38   
79  117  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  25 m  1:47.67  1:47.67   
80  14  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  25 m       
81  135  Aalto Ella  2000  Cetus  00A232  25 m       
82  137  Ackley Ida  2004  Cetus  04A747  25 m       
83  152  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m       
84  200  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  25 m       
85  224  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m       
86  227  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  25 m       
87  244  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m       
88  248  Piekkala Oona  2002  Cetus  02B161  25 m       
89  290  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m       
90  328  Kuosmanen Viivi  2002  HäUS  02B051  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
10_S
Laji 10, 100m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
51  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  59.05  59.05   
283  Strömberg Jan  1999  Cetus  99A519  25 m  1:03.07  1:03.07   
160  Helin Anton  1999  Cetus  99A748  25 m  1:04.15  1:04.15   
187  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  1:04.88  1:04.88   
Gramén Isak  2001  HU  01B058  25 m  1:06.99  1:06.99   
384  Einto Eetu  2001  NU  01A927  25 m  1:08.46  1:08.46   
41  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  25 m  1:09.14  1:09.14   
265  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  1:09.66  1:09.66   
264  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  1:09.86  1:09.86   
10  237  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  1:10.30  1:10.30   
11  219  Lehtinen Antti  1999  Cetus  99A730  25 m  1:12.42  1:12.42   
12  343  Ytti Lauri  1999  HäUS  99A618  25 m  1:13.24  1:13.24   
13  136  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:13.53  1:13.53   
14  171  Isotalo Jetro  2001  Cetus  01A553  25 m  1:13.93  1:13.93   
15  270  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  25 m  1:14.26  1:14.26   
16  333  Reinonen Jaakko  2001  HäUS  01A300  50 m  1:14.49  1:14.49   
17  214  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  25 m  1:15.30  1:15.30   
18  90  Heinonen Anton  2000  NumKis  00A009  50 m  1:15.63  1:15.63   
19  170  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  25 m  1:15.81  1:15.81   
20  342  Viitanen Teemu  2000  HäUS  00A915  25 m  1:16.61  1:16.61   
21  141  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  50 m  1:16.71  1:16.71   
22  303  Vaittinen Kasper  2001  Cetus  01A226  50 m  1:16.78  1:16.78   
23  316  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  50 m  1:16.86  1:16.86   
24  104  Leppänen Eevert  2001  SGR  01A731  25 m  1:17.00  1:17.00   
25  347  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m  1:18.46  1:18.46   
26  370  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  25 m  1:18.76  1:18.76   
27  228  Martola Henrik  2000  Cetus  00A534  25 m  1:19.42  1:19.42   
28  241  Partanen Eetu  2001  Cetus  01A934  25 m  1:20.66  1:20.66   
29  109  Åström Harald  2001  SGR  01A008  25 m  1:21.89  1:21.89   
30  230  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  1:22.54  1:22.54   
31  156  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  50 m  1:23.29  1:23.29   
32  29  Törnqvist Roni  2000  BS-PU  00A554  25 m  1:23.41  1:23.41   
33  289  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m  1:23.42  1:23.42   
34  281  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  1:24.01  1:24.01   
35  75  Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  50 m  1:24.02  1:24.02   
36  321  Heino Markus  2000  HäUS  00B103  25 m  1:24.23  1:24.23   
37  207  Kovanen Christian  2001  Cetus  01A902  25 m  1:25.27  1:25.27   
38  40  Fyhr Alexander  2002  HSS  02A637  25 m  1:26.66  1:26.66   
39  212  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  1:26.72  1:26.72   
40  30  Uusitalo Kasper  2000  BS-PU  00A831  25 m  1:26.73  1:26.73   
41  96  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  50 m  1:28.94  1:28.94   
42  365  Lehtonen Akseli  2002  Octopus  02A240  25 m  1:29.19  1:29.19   
43  390  Åström Max  2002  Cetus  02A585  25 m  1:29.41  1:29.41   
44  183  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  25 m  1:29.91  1:29.91   
45  130  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  50 m  1:30.15  1:30.15   
46  329  Kärkäinen Jere  2000  HäUS  00B121  25 m  1:30.40  1:30.40   
47  302  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  1:31.13  1:31.13   
48  359  Korhonen Juuso  2002  Octopus  02A756  25 m  1:31.40  1:31.40   
49  70  Rajala Iikka  2001  HSS  01B049  25 m  1:31.60  1:31.60   
50  118  Leppänen Samuel  2002  SiWa  02A317  25 m  1:31.62  1:31.62   
51  177  Jentze Tatu  2001  Cetus  01A474  25 m  1:32.80  1:32.80   
52  45  Holtari Aki  2002  HSS  02A371  25 m  1:33.03  1:33.03   
53  184  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  50 m  1:33.44  1:33.44   
54  125  Silventoinen Ilari  2002  SiWa  02A127  25 m  1:34.36  1:34.36   
55  64  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  25 m  1:35.64  1:35.64   
56  164  Hoot Benjamin  2003  Cetus  03A012  50 m  1:37.23  1:37.23   
57  282  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  1:37.55  1:37.55   
58  18  Kulju Kristoffer  2001  BS-PU  01A772  25 m  1:38.61  1:38.61   
59  222  Lind Aarno  2002  Cetus  02A619  25 m  1:38.80  1:38.80   
60  Eriksson Max  2002  BS-PU  02A483  25 m  1:38.92  1:38.92   
61  111  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  25 m  1:39.06  1:39.06   
62  246  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  25 m  1:39.68  1:39.68   
63  126  Taht Oscar  2003  SiWa  03A143  25 m  1:40.41  1:40.41   
64  379  Suoknuuti Tomi  2004  Octopus  04A382  25 m  1:41.43  1:41.43   
65  351  Berggren Santeri  2003  Octopus  03A530  25 m  1:44.75  1:44.75   
66  20  Lindfors Mathias  2002  BS-PU  02A479  25 m  1:45.37  1:45.37   
67  190  Karhula Sandro  2002  Cetus  02A679  50 m  1:47.50  1:47.50   
68  185  Kaasinen Aapo  2003  Cetus  03A431  50 m  1:51.47  1:51.47   
69  234  Nenonen Paavo  2005  Cetus  05A022  25 m  1:54.05  1:54.05   
70  261  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  25 m  1:58.41  1:58.41   
71  28  Seppälä Sami  2000  BS-PU  00B045  25 m       
72  37  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m       
73  72  Saarinen Olavi  2002  HSS  02A921  25 m       
74  176  Javidi Firooz Toussi Javidi  2003  Cetus  03A600  25 m       
75  193  Karttunen Leo  2004  Cetus  04A477  25 m       
76  210  Kuuskoski Emil  2003  Cetus  03A619  25 m       
77  251  Pitkänen Pyry  2003  Cetus  03A681  25 m       
78  258  Rantapää Niklas  2003  Cetus  03A875  25 m       
79  277  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m       
80  288  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m       
81  291  Teperi Niko  2005  Cetus  05A120  25 m       
82  325  Kokkonen Aleksi  2004  HäUS  04A575  25 m       
83  374  Piippo Sakari  1999  Octopus  99B150  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
11_S
Laji 11, 50m Perhosuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Mamonova Dayana  2003  ST.PETERSB    50 m  33.53  33.53   
Shumilova Mariya  2003  ST.PETERSB    50 m  34.00  34.00   
Somova Juliia  2003  ST.PETERSB    50 m  35.00  35.00   
349  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  50 m  35.54  35.54   
