Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag: Indledende
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
13 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
|
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
437 |
1 |
Caroline Rask |
2005 |
|
ALLERØD |
|
25m |
1:14.59 |
448 |
2 |
Line Krog Rose |
2006 |
0606AC |
ALLERØD |
|
25m |
1:09.20 |
112 |
3 |
Kaja Waag Kallesøe |
2005 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:02.96 |
350 |
4 |
Silje Kristine Petersen |
2005 |
|
GLADSAXE |
|
50m |
1:05.93 |
426 |
5 |
Maya Louise Heinicke |
2005 |
|
ALLERØD |
|
25m |
1:10.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
248 |
1 |
Karla Odgaard |
2006 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
1:01.68 |
307 |
2 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
1:00.39 |
450 |
3 |
Asta Bundgaard Wanscher |
2006 |
0668AA |
ALLERØD |
|
25m |
59.80 |
358 |
4 |
Melissa Sønderskov Turell |
2005 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
1:00.00 |
260 |
5 |
Andrea Vorbeck Sømer |
2006 |
0664AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:00.64 |
113 |
6 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
|
HERLEV |
|
25m |
1:01.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Asta Lund |
2006 |
0658AD |
HERLEV |
|
50m |
58.97 |
258 |
2 |
Sophie Simmonds |
2005 |
0526AG |
BIRKERØD |
|
25m |
57.52 |
249 |
3 |
Astrid Rønn Olesen |
2005 |
0504AB |
BIRKERØD |
|
50m |
54.75 |
332 |
4 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
50m |
55.61 |
319 |
5 |
Anne Bagge Ravn |
2003 |
0354AV |
SØLLERØD |
|
25m |
58.85 |
430 |
6 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
25m |
59.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
333 |
1 |
Andrea Elnif Christiansen |
2005 |
0528AF |
GLADSAXE |
|
25m |
52.96 |
251 |
2 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
52.68 |
268 |
3 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
51.76 |
171 |
4 |
Frederikke L. B. Høngaard |
2003 |
0342AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
52.34 |
346 |
5 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
52.73 |
169 |
6 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598AK |
VÆRLØSE |
|
25m |
54.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Isabell Christensen |
2003 |
0382AN |
A6 |
|
25m |
49.59 |
243 |
2 |
Sarah Holm Clausen |
2004 |
0486AG |
BIRKERØD |
|
25m |
49.00 |
238 |
3 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
48.19 |
244 |
4 |
Julie Kolind Haunsø |
2005 |
0568AG |
BIRKERØD |
|
25m |
48.68 |
396 |
5 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
A6 |
|
25m |
49.10 |
431 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
49.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
187 |
1 |
Silja Østerbye |
2003 |
0346AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
46.64 |
304 |
2 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
46.23 |
130 |
3 |
Emmanuella Nygaard |
2003 |
0392AV |
HERLEV |
|
25m |
45.96 |
94 |
4 |
Olivia Bierre |
2004 |
0466AR |
HERLEV |
|
25m |
46.12 |
105 |
5 |
Thea Jacobsen |
2003 |
0338AC |
HERLEV |
|
25m |
46.48 |
390 |
6 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
A6 |
|
25m |
47.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
25m |
45.20 |
298 |
2 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
44.64 |
220 |
3 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
43.48 |
154 |
4 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
44.53 |
164 |
5 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
25m |
45.02 |
90 |
6 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
45.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
41.00 |
153 |
2 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
39.06 |
43 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
25m |
34.61 |
39 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
36.74 |
289 |
5 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
39.92 |
179 |
6 |
Sille Mundt |
2002 |
0294AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
42.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
168 |
1 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
25m |
40.19 |
181 |
2 |
Sofie Nording-Grooss |
2001 |
0138AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
38.88 |
111 |
3 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
34.59 |
407 |
4 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
25m |
35.75 |
46 |
5 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
39.22 |
392 |
6 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
A6 |
|
25m |
42.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
218 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
40.17 |
227 |
2 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
37.40 |
207 |
3 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
33.29 |
195 |
4 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
35.21 |
176 |
5 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
39.21 |
184 |
6 |
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
0228AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
42.26 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
15:44 |
|