Program för Farum Cup 2015
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Løb 11, 400m Frisvømning Damer |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 523 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 4:15.26 | |
2 | 537 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 4:21.02 | |
3 | 337 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 4:22.73 | |
4 | 521 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 4:23.39 | |
5 | 436 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 50 m | 4:23.96 | |
6 | 77 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 4:26.79 | |
7 | 340 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 4:28.40 | |
8 | 345 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:28.64 | |
9 | 442 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 4:32.13 | |
10 | 379 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 4:32.44 | EFT |
11 | 380 | Sjöholm Lina | 2000 | SJÖBO SS | AD7200 | 50 m | 4:35.93 | |
12 | 40 | Ebbesen Elisabeth Sabroe | 2002 | GENTOFTE | 0206AG | 50 m | 4:36.00 | |
13 | 510 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 4:36.12 | |
14 | 374 | Stenberg Sara | 2001 | SK TRITON | AB1801 | 50 m | 4:37.68 | |
15 | 520 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 4:38.31 | |
16 | 70 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 4:38.43 | |
17 | 252 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 4:38.87 | |
18 | 492 | Hansen Alberte M | 2000 | VAT CPH-MK | 0004AC | 50 m | 4:40.23 | |
19 | 80 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 4:40.49 | |
20 | 473 | Rydgren My | 1999 | LANDSKRONA | AT5699 | 50 m | 4:42.62 | |
21 | 582 | Olsen Amalie W. | 2001 | HERLUFSHOL | 0162AR | 50 m | 4:42.68 | |
22 | 389 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 4:43.43 | |
23 | 373 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 50 m | 4:45.62 | |
24 | 347 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 4:46.93 | |
25 | 61 | Nowak Caroline Waage | 2001 | GENTOFTE | 0148AJ | 50 m | 4:52.56 | |
26 | 524 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 4:52.64 | |
27 | 427 | Sering Isabelle | 2002 | TRELLEBORG | AI2602 | 50 m | 4:53.12 | |
28 | 10 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 4:54.36 | |
29 | 58 | Munch-Menzer Maria | 2001 | GENTOFTE | 0132AG | 50 m | 4:57.35 | |
30 | 56 | Madsen SIF Nikoline | 2001 | GENTOFTE | 0122AQ | 50 m | 4:58.66 | |
31 | 233 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 4:58.93 | |
32 | 227 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 4:59.07 | |
33 | 441 | Peacock Louise | 2001 | VÄSBY SS | AL3601 | 50 m | 5:02.61 | |
34 | 533 | Bolvig Andrea M. Lang | 2000 | BIRKERØD | 0048AE | 50 m | 5:09.97 | |
35 | 236 | Meyn Cecilie | 2000 | HØRSHOLM | 0002BD | 50 m | 5:12.02 | |
36 | 392 | Ipsen Isabella Voldby | 2000 | SLAGELSE | 0088AP | 50 m | 5:37.11 | |
37 | 385 | Beyer Emma | 2000 | SLAGELSE | 0006AG | 50 m | 5:38.82 | |
38 | 106 | Frederiksen Katrine S. | 2002 | HELSINGE | 0278AC | 50 m | 5:40.13 | |
39 | 579 | Meyer Emilie Højen | 2004 | HERLUFSHOL | 0454AJ | 50 m | 6:07.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 08 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:31 |