69  Pälsi Lotta  2004  HSS  04A147  25 m  35.93  35.93   
271  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  39.92  39.92   
208  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  39.99  39.99   
74  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  40.36  40.36   
284  Sundell Nicole  2003  Cetus  03A228  50 m  40.57  40.57   
10  132  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  25 m  41.50  41.50   
11  44  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m  41.92  41.92   
12  319  Blomfelt Sofia  2003  HäUS  03A714  25 m  42.30  42.30   
13  162  Hirvonen Jannika  2004  Cetus  04A408  25 m  43.42  43.42   
14  275  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  25 m  43.80  43.80   
15  269  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  44.02  44.02   
16  153  Grundström Nea  2003  Cetus  03A355  50 m  44.34  44.34   
17  174  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  44.56  44.56   
18  348  Silander Riikka  2003  SomE  03A425  25 m  44.63  44.63   
19  110  Änkilä Aamu  2004  SGR  04A071  25 m  44.88  44.88   
20  85  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m  44.90  44.90   
21  60  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  45.00  45.00   
22  80  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  45.23  45.23   
23  82  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  46.50  46.50   
24  367  Leppähaara Vilma  2005  Octopus  05A009  25 m  46.60  46.60   
25  242  Partanen Emmi  2003  Cetus  03A550  25 m  47.27  47.27   
26  225  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  50 m  47.82  47.82   
27  56  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  50 m  48.11  48.11   
28  123  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  25 m  48.12  48.12   
29  154  Guth Daniella  2005  Cetus  05A029  50 m  48.26  48.26   
30  157  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  48.70  48.70   
31  122  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  25 m  49.12  49.12   
32  98  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  49.33  49.33   
33  83  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  50.20  50.20   
34  84  Laitinen Jonna Marjatta  2005  HyUS  05A128  25 m  51.13  51.13   
35  307  Virta Liina  2004  Cetus  04A254  25 m  51.92  51.92   
36  235  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  52.10  52.10   
37  198  Keurulainen Auri  2004  Cetus  04A255  25 m  53.03  53.03   
38  250  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  54.68  54.68   
39  79  Ahonen Anniina  2005  HyUS  05A156  25 m  54.88  54.88   
40  151  Fitzpatrick Lilly  2003  Cetus  03A426  25 m  55.11  55.11   
41  81  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  55.25  55.25   
42  133  Lehtovaara Melinda  2005  ESS  05A008  50 m  56.86  56.86   
43  168  Höijer Saga  2005  Cetus  05A174  50 m  57.03  57.03   
44  14  Jatkola Saga  2004  BS-PU  04A532  50 m  57.83  57.83   
45  113  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  25 m  59.88  59.88   
46  356  Ingberg Jeanette  2006  Octopus  06A010  25 m  1:01.50  1:01.50   
47  296  Uitti Eevi  2004  Cetus  04A247  50 m  1:02.62  1:02.62   
48  147  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  1:03.66  1:03.66   
49  137  Ackley Ida  2004  Cetus  04A747  25 m       
50  232  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
12_S
Laji 12, 50m Perhosuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Volynskii Evgenii  2003  ST.PETERSB    50 m  32.00  32.00   
Ipatkov Aleksandr  2003  ST.PETERSB    50 m  32.92  32.92   
306  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  34.28  34.28   
77  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  34.59  34.59   
54  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  35.73  35.73   
199  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  25 m  36.61  36.61   
281  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m  36.98  36.98   
169  Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  25 m  37.42  37.42   
38  Freudenthal Ilja  2002  HSS  02A559  25 m  41.92  41.92   
10  164  Hoot Benjamin  2003  Cetus  03A012  25 m  42.67  42.67   
11  282  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  25 m  44.20  44.20   
12  369  Malmberg Antti  2003  Octopus  03A217  25 m  44.25  44.25   
13  87  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  44.94  44.94   
14  103  Leppänen Akseli  2004  SGR  04A006  25 m  45.69  45.69   
15  254  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  25 m  46.23  46.23   
16  91  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  25 m  46.78  46.78   
17  94  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  50 m  47.16  47.16   
18  88  Peltonen Nico  2005  HyUS  05A046  25 m  49.17  49.17   
19  353  Hanhimäki Oliver  2003  Octopus  03A529  25 m  50.84  50.84   
20  185  Kaasinen Aapo  2003  Cetus  03A431  25 m  51.80  51.80   
21  115  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  25 m  53.19  53.19   
22  63  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
13_S
Laji 13, 200m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
65  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  2:09.32  2:09.32   
186  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  25 m  2:09.46  2:09.46   
262  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m  2:11.04  2:11.04   
172  Jacobson Wilma  2000  Cetus  00A127  50 m  2:13.82  2:13.82   
144  Auvinen Lotta  2001  Cetus  01A565  25 m  2:16.38  2:16.38   
173  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  2:16.97  2:16.97   
205  Kotiranta Emma  2001  Cetus  01A087  25 m  2:18.06  2:18.06   
293  Tiesmäki Nea  2000  Cetus  00A689  25 m  2:18.39  2:18.39   
388  Paukku Roosa  2000  NU  00A781  25 m  2:19.17  2:19.17   
10  383  Louhikoski Lilli  2002  Vanders  02A021  25 m  2:19.41  2:19.41   
11  311  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  2:20.83  2:20.83   
12  299  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  2:21.42  2:21.42   
13  313  Kekkonen Joanna  2000  La-Ka  00A585  25 m  2:21.70  2:21.70   
14  256  Putkonen Sanna  2001  Cetus  01A140  25 m  2:23.10  2:23.10   
15  273  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:23.41  2:23.41   
16  357  Kattilakoski Erika  2000  Octopus  00A372  25 m  2:24.30  2:24.30   
17  272  Salokorpi Siiri  2000  Cetus  00A268  25 m  2:26.71  2:26.71   
18  387  Nikkanen Milla  2002  NU  02A124  25 m  2:27.82  2:27.82   
19  278  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  50 m  2:28.84  2:28.84   
20  150  Eränpalo Nea  2001  Cetus  01A211  25 m  2:28.89  2:28.89   
21  263  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  2:29.13  2:29.13   
22  335  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  50 m  2:29.24  2:29.24   
23  294  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  2:29.35  2:29.35   
24  22  Nyström Ada  2001  BS-PU  01A572  25 m  2:30.39  2:30.39   
25  247  Pere Aino  2000  Cetus  00A254  25 m  2:30.66  2:30.66   
26  62  Maula Lisa  2001  HSS  01A570  25 m  2:32.11  2:32.11   
27  346  Salminen Venla  2002  SomE  02A046  50 m  2:33.04  2:33.04   
28  128  Turunen Tinja  2002  SiWa  02A839  25 m  2:34.04  2:34.04   
29  196  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  2:37.28  2:37.28   
30  146  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  2:37.50  2:37.50   
