Startliste for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag: Indledende
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
NordeaCup Sigma Swim Birkerød |
|
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Birkerød |
|
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|
|
Arrangør |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 marts 2015 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Medley Damer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
440 |
1 |
Mathilde Friis Autzen |
2005 |
0514AG |
ALLERØD |
|
25m |
4:40.84 |
449 |
2 |
Cecilie Rud |
2006 |
0694AC |
ALLERØD |
|
25m |
4:39.00 |
94 |
3 |
Olivia Bierre |
2004 |
0466AR |
HERLEV |
|
50m |
4:02.31 |
317 |
4 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
4:30.00 |
433 |
5 |
Ida Mogensen |
2006 |
0676AC |
ALLERØD |
|
25m |
4:40.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
257 |
1 |
Katherine Louise Simmonds |
2005 |
0566AG |
BIRKERØD |
|
25m |
3:55.00 |
124 |
2 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
3:50.00 |
187 |
3 |
Silja Østerbye |
2003 |
0346AP |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:47.00 |
225 |
4 |
Esmeralda Johansen |
2004 |
0482AB |
BIRKERØD |
|
50m |
3:48.45 |
131 |
5 |
Ida Oest |
2003 |
0386AS |
HERLEV |
|
25m |
3:50.00 |
321 |
6 |
Louisa Xu |
2001 |
0138BB |
SØLLERØD |
|
25m |
4:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
3:45.03 |
266 |
2 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
25m |
3:43.04 |
90 |
3 |
Anja Xin Andersen |
2004 |
0444AD |
HERLEV |
|
25m |
3:35.23 |
116 |
4 |
Clara Kongsfelt |
2003 |
0354AX |
HERLEV |
|
25m |
3:40.03 |
140 |
5 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
3:45.00 |
288 |
6 |
Pauline Drucker |
2004 |
0474AG |
SØLLERØD |
|
25m |
3:45.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Laura Nellemann |
2004 |
0464AO |
SØLLERØD |
|
25m |
3:35.00 |
391 |
2 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
A6 |
|
25m |
3:29.57 |
218 |
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
3:26.07 |
220 |
4 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
25m |
3:28.00 |
295 |
5 |
Zofia Kulon |
2001 |
0132BC |
SØLLERØD |
|
25m |
3:30.00 |
397 |
6 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
|
A6 |
|
25m |
3:35.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Mathilde Kehlet |
2003 |
0346AO |
SØLLERØD |
|
25m |
3:21.24 |
176 |
2 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:16.00 |
388 |
3 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
25m |
3:13.81 |
217 |
4 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
3:15.82 |
301 |
5 |
Rebecca Sangild |
2003 |
0344AL |
SØLLERØD |
|
25m |
3:20.86 |
154 |
6 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
3:24.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:10.49 |
153 |
2 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
25m |
3:08.84 |
227 |
3 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
3:07.02 |
228 |
4 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:08.47 |
226 |
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
3:09.36 |
215 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
3:12.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
184 |
1 |
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
0228AQ |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:05.35 |
39 |
2 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:00.71 |
137 |
3 |
Sofie Boesgaard Weeber |
2002 |
0278AK |
HERLEV |
|
25m |
2:57.87 |
152 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
3:00.00 |
289 |
5 |
Sophie Gjelstrup |
2002 |
0244AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
3:04.61 |
265 |
6 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
25m |
3:06.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
50m |
2:54.14 |
128 |
2 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
HERLEV |
|
50m |
2:48.83 |
402 |
3 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
25m |
2:36.64 |
394 |
4 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
A6 |
|
25m |
2:37.93 |
46 |
5 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:52.18 |
38 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:57.30 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
15 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød |
Udskriftstidspunkt |
08:47 |
|