Startliste for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 28
|
Stævne navn |
Vest Årgang Grp 2, maj 2015 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Aabybro |
|
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aabybro IF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
25m |
1:40.40 |
105 |
2 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
25m |
1:35.40 |
22 |
3 |
Thilde S. B. Pedersen |
2004 |
0492AO |
AGF |
|
25m |
1:31.30 |
90 |
4 |
Melanie Petersen |
2004 |
0414AN |
KOLDING |
|
25m |
1:33.08 |
103 |
5 |
Frida Lind |
2004 |
0416AH |
NORD |
|
25m |
1:38.48 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Sophia Keren-Klaris |
2004 |
0428AF |
TEMPO |
|
25m |
1:30.87 |
99 |
2 |
Alberte Kempel Christense |
2004 |
0492AE |
ST-NEPTUN |
|
25m |
1:30.61 |
245 |
3 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:29.93 |
158 |
4 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
OSK |
|
25m |
1:30.45 |
240 |
5 |
Louise Lie Thisted |
2005 |
0578AC |
AALBORG |
|
25m |
1:30.69 |
244 |
6 |
Sia Aagaard |
2004 |
0434AB |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:30.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Celina Preusse Kaarup |
2004 |
0446AF |
AGF |
|
25m |
1:29.71 |
232 |
2 |
Anna Toft Petersen |
2004 |
0438AI |
AALBORG |
|
25m |
1:29.07 |
92 |
3 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
LYSENG |
|
25m |
1:28.40 |
169 |
4 |
Astrid Hassing |
2004 |
0494AM |
SØHESTEN |
|
25m |
1:28.82 |
222 |
5 |
Anna Varming |
2005 |
0574AJ |
VIBORG |
|
25m |
1:29.48 |
231 |
6 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
1:29.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
149 |
1 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
OSLF |
|
25m |
1:27.75 |
236 |
2 |
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
AALBORG |
|
25m |
1:27.17 |
198 |
3 |
Cecilie Hingebjerg |
2004 |
0414AD |
TRITON V |
|
25m |
1:26.26 |
119 |
4 |
Line Vestergaard Hansen |
2003 |
0334AR |
RINGE |
|
25m |
1:26.81 |
160 |
5 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
OSK |
|
25m |
1:27.72 |
167 |
6 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
0356AJ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:27.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
132 |
1 |
Line Lyskjær |
2003 |
0324AO |
SILKEBORG |
|
25m |
1:25.44 |
270 |
2 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
25m |
1:23.74 |
24 |
3 |
Michelle Kramer Andersen |
2003 |
0358AT |
NNGU |
|
25m |
1:23.37 |
123 |
4 |
Lærke Asmussen |
2003 |
0306AN |
S 68 |
|
25m |
1:23.71 |
138 |
5 |
Michelle Philipsen |
2003 |
0352AU |
SMUT |
|
25m |
1:24.88 |
228 |
6 |
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
AALBORG |
|
25m |
1:26.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
0354AB |
ODDER |
|
25m |
1:22.82 |
183 |
2 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
25m |
1:22.58 |
148 |
3 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
OSLF |
|
25m |
1:21.97 |
192 |
4 |
Ella Christiansen |
2003 |
0366AK |
TRITON V |
|
25m |
1:22.35 |
266 |
5 |
Laura-Marie Høj |
2003 |
0308AH |
HORSENS |
|
25m |
1:22.60 |
205 |
6 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
TRITON V |
|
25m |
1:23.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
253 |
1 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:20.39 |
220 |
2 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
25m |
1:18.61 |
217 |
3 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
25m |
1:17.92 |
202 |
4 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
25m |
1:18.13 |
71 |
5 |
Emma Fjordside Jensen |
2003 |
0344AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:19.92 |
139 |
6 |
Signe Thomsen |
2003 |
0304AS |
SMUT |
|
25m |
1:20.46 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Asta Buur Ovesen |
2004 |
0442AJ |
HERNING |
|
25m |
1:25.11 |
197 |
2 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
TRITON V |
|
25m |
1:21.93 |
15 |
3 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AGF |
|
25m |
1:16.77 |
41 |
4 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
25m |
1:21.82 |
178 |
5 |
Mia Hvarre |
2004 |
0498AH |
TEMPO |
|
25m |
1:25.06 |
13 |
6 |
Lærke Hemmer-Hansen |
2004 |
0488AH |
AGF |
|
25m |
1:26.13 |
|
|
Heat 9 (9) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Rebecca E. Jakobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
25m |
1:16.92 |
239 |
2 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:16.66 |
23 |
3 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
25m |
1:16.05 |
230 |
4 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
25m |
1:16.28 |
194 |
5 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
TRITON V |
|
25m |
1:16.79 |
118 |
6 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
25m |
1:17.48 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
31 maj 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:33 |
|