31  322  Kajanto Emma  2002  HäUS  02A486  25 m  2:38.40  2:38.40   
32  143  Antikainen Ellen  2003  Cetus  03A384  25 m  2:38.94  2:38.94   
33  76  Toimela Annina  2002  HSS  02A269  25 m  2:40.61  2:40.61   
34  378  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  50 m  2:43.33  2:43.33   
35  287  Surakka Jenni  2000  Cetus  00A953  25 m  2:45.07  2:45.07   
36  218  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  25 m  2:45.52  2:45.52   
37  95  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  2:47.23  2:47.23   
38  317  Aartela Ada  2002  HäUS  02A562  25 m  2:48.83  2:48.83   
39  279  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  2:48.98  2:48.98   
40  107  Vasara Jonna  2002  SGR  02A118  25 m  2:52.23  2:52.23   
41  323  Kallioinen Emmi  2000  HäUS  00B013  25 m  2:56.85  2:56.85   
42  358  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  25 m  2:59.60  2:59.60   
43  26  Rosqvist Sara  2001  BS-PU  01B177  25 m  3:00.49  3:00.49   
44  354  Hämäläinen Venla  2001  Octopus  01B057  25 m  3:02.09  3:02.09   
45  326  Koskiluoto Iida  2002  HäUS  02A906  25 m  3:03.14  3:03.14   
46  124  Saarinen Jenna  2001  SiWa  01A095  25 m  3:05.42  3:05.42   
47  298  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  3:05.51  3:05.51   
48  295  Tuohimetsä Viveca  2003  Cetus  03A891  50 m  3:09.81  3:09.81   
49  25  Puukko Irina  2001  BS-PU  01B187  25 m  3:10.19  3:10.19   
50  Ahlgren Amanda  2001  BS-PU  01A821  25 m  3:13.45  3:13.45   
51  21  Mänttäri Ellen  2000  BS-PU  00B163  25 m  3:18.08  3:18.08   
52  27  Salm Elisabeth Marie  2002  BS-PU  02A530  25 m       
53  97  Peltonen Pinja  2000  NumKis  00A046  25 m       
54  276  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
14_S
Laji 14, 200m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  50 m  2:02.67  2:02.67   
314  Somero Atte  1999  La-Ka  99A522  25 m  2:03.84  2:03.84   
333  Reinonen Jaakko  2001  HäUS  01A300  25 m  2:12.13  2:12.13   
331  Lähde Mikael  2000  HäUS  00A918  25 m  2:14.71  2:14.71   
223  Lindfors Joonatan  1999  Cetus  99A765  25 m  2:15.20  2:15.20   
385  Hatanpää Henry  2000  NU  00A797  50 m  2:15.25  2:15.25   
180  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  2:16.30  2:16.30   
108  Widbom Herman  2001  SGR  01A188  25 m  2:17.01  2:17.01   
142  Antikainen Aaron  2001  Cetus  01A977  25 m  2:17.38  2:17.38   
10  Gramén Isak  2001  HU  01B058  25 m  2:17.90  2:17.90   
11  339  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  2:20.37  2:20.37   
12  215  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  25 m  2:21.08  2:21.08   
13  120  Mikkola Joona  2001  SiWa  01A475  25 m  2:23.54  2:23.54   
14  195  Keho Oliver  2000  Cetus  00A824  50 m  2:27.41  2:27.41   
15  316  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  2:27.90  2:27.90   
16  364  Laakso Otto  1999  Octopus  99A949  25 m  2:27.97  2:27.97   
17  306  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:30.42  2:30.42   
18  303  Vaittinen Kasper  2001  Cetus  01A226  50 m  2:32.19  2:32.19   
19  102  Lauslahti Ville  2001  SGR  01A254  25 m  2:32.31  2:32.31   
20  100  Virtanen Toni  1999  NumKis  99A426  25 m  2:32.80  2:32.80   
21  230  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  2:37.29  2:37.29   
22  16  Koivunen Janne  2001  BS-PU  01A555  50 m  2:44.08  2:44.08   
23  375  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  25 m  2:50.91  2:50.91   
24  289  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  25 m  2:51.05  2:51.05   
25  352  Ekblad Teemu  2001  Octopus  01A353  25 m  2:58.13  2:58.13   
26  183  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  25 m  3:02.46  3:02.46   
27  155  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  50 m  3:04.81  3:04.81   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
15_S
Laji 15, 100m Rintauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
140  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  25 m  1:05.90  1:05.90   
138  Aho Jonni  1999  Cetus  99A002  25 m  1:08.84  1:08.84   
211  Kuznetsov Sergey  2000  Cetus  00A199  25 m  1:09.14  1:09.14   
215  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  50 m  1:14.01  1:14.01   
237  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m  1:14.24  1:14.24   
180  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  50 m  1:14.75  1:14.75   
216  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  25 m  1:14.92  1:14.92   
342  Viitanen Teemu  2000  HäUS  00A915  25 m  1:15.40  1:15.40   
136  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  25 m  1:17.69  1:17.69   
10  384  Einto Eetu  2001  NU  01A927  25 m  1:17.83  1:17.83   
11  Gramén Isak  2001  HU  01B058  25 m  1:19.34  1:19.34   
12  142  Antikainen Aaron  2001  Cetus  01A977  50 m  1:20.79  1:20.79   
13  12  Hyttinen Kalle  2001  BS-PU  01B140  25 m  1:21.38  1:21.38   
14  214  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  25 m  1:22.05  1:22.05   
15  170  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  25 m  1:24.98  1:24.98   
16  55  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:25.14  1:25.14   
17  219  Lehtinen Antti  1999  Cetus  99A730  25 m  1:25.75  1:25.75   
18  206  Kousa Joonas  2001  Cetus  01A660  25 m  1:26.67  1:26.67   
19  59  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  1:26.73  1:26.73   
20  339  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  50 m  1:27.05  1:27.05   
21  264  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  1:29.28  1:29.28   
22  241  Partanen Eetu  2001  Cetus  01A934  25 m  1:29.39  1:29.39   
23  171  Isotalo Jetro  2001  Cetus  01A553  25 m  1:29.87  1:29.87   
24  120  Mikkola Joona  2001  SiWa  01A475  25 m  1:29.89  1:29.89   
25  361  Korva Samuli  2002  Octopus  02A200  25 m  1:31.54  1:31.54   
26  228  Martola Henrik  2000  Cetus  00A534  25 m  1:32.00  1:32.00   
27  212  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  25 m  1:32.62  1:32.62   
28  362  Koski Roope  1999  Octopus  99A249  25 m  1:33.14  1:33.14   
29  347  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  50 m  1:33.33  1:33.33   
30  289  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  1:33.51  1:33.51   
31  141  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  1:33.71  1:33.71   
32  195  Keho Oliver  2000  Cetus  00A824  25 m  1:33.82  1:33.82   
33  47  Hyvönen Tuomas  2001  HSS  01A061  25 m  1:35.18  1:35.18   
34  169  Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  25 m  1:35.41  1:35.41   
35  66  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  1:35.49  1:35.49   
36  64  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  50 m  1:35.92  1:35.92   
37  327  Kukkonen Lenni  2001  HäUS  01A961  25 m  1:36.03  1:36.03   
38  36  Beresten Alexander  2001  HSS  01A443  50 m  1:36.55  1:36.55   
39  209  Kurunsaari Pyry  2001  Cetus  01A729  25 m  1:37.50  1:37.50   
40  365  Lehtonen Akseli  2002  Octopus  02A240  25 m  1:38.11  1:38.11   
41  359  Korhonen Juuso  2002  Octopus  02A756  25 m  1:38.41  1:38.41   
42  54  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  1:38.78  1:38.78   
43  155  Hartikainen Samuli  2001  Cetus  01A116  25 m  1:39.21  1:39.21   
44  125  Silventoinen Ilari  2002  SiWa  02A127  25 m  1:42.03  1:42.03   
45  18  Kulju Kristoffer  2001  BS-PU  01A772  25 m  1:44.07  1:44.07   
