Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
|
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (14) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
247 |
1 |
Selma Nørby |
2006 |
0608AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:04.45 |
350 |
2 |
Silje Kristine Petersen |
2005 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.63 |
426 |
3 |
Maya Louise Heinicke |
2005 |
|
ALLERØD |
|
25m |
59.92 |
336 |
4 |
Sara Elmsted |
2006 |
0622AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.42 |
248 |
5 |
Karla Odgaard |
2006 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.97 |
330 |
6 |
Victoria Carstensen |
2006 |
0698AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Melissa Sønderskov Turell |
2005 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
55.00 |
448 |
2 |
Line Krog Rose |
2006 |
0606AC |
ALLERØD |
|
25m |
53.18 |
112 |
3 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
|
HERLEV |
|
25m |
52.14 |
260 |
4 |
Andrea Vorbeck Sømer |
2006 |
0664AC |
BIRKERØD |
|
25m |
52.14 |
347 |
5 |
Jasmine Løkkegaard |
2006 |
0604AB |
GLADSAXE |
|
25m |
53.33 |
450 |
6 |
Asta Bundgaard Wanscher |
2006 |
0668AA |
ALLERØD |
|
25m |
55.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
343 |
1 |
Frida Nue Jakobsen |
2005 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
51.63 |
122 |
2 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
25m |
49.11 |
335 |
3 |
Monika Dragieva |
2006 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
47.45 |
351 |
4 |
Kamma Rasmussen |
2006 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
48.07 |
333 |
5 |
Andrea Elnif Christiansen |
2005 |
0528AF |
GLADSAXE |
|
25m |
50.19 |
132 |
6 |
Bratt Olivia |
2004 |
|
HERLEV |
|
25m |
52.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
1 |
Sophie Simmonds |
2005 |
0526AG |
BIRKERØD |
|
25m |
45.85 |
173 |
2 |
Esther Haudrum Larsen |
2005 |
0574AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
44.93 |
243 |
3 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
BIRKERØD |
|
25m |
44.05 |
249 |
4 |
Astrid Rønn Olesen |
2005 |
0504AB |
BIRKERØD |
|
25m |
44.82 |
134 |
5 |
Sofie Sønderby Persson |
2003 |
0332AQ |
HERLEV |
|
25m |
45.39 |
135 |
6 |
Olivia Rosenkilde |
2004 |
0442AQ |
HERLEV |
|
25m |
46.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Isabell Christensen |
2003 |
0382AN |
A6 |
|
25m |
43.78 |
109 |
2 |
Laura Thorlund Jensen |
2004 |
0436AJ |
HERLEV |
|
25m |
42.50 |
116 |
3 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
25m |
42.37 |
346 |
4 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
42.43 |
317 |
5 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
43.39 |
187 |
6 |
Silja Østerbye |
2003 |
0346AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
43.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
94 |
1 |
Olivia Bierre |
2004 |
0466AR |
HERLEV |
|
25m |
41.89 |
239 |
2 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
41.38 |
238 |
3 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
40.85 |
295 |
4 |
Zofia Kulon |
2001 |
0132BC |
SØLLERØD |
|
25m |
41.32 |
174 |
5 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
41.69 |
321 |
6 |
Louisa Xu |
2001 |
0138BB |
SØLLERØD |
|
25m |
42.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
105 |
1 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
50m |
40.63 |
397 |
2 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
|
A6 |
|
25m |
40.05 |
293 |
3 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
39.46 |
298 |
4 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
39.63 |
304 |
5 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
40.59 |
136 |
6 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
50m |
40.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
25m |
38.97 |
291 |
2 |
Amalie Harplod Hansen |
2001 |
0104BC |
SØLLERØD |
|
50m |
38.58 |
45 |
3 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
50m |
38.03 |
225 |
4 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
25m |
38.36 |
220 |
5 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
38.85 |
171 |
6 |
Frederikke L. B. Høngaard |
2003 |
0342AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
39.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
177 |
1 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
37.54 |
297 |
2 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
36.35 |
392 |
3 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
A6 |
|
25m |
36.20 |
265 |
4 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
36.31 |
391 |
5 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
25m |
36.40 |
140 |
6 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
37.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
35.16 |
137 |
2 |
Sofie Boesgaard Weeber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
34.87 |
38 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
34.75 |
221 |
4 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
34.79 |
301 |
5 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
34.93 |
110 |
6 |
Stine Jensen |
2001 |
0192AV |
HERLEV |
|
50m |
35.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Sille Mundt |
2002 |
0294AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
33.83 |
215 |
2 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
33.24 |
152 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
33.02 |
176 |
4 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
33.19 |
168 |
5 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
33.66 |
388 |
6 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
25m |
34.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
5 |
1 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
32.68 |
401 |
2 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
31.23 |
207 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
29.10 |
394 |
4 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
A6 |
|
25m |
30.74 |
226 |
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
32.12 |
8 |
6 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
33.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Sofie Slotved |
2002 |
0282AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
32.64 |
46 |
2 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
31.22 |
203 |
3 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
28.93 |
202 |
4 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
25m |
30.29 |
209 |
5 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
31.99 |
181 |
6 |
Sofie Nording-Grooss |
2001 |
0138AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
32.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
190 |
1 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
32.40 |
2 |
2 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
30.84 |
402 |
3 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
25m |
28.41 |
408 |
4 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
A6 |
|
25m |
30.18 |
198 |
5 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
31.72 |
39 |
6 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
32.80 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|