Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer |
Indledende (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
332 |
2 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:27.39 |
359 |
3 |
Ellen M. Ulrich-Jørgensen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:15.00 |
346 |
4 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:15.00 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
2:06.76 |
295 |
2 |
Zofia Kulon |
2001 |
0132BC |
SØLLERØD |
|
25m |
2:00.00 |
130 |
3 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
1:50.03 |
45 |
4 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:52.49 |
291 |
5 |
Amalie Harplod Hansen |
2001 |
0104BC |
SØLLERØD |
|
25m |
2:00.00 |
217 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
441 |
1 |
Caroline Mathilde Bang |
2006 |
0626AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:50.00 |
268 |
2 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
1:49.29 |
164 |
3 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:45.85 |
293 |
4 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:47.87 |
298 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
1:50.00 |
304 |
6 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
1:50.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:37.25 |
207 |
2 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.08 |
44 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:16.15 |
107 |
4 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
HERLEV |
|
25m |
1:21.51 |
8 |
5 |
Caroline Meyer |
2002 |
0238AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:35.62 |
288 |
6 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
1:45.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Sofie Slotved |
2002 |
0282AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:37.22 |
209 |
2 |
Olivia Olivarius Vølund |
2002 |
0278AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:23.27 |
408 |
3 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
A6 |
|
25m |
1:15.41 |
5 |
4 |
Julie Frisch Hoff |
2002 |
0288AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.75 |
297 |
5 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
1:30.71 |
147 |
6 |
Asta Rygaard Jonas |
2003 |
0378AV |
ALLERØD |
|
25m |
1:41.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
1:36.94 |
190 |
2 |
Louise Engelhardt Christi |
2001 |
0138AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:22.46 |
198 |
3 |
Maria Borre Jacobsen |
2001 |
0166AR |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.03 |
111 |
4 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:16.90 |
395 |
5 |
Liva B. Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
50m |
1:28.93 |
301 |
6 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
1:41.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|