46  118  Leppänen Samuel  2002  SiWa  02A317  25 m  1:48.06  1:48.06   
47  45  Holtari Aki  2002  HSS  02A371  25 m  1:48.45  1:48.45   
48  353  Hanhimäki Oliver  2003  Octopus  03A529  25 m  1:48.84  1:48.84   
49  96  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  25 m  1:51.70  1:51.70   
50  37  Fokin Elis  2003  HSS  03A811  25 m  1:53.13  1:53.13   
51  185  Kaasinen Aapo  2003  Cetus  03A431  25 m  1:53.13  1:53.13   
52  318  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  1:55.07  1:55.07   
53  261  Repo Oskari  2003  Cetus  03A824  50 m  1:55.81  1:55.81   
54  43  Havo Topi  2002  HSS  02A601  25 m  1:56.02  1:56.02   
55  158  Heinola Tony  2003  Cetus  03A613  25 m  1:57.15  1:57.15   
56  165  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  1:58.04  1:58.04   
57  94  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  50 m  1:58.64  1:58.64   
58  253  Poikela Atte  2003  Cetus  03A910  25 m  1:59.11  1:59.11   
59  72  Saarinen Olavi  2002  HSS  02A921  25 m  1:59.66  1:59.66   
60  288  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  50 m  1:59.79  1:59.79   
61  91  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  25 m  2:02.15  2:02.15   
62  10  Heikkinen Casper  2003  BS-PU  03A691  25 m       
63  38  Freudenthal Ilja  2002  HSS  02A559  25 m       
64  63  Nyman Henry  2003  HSS  03A870  25 m       
65  210  Kuuskoski Emil  2003  Cetus  03A619  25 m       
66  258  Rantapää Niklas  2003  Cetus  03A875  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
16_S
Laji 16, 100m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
301  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  25 m  1:14.47  1:14.47   
57  Kölhi Emmi  2000  HSS  00A281  25 m  1:15.01  1:15.01   
22  Nyström Ada  2001  BS-PU  01A572  25 m  1:15.92  1:15.92   
186  Kalenius Lyydia  2000  Cetus  00A252  50 m  1:16.25  1:16.25   
152  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  50 m  1:16.41  1:16.41   
188  Kangas-Kärki Henni  2000  Cetus  00A462  25 m  1:16.73  1:16.73   
78  Vartiainen Alexandra  2001  HSS  01A437  25 m  1:16.84  1:16.84   
278  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  1:20.19  1:20.19   
135  Aalto Ella  2000  Cetus  00A232  50 m  1:20.98  1:20.98   
10  229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  1:21.29  1:21.29   
11  259  Rapinoja Amanda  2001  Cetus  01A463  25 m  1:21.44  1:21.44   
12  205  Kotiranta Emma  2001  Cetus  01A087  50 m  1:21.90  1:21.90   
13  238  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  25 m  1:22.92  1:22.92   
14  Somova Juliia  2003  ST.PETERSB    50 m  1:24.00  1:24.00   
15  346  Salminen Venla  2002  SomE  02A046  25 m  1:24.47  1:24.47   
16  146  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  25 m  1:25.08  1:25.08   
17  220  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  50 m  1:25.74  1:25.74   
18  349  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  1:25.79  1:25.79   
19  105  Leppänen Vilhelmiina  2003  SGR  03A002  25 m  1:27.64  1:27.64   
20  217  Lattu Diana  2001  Cetus  01A500  25 m  1:27.79  1:27.79   
21  Shumilova Mariya  2003  ST.PETERSB    50 m  1:28.00  1:28.00   
22  272  Salokorpi Siiri  2000  Cetus  00A268  25 m  1:28.16  1:28.16   
23  311  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  50 m  1:28.38  1:28.38   
24  150  Eränpalo Nea  2001  Cetus  01A211  25 m  1:28.46  1:28.46   
25  308  Virtanen Fanny  2000  Cetus  00A788  25 m  1:28.53  1:28.53   
26  378  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  25 m  1:28.96  1:28.96   
27  129  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  50 m  1:29.18  1:29.18   
28  240  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  1:29.56  1:29.56   
29  226  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  1:29.69  1:29.69   
30  31  Wahlroos Natalie  2001  BS-PU  01B173  25 m  1:30.12  1:30.12   
31  139  Al Ouatiq Samiira  2000  Cetus  00A540  25 m  1:30.32  1:30.32   
32  24  Pohjala Aada  2001  BS-PU  01A766  25 m  1:30.62  1:30.62   
33  218  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  25 m  1:31.93  1:31.93   
34  191  Karinen Milla  2001  Cetus  01A342  25 m  1:31.99  1:31.99   
35  354  Hämäläinen Venla  2001  Octopus  01B057  25 m  1:32.20  1:32.20   
36  189  Kapanen Alexandra  2000  Cetus  00A818  25 m  1:32.59  1:32.59   
37  268  Saarikivi Linnea  2000  Cetus  00A779  25 m  1:32.74  1:32.74   
38  336  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  1:32.78  1:32.78   
39  178  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  25 m  1:33.92  1:33.92   
40  317  Aartela Ada  2002  HäUS  02A562  25 m  1:34.64  1:34.64   
41  263  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m  1:34.72  1:34.72   
42  287  Surakka Jenni  2000  Cetus  00A953  25 m  1:35.56  1:35.56   
43  344  Ilcheva Snezhana  2003  SomE  03A472  50 m  1:35.65  1:35.65   
44  107  Vasara Jonna  2002  SGR  02A118  25 m  1:35.73  1:35.73   
45  335  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  50 m  1:36.44  1:36.44   
46  203  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  1:36.84  1:36.84   
47  121  Niemi Annika  2000  SiWa  00A451  25 m  1:36.87  1:36.87   
48  235  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  1:37.40  1:37.40   
49  260  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  25 m  1:37.73  1:37.73   
50  167  Hätönen Sara  2001  Cetus  01A668  50 m  1:37.96  1:37.96   
51  326  Koskiluoto Iida  2002  HäUS  02A906  25 m  1:38.02  1:38.02   
52  175  Javadi Negiin  2002  Cetus  02A652  25 m  1:38.27  1:38.27   
53  307  Virta Liina  2004  Cetus  04A254  50 m  1:38.85  1:38.85   
54  34  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  25 m  1:39.26  1:39.26   
55  208  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  25 m  1:40.13  1:40.13   
56  284  Sundell Nicole  2003  Cetus  03A228  50 m  1:40.72  1:40.72   
57  245  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  25 m  1:40.78  1:40.78   
58  324  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  50 m  1:41.06  1:41.06   
59  128  Turunen Tinja  2002  SiWa  02A839  25 m  1:41.08  1:41.08   
60  149  Cwirzen Emily  2004  Cetus  04A329  50 m  1:41.60  1:41.60   
61  26  Rosqvist Sara  2001  BS-PU  01B177  25 m  1:42.14  1:42.14   
62  334  Reinonen Siiri  2004  HäUS  04A278  25 m  1:42.67  1:42.67   
63  67  Pavlidi Stefania  2003  HSS  03A409  25 m  1:43.09  1:43.09   
64  300  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  25 m  1:43.63  1:43.63   
65  60  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  1:44.07  1:44.07   
66  147  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  25 m  1:44.35  1:44.35   
67  322  Kajanto Emma  2002  HäUS  02A486  25 m  1:44.40  1:44.40   
68  269  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  1:44.60  1:44.60   
69  58  Lindeberg Saga  2002  HSS  02A518  25 m  1:45.14  1:45.14   
70  73  Serovuo Cecilia  2004  HSS  04A016  25 m  1:45.31  1:45.31   
71  290  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  25 m  1:45.87  1:45.87   
72  157  Haverinen Helmi  2004  Cetus  04A256  25 m  1:45.90  1:45.90   
73  338  Salminen Milla  2003  HäUS  03A609  25 m  1:45.92  1:45.92   
74  252  Plukka Nelly  2003  Cetus  03A545  25 m  1:45.95  1:45.95   
75  341  Vartiainen Nelli  2002  HäUS  02A900  25 m  1:46.08  1:46.08   
76  279  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  50 m  1:46.11  1:46.11   
