Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 189 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 2:37.82 | |
2 | 512 | Laugesen Julie | 2003 | VI39 | 0308AF | 50 m | 2:38.52 | |
3 | 97 | Rybak-Andersen Clara | 2003 | GENTOFTE | 0342AO | 50 m | 2:39.51 | |
4 | 540 | Olesen Ida S | 2003 | AALBORG | 0356AA | 50 m | 2:41.09 | |
5 | 224 | Carlquist Clara | 2003 | HOVEDSTAD | 0314AN | 50 m | 2:41.49 | |
6 | 291 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 2:41.81 | |
7 | 169 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:42.56 | |
8 | 113 | Hansen Frederikke Marie | 2003 | GLADSAXE | 0358AH | 50 m | 2:44.28 | |
9 | 554 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 2:45.67 | |
10 | 133 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | GREVE | 0338AQ | 50 m | 2:46.12 | |
11 | 304 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 2:46.85 | |
12 | 394 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:47.01 | |
13 | 290 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 2:47.70 | |
14 | 226 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:48.13 | |
15 | 379 | Schrøder Caroline Buhl | 2003 | ALLERØD | 0314AB | 50 m | 2:48.20 | |
16 | 37 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 2:48.31 | |
17 | 316 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:48.64 | |
18 | 31 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AGF | 0418AF | 50 m | 2:49.20 | |
19 | 123 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 2:49.43 | |
20 | 555 | Heuer Josefine | 2003 | VIBORG | 0386AM | 50 m | 2:49.51 | |
21 | 88 | Boesen Signe Dyrskjøt | 2003 | GENTOFTE | 0308AB | 50 m | 2:49.71 | |
22 | 332 | Stenholt Ella | 2003 | LYNGBY | 0398AP | 50 m | 2:49.73 | |
23 | 66 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:49.75 | |
24 | 227 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:49.95 | |
25 | 521 | Lermark Marceline | 2003 | STT | 0346AF | 50 m | 2:50.01 | |
26 | 230 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 2:51.29 | |
27 | 177 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 2:51.36 | |
28 | 216 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 2:51.98 | |
29 | 295 | Nielsen Amalie | 2003 | KVIK | 0338AV | 50 m | 2:52.02 | |
30 | 556 | Jakobsen Rebecca E. | 2003 | VIBORG | 0318AO | 50 m | 2:52.04 | |
31 | 92 | Falk-List Frederikke | 2004 | GENTOFTE | 0488AB | 50 m | 2:52.07 | |
32 | 377 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 2:52.07 | |
33 | 376 | Nygaard Cassandra G. | 2003 | ALLERØD | 0398AD | 50 m | 2:52.34 | |
34 | 417 | Mosegård Matilde Mantzius | 2003 | SLAGELSE | 0378AA | 50 m | 2:52.56 | |
35 | 564 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:52.75 | |
36 | 421 | Thomsen Signe | 2003 | SMUT | 0304AS | 50 m | 2:52.82 | |
37 | 282 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 2:52.86 | |
38 | 277 | Brink Caroline | 2003 | KVIK | 0316AE | 50 m | 2:52.96 | |
39 | 155 | Hietala Linnea | 2004 | HELSINGØR | 0442AE | 50 m | 2:53.44 | |
40 | 362 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 2:53.65 | |
41 | 410 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 2:53.69 | |
42 | 312 | Petersen Line Nøhr | 2003 | KØGE | 0378AI | 50 m | 2:54.86 | |
43 | 327 | Kortbæk Karoline | 2003 | LYNGBY | 0366AH | 50 m | 2:55.16 | |
44 | 352 | Broholm Caroline | 2003 | RINGE | 0338AA | 50 m | 2:55.21 | |
45 | 424 | Bui My Phuong | 2003 | OSLF | 0322AS | 50 m | 2:55.34 | |
