Startliste for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Farum Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
10 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 |
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
447 |
2 |
Melinda Andersson |
2000 |
AI1600 |
LANDSKRONA |
|
50m |
3:20.83 |
392 |
3 |
Isabella Voldby Ipsen |
2000 |
0088AP |
SLAGELSE |
|
50m |
3:04.27 |
412 |
4 |
Frida Eilertsson |
2000 |
AM7600 |
TRELLEBORG |
|
50m |
3:15.38 |
121 |
5 |
Maria Louise Ryle |
2000 |
0056AY |
HELSINGE |
|
50m |
3:22.99 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
42 |
1 |
Kamma Bruun Fejfer |
1998 |
9826AG |
GENTOFTE |
|
50m |
3:00.09 |
464 |
2 |
Isabelle Moreau |
2001 |
AM0201 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:55.31 |
136 |
3 |
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
0004AM |
HELSINGØR |
|
50m |
2:49.72 |
101 |
4 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
2:51.35 |
219 |
5 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:57.70 |
150 |
6 |
Anna Elisabeth Mathiasen |
2000 |
0028AH |
HELSINGØR |
|
50m |
3:02.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
236 |
1 |
Cecilie Meyn |
2000 |
0002BD |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:48.68 |
354 |
2 |
Mia Walter |
2000 |
0032AL |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.15 |
363 |
3 |
Anna Aavang Brendstrup |
2000 |
0066AO |
ROSKILDE |
|
50m |
2:43.45 |
568 |
4 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:44.72 |
430 |
5 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:47.84 |
533 |
6 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:48.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
372 |
1 |
Emilie Hermann Schimming |
1999 |
9942AP |
ROSKILDE |
|
50m |
2:42.37 |
255 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:39.76 |
492 |
3 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:39.57 |
500 |
4 |
Mille Rask Sander |
1999 |
9948AJ |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:39.59 |
575 |
5 |
Tanja Lylloff |
1998 |
9816AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:40.49 |
226 |
6 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:42.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
425 |
1 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:37.27 |
315 |
2 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:35.84 |
417 |
3 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:34.36 |
242 |
4 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:34.55 |
418 |
5 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:36.07 |
352 |
6 |
Sara Tang-Holbek |
2000 |
0044AF |
LYNGBY |
|
50m |
2:37.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Sarah Sannung |
1996 |
9622AE |
GLADSAXE |
|
50m |
2:31.41 |
523 |
2 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:27.33 |
535 |
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
2:22.42 |
379 |
4 |
Erica Sjöholm |
1997 |
AJ0497 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:26.08 |
89 |
5 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
2:30.84 |
90 |
6 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
2:33.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
541 |
1 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:31.31 |
536 |
2 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:27.09 |
519 |
3 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:21.39 |
528 |
4 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
2:24.94 |
391 |
5 |
Karen Tanderup Hansen |
1996 |
9654AS |
SLAGELSE |
|
50m |
2:28.57 |
256 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:32.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
349 |
1 |
Thea Laurberg Simonsen |
1997 |
9744AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:31.25 |
340 |
2 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
2:26.54 |
437 |
3 |
Jaqueline Hippi |
1996 |
AJ8496 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:16.67 |
538 |
4 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:24.58 |
445 |
5 |
Emma Wahlund |
1998 |
AB5298 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:27.56 |
318 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:32.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:27 |
|