77  271  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  1:46.68  1:46.68   
78  348  Silander Riikka  2003  SomE  03A425  25 m  1:46.71  1:46.71   
79  198  Keurulainen Auri  2004  Cetus  04A255  25 m  1:47.21  1:47.21   
80  161  Hemmi Maria  2002  Cetus  02A331  25 m  1:47.54  1:47.54   
81  255  Puolakka Oona  2003  Cetus  03A294  50 m  1:48.18  1:48.18   
82  275  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  50 m  1:49.16  1:49.16   
83  132  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  25 m  1:49.22  1:49.22   
84  127  Talonpoika Fanny  2001  SiWa  01A225  50 m  1:49.85  1:49.85   
85  113  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  25 m  1:49.86  1:49.86   
86  74  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  1:50.03  1:50.03   
87  82  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  1:50.36  1:50.36   
88  Ahlgren Amanda  2001  BS-PU  01A821  25 m  1:50.73  1:50.73   
89  42  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  25 m  1:51.47  1:51.47   
90  162  Hirvonen Jannika  2004  Cetus  04A408  25 m  1:51.90  1:51.90   
91  80  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  1:54.13  1:54.13   
92  153  Grundström Nea  2003  Cetus  03A355  25 m  1:55.25  1:55.25   
93  328  Kuosmanen Viivi  2002  HäUS  02B051  25 m  1:56.46  1:56.46   
94  92  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  25 m  1:56.89  1:56.89   
95  297  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  50 m  1:59.59  1:59.59   
96  213  Lahti Lotta  2003  Cetus  03A543  25 m  1:59.79  1:59.79   
97  350  Ahlgren Aida  2002  Octopus  02B010  25 m  2:01.35  2:01.35   
98  276  Seiger Diana  2003  Cetus  03A909  25 m  2:10.29  2:10.29   
99  123  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  2:10.62  2:10.62   
100  106  Toivonen Helmiina  2004  SGR  04A030  25 m       
101  112  Havén Henni  2004  SiWa  04A499  25 m       
102  117  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  25 m       
103  163  Hirvonen Sini  2001  Cetus  01B310  25 m       
104  194  Kauppi Emma  2000  Cetus  00B238  25 m       
105  248  Piekkala Oona  2002  Cetus  02B161  25 m       
106  298  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
17_S
Laji 17, 200m Sekauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
49  Hölttä Santeri  2000  HSS  00A236  25 m  2:11.12  2:11.12   
Savateev Victor  2001  NEVSKAYA    50 m  2:23.00  2:23.00   
180  Jokinen Tuomas  2001  Cetus  01A556  25 m  2:23.75  2:23.75   
187  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  2:30.39  2:30.39   
219  Lehtinen Antti  1999  Cetus  99A730  25 m  2:33.32  2:33.32   
331  Lähde Mikael  2000  HäUS  00A918  25 m  2:33.90  2:33.90   
108  Widbom Herman  2001  SGR  01A188  25 m  2:34.86  2:34.86   
160  Helin Anton  1999  Cetus  99A748  50 m  2:35.74  2:35.74   
Volynskii Evgenii  2003  ST.PETERSB    50 m  2:36.00  2:36.00   
10  Ipatkov Aleksandr  2003  ST.PETERSB    50 m  2:38.18  2:38.18   
11  306  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  2:41.41  2:41.41   
12  223  Lindfors Joonatan  1999  Cetus  99A765  50 m  2:44.67  2:44.67   
13  374  Piippo Sakari  1999  Octopus  99B150  25 m  2:46.59  2:46.59   
14  270  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  50 m  2:47.20  2:47.20   
15  303  Vaittinen Kasper  2001  Cetus  01A226  25 m  2:50.38  2:50.38   
16  230  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  25 m  2:51.31  2:51.31   
17  116  Laukkanen Juho  2001  SiWa  01A473  25 m  2:53.75  2:53.75   
18  361  Korva Samuli  2002  Octopus  02A200  50 m  2:55.74  2:55.74   
19  365  Lehtonen Akseli  2002  Octopus  02A240  25 m  2:58.31  2:58.31   
20  199  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  2:59.02  2:59.02   
21  156  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  3:00.92  3:00.92   
22  130  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m  3:02.39  3:02.39   
23  77  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  50 m  3:03.10  3:03.10   
24  281  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  50 m  3:03.12  3:03.12   
25  371  Nygård Aaro  1999  Octopus  99B156  25 m  3:03.51  3:03.51   
26  206  Kousa Joonas  2001  Cetus  01A660  25 m  3:04.46  3:04.46   
27  370  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  25 m  3:04.46  3:04.46   
28  169  Inkilä Tuukka  2003  Cetus  03A495  50 m  3:05.90  3:05.90   
29  47  Hyvönen Tuomas  2001  HSS  01A061  25 m  3:06.34  3:06.34   
30  390  Åström Max  2002  Cetus  02A585  25 m  3:06.69  3:06.69   
31  75  Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  3:06.72  3:06.72   
32  40  Fyhr Alexander  2002  HSS  02A637  25 m  3:09.41  3:09.41   
33  177  Jentze Tatu  2001  Cetus  01A474  25 m  3:10.39  3:10.39   
34  96  Parviainen Leo  2003  NumKis  03A349  50 m  3:12.69  3:12.69   
35  302  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  25 m  3:14.05  3:14.05   
36  94  Nuorinko Markus  2003  NumKis  03A396  50 m  3:18.49  3:18.49   
37  111  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  25 m  3:19.71  3:19.71   
38  164  Hoot Benjamin  2003  Cetus  03A012  50 m  3:29.31  3:29.31   
39  282  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  3:33.23  3:33.23   
40  91  Holopainen Kasper  2003  NumKis  03A423  50 m  3:33.35  3:33.35   
41  369  Malmberg Antti  2003  Octopus  03A217  25 m  3:39.41  3:39.41   
42  351  Berggren Santeri  2003  Octopus  03A530  25 m  3:40.85  3:40.85   
43  254  Pulkkinen Juuso  2004  Cetus  04A145  50 m  3:42.39  3:42.39   
44  158  Heinola Tony  2003  Cetus  03A613  50 m  3:52.07  3:52.07   
45  115  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  50 m  3:53.64  3:53.64   
46  100  Virtanen Toni  1999  NumKis  99A426  25 m       
47  126  Taht Oscar  2003  SiWa  03A143  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
18_S
Laji 18, 200m Sekauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
172  Jacobson Wilma  2000  Cetus  00A127  25 m  2:22.80  2:22.80   
89  Heinola Nea-Amanda  2000  NumKis  00A310  50 m  2:25.19  2:25.19   
152  Flyckt Emilia  2001  Cetus  01A649  25 m  2:34.22  2:34.22   
205  Kotiranta Emma  2001  Cetus  01A087  25 m  2:35.37  2:35.37   
173  Jauhiainen Jonna  2000  Cetus  00A245  25 m  2:36.98  2:36.98   
144  Auvinen Lotta  2001  Cetus  01A565  25 m  2:38.45  2:38.45   
229  Mettinen Mirka  2002  Cetus  02A159  25 m  2:43.19  2:43.19   
Mamonova Dayana  2003  ST.PETERSB    50 m  2:44.31  2:44.31   
294  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  2:45.23  2:45.23   
10  231  Mustonen Sara  2002  Cetus  02A219  25 m  2:45.90  2:45.90   
11  387  Nikkanen Milla  2002  NU  02A124  25 m  2:46.71  2:46.71   
12  243  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  25 m  2:48.22  2:48.22   
13  299  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  2:48.71  2:48.71   
14  196  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m  2:48.87  2:48.87   
15  256  Putkonen Sanna  2001  Cetus  01A140  50 m  2:49.35  2:49.35   
16  22  Nyström Ada  2001  BS-PU  01A572  25 m  2:49.57  2:49.57   
17  378  Suihkonen Venla  2002  Octopus  02A026  25 m  2:50.06  2:50.06   
18  337  Rilla Taru  2000  HäUS  00A333  50 m  2:50.71  2:50.71   
19  292  Tiesmäki Jonna  2001  Cetus  01A529  25 m  2:51.93  2:51.93   
20  24  Pohjala Aada  2001  BS-PU  01A766  25 m  2:52.66  2:52.66   
21  355  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m  2:53.18  2:53.18   