46 | 538 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:55.78 | |
47 | 94 | Karmark Sara S. | 2003 | GENTOFTE | 0392AM | 50 m | 2:56.56 | |
48 | 525 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 50 m | 2:57.09 | |
49 | 280 | Gjerløv Freja | 2003 | KVIK | 0378AC | 50 m | 2:57.92 | |
50 | 360 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 50 m | 2:58.11 | |
51 | 382 | Bonefeld Katrine | 2004 | BIRKERØD | 0456AA | 50 m | 2:59.10 | |
52 | 308 | Jensen Elisabeth Them | 2004 | KØGE | 0464AA | 50 m | 2:59.26 | |
53 | 246 | Soelberg Malou | 2004 | HOVEDSTAD | 0438AE | 50 m | 3:00.04 | |
54 | 84 | Andersen Viola Demuth | 2003 | GENTOFTE | 0316AI | 50 m | 3:00.32 | |
55 | 297 | Stage Alma Heyn | 2004 | KVIK | 0462AC | 50 m | 3:00.37 | |
56 | 75 | Mardov-Johansen Christine | 2003 | FR.SUND | 0366AL | 50 m | 3:00.49 | |
57 | 576 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | TRITON V | 0414AD | 50 m | 3:00.89 | |
58 | 13 | Husum Clara Sass | 2004 | SLANGERUP | 0474AM | 50 m | 3:00.96 | |
59 | 25 | Carugati Sarah | 2004 | AGF | 0466AG | 50 m | 3:01.54 | |
60 | 100 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 3:01.74 | |
61 | 581 | Pedersen Mille Trier | 2003 | TRITON V | 0386AI | 50 m | 3:02.71 | |
62 | 459 | Hvarre Mia | 2004 | TEMPO | 0498AH | 50 m | 3:03.34 | |
63 | 116 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 3:03.47 | |
64 | 425 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | OSLF | 0496AH | 50 m | 3:04.10 | |
65 | 503 | Thorsen Emma | 2004 | VAT CPH-MK | 0402AH | 50 m | 3:05.36 | |
66 | 349 | Lauridsen Cecilie | 2003 | ODDER | 0354AB | 50 m | 3:05.50 | |
67 | 252 | Britze Martha Hjuler | 2004 | HØRSHOLM | 0488AC | 50 m | 3:05.74 | |
68 | 403 | Aagaard Sia | 2004 | SKOVBAKKEN | 0434AB | 50 m | 3:05.93 | |
69 | 504 | Mathiesen Mathilde | 2004 | AIF | 0432AD | 50 m | 3:06.05 | |
70 | 541 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 3:06.27 | |
71 | 387 | Fæster Karla Marie | 2004 | BIRKERØD | 0446AG | 50 m | 3:06.78 | |
72 | 164 | Vâmosi Cornelia | 2004 | HELSINGØR | 0466AE | 50 m | 3:07.10 | |
73 | 276 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 3:07.11 | |
74 | 436 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | OSK | 0456AM | 50 m | 3:07.52 | |
75 | 137 | Foltmar-Michaelsen Alma | 2004 | TUNE | 0442AK | 50 m | 3:08.19 | |
76 | 323 | Jacobsen Laura Borre | 2004 | LYNGBY | 0488AD | 50 m | 3:08.26 | |
77 | 259 | Jensen Caroline Salskov | 2005 | HØRSHOLM | 0526AB | 50 m | 3:08.68 | |
78 | 341 | Christense Alberte Kempel | 2004 | ST-NEPTUN | 0492AE | 50 m | 3:08.78 | |
79 | 36 | Pedersen Thilde S. B. | 2004 | AGF | 0492AO | 50 m | 3:09.14 | |
80 | 243 | Hoeck Rebecca | 2004 | HOVEDSTAD | 0488AF | 50 m | 3:09.64 | |
81 | 104 | Bartels Sara Damkjær | 2004 | GLADSAXE | 0478AC | 50 m | 3:09.89 | |
82 | 245 | Philip Jasmin | 2004 | HOVEDSTAD | 0418AI | 50 m | 3:10.47 | |
83 | 239 | Bärmann Maya Solvej H. | 2004 | HOVEDSTAD | 0498AM | 50 m | 3:10.77 | |
84 | 122 | Rolin Kaya | 2003 | GLADSAXE | 0316AC | 50 m | 3:12.68 | |
85 | 475 | Hansen Sofie Ølgaard | 2004 | TVS IF | 0422AE | 50 m | 3:13.07 | |
86 | 154 | Hedager Mathilde | 2004 | HELSINGØR | 0442AP | 50 m | 3:14.53 | |
87 | 572 | Christiansen Ella | 2003 | TRITON V | 0366AK | 50 m | 3:17.44 | |
88 | 15 | Jung Mathilda Hyldal | 2004 | SLANGERUP | 0414AM | 50 m | 3:24.02 | |
89 | 558 | Varming Anna | 2005 | VIBORG | 0574AJ | 50 m | 3:39.53 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:37 |