Startliste for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2015 |
|
Udskriftsdato |
01 februar 2015 |
|
|
Stævne by |
Hjallerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordj. & Svømmeklubben Søhesten |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 januar 2015 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (5) |
Vejledende starttid 10:08 |
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
25m |
|
294 |
2 |
Johan Roderick |
2003 |
0331AL |
THISTED |
|
25m |
2:04.49 |
403 |
3 |
Fredrik Erasmus Bonderup |
2002 |
0289AI |
SMUT |
|
25m |
1:53.29 |
367 |
4 |
Jonas Abildgaard |
2003 |
0381AM |
AABYBRO |
|
25m |
2:00.31 |
365 |
5 |
Victor Borgen Elvensø |
2001 |
0119AR |
AABYBRO |
|
25m |
2:04.99 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Alex Søndergaard |
2003 |
0365AJ |
THISTED |
|
25m |
1:41.22 |
332 |
2 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
25m |
1:29.93 |
411 |
3 |
Malthe Levisen |
2001 |
0143AF |
SMUT |
|
25m |
1:28.82 |
119 |
4 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
1:29.77 |
44 |
5 |
Lasse Harde |
1998 |
9829AN |
AALBORG |
|
25m |
1:37.06 |
361 |
6 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
0105AR |
AABYBRO |
|
25m |
1:43.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
25m |
1:27.46 |
77 |
2 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
25m |
1:24.79 |
138 |
3 |
Asger Mikkelsen |
1997 |
9785AO |
JARL |
|
25m |
1:19.29 |
362 |
4 |
Simon Andersen |
2000 |
0069AK |
AABYBRO |
|
25m |
1:19.78 |
357 |
5 |
Sebastian Sønderholm |
2002 |
0283AF |
HOBRO |
|
25m |
1:27.28 |
179 |
6 |
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
AARS |
|
25m |
1:27.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Alexander Dahl |
2000 |
0021AJ |
THISTED |
|
25m |
1:15.61 |
355 |
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
HOBRO |
|
25m |
1:11.91 |
359 |
3 |
Kristian Berthelsen |
1999 |
9951AO |
AABYBRO |
|
25m |
1:09.84 |
174 |
4 |
Mathias Maarbjerg Toft |
1998 |
9875AR |
AARS |
|
25m |
1:10.00 |
1 |
5 |
Thomas Gosvig |
1999 |
9967AH |
SKAGEN |
|
25m |
1:14.73 |
393 |
6 |
Morten Kolbe Thomsen |
2001 |
0149AD |
Sæby |
|
25m |
1:17.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
2 |
1 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
9611AA |
SKAGEN |
|
25m |
1:09.05 |
136 |
2 |
Dennis Madsen |
1997 |
9795AO |
JARL |
|
25m |
1:08.80 |
9 |
3 |
Thomas Birkkjær |
1996 |
9629AG |
AALBORG |
|
25m |
59.84 |
78 |
4 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
25m |
1:07.38 |
308 |
5 |
Frederik Marcussen |
1999 |
9955AG |
BSK08 |
|
25m |
1:09.02 |
71 |
6 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
25m |
1:09.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
01 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Søhesten |
Udskriftstidspunkt |
08:10 |
|