Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Grp. 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 30
|
Stævne navn |
Danske Årgang grp 1 2015 |
|
Udskriftsdato |
30 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 30, 200m Frisvømning Herrer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
2 |
Steffen Vesterø Uldal |
1999 |
9909AR |
HSK |
|
50m |
2:24.75 |
59 |
3 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:17.99 |
488 |
4 |
Sipan Kawiani |
2000 |
0013AC |
STT |
|
50m |
2:16.53 |
111 |
5 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
0011AN |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:16.82 |
191 |
6 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
KORSØR |
|
50m |
2:20.55 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
209 |
1 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
2:15.79 |
87 |
2 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
50m |
2:13.87 |
40 |
3 |
Emil Compen |
2000 |
0037AC |
HASLEV |
|
50m |
2:12.14 |
211 |
4 |
Anton Borg Hjort |
2000 |
0065AO |
LYSENG |
|
50m |
2:11.89 |
247 |
5 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
50m |
2:11.91 |
181 |
6 |
Mads Witthøft |
2000 |
0045AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:12.84 |
105 |
7 |
Markus Julian Lange |
2000 |
0017AJ |
HERLEV |
|
50m |
2:14.23 |
13 |
8 |
August Bugge |
2000 |
0091AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:15.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
443 |
1 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:11.74 |
408 |
2 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:10.70 |
201 |
3 |
Anders Blix Mogensen |
2000 |
0045AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:09.36 |
173 |
4 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
9985AR |
IHF |
|
50m |
2:08.96 |
440 |
5 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
50m |
2:09.07 |
256 |
6 |
Malthe Burgaard |
2000 |
0071AA |
OSK |
|
50m |
2:09.79 |
207 |
7 |
Lukas Sieben |
1999 |
9999AF |
LYNGBY |
|
50m |
2:11.74 |
402 |
8 |
Mikkel Weis Kallesøe |
2000 |
0095AR |
VIBORG |
|
50m |
2:11.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
151 |
1 |
Alexander Fenger |
1999 |
9925AT |
HORSENS |
|
50m |
2:08.70 |
45 |
2 |
Kristoffer Østergaard |
1999 |
9947AK |
DURUP |
|
50m |
2:08.42 |
172 |
3 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
9959AP |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:07.85 |
85 |
4 |
Victor Kristensen |
1999 |
9915AS |
HSK |
|
50m |
2:07.43 |
176 |
5 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
9971AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:07.71 |
236 |
6 |
Emil Johansen |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
50m |
2:08.40 |
179 |
7 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
50m |
2:08.46 |
196 |
8 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
9911AJ |
LYNGBY |
|
50m |
2:08.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
2:07.30 |
317 |
2 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
2:07.06 |
266 |
3 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:06.95 |
132 |
4 |
Simon Brixner |
2000 |
0001AL |
HOLBÆK |
|
50m |
2:06.40 |
245 |
5 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
2:06.58 |
174 |
6 |
Søren Wolf |
2000 |
0077AL |
IHF |
|
50m |
2:07.04 |
83 |
7 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
50m |
2:07.18 |
10 |
8 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
50m |
2:07.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
479 |
1 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
2:06.02 |
186 |
2 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
50m |
2:05.93 |
347 |
3 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
2:05.70 |
409 |
4 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
VORDINGB |
|
50m |
2:04.95 |
442 |
5 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
2:05.08 |
345 |
6 |
Mads Rishøj |
1999 |
9943AN |
TRITON B |
|
50m |
2:05.80 |
103 |
7 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
50m |
2:05.93 |
248 |
8 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
50m |
2:06.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
2:04.89 |
287 |
2 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:04.76 |
118 |
3 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
50m |
2:04.01 |
286 |
4 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
2:03.82 |
8 |
5 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
50m |
2:03.95 |
465 |
6 |
August Korsgaard |
1999 |
9981AP |
RINGE |
|
50m |
2:04.56 |
316 |
7 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
50m |
2:04.79 |
221 |
8 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
NYBORG |
|
50m |
2:04.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:02.83 |
37 |
2 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
50m |
2:01.66 |
314 |
3 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
1:59.45 |
502 |
4 |
Christian Holm Jørgensen |
1999 |
9973AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:57.15 |
324 |
5 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
1:58.20 |
187 |
6 |
Mathias Nielsen |
1999 |
9905AH |
KØGE |
|
50m |
2:00.59 |
310 |
7 |
Emil Hedegaard |
1999 |
9905AA |
KVIK |
|
50m |
2:02.22 |
399 |
8 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
50m |
2:03.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
50m |
2:02.32 |
320 |
2 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
2:01.63 |
264 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:59.43 |
55 |
4 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
9923AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:56.89 |
473 |
5 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
50m |
1:58.15 |
487 |
6 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
9961AF |
STT |
|
50m |
2:00.00 |
323 |
7 |
Jonas Gram-Lange |
1999 |
9971AD |
SK-SYD |
|
50m |
2:02.12 |
343 |
8 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
TRITON B |
|
50m |
2:03.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
458 |
1 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
50m |
2:02.26 |
19 |
2 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:00.95 |
161 |
3 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
1:59.15 |
206 |
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:54.09 |
503 |
5 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
ESBJERG |
|
50m |
1:57.90 |
466 |
6 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:59.84 |
490 |
7 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
50m |
2:01.71 |
160 |
8 |
Sander Schmidt |
1999 |
9949AD |
HORSENS |
|
50m |
2:03.13 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
30 juni 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:40 |
|