Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2001-2002 |
1 | 394 | Johansen Cæcilie Buchholt | 2001 | A6 | 0152AB | 25 m | 2:18.51 | |
2 | 203 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 25 m | 2:20.44 | |
3 | 195 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 25 m | 2:22.04 | |
4 | 202 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 25 m | 2:24.04 | |
5 | 198 | Jacobsen Maria Borre | 2001 | LYNGBY | 0166AR | 25 m | 2:26.84 | |
6 | 209 | Vølund Olivia Olivarius | 2002 | LYNGBY | 0278AD | 25 m | 2:29.75 | |
7 | 9 | Slotved Sofie | 2002 | HØRSHOLM | 0282AE | 25 m | 2:38.32 | |
8 | 2 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 2:40.03 | |
9 | 8 | Meyer Caroline | 2002 | HØRSHOLM | 0238AE | 25 m | 2:46.55 | |
10 | 184 | Vibskov Sarah Caroline | 2002 | VÆRLØSE | 0228AQ | 25 m | 2:53.43 | |
11 | 137 | Weeber Sofie Boesgaard | 2002 | HERLEV | 0278AK | 25 m | 2:54.86 | |
12 | 295 | Kulon Zofia | 2001 | SØLLERØD | 0132BC | 25 m | 3:18.19 |
Årg. 2003-2004 |
1 | 46 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 25 m | 2:26.48 | |
2 | 395 | Johansen Liva B. | 2003 | A6 | 0306AA | 25 m | 2:26.85 | |
3 | 401 | Olsen Luna Emilie | 2003 | A6 | 0312AC | 25 m | 2:27.06 | |
4 | 44 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 25 m | 2:32.74 | |
5 | 217 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 25 m | 2:36.89 | |
6 | 153 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 25 m | 2:38.44 | |
7 | 38 | Grubert Esther Else | 2003 | GLADSAXE | 0374AG | 25 m | 2:39.83 | |
8 | 393 | Jensen Pernille Elm | 2003 | A6 | 0302AI | 25 m | 2:41.61 | |
9 | 297 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 25 m | 2:43.22 | |
10 | 388 | Dahl Louise | 2003 | A6 | 0362AN | 25 m | 2:44.92 | |
11 | 400 | Møller Freja | 2004 | A6 | 0442AF | 25 m | 2:51.05 | |
12 | 45 | Rolin Kaya | 2003 | GLADSAXE | 0316AC | 25 m | 2:51.28 | |
13 | 301 | Sangild Rebecca | 2003 | SØLLERØD | 0344AL | 25 m | 2:55.67 | |
14 | 221 | Heunicke Esther Marie | 2003 | BIRKERØD | 0344AE | 25 m | 2:58.75 | |
15 | 177 | Marloth Johanne Brown | 2003 | VÆRLØSE | 0396AJ | 25 m | 3:01.01 | |
16 | 130 | Nygaard Emmanuella | 2003 | HERLEV | 0392AV | 25 m | 3:08.74 | |
17 | 216 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 25 m | 3:14.24 | |
18 | 298 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 25 m | 3:17.55 |
Årg. 2005-2010 |
1 | 267 | Hansen Liva Lund | 2005 | VI39 | 0542AE | 25 m | 3:05.32 | |
2 | 255 | Ryding Rosalie Viola | 2005 | BIRKERØD | 0552AB | 25 m | 3:21.62 | |
3 | 238 | Aagaard Caroline Sofie | 2005 | BIRKERØD | 0526AE | 25 m | 3:22.51 | |
4 | 239 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 25 m | 3:28.91 | |
5 | 173 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 25 m | 3:35.00 | |
6 | 251 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 3:45.61 | |
7 | 425 | Gersby Julie | 2006 | ALLERØD | 0698AC | 25 m | 3:55.30 | |
8 | 333 | Christiansen Andrea Elnif | 2005 | GLADSAXE | 0528AF | 25 m | 3:55.55 | |
9 | 258 | Simmonds Sophie | 2005 | BIRKERØD | 0526AG | 25 m | 3:59.00 | |
10 | 317 | Platzer Ida Marie | 2005 | SØLLERØD | 0572AC | 25 m | 4:00.00 | |
11 | 260 | Sømer Andrea Vorbeck | 2006 | BIRKERØD | 0664AC | 25 m | 4:15.00 | |
12 | 347 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 25 m | 4:16.56 | |
13 | 357 | Truelsen Agnes Rygaard | 2005 | GLADSAXE | 25 m | 4:23.20 | ||
14 | 248 | Odgaard Karla | 2006 | BIRKERØD | 25 m | 4:25.00 | ||
15 | 244 | Haunsø Julie Kolind | 2005 | BIRKERØD | 0568AG | 25 m | 4:25.27 | |
16 | 335 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 25 m | 4:30.00 | ||
17 | 358 | Turell Melissa Sønderskov | 2005 | GLADSAXE | 25 m | 4:30.00 | ||
18 | 448 | Rose Line Krog | 2006 | ALLERØD | 0606AC | 25 m | 4:31.78 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 |