Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
Årg. 2001-2002 |
1 | 207 | Sperling Claudia | 2002 | LYNGBY | 0222AL | 25 m | 1:11.30 | |
2 | 402 | Petersson Katja | 2001 | A6 | 0134AA | 25 m | 1:14.11 | |
3 | 202 | Nielsen Katrine Brandt | 2002 | LYNGBY | 0284AE | 25 m | 1:15.37 | |
4 | 203 | Padborg Ida Gelineck | 2002 | LYNGBY | 0226AE | 25 m | 1:15.84 | |
5 | 5 | Hoff Julie Frisch | 2002 | HØRSHOLM | 0288AH | 25 m | 1:17.34 | |
6 | 128 | Møller Katharina N | 2001 | HERLEV | 0122AI | 25 m | 1:17.94 | |
7 | 195 | Hammershøj Cassandra | 2001 | LYNGBY | 0174AK | 25 m | 1:18.06 | |
8 | 181 | Nording-Grooss Sofie | 2001 | VÆRLØSE | 0138AP | 25 m | 1:21.84 | |
9 | 289 | Gjelstrup Sophie | 2002 | SØLLERØD | 0244AQ | 25 m | 1:22.89 | |
10 | 107 | Jensen Cecilie Berg | 2001 | HERLEV | 0154AQ | 25 m | 1:25.72 | |
11 | 110 | Jensen Stine | 2001 | HERLEV | 0192AV | 25 m | 1:28.78 | |
12 | 179 | Mundt Sille | 2002 | VÆRLØSE | 0294AP | 25 m | 1:32.49 | |
13 | 291 | Hansen Amalie Harplod | 2001 | SØLLERØD | 0104BC | 25 m | 1:34.90 | |
14 | 295 | Kulon Zofia | 2001 | SØLLERØD | 0132BC | 25 m | 1:42.30 | |
15 | 321 | Xu Louisa | 2001 | SØLLERØD | 0138BB | 25 m | 2:00.00 |
Årg. 2003-2004 |
1 | 44 | Rindshøj Mia | 2003 | GLADSAXE | 0306AC | 25 m | 1:12.35 | |
2 | 111 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 25 m | 1:14.32 | |
3 | 407 | Schelde-Mollerup Lærke | 2003 | A6 | 0358AB | 25 m | 1:16.86 | |
4 | 46 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 25 m | 1:18.25 | |
5 | 227 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 25 m | 1:18.34 | |
6 | 43 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 25 m | 1:18.56 | |
7 | 39 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 25 m | 1:18.72 | |
8 | 265 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 25 m | 1:22.39 | |
9 | 145 | Frederiksen Therese Sand | 2003 | ALLERØD | 0374AT | 50 m | 1:25.00 | |
10 | 149 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 25 m | 1:25.35 | |
11 | 176 | Lund-Scherbeck Sofie | 2003 | VÆRLØSE | 0398AJ | 25 m | 1:25.48 | |
12 | 226 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 25 m | 1:26.58 | |
13 | 228 | Nørby Camille | 2004 | BIRKERØD | 0498AE | 25 m | 1:26.77 | |
14 | 215 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 25 m | 1:27.21 | |
15 | 152 | Rose Julie K | 2003 | ALLERØD | 0324AL | 25 m | 1:28.68 | |
16 | 220 | Fæster Karla Marie | 2004 | BIRKERØD | 0446AG | 25 m | 1:30.41 | |
17 | 297 | Nepper-Christensen Emilie | 2003 | SØLLERØD | 0372AU | 25 m | 1:30.54 | |
18 | 218 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 25 m | 1:31.65 | |
19 | 47 | Schou Amalie | 2003 | GLADSAXE | 0394AC | 25 m | 1:32.47 | |
20 | 90 | Andersen Anja Xin | 2004 | HERLEV | 0444AD | 25 m | 1:34.08 | |
21 | 94 | Bierre Olivia | 2004 | HERLEV | 0466AR | 25 m | 1:37.95 | |
22 | 304 | Weiner Carla Lyhne | 2003 | SØLLERØD | 0318AU | 50 m | 1:38.32 | |
23 | 298 | Nørskov Anna | 2004 | SØLLERØD | 0414AO | 50 m | 1:40.21 | |
24 | 390 | Ekman Emma | 2004 | A6 | 0494AG | 25 m | 1:40.70 | |
25 | 288 | Drucker Pauline | 2004 | SØLLERØD | 0474AG | 50 m | 1:41.43 | |
26 | 164 | Borch Mikala Ravn | 2003 | VÆRLØSE | 0348AR | 25 m | 1:41.44 | |
27 | 187 | Østerbye Silja | 2003 | VÆRLØSE | 0346AP | 25 m | 1:42.23 | |
28 | 296 | Nellemann Laura | 2004 | SØLLERØD | 0464AO | 25 m | 1:43.16 | |
