Startliste for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer |
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 |
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 519 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:22.15 | |
2 | 521 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:23.38 | |
3 | 37 | Bro Signe | 1999 | GENTOFTE | 9942AA | 50 m | 2:24.87 | |
4 | 88 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 2:27.84 | |
5 | 345 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:28.86 | |
6 | 575 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 2:29.49 | |
7 | 70 | Toft Nina | 2000 | GENTOFTE | 0072AD | 50 m | 2:30.29 | |
8 | 436 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 50 m | 2:31.46 | |
9 | 161 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 2:31.70 | |
10 | 98 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 2:31.89 | |
11 | 325 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:32.08 | |
12 | 482 | Månsson Linnéa | 1996 | SS IDEN | AJ6296 | 50 m | 2:33.49 | |
13 | 417 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEBORG | AE4400 | 50 m | 2:33.95 | |
14 | 344 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:34.95 | |
15 | 318 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:35.15 | |
16 | 260 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 2:35.49 | |
17 | 470 | Rundblad Elin | 1999 | LANDSKRONA | AN3299 | 50 m | 2:35.51 | |
18 | 213 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 2:36.44 | |
19 | 142 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 2:36.93 | |
20 | 530 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 2:38.43 | |
21 | 354 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 2:39.18 | |
22 | 425 | Parfitt Nicola | 2000 | TRELLEBORG | AE3400 | 50 m | 2:40.65 | |
23 | 388 | Dollas Maria | 1998 | SLAGELSE | 9846AJ | 50 m | 2:42.84 | |
24 | 68 | Thimmer Cassandra | 1999 | GENTOFTE | 9914AW | 50 m | 2:43.81 | |
25 | 508 | Huryn Xenia | 2000 | STT | 0088AW | 50 m | 2:46.54 | |
26 | 113 | Krattet Sofie W. | 2000 | HELSINGE | 0018AP | 50 m | 2:47.08 | |
27 | 251 | Bukholt Simone | 1999 | HVIDOVRE | 9954AB | 50 m | 2:47.37 | |
28 | 252 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 2:47.96 | |
29 | 313 | Jensen Lærke Sandholdt | 2000 | KORSØR | 0054AU | 50 m | 2:49.19 | |
30 | 256 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 3:13.45 | |
31 | 538 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 2:24.60 | RES |
32 | 535 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:29.83 | RES |
33 | 537 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 2:39.11 | RES |
34 | 534 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 2:40.47 | RES |
35 | 524 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 2:50.36 | RES |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:28 |