Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Danske Årgang grp 2, 2015 |
|
Udskriftsdato |
19 juni 2015 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 juni 2015 |
|
|
|
|
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
258 |
0 |
Christoffer Hove |
2002 |
0241AD |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.46 |
539 |
1 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
50m |
32.59 |
422 |
2 |
Johan Siksne Kaalund |
2002 |
0235AI |
OSLF |
|
50m |
31.67 |
172 |
3 |
Altin Misimi |
2002 |
0231AQ |
HERLEV |
|
50m |
31.45 |
507 |
4 |
Mohammed Ghizzaui |
2003 |
0371AG |
VI39 |
|
50m |
30.65 |
350 |
5 |
Thor G. Nedergaard |
2002 |
0245AC |
ODDER |
|
50m |
30.79 |
64 |
6 |
Emil Frydenholm |
2002 |
0235AG |
ESBJERG |
|
50m |
31.60 |
265 |
7 |
Oliver L Nelander |
2002 |
0295AF |
IKAST |
|
50m |
32.41 |
428 |
8 |
Oliver Hallenborg |
2002 |
0243AA |
OSK |
|
50m |
33.00 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
0 |
Jonas Andersen |
2001 |
0165AC |
HOLBÆK |
|
50m |
30.10 |
136 |
1 |
Benjamin Nørgaard Eriksen |
2002 |
0257AC |
TUNE |
|
50m |
29.99 |
511 |
2 |
Joakim Køhn |
2003 |
0375AE |
VI39 |
|
50m |
29.90 |
109 |
3 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
50m |
29.87 |
114 |
4 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
0205AH |
GLADSAXE |
|
50m |
29.79 |
330 |
5 |
Mikkel Quaade |
2003 |
0393AD |
LYNGBY |
|
50m |
29.86 |
470 |
6 |
Mikkel Hjelm |
2003 |
0375AG |
TRITON B |
|
50m |
29.88 |
586 |
7 |
William Vig Stærmose |
2002 |
0263AA |
FREM |
|
50m |
29.96 |
153 |
8 |
Jonathan P. Hedager |
2001 |
0195AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
30.09 |
313 |
9 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
30.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
271 |
0 |
William Svarer |
2002 |
0283AE |
KOLDING |
|
50m |
29.56 |
391 |
1 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
29.55 |
335 |
2 |
Joachim Hjertmann |
2002 |
0215AK |
LYSENG |
|
50m |
29.44 |
340 |
3 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
50m |
29.39 |
587 |
4 |
Jakob Tietgen |
2002 |
0245AD |
FREM |
|
50m |
29.16 |
238 |
5 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
0287AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
29.17 |
319 |
6 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
50m |
29.39 |
69 |
7 |
Jonas Kjær |
2003 |
0341AA |
ESBJERG |
|
50m |
29.47 |
552 |
8 |
Chris Rasmussen |
2001 |
0177AO |
VIBORG |
|
50m |
29.55 |
519 |
9 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
STT |
|
50m |
29.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
203 |
0 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.11 |
188 |
1 |
Pedja Kuzmanovic |
2002 |
0217AE |
HILLERØD |
|
50m |
28.98 |
389 |
2 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
50m |
28.91 |
343 |
3 |
Alexander Stær |
2001 |
0185AC |
ST-NEPTUN |
|
50m |
28.69 |
272 |
4 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
50m |
28.59 |
70 |
5 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
50m |
28.60 |
85 |
6 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
28.70 |
356 |
7 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
28.95 |
441 |
8 |
Anders Bredal Storgaard |
2002 |
0227AD |
SVENDBORG |
|
50m |
29.00 |
322 |
9 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
29.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
544 |
0 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
28.55 |
180 |
1 |
Victor Bjerre |
2001 |
0123AG |
HERNING |
|
50m |
28.30 |
103 |
2 |
Christoffer Weiss |
2001 |
0197AD |
GENTOFTE |
|
50m |
28.25 |
450 |
3 |
Mark Viskum |
2001 |
0123AI |
SØLLERØD |
|
50m |
28.19 |
107 |
4 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
50m |
27.96 |
532 |
5 |
Andreas Thybo Ganzhorn |
2001 |
0117AE |
VEST |
|
50m |
28.07 |
466 |
6 |
Magnus Aasberg |
2001 |
0143AG |
TRITON B |
|
50m |
28.21 |
353 |
7 |
Jonas Vilhelmsen |
2001 |
0111AC |
RINGE |
|
50m |
28.29 |
274 |
8 |
Roar Andersen |
2001 |
0183AA |
KVIK |
|
50m |
28.54 |
159 |
9 |
Villads Bomholt Larsen |
2001 |
0137AM |
HELSINGØR |
|
50m |
28.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
288 |
0 |
Gustav Sidenius |
2001 |
0103AI |
KVIK |
|
50m |
27.72 |
584 |
1 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
50m |
27.67 |
273 |
2 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
50m |
27.63 |
167 |
3 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
50m |
27.57 |
336 |
4 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
27.45 |
162 |
5 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
50m |
27.46 |
60 |
6 |
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
ESBJERG |
|
50m |
27.62 |
419 |
7 |
Malthe Levisen |
2001 |
0143AF |
SMUT |
|
50m |
27.65 |
236 |
8 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.70 |
516 |
9 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
50m |
27.79 |
|
|
Heat 7 (8) (Årg. 2002-2015) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
0 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
28.51 |
514 |
1 |
Rasmus Nickelsen |
2003 |
0347AC |
VI39 |
|
50m |
28.37 |
537 |
2 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
28.02 |
326 |
3 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
27.85 |
30 |
4 |
Artúr Jegesi |
2002 |
0277AK |
AGF |
|
50m |
27.17 |
173 |
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
27.44 |
390 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
28.01 |
527 |
7 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
GSK |
|
50m |
28.36 |
473 |
8 |
Gustav Stjernholm |
2002 |
0215AD |
TRITON B |
|
50m |
28.38 |
278 |
9 |
Ole Damgaard |
2002 |
0205AA |
KVIK |
|
50m |
28.61 |
|
|
Heat 8 (8) (Årg. 2001-2001) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
0 |
William Houen |
2001 |
0145AF |
HELSINGØR |
|
50m |
27.32 |
351 |
1 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
PINGVINEN |
|
50m |
27.01 |
106 |
2 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
50m |
26.67 |
333 |
3 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
26.47 |
318 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
25.71 |
185 |
5 |
Jens Sørensen |
2001 |
0159AD |
HERNING |
|
50m |
26.44 |
171 |
6 |
Felix Lund |
2001 |
0123AM |
HERLEV |
|
50m |
26.64 |
134 |
7 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
50m |
26.68 |
471 |
8 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
50m |
27.21 |
198 |
9 |
Mads Toft |
2001 |
0175AL |
HOLBÆK |
|
50m |
27.38 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
19 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:32 |
|