Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
|
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer |
Indledende (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
354 |
2 |
William Munch Schmidt |
2003 |
0357AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
1:00.54 |
102 |
3 |
Marius Grønholm |
2005 |
0525AF |
HERLEV |
|
50m |
59.31 |
417 |
4 |
Oliver Lassen |
2005 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.02 |
329 |
5 |
Mathias B. Buch-Hansen |
2003 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
1:04.02 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Ludvig Montag |
2003 |
0357AI |
SØLLERØD |
|
25m |
57.43 |
254 |
2 |
Asbjørn Rosenbohm |
2004 |
0405AB |
BIRKERØD |
|
25m |
55.00 |
348 |
3 |
Søren Wandall Ohlsen |
2004 |
0469AC |
GLADSAXE |
|
25m |
54.35 |
125 |
4 |
Alfred Mikkelsen |
2004 |
0475AI |
HERLEV |
|
25m |
54.48 |
259 |
5 |
Cornelius Lund Steendal |
2004 |
0451AK |
BIRKERØD |
|
25m |
55.00 |
96 |
6 |
Albert Carlsen |
2004 |
|
HERLEV |
|
25m |
58.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
328 |
1 |
Emil Breinholt |
2003 |
0311AE |
GLADSAXE |
|
25m |
53.64 |
414 |
2 |
Ben Hargreaves |
2005 |
0597AA |
BIRKERØD |
|
25m |
52.28 |
256 |
3 |
Christian Røgind |
2004 |
0457AA |
BIRKERØD |
|
25m |
52.00 |
413 |
4 |
Joakim Krog Christofferse |
2005 |
0561AD |
BIRKERØD |
|
25m |
52.12 |
312 |
5 |
Mathias Ehlers |
2003 |
0389AM |
SØLLERØD |
|
25m |
52.39 |
412 |
6 |
Jonas Riff Alexandersen |
2005 |
0559AA |
BIRKERØD |
|
25m |
53.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Silas Fessel |
2004 |
0467AD |
GLADSAXE |
|
25m |
51.86 |
309 |
2 |
Marius Lundsteen Brøndum |
2005 |
0545AE |
SØLLERØD |
|
25m |
51.09 |
353 |
3 |
Gustav Reginsson Rørbo |
2003 |
0391AE |
GLADSAXE |
|
50m |
50.68 |
163 |
4 |
Magnus Ravn Borch |
2003 |
0335AO |
VÆRLØSE |
|
25m |
50.87 |
98 |
5 |
Elias Elmedyb |
2006 |
0601AC |
HERLEV |
|
25m |
51.82 |
118 |
6 |
Sofus Krogh |
2003 |
0349AN |
HERLEV |
|
50m |
51.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
129 |
1 |
Theodor Møller |
2005 |
0533AA |
HERLEV |
|
25m |
50.02 |
278 |
2 |
Sebastian Rendlev |
2005 |
0547AB |
VI39 |
|
25m |
49.75 |
246 |
3 |
Oscar Jensen |
2003 |
0317AE |
BIRKERØD |
|
25m |
46.55 |
157 |
4 |
Marius Wanscher |
2002 |
0293AM |
ALLERØD |
|
25m |
48.10 |
318 |
5 |
Christian Kento Rasmussen |
2001 |
|
SØLLERØD |
|
25m |
50.00 |
416 |
6 |
Thomas Jørgensen |
2005 |
0543AB |
BIRKERØD |
|
25m |
50.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Frederik Bach Mindested |
2003 |
0327AC |
ALLERØD |
|
25m |
45.69 |
127 |
2 |
Kristian Moffett |
2003 |
0339AA |
HERLEV |
|
25m |
44.27 |
252 |
3 |
Valdemar Witt Qvist |
2003 |
0395AC |
BIRKERØD |
|
25m |
44.07 |
91 |
4 |
Gustav Bendix Beiter |
2003 |
0321AB |
HERLEV |
|
25m |
44.11 |
99 |
5 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
0485AG |
HERLEV |
|
50m |
44.83 |
104 |
6 |
Peter Holm |
2003 |
0393AF |
HERLEV |
|
25m |
46.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
229 |
1 |
Mads Rønn Olesen |
2002 |
0281AC |
BIRKERØD |
|
50m |
43.08 |
241 |
2 |
Jonathan Beck |
2004 |
0497AA |
BIRKERØD |
|
50m |
40.56 |
162 |
3 |
Alexander Ravn Borch |
2001 |
0151AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
40.22 |
428 |
4 |
Daniel Garne Larsen |
2003 |
0373AA |
ALLERØD |
|
25m |
40.40 |
429 |
5 |
Jakob Legaard |
2003 |
0317AC |
ALLERØD |
|
25m |
42.21 |
121 |
6 |
Mathias Lindgaard |
2004 |
0467AA |
HERLEV |
|
50m |
43.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Nicolai Therkelsen |
2003 |
0337AG |
A6 |
|
25m |
39.53 |
214 |
2 |
Mathias Riff Alexandersen |
2001 |
0131AD |
BIRKERØD |
|
25m |
38.16 |
292 |
3 |
Asger Hugo Juul |
2003 |
0339AB |
SØLLERØD |
|
25m |
36.76 |
410 |
4 |
Rasmus Thilleman |
2001 |
0175AK |
A6 |
|
25m |
37.62 |
103 |
5 |
Philip Hansen |
2001 |
0143AM |
HERLEV |
|
25m |
39.23 |
253 |
6 |
Christoffer Rekling |
2003 |
0363AE |
BIRKERØD |
|
50m |
39.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
0273AC |
BIRKERØD |
|
25m |
35.94 |
167 |
2 |
Asbjørn Hammershøj |
2000 |
0077AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
34.17 |
201 |
3 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
25m |
31.33 |
200 |
4 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
32.35 |
92 |
5 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
35.31 |
100 |
6 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
25m |
36.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
224 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
35.63 |
115 |
2 |
Christoffer Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
25m |
33.45 |
406 |
3 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
A6 |
|
25m |
30.37 |
196 |
4 |
David Ajken Hansen |
1999 |
9917AJ |
LYNGBY |
|
25m |
32.21 |
182 |
5 |
Mathias Persson |
2001 |
0107AM |
VÆRLØSE |
|
25m |
35.16 |
306 |
6 |
Mark Wiskum |
2001 |
0123AI |
SØLLERØD |
|
25m |
36.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
232 |
1 |
Victor Arendt Skytte |
2002 |
0255AF |
BIRKERØD |
|
25m |
35.50 |
114 |
2 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
25m |
32.61 |
133 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
25m |
29.57 |
37 |
4 |
Alfred August Grubert |
2001 |
0197AI |
GLADSAXE |
|
25m |
31.58 |
197 |
5 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
9905AK |
LYNGBY |
|
25m |
34.21 |
146 |
6 |
Jannick Hansen |
2001 |
0117AD |
ALLERØD |
|
25m |
36.42 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|