22  150  Eränpalo Nea  2001  Cetus  01A211  25 m  2:53.50  2:53.50   
23  146  Bengts Myra  2000  Cetus  00A874  50 m  2:54.47  2:54.47   
24  134  Slöör Ida  2001  ESS  01A578  50 m  2:54.90  2:54.90   
25  50  Jokilammi Emma  2002  HSS  02A234  25 m  2:55.11  2:55.11   
26  305  Vieraankivi Johanna  2001  Cetus  01A525  50 m  2:56.58  2:56.58   
27  357  Kattilakoski Erika  2000  Octopus  00A372  50 m  2:56.90  2:56.90   
28  11  Helanne Daniela  2000  BS-PU  00A544  25 m  2:58.55  2:58.55   
29  226  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  25 m  2:59.99  2:59.99   
30  178  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  3:04.80  3:04.80   
31  218  Lehtinen Aino  2001  Cetus  01A330  25 m  3:04.98  3:04.98   
32  240  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  25 m  3:07.10  3:07.10   
33  255  Puolakka Oona  2003  Cetus  03A294  25 m  3:07.28  3:07.28   
34  167  Hätönen Sara  2001  Cetus  01A668  50 m  3:08.21  3:08.21   
35  46  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  3:08.76  3:08.76   
36  95  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  25 m  3:09.33  3:09.33   
37  249  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  3:09.42  3:09.42   
38  68  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  3:10.42  3:10.42   
39  208  Kovanen Saga  2004  Cetus  04A113  50 m  3:11.11  3:11.11   
40  382  Lehtoila Lotta  2003  ORCA  03A247  50 m  3:12.38  3:12.38   
41  175  Javadi Negiin  2002  Cetus  02A652  25 m  3:12.46  3:12.46   
42  279  Siltala Oona  2002  Cetus  02A535  25 m  3:13.38  3:13.38   
43  271  Salokorpi Essi  2003  Cetus  03A199  25 m  3:13.52  3:13.52   
44  71  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  3:15.10  3:15.10   
45  358  Konttila Mette  2001  Octopus  01B228  25 m  3:15.39  3:15.39   
46  161  Hemmi Maria  2002  Cetus  02A331  25 m  3:17.09  3:17.09   
47  34  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  25 m  3:18.77  3:18.77   
48  284  Sundell Nicole  2003  Cetus  03A228  50 m  3:20.95  3:20.95   
49  203  Kosunen Milli  2002  Cetus  02A584  25 m  3:21.42  3:21.42   
50  174  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  25 m  3:21.72  3:21.72   
51  98  Penttinen Liisa  2003  NumKis  03A389  25 m  3:27.10  3:27.10   
52  297  Uusitalo Martina  2003  Cetus  03A541  25 m  3:28.14  3:28.14   
53  44  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m  3:28.91  3:28.91   
54  235  Nieminen Pinja  2004  Cetus  04A258  25 m  3:32.88  3:32.88   
55  56  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  50 m  3:33.59  3:33.59   
56  348  Silander Riikka  2003  SomE  03A425  50 m  3:34.07  3:34.07   
57  269  Sadojevic Jelacik Dina  2004  Cetus  04A482  25 m  3:34.66  3:34.66   
58  320  Hakamäki Viivi  2002  HäUS  02B053  25 m  3:37.97  3:37.97   
59  275  Savonen Wilma  2004  Cetus  04A096  50 m  3:39.61  3:39.61   
60  250  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  3:41.59  3:41.59   
61  151  Fitzpatrick Lilly  2003  Cetus  03A426  25 m  3:58.16  3:58.16   
62  122  Pekkala Siiri  2005  SiWa  05A211  50 m  4:02.04  4:02.04   
63  39  Freystätter Stella  2003  HSS  03A735  25 m       
64  83  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m       
65  110  Änkilä Aamu  2004  SGR  04A071  25 m       
66  148  Chaker Alexandra  2004  Cetus  04A010  25 m       
67  192  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m       
68  200  Kobycheva Katarina  2004  Cetus  04A648  25 m       
69  220  Lehtinen Sofia  2000  Cetus  00B030  25 m       
70  296  Uitti Eevi  2004  Cetus  04A247  25 m       
71  368  Malinen Oona  2001  Octopus  01A736  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
19_S
Laji 19, 50m Rintauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
136  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  50 m  35.52  35.52   
Ipatkov Aleksandr  2003  ST.PETERSB    50 m  37.00  37.00   
54  Koprinen Aleksi  2003  HSS  03A416  25 m  40.64  40.64   
64  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  25 m  42.20  42.20   
289  Syrjä Joel  2002  Cetus  02A137  50 m  43.70  43.70   
156  Hatakka Niklas  2003  Cetus  03A534  25 m  45.11  45.11   
38  Freudenthal Ilja  2002  HSS  02A559  25 m  46.99  46.99   
87  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  49.17  49.17   
103  Leppänen Akseli  2004  SGR  04A006  50 m  49.49  49.49   
10  318  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  50.30  50.30   
11  10  Heikkinen Casper  2003  BS-PU  03A691  25 m  50.41  50.41   
12  210  Kuuskoski Emil  2003  Cetus  03A619  25 m  51.44  51.44   
13  164  Hoot Benjamin  2003  Cetus  03A012  25 m  51.70  51.70   
14  288  Suuronen Karri  2003  Cetus  03A802  25 m  51.98  51.98   
15  43  Havo Topi  2002  HSS  02A601  25 m  52.01  52.01   
16  222  Lind Aarno  2002  Cetus  02A619  50 m  52.46  52.46   
17  277  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  53.51  53.51   
18  17  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  53.64  53.64   
19  246  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  25 m  53.70  53.70   
20  234  Nenonen Paavo  2005  Cetus  05A022  25 m  54.55  54.55   
21  115  Kuitu Joona  2004  SiWa  04A248  50 m  55.55  55.55   
22  184  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  25 m  55.92  55.92   
23  190  Karhula Sandro  2002  Cetus  02A679  25 m  56.96  56.96   
24  291  Teperi Niko  2005  Cetus  05A120  25 m  57.55  57.55   
25  99  Toivonen Eemeli  2004  NumKis  04A296  50 m  58.37  58.37   
26  176  Javidi Firooz Toussi Javidi  2003  Cetus  03A600  25 m  58.49  58.49   
27  179  Jokinen Jaakko  2003  Cetus  03A533  25 m  1:03.85  1:03.85   
28  204  Kosunen Santtu  2003  Cetus  03A312  25 m       
29  233  Nagal Yash  2004  Cetus  04A656  25 m       
30  251  Pitkänen Pyry  2003  Cetus  03A681  25 m       
31  257  Ramstedt Richard  2004  Cetus  04A390  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
20_S
Laji 20, 50m Rintauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Somova Juliia  2003  ST.PETERSB    50 m  39.50  39.50   
349  Lukkari Minja  2003  OU  03A364  25 m  39.73  39.73   
143  Antikainen Ellen  2003  Cetus  03A384  25 m  40.20  40.20   
105  Leppänen Vilhelmiina  2003  SGR  03A002  50 m  42.71  42.71   
240  Palm Cindy  2003  Cetus  03A052  50 m  43.67  43.67   
178  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  44.79  44.79   
149  Cwirzen Emily  2004  Cetus  04A329  50 m  47.34  47.34   
73  Serovuo Cecilia  2004  HSS  04A016  25 m  47.66  47.66   
106  Toivonen Helmiina  2004  SGR  04A030  25 m  47.99  47.99   
10  225  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  47.99  47.99   
11  250  Pippuri Tuuli  2005  Cetus  05A146  50 m  48.22  48.22   
12  290  Tapanainen Milla-lotta  2003  Cetus  03A610  50 m  48.43  48.43   
13  82  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  49.14  49.14   
14  338  Salminen Milla  2003  HäUS  03A609  25 m  49.20  49.20   
15  42  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  25 m  49.50  49.50   
16  252  Plukka Nelly  2003  Cetus  03A545  25 m  49.90  49.90   
17  147  Beszteri Greta  2004  Cetus  04A257  50 m  50.23  50.23   
18  113  Herrala Iida  2004  SiWa  04A283  25 m  50.43  50.43   
19  123  Ryynänen Elina  2005  SiWa  05A067  50 m  51.44  51.44   
20  151  Fitzpatrick Lilly  2003  Cetus  03A426  25 m  51.49  51.49   
21  85  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m  51.99  51.99   
