Startliste for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag årgang
Seedede heat Løb 124
|
Stævne navn |
Farum Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
10 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 124, 200m Medley Drenge |
Finaler (8) |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 |
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
|
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
135 |
2 |
Sander Andkjær Doberck |
2000 |
0013AM |
HELSINGØR |
|
25m |
3:52.97 |
293 |
3 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
0353AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:25.00 |
560 |
4 |
Mathias Ankersen |
2004 |
0405AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:38.16 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
469 |
1 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
3:21.97 |
289 |
2 |
Mathias Berner Jensen |
2002 |
0247AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
3:15.00 |
112 |
3 |
Thor Bols Jeppesen |
2002 |
0291AK |
HELSINGE |
|
50m |
3:09.99 |
143 |
4 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
3:10.59 |
578 |
5 |
Rasmus Løwenstein |
2001 |
0169AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
3:15.67 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Adrian Roed Schønning |
2000 |
0039AA |
HELSINGØR |
|
50m |
3:08.31 |
69 |
2 |
Gustav B. Thorndahl |
2001 |
0165AP |
GENTOFTE |
|
25m |
3:02.39 |
229 |
3 |
Daniel Kjær Jørgensen |
2001 |
0199AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:01.32 |
478 |
4 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
50m |
3:02.24 |
449 |
5 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
25m |
3:03.55 |
12 |
6 |
Christian Ong Hansen |
2001 |
0129AI |
FARUM |
|
50m |
3:08.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
295 |
1 |
Anders Skousen |
2002 |
0215AB |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:58.13 |
146 |
2 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
2:48.71 |
338 |
3 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.82 |
272 |
4 |
Tobias Hufeldt |
2001 |
0169AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:46.90 |
444 |
5 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:51.53 |
225 |
6 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
3:00.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
0277AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:41.98 |
277 |
2 |
Magnus Windahl |
2000 |
0061AH |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:40.62 |
33 |
3 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:34.54 |
312 |
4 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
2:35.06 |
569 |
5 |
Karl Bryde |
2000 |
0099AQ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:41.42 |
8 |
6 |
Anders Christian Damgaard |
2000 |
0037AN |
FARUM |
|
50m |
2:44.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Frederik Lund |
2000 |
0083AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:33.08 |
157 |
2 |
Julius Thielst |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:28.15 |
328 |
3 |
David Ajken Hansen |
1999 |
9917AJ |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.43 |
351 |
4 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.83 |
335 |
5 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
25m |
2:30.09 |
461 |
6 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:33.71 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2001-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
576 |
1 |
Magnus Løhr |
2001 |
0173AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:33.50 |
212 |
2 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:29.98 |
323 |
3 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
25m |
2:16.59 |
415 |
4 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:25.08 |
34 |
5 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
2:32.60 |
222 |
6 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:33.85 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 1999-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
50m |
2:22.92 |
52 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:17.85 |
457 |
3 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
25m |
2:08.18 |
509 |
4 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
25m |
2:11.51 |
504 |
5 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
25m |
2:20.34 |
276 |
6 |
Jakob Petersen |
1999 |
9941AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:25.04 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:12 |
|