Startliste for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 9
|
Stævne navn |
Farum Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
08 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (8) |
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
426 |
2 |
Felicia Schubert |
2001 |
AK2201 |
TRELLEBORG |
|
50m |
42.41 |
414 |
3 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEBORG |
|
50m |
39.81 |
454 |
4 |
Laura Dorenda |
2001 |
AD2401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
42.13 |
142 |
5 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
448 |
2 |
Elsa Assarsson |
2001 |
AD1401 |
LANDSKRONA |
|
50m |
39.60 |
29 |
3 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
38.08 |
533 |
4 |
Andrea M. Lang Bolvig |
2000 |
0048AE |
BIRKERØD |
|
50m |
38.23 |
447 |
5 |
Melinda Andersson |
2000 |
AI1600 |
LANDSKRONA |
|
50m |
39.80 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Camilla Taylor |
2000 |
0082AA |
ALLERØD |
|
50m |
36.85 |
113 |
2 |
Sofie W. Krattet |
2000 |
0018AP |
HELSINGE |
|
50m |
36.36 |
508 |
3 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
50m |
35.99 |
388 |
4 |
Maria Dollas |
1998 |
9846AJ |
SLAGELSE |
|
50m |
36.21 |
413 |
5 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
TRELLEBORG |
|
50m |
36.73 |
99 |
6 |
Alice Gantriis |
2000 |
0092AQ |
HELSINGE |
|
50m |
37.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
9 |
1 |
Kathrine Pii Frederiksen |
2000 |
0036AA |
FARUM |
|
50m |
35.74 |
60 |
2 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
50m |
35.37 |
530 |
3 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
50m |
34.98 |
502 |
4 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
50m |
35.06 |
428 |
5 |
Anna Svensson-Fehér |
2000 |
AF0400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
35.43 |
425 |
6 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
35.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Signe Skousen |
1999 |
9916AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.51 |
334 |
2 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
34.39 |
364 |
3 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
34.36 |
68 |
4 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
GENTOFTE |
|
50m |
34.37 |
91 |
5 |
Ida Agerbak Trandum |
1996 |
9688AO |
GLADSAXE |
|
50m |
34.49 |
398 |
6 |
Regitse Sofie Larsen |
1997 |
9778AN |
SLAGELSE |
|
50m |
34.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Veronika Storm |
1998 |
9884AK |
GLADSAXE |
|
50m |
33.90 |
47 |
2 |
Emilie Hørlykke |
1998 |
9886BD |
GENTOFTE |
|
50m |
32.94 |
242 |
3 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.05 |
258 |
4 |
Mathilde Olsen |
1998 |
9892AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.24 |
98 |
5 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
9894AM |
HELSINGE |
|
50m |
33.35 |
251 |
6 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
255 |
1 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.52 |
89 |
2 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
32.69 |
482 |
3 |
Linnéa Månsson |
1996 |
AJ6296 |
SS IDEN |
|
50m |
31.93 |
528 |
4 |
Julie Schmidt |
1995 |
9578AK |
ALLERØD |
|
50m |
32.22 |
161 |
5 |
Mia Wennecke |
1999 |
9924AD |
HELSINGØR |
|
50m |
33.34 |
240 |
6 |
Alba Cecilie Runge |
2000 |
0086BC |
HØRSHOLM |
|
50m |
34.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Frederikke Arentoft |
2000 |
0052AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.38 |
470 |
2 |
Elin Rundblad |
1999 |
AN3299 |
LANDSKRONA |
|
50m |
32.50 |
481 |
3 |
Clara Vater |
1997 |
AH7497 |
LANDSKRONA |
|
50m |
30.13 |
521 |
4 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
32.06 |
474 |
5 |
Ida Sandwång |
2001 |
AM3601 |
LANDSKRONA |
|
50m |
33.01 |
46 |
6 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
34.28 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:06 |
|