29 | 243 | Clausen Sarah Holm | 2004 | BIRKERØD | 0486AG | 25 m | 1:43.30 | |
30 | 391 | Henriksen Christine | 2003 | A6 | 0376AM | 25 m | 1:43.61 | |
31 | 116 | Kongsfelt Clara | 2003 | HERLEV | 0354AX | 25 m | 1:43.90 | |
32 | 109 | Jensen Laura Thorlund | 2004 | HERLEV | 0436AJ | 25 m | 1:45.99 | |
33 | 387 | Christensen Isabell | 2003 | A6 | 0382AN | 25 m | 1:46.59 | |
34 | 268 | Hartvig-Olsen Clara | 2004 | VI39 | 0402AP | 25 m | 1:50.62 | |
35 | 134 | Persson Sofie Sønderby | 2003 | HERLEV | 0332AQ | 25 m | 1:56.06 | |
36 | 307 | Bang Laura | 2004 | SØLLERØD | 0474AP | 25 m | 2:07.78 |
Årg. 2005-2010 |
1 | 124 | Madsen Amanda Da Silva B. | 2005 | HERLEV | 0554AB | 25 m | 1:37.50 | |
2 | 441 | Bang Caroline Mathilde | 2006 | ALLERØD | 0626AB | 25 m | 1:38.00 | |
3 | 440 | Autzen Mathilde Friis | 2005 | ALLERØD | 0514AG | 25 m | 1:39.28 | |
4 | 136 | Thomsen Josephine | 2005 | HERLEV | 0506AG | 25 m | 1:40.30 | |
5 | 244 | Haunsø Julie Kolind | 2005 | BIRKERØD | 0568AG | 25 m | 1:40.62 | |
6 | 249 | Olesen Astrid Rønn | 2005 | BIRKERØD | 0504AB | 25 m | 1:45.02 | |
7 | 250 | Porsdal Camilla | 2005 | BIRKERØD | 0592AB | 25 m | 1:45.32 | |
8 | 239 | Amstrup Nikoline R. | 2005 | BIRKERØD | 0594AE | 25 m | 1:45.63 | |
9 | 258 | Simmonds Sophie | 2005 | BIRKERØD | 0526AG | 25 m | 1:45.65 | |
10 | 251 | Porsdal Catrine | 2005 | BIRKERØD | 0536AA | 25 m | 1:48.96 | |
11 | 346 | Lange Nikoline Marie | 2005 | GLADSAXE | 0594AF | 25 m | 1:49.53 | |
12 | 247 | Nørby Selma | 2006 | BIRKERØD | 0608AB | 25 m | 1:50.14 | |
13 | 333 | Christiansen Andrea Elnif | 2005 | GLADSAXE | 0528AF | 25 m | 1:52.04 | |
14 | 359 | Ulrich-Jørgensen Ellen M. | 2005 | GLADSAXE | 0544AA | 25 m | 1:52.55 | |
15 | 257 | Simmonds Katherine Louise | 2005 | BIRKERØD | 0566AG | 25 m | 1:54.26 | |
16 | 425 | Gersby Julie | 2006 | ALLERØD | 0698AC | 25 m | 1:55.14 | |
17 | 433 | Mogensen Ida | 2006 | ALLERØD | 0676AC | 25 m | 1:59.00 | |
18 | 336 | Elmsted Sara | 2006 | GLADSAXE | 0622AC | 25 m | 2:00.64 | |
19 | 452 | Wissing Liva | 2006 | ALLERØD | 0642AC | 25 m | 2:02.00 | |
20 | 260 | Sømer Andrea Vorbeck | 2006 | BIRKERØD | 0664AC | 25 m | 2:02.72 | |
21 | 451 | Vedøe Andrea Lindberg | 2006 | ALLERØD | 0644AC | 25 m | 2:03.46 | |
22 | 347 | Løkkegaard Jasmine | 2006 | GLADSAXE | 0604AB | 25 m | 2:04.99 | |
23 | 351 | Rasmussen Kamma | 2006 | GLADSAXE | 50 m | 2:06.25 | ||
24 | 332 | Christensen Luna | 2005 | GLADSAXE | 0566AC | 50 m | 2:06.61 | |
25 | 343 | Jakobsen Frida Nue | 2005 | GLADSAXE | 50 m | 2:07.08 | ||
26 | 449 | Rud Cecilie | 2006 | ALLERØD | 0694AC | 25 m | 2:07.44 | |
27 | 173 | Larsen Esther Haudrum | 2005 | VÆRLØSE | 0574AK | 25 m | 2:07.61 | |
28 | 450 | Wanscher Asta Bundgaard | 2006 | ALLERØD | 0668AA | 25 m | 2:08.72 | |
29 | 335 | Dragieva Monika | 2006 | GLADSAXE | 25 m | 2:10.00 | ||
30 | 358 | Turell Melissa Sønderskov | 2005 | GLADSAXE | 25 m | 2:10.00 | ||
31 | 349 | Peters Silje Kristine V. | 2005 | GLADSAXE | 50 m | 2:10.10 | ||
32 | 442 | Boelt Agnete | 2006 | ALLERØD | 0652AD | 25 m | 2:10.58 | |
33 | 248 | Odgaard Karla | 2006 | BIRKERØD | 25 m | 2:15.00 | ||
34 | 357 | Truelsen Agnes Rygaard | 2005 | GLADSAXE | 50 m | 2:17.93 | ||
35 | 330 | Carstensen Victoria | 2006 | GLADSAXE | 0698AB | 25 m | 2:19.33 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 10:51 |