22  285  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  50 m  52.03  52.03   
23  197  Kettunen Ellen  2005  Cetus  05A201  50 m  52.19  52.19   
24  153  Grundström Nea  2003  Cetus  03A355  25 m  52.54  52.54   
25  112  Havén Henni  2004  SiWa  04A499  25 m  52.58  52.58   
26  319  Blomfelt Sofia  2003  HäUS  03A714  25 m  53.45  53.45   
27  227  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  54.35  54.35   
28  296  Uitti Eevi  2004  Cetus  04A247  25 m  54.98  54.98   
29  224  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  25 m  55.13  55.13   
30  117  Lehmusvaara Anna  2005  SiWa  05A142  25 m  55.87  55.87   
31  274  Savonen Jasmin  2005  Cetus  05A119  50 m  55.98  55.98   
32  376  Stenbacka Sara  2005  Octopus  05A166  25 m  56.51  56.51   
33  213  Lahti Lotta  2003  Cetus  03A543  25 m  56.59  56.59   
34  244  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  25 m  56.65  56.65   
35  92  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  50 m  56.75  56.75   
36  367  Leppähaara Vilma  2005  Octopus  05A009  25 m  57.11  57.11   
37  232  Mänttäri Annaliina  2006  Cetus  06A031  50 m  1:01.37  1:01.37   
38  86  Nieminen Janica  2005  HyUS  05A403  25 m  1:01.66  1:01.66   
39  304  Varvikko Venla  2005  Cetus  05A076  50 m  1:04.08  1:04.08   
40  81  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  1:05.58  1:05.58   
41  101  Kasvio Louna  2006  SGR  06A151  25 m       
42  133  Lehtovaara Melinda  2005  ESS  05A008  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
21_S
Laji 21, 200m Selkäuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
51  Karlsson Niki  2000  HSS  00A065  25 m  2:07.11  2:07.11   
283  Strömberg Jan  1999  Cetus  99A519  25 m  2:16.47  2:16.47   
265  Ruuskanen Joona  2000  Cetus  00A503  25 m  2:32.29  2:32.29   
385  Hatanpää Henry  2000  NU  00A797  25 m  2:32.79  2:32.79   
Gramén Isak  2001  HU  01B058  50 m  2:34.69  2:34.69   
264  Ruuhonen Jere  2001  Cetus  01A461  25 m  2:36.82  2:36.82   
214  Laine Veeti  2000  Cetus  00A876  25 m  2:38.56  2:38.56   
171  Isotalo Jetro  2001  Cetus  01A553  25 m  2:42.33  2:42.33   
303  Vaittinen Kasper  2001  Cetus  01A226  25 m  2:42.68  2:42.68   
10  141  Annala Teemu  2001  Cetus  01A514  25 m  2:44.43  2:44.43   
11  142  Antikainen Aaron  2001  Cetus  01A977  25 m  2:49.26  2:49.26   
12  66  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  3:09.29  3:09.29   
13  70  Rajala Iikka  2001  HSS  01B049  25 m  3:15.61  3:15.61   
14  90  Heinonen Anton  2000  NumKis  00A009  25 m       
15  102  Lauslahti Ville  2001  SGR  01A254  25 m       
16  104  Leppänen Eevert  2001  SGR  01A731  25 m       
17  109  Åström Harald  2001  SGR  01A008  25 m       
18  120  Mikkola Joona  2001  SiWa  01A475  25 m       
19  183  Jääskeläinen Eero  2001  Cetus  01A318  25 m       
20  207  Kovanen Christian  2001  Cetus  01A902  25 m       
21  237  Nuottajärvi Anton  2000  Cetus  00A294  25 m       
22  347  Saren Veikka  2002  SomE  02A809  25 m       
23  384  Einto Eetu  2001  NU  01A927  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
22_S
Laji 22, 200m Selkäuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
53  Koiranen Iida  2000  HSS  00A143  25 m  2:16.93  2:16.93   
65  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  2:25.75  2:25.75   
293  Tiesmäki Nea  2000  Cetus  00A689  25 m  2:31.79  2:31.79   
278  Siirtola Peppi  2002  Cetus  02A144  25 m  2:36.38  2:36.38   
144  Auvinen Lotta  2001  Cetus  01A565  25 m  2:37.68  2:37.68   
387  Nikkanen Milla  2002  NU  02A124  25 m  2:39.75  2:39.75   
299  Wacklin Cia  2001  Cetus  01A425  25 m  2:40.56  2:40.56   
217  Lattu Diana  2001  Cetus  01A500  50 m  2:41.13  2:41.13   
311  Mononen Aino  2001  JoUS  01A089  25 m  2:41.47  2:41.47   
10  388  Paukku Roosa  2000  NU  00A781  25 m  2:42.62  2:42.62   
11  357  Kattilakoski Erika  2000  Octopus  00A372  25 m  2:42.66  2:42.66   
12  52  Kilpeläinen Pilvi  2002  HSS  02A416  25 m  2:43.89  2:43.89   
13  238  Ohvo Nelli  2001  Cetus  01A937  50 m  2:46.07  2:46.07   
14  76  Toimela Annina  2002  HSS  02A269  25 m  2:53.36  2:53.36   
15  231  Mustonen Sara  2002  Cetus  02A219  25 m  2:54.95  2:54.95   
16  273  Savolainen Anni  2002  Cetus  02A184  25 m  2:56.19  2:56.19   
17  298  Wacklin Cami  2002  Cetus  02A131  25 m  3:10.52  3:10.52   
18  128  Turunen Tinja  2002  SiWa  02A839  25 m  3:15.87  3:15.87   
19  95  Partanen Lotta Linnea  2001  NumKis  01A819  50 m  3:17.55  3:17.55   
20  300  Wacklin Ciara  2004  Cetus  04A037  50 m  3:31.70  3:31.70   
21  24  Pohjala Aada  2001  BS-PU  01A766  25 m       
22  129  Uusikumpu Petra  2001  SiWa  01A644  25 m       
23  154  Guth Daniella  2005  Cetus  05A029  25 m       
24  263  Rostedt Verna  2002  Cetus  02A101  25 m       
25  295  Tuohimetsä Viveca  2003  Cetus  03A891  25 m       
26  309  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  25 m       
27  355  Ingberg Charlotte  2002  Octopus  02A370  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
23_S
Laji 23, 100m Perhosuinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Savateev Victor  2001  NEVSKAYA    50 m  1:03.00  1:03.00   
160  Helin Anton  1999  Cetus  99A748  25 m  1:04.07  1:04.07   
140  Alitalo Eetu  1999  Cetus  99A732  50 m  1:04.66  1:04.66   
187  Kallström Roni  2001  Cetus  01A092  25 m  1:05.67  1:05.67   
216  Lassila Alex  2000  Cetus  00B034  25 m  1:07.08  1:07.08   
333  Reinonen Jaakko  2001  HäUS  01A300  25 m  1:07.41  1:07.41   
138  Aho Jonni  1999  Cetus  99A002  50 m  1:08.30  1:08.30   
Ipatkov Aleksandr  2003  ST.PETERSB    50 m  1:12.58  1:12.58   
223  Lindfors Joonatan  1999  Cetus  99A765  25 m  1:13.13  1:13.13   
10  339  Torkkel Timi  2001  HäUS  01A015  25 m  1:13.51  1:13.51   
11  195  Keho Oliver  2000  Cetus  00A824  25 m  1:14.12  1:14.12   
12  343  Ytti Lauri  1999  HäUS  99A618  25 m  1:15.08  1:15.08   
13  270  Salminen Joona  2000  Cetus  00A328  25 m  1:15.18  1:15.18   
14  342  Viitanen Teemu  2000  HäUS  00A915  50 m  1:15.30  1:15.30   
15  370  Malmberg Olli  2001  Octopus  01A368  25 m  1:16.93  1:16.93   
16  371  Nygård Aaro  1999  Octopus  99B156  25 m  1:19.54  1:19.54   
17  321  Heino Markus  2000  HäUS  00B103  25 m  1:22.59  1:22.59   
18  228  Martola Henrik  2000  Cetus  00A534  50 m  1:22.62  1:22.62   
19  55  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m  1:23.03  1:23.03   
20  199  Khanoukaev Mihail  2002  Cetus  02A241  50 m  1:23.54  1:23.54   
21  215  Laitala Eerikki  2001  Cetus  01A548  50 m  1:23.80  1:23.80   
22  212  Kylmä Eemil  2001  Cetus  01A631  50 m  1:26.06  1:26.06   
23  306  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  50 m  1:26.14  1:26.14   
24  375  Seger Aleksi  2001  Octopus  01A401  25 m  1:26.53  1:26.53   
25  241  Partanen Eetu  2001  Cetus  01A934  25 m  1:27.43  1:27.43   
26  230  Mikkonen Leo  2002  Cetus  02A233  50 m  1:28.00  1:28.00   
27  59  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  1:28.57  1:28.57   
28  170  Isosuo Eetu  2000  Cetus  00A623  50 m  1:32.77  1:32.77   
29  390  Åström Max  2002  Cetus  02A585  25 m  1:34.98  1:34.98   
30  111  Gardberg Ali  2001  SiWa  01B128  25 m  1:37.28  1:37.28   
31  209  Kurunsaari Pyry  2001  Cetus  01A729  50 m  1:37.99  1:37.99   
32  207  Kovanen Christian  2001  Cetus  01A902  50 m  1:38.32  1:38.32   
