Program för Kringelsim 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 41
|
Tävling |
Kringelsim 2015 |
|
Utskriftsdatum |
15 februari 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
14:39 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
14 februari 2015 |
|
|
|
|
Gren 41, 200m Frisim Damer |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
93 |
1 |
Lupin Flink |
2002 |
AW8402 |
KANAANS SS |
|
25m |
|
323 |
2 |
Jessica Edlundh |
2002 |
BC3402 |
SS04 |
|
25m |
|
59 |
3 |
Thilde Brandt |
2003 |
BK8203 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
189 |
4 |
Elvira Weid |
2003 |
BI4203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:42.81 |
108 |
5 |
Miranda Kleringer |
2003 |
BC4403 |
OXELÖSUND |
|
25m |
|
299 |
6 |
Petronella Wenell |
2001 |
AZ3401 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
|
259 |
7 |
Sofia Tossavainen |
2005 |
AJ2805 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
231 |
8 |
Vendela Lundqvist |
2002 |
BM3602 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
80 |
1 |
Linnea Mattila |
2003 |
BH1203 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:18.32 |
237 |
2 |
Felicia Moureau |
2003 |
BE7403 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:10.94 |
245 |
3 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:09.40 |
191 |
4 |
Emilia Wullrich |
2003 |
BI8203 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:07.31 |
203 |
5 |
Frida Bengtsson |
2003 |
AY2803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:08.27 |
169 |
6 |
Susanna Nivenius |
2002 |
BM1802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:09.62 |
145 |
7 |
Sofia Holmberg |
2002 |
AU1202 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:16.24 |
305 |
8 |
Linn Claesson |
2002 |
AE6402 |
ÖSMO SS |
|
50m |
3:27.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
60 |
1 |
Ebba de Besche |
2003 |
AD0803 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:05.47 |
256 |
2 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
3:00.78 |
21 |
3 |
Pernilla Hemmälin |
2001 |
AO3801 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:58.62 |
56 |
4 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:57.55 |
81 |
5 |
Therese Moberg |
2003 |
AT2603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:57.96 |
63 |
6 |
Johanna Elmquist |
2003 |
AK7603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:00.56 |
72 |
7 |
Josefine Iwarson |
2003 |
AT1603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:03.98 |
111 |
8 |
Weronika Mandrela |
2000 |
BK2200 |
OXELÖSUND |
|
25m |
3:05.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
314 |
1 |
Josefin Asp |
2000 |
BG6400 |
SS04 |
|
25m |
2:56.37 |
65 |
2 |
Felicia Granberg |
2002 |
AT3602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:55.73 |
127 |
3 |
Ioana Danes |
2002 |
AY3802 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:53.55 |
7 |
4 |
Majken Pettersson |
2001 |
BG6201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
2:50.61 |
350 |
5 |
Ljuba Berg |
2000 |
BH4400 |
SPIF SF |
|
25m |
2:50.87 |
264 |
6 |
Lisa Vinger |
2003 |
AZ8203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:55.27 |
150 |
7 |
Maja Karlsson Karlström |
2002 |
BF6602 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:55.80 |
374 |
8 |
Sarron Mehari |
2001 |
AQ2201 |
SPIF SF |
|
50m |
2:56.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Naomi Tesfai |
2003 |
AK8603 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:49.55 |
85 |
2 |
Rebecca Policastro |
2003 |
AI2403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:45.46 |
58 |
3 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:44.61 |
148 |
4 |
Kristin Jansson |
2001 |
BC4601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:43.64 |
260 |
5 |
Nadia Welin-Berger |
2002 |
AU4402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:43.83 |
115 |
6 |
Noémi Andras |
2001 |
BJ1601 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:45.26 |
90 |
7 |
Linnea Zetterlund |
2003 |
AO5403 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:47.78 |
255 |
8 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:49.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
336 |
1 |
Emma Lundmark |
2003 |
AT1803 |
SS04 |
|
25m |
2:42.61 |
141 |
2 |
Mikaela Hedström |
2003 |
AK4403 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:42.33 |
318 |
3 |
Frida Berndtson |
2000 |
BC3600 |
SS04 |
|
25m |
2:38.14 |
193 |
4 |
Elin Öberg |
2000 |
BA6600 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:36.47 |
73 |
5 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:37.11 |
62 |
6 |
Selma El Hajji |
2001 |
BB1801 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:40.00 |
107 |
7 |
Frida Kleringer |
2001 |
BH9201 |
OXELÖSUND |
|
25m |
2:42.36 |
207 |
8 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:42.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
157 |
1 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
BE7801 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:36.25 |
347 |
2 |
Mirjam Amouri |
2000 |
AX8400 |
SPIF SF |
|
25m |
2:36.09 |
78 |
3 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.48 |
369 |
4 |
Evelina Johansson |
2000 |
BG2400 |
SPIF SF |
|
25m |
2:33.91 |
287 |
5 |
Terése Nyström |
1999 |
AR7899 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:34.43 |
67 |
6 |
Amanda Gunnarsson-Jonsson |
2000 |
AC4800 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:35.98 |
88 |
7 |
Linnea Wall |
2001 |
AV1601 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:36.21 |
69 |
8 |
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:36.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
29 |
1 |
My Rundberg |
1999 |
AL3699 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:32.42 |
43 |
2 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
DANDERYD |
|
25m |
2:32.24 |
320 |
3 |
Astrid Blomberg |
2000 |
AW5800 |
SS04 |
|
25m |
2:30.15 |
208 |
4 |
Emelie Blomberg |
1999 |
AU4899 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:28.19 |
57 |
5 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:29.99 |
61 |
6 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:31.55 |
223 |
7 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:32.40 |
353 |
8 |
Emilia Blomqvist |
1999 |
BR6499 |
SPIF SF |
|
25m |
2:33.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
120 |
1 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:25.85 |
16 |
2 |
Mikaela Eriksson |
1997 |
BM0697 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:22.85 |
53 |
3 |
Ronja Rantanen |
1999 |
AH0899 |
FALUN |
|
25m |
2:21.83 |
346 |
4 |
Hermella Alem |
2000 |
AK1600 |
SPIF SF |
|
25m |
2:19.06 |
131 |
5 |
Matilda Flood |
1999 |
BA6899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:19.94 |
317 |
6 |
Filippa Berndtson |
1997 |
BD4297 |
SS04 |
|
25m |
2:22.32 |
144 |
7 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:25.36 |
234 |
8 |
Filippa Malmström |
2003 |
AK3803 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:27.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
2:17.59 |
352 |
2 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
SPIF SF |
|
25m |
2:15.22 |
351 |
3 |
Sofia Bergkvist |
1995 |
BB0695 |
SPIF SF |
|
25m |
2:11.50 |
380 |
4 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
SPIF SF |
|
25m |
2:10.31 |
135 |
5 |
Emma Garmelius |
1999 |
AM9499 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:11.49 |
137 |
6 |
Elin Grenholm |
1999 |
AR2899 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:12.70 |
6 |
7 |
Johanna Nilsson |
1996 |
BP4896 |
ARVIKA SS |
|
25m |
2:17.29 |
168 |
8 |
Julia Nilsson |
1999 |
AM0699 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:18.20 |
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
15 februari 2015 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
14:39 |
|