Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Danske Årgang grp 2, 2015 |
|
Udskriftsdato |
20 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Butterfly Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
442 |
2 |
Astrid Hassing |
2004 |
0494AM |
SØHESTEN |
|
50m |
1:45.13 |
247 |
3 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:37.26 |
96 |
4 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:34.30 |
588 |
5 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
0446AM |
AARS |
|
50m |
1:34.92 |
101 |
6 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:37.80 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
0 |
Thilde S. B. Pedersen |
2004 |
0492AO |
AGF |
|
50m |
1:34.01 |
403 |
1 |
Sia Aagaard |
2004 |
0434AB |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:33.01 |
508 |
2 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
50m |
1:32.47 |
451 |
3 |
Ellen Jensen |
2005 |
0546AF |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:32.25 |
25 |
4 |
Sarah Carugati |
2004 |
0466AG |
AGF |
|
50m |
1:31.89 |
528 |
5 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
50m |
1:31.94 |
395 |
6 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:32.25 |
308 |
7 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
50m |
1:32.83 |
559 |
8 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VORDINGB |
|
50m |
1:33.22 |
244 |
9 |
Rosa IL Wol Jensen |
2004 |
0486AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:34.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
0 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:31.38 |
13 |
1 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
SLANGERUP |
|
50m |
1:30.54 |
297 |
2 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
50m |
1:29.87 |
385 |
3 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:29.67 |
249 |
4 |
Anna Marie Nielsen |
2004 |
0482AF |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:29.38 |
321 |
5 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
50m |
1:29.58 |
307 |
6 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
50m |
1:29.84 |
530 |
7 |
Anne-Sofie Devantier |
2004 |
0406AG |
VEST |
|
50m |
1:30.34 |
139 |
8 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
50m |
1:30.90 |
296 |
9 |
Clara Pedersen |
2004 |
0452AB |
KVIK |
|
50m |
1:31.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
0 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
50m |
1:29.14 |
243 |
1 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:28.60 |
147 |
2 |
Nele Schulze |
2004 |
0492AH |
HSK |
|
50m |
1:28.44 |
234 |
3 |
Emilie Schmidt-Lund |
2003 |
0368AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.18 |
177 |
4 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:26.83 |
190 |
5 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:26.87 |
446 |
6 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
50m |
1:27.22 |
565 |
7 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
50m |
1:28.48 |
135 |
8 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
50m |
1:28.96 |
181 |
9 |
Amalie Kristensen |
2003 |
0304AK |
HERNING |
|
50m |
1:29.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
523 |
0 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
STT |
|
50m |
1:26.54 |
260 |
1 |
Camilla Kaavé |
2003 |
0362AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:26.13 |
352 |
2 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
1:25.44 |
325 |
3 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
50m |
1:25.14 |
435 |
4 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
OSK |
|
50m |
1:25.01 |
393 |
5 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:25.08 |
410 |
6 |
Emilie Wolf Sørensen |
2003 |
0362AL |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:25.15 |
129 |
7 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
50m |
1:25.90 |
184 |
8 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HERNING |
|
50m |
1:26.49 |
533 |
9 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
50m |
1:26.83 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
426 |
0 |
Christine Krogh |
2003 |
0376AH |
OSLF |
|
50m |
1:24.81 |
215 |
1 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
1:23.96 |
388 |
2 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:23.67 |
298 |
3 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
1:22.93 |
378 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:22.52 |
314 |
5 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
50m |
1:22.62 |
302 |
6 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
1:23.51 |
279 |
7 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
50m |
1:23.87 |
214 |
8 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
50m |
1:24.61 |
186 |
9 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
1:24.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
377 |
0 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
50m |
1:22.36 |
201 |
1 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:22.02 |
93 |
2 |
Molly Ibsen |
2003 |
0372AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:21.40 |
133 |
3 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
GREVE |
|
50m |
1:20.73 |
472 |
4 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
1:20.47 |
524 |
5 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
STT |
|
50m |
1:20.53 |
517 |
6 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
1:20.97 |
384 |
7 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:21.46 |
502 |
8 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:22.15 |
376 |
9 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:22.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
579 |
0 |
Andrea Schulz Mikkelsen |
2003 |
0382AH |
TRITON V |
|
50m |
1:19.42 |
555 |
1 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
1:18.71 |
275 |
2 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
50m |
1:18.19 |
292 |
3 |
Amalie Michelsen |
2003 |
0308AC |
KVIK |
|
50m |
1:17.49 |
18 |
4 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
50m |
1:16.68 |
169 |
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
50m |
1:16.76 |
216 |
6 |
Sofie Bach Nielsen |
2003 |
0368AD |
HORSENS |
|
50m |
1:17.82 |
9 |
7 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:18.42 |
87 |
8 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
50m |
1:19.11 |
309 |
9 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
1:19.60 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2004-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
522 |
0 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
STT |
|
50m |
1:24.07 |
531 |
1 |
Anna Højerslev Eriksen |
2004 |
0484AD |
VEST |
|
50m |
1:22.12 |
575 |
2 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
TRITON V |
|
50m |
1:21.50 |
90 |
3 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
50m |
1:18.77 |
499 |
4 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
1:17.59 |
305 |
5 |
Anna Bull Guldbrandsen |
2004 |
0408AC |
KØGE |
|
50m |
1:18.22 |
176 |
6 |
Wilma Anker |
2004 |
0486AK |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:19.68 |
267 |
7 |
Cille Christensen |
2004 |
0434AE |
KOLDING |
|
50m |
1:21.71 |
66 |
8 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
1:22.84 |
61 |
9 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
50m |
1:24.62 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
582 |
0 |
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
TRITON V |
|
50m |
1:15.53 |
554 |
1 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
1:15.30 |
111 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.67 |
512 |
3 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
50m |
1:11.01 |
120 |
4 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.15 |
545 |
5 |
Emma Stecher |
2003 |
0316AJ |
AALBORG |
|
50m |
1:09.88 |
121 |
6 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:13.09 |
573 |
7 |
Alberte Ehrenreich-Birn |
2003 |
0382AJ |
TRITON V |
|
50m |
1:13.77 |
372 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.37 |
225 |
9 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.73 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
20 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:31 |
|