33  118  Leppänen Samuel  2002  SiWa  02A317  25 m  1:38.56  1:38.56   
34  125  Silventoinen Ilari  2002  SiWa  02A127  25 m  1:45.68  1:45.68   
35  282  Sormunen Otto  2002  Cetus  02A168  50 m  1:46.15  1:46.15   
36  130  Uusikumpu Sami  2003  SiWa  03A403  25 m       
37  281  Skjäl Oscar  2002  Cetus  02A684  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
24_S
Laji 24, 100m Perhosuinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
65  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  25 m  1:05.26  1:05.26   
172  Jacobson Wilma  2000  Cetus  00A127  25 m  1:06.21  1:06.21   
335  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  25 m  1:08.83  1:08.83   
188  Kangas-Kärki Henni  2000  Cetus  00A462  25 m  1:10.07  1:10.07   
57  Kölhi Emmi  2000  HSS  00A281  25 m  1:10.42  1:10.42   
301  Wahlstedt Veronica  2000  Cetus  00A175  50 m  1:11.38  1:11.38   
256  Putkonen Sanna  2001  Cetus  01A140  25 m  1:11.58  1:11.58   
262  Riihinen Ronja  2000  Cetus  00A801  25 m  1:13.49  1:13.49   
11  Helanne Daniela  2000  BS-PU  00A544  25 m  1:16.10  1:16.10   
10  Shumilova Mariya  2003  ST.PETERSB    50 m  1:16.15  1:16.15   
11  259  Rapinoja Amanda  2001  Cetus  01A463  50 m  1:19.40  1:19.40   
12  61  Maula Lena  2002  HSS  02A212  50 m  1:19.76  1:19.76   
13  78  Vartiainen Alexandra  2001  HSS  01A437  50 m  1:20.30  1:20.30   
14  322  Kajanto Emma  2002  HäUS  02A486  25 m  1:21.02  1:21.02   
15  292  Tiesmäki Jonna  2001  Cetus  01A529  25 m  1:21.09  1:21.09   
16  294  Tossavainen Helmi  2002  Cetus  02A572  25 m  1:21.17  1:21.17   
17  Mamonova Dayana  2003  ST.PETERSB    50 m  1:21.18  1:21.18   
18  305  Vieraankivi Johanna  2001  Cetus  01A525  50 m  1:21.43  1:21.43   
19  50  Jokilammi Emma  2002  HSS  02A234  25 m  1:23.33  1:23.33   
20  247  Pere Aino  2000  Cetus  00A254  50 m  1:25.45  1:25.45   
21  345  Laurila Matilda  2001  SomE  01B077  50 m  1:26.34  1:26.34   
22  249  Pietikäinen Pilvi  2002  Cetus  02A550  25 m  1:26.75  1:26.75   
23  344  Ilcheva Snezhana  2003  SomE  03A472  25 m  1:27.03  1:27.03   
24  340  Uusitalo Anniina  2001  HäUS  01A956  25 m  1:27.73  1:27.73   
25  143  Antikainen Ellen  2003  Cetus  03A384  25 m  1:28.93  1:28.93   
26  243  Paulomo Pinja  2002  Cetus  02A288  50 m  1:31.28  1:31.28   
27  245  Peltola Julia  2003  Cetus  03A091  50 m  1:32.48  1:32.48   
28  178  Johansson Emma  2003  Cetus  03A017  50 m  1:34.21  1:34.21   
29  260  Rapinoja Kaarin  2003  Cetus  03A105  50 m  1:35.63  1:35.63   
30  284  Sundell Nicole  2003  Cetus  03A228  50 m  1:35.66  1:35.66   
31  71  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  25 m  1:36.41  1:36.41   
32  46  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:38.16  1:38.16   
33  119  Manninen Anni  2001  SiWa  01A194  25 m  1:38.22  1:38.22   
34  309  Von Schrowe Iina  2003  Cetus  03A146  50 m  1:39.16  1:39.16   
35  268  Saarikivi Linnea  2000  Cetus  00A779  50 m  1:40.53  1:40.53   
36  231  Mustonen Sara  2002  Cetus  02A219  50 m  1:41.98  1:41.98   
37  255  Puolakka Oona  2003  Cetus  03A294  50 m  1:42.10  1:42.10   
38  132  Yisrael Nicole  2004  SiWa  04A207  25 m       
39  148  Chaker Alexandra  2004  Cetus  04A010  25 m       
40  196  Kellberg Laura  2003  Cetus  03A441  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
25_S
Laji 25, 50m Vapaauinti Pojat 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Volynskii Evgenii  2003  ST.PETERSB    50 m  28.20  28.20   
136  Aalto Oskari  2002  Cetus  02A016  50 m  28.67  28.67   
306  Viisanen Verneri  2002  Cetus  02A281  25 m  30.98  30.98   
77  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  31.30  31.30   
302  Vainio Luukas  2003  Cetus  03A099  50 m  34.64  34.64   
246  Peltola Tuomas  2003  Cetus  03A096  50 m  35.91  35.91   
184  Jääskeläinen Elias  2002  Cetus  02A712  50 m  36.24  36.24   
64  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  25 m  36.32  36.32   
222  Lind Aarno  2002  Cetus  02A619  50 m  36.39  36.39   
10  87  Nyman Alexander  2004  HyUS  04A275  25 m  36.96  36.96   
11  126  Taht Oscar  2003  SiWa  03A143  25 m  37.09  37.09   
12  291  Teperi Niko  2005  Cetus  05A120  50 m  38.52  38.52   
13  325  Kokkonen Aleksi  2004  HäUS  04A575  25 m  39.20  39.20   
14  185  Kaasinen Aapo  2003  Cetus  03A431  25 m  39.36  39.36   
15  17  Kuhlberg Joakim  2004  BS-PU  04A072  25 m  39.62  39.62   
16  258  Rantapää Niklas  2003  Cetus  03A875  50 m  39.68  39.68   
17  277  Severinkangas Roni  2003  Cetus  03A907  25 m  39.76  39.76   
18  318  Ahvonen Otto  2003  HäUS  03A671  25 m  40.80  40.80   
19  234  Nenonen Paavo  2005  Cetus  05A022  25 m  41.50  41.50   
20  190  Karhula Sandro  2002  Cetus  02A679  50 m  41.56  41.56   
21  251  Pitkänen Pyry  2003  Cetus  03A681  25 m  44.01  44.01   
22  165  Huhtala Alexander  2003  Cetus  03A751  25 m  44.15  44.15   
23  176  Javidi Firooz Toussi Javidi  2003  Cetus  03A600  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 
26_S
Laji 26, 50m Vapaauinti Tytöt 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
Mamonova Dayana  2003  ST.PETERSB    50 m  30.86  30.86   
143  Antikainen Ellen  2003  Cetus  03A384  50 m  31.14  31.14   
Shumilova Mariya  2003  ST.PETERSB    50 m  32.80  32.80   
74  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  32.85  32.85   
68  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m  33.32  33.32   
226  Långström Sofia  2003  Cetus  03A085  50 m  34.64  34.64   
80  Guljajeva Vlada  2004  HyUS  04A365  25 m  36.22  36.22   
60  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  50 m  36.33  36.33   
242  Partanen Emmi  2003  Cetus  03A550  50 m  37.16  37.16   
10  198  Keurulainen Auri  2004  Cetus  04A255  25 m  37.41  37.41   
11  73  Serovuo Cecilia  2004  HSS  04A016  25 m  37.42  37.42   
12  174  Jauhiainen Jutta  2004  Cetus  04A066  50 m  37.45  37.45   
13  225  Lindroos Kira  2005  Cetus  05A028  25 m  37.93  37.93   
14  295  Tuohimetsä Viveca  2003  Cetus  03A891  50 m  38.14  38.14   
15  83  Kuisma Tiia  2003  HyUS  03A412  25 m  39.05  39.05   
16  285  Sundt Wilma  2006  Cetus  06A142  50 m  39.61  39.61   
17  82  Kuisma Susanna  2003  HyUS  03A414  25 m  39.73  39.73   
18  244  Peill Kukka  2005  Cetus  05A112  50 m  39.85  39.85   
19  338  Salminen Milla  2003  HäUS  03A609  25 m  40.00  40.00   
20  162  Hirvonen Jannika  2004  Cetus  04A408  25 m  40.01  40.01   
21  307  Virta Liina  2004  Cetus  04A254  50 m  40.30  40.30   
22  319  Blomfelt Sofia  2003  HäUS  03A714  25 m  40.30  40.30   
23  85  Luoma Lumi  2005  HyUS  05A133  25 m  40.54  40.54   
24  148  Chaker Alexandra  2004  Cetus  04A010  25 m  40.94  40.94   
25  227  Martola Hanna  2005  Cetus  05A203  50 m  41.24  41.24   
26  192  Karpela Iisa  2004  Cetus  04A632  25 m  44.10  44.10   
27  304  Varvikko Venla  2005  Cetus  05A076  50 m  44.45  44.45   
28  133  Lehtovaara Melinda  2005  ESS  05A008  50 m  44.47  44.47   
29  81  Kuisma Heli  2006  HyUS  06A070  25 m  46.37  46.37   
30  92  Kivelä Kia  2003  NumKis  03A685  50 m  47.45  47.45   
31  224  Lindfors Juulia  2005  Cetus  05A074  50 m  48.90  48.90   
32  86  Nieminen Janica  2005  HyUS  05A403  25 m  53.13  53.13   
33  330  Laine Lotta  2003  HäUS  03A604  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.02  Tulostuspäivämäärä  24 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  08:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner