Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 20, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 134 | Petersen Hans Mølbak | 2001 | GREVE | 0137AG | 50 m | 1:01.29 | |
2 | 185 | Sørensen Jens | 2001 | HERNING | 0159AD | 50 m | 1:01.59 | |
3 | 318 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:01.87 | |
4 | 416 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 1:02.57 | |
5 | 173 | Pedersen Nicklas Östman | 2002 | HERLEV | 0231AC | 50 m | 1:03.23 | |
6 | 408 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 50 m | 1:04.31 | |
7 | 537 | Frost Oliver Nørgaard | 2002 | AALBORG | 0299AL | 50 m | 1:04.67 | |
8 | 60 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 50 m | 1:04.95 | |
9 | 471 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 1:05.14 | |
10 | 272 | Hansen Jonas | 2001 | KORSØR | 0123AH | 50 m | 1:05.39 | |
11 | 273 | Hansen Matthias | 2001 | KORSØR | 0191AH | 50 m | 1:05.52 | |
12 | 514 | Nickelsen Rasmus | 2003 | VI39 | 0347AC | 50 m | 1:05.55 | |
13 | 106 | Christoffersen William | 2001 | GLADSAXE | 0147AF | 50 m | 1:05.60 | |
14 | 269 | Hald Rasmus | 2001 | KOLDING | 0189AM | 50 m | 1:05.60 | |
15 | 527 | Hansen Tobias Dan | 2002 | GSK | 0243AC | 50 m | 1:05.66 | |
16 | 251 | Andersen Magnus Bækgaard | 2001 | HØRSHOLM | 0101AF | 50 m | 1:05.88 | |
17 | 336 | Lindholm Oskar | 2001 | LYSENG | 0153AF | 50 m | 1:06.68 | |
18 | 516 | Rendlev Alexander | 2001 | VI39 | 0121AE | 50 m | 1:06.73 | |
19 | 39 | Jensen Daniel | 2001 | DELTA | 0119AH | 50 m | 1:07.76 | |
20 | 355 | Jensen Mads | 2001 | RINGSTED | 0105AF | 50 m | 1:08.63 | |
21 | 339 | Jensen Sebastian | 2001 | NAKSKOV | 0137AI | 50 m | 1:08.68 | |
22 | 551 | Pedersen Mathias | 2002 | VIBORG | 0233AG | 50 m | 1:08.77 | |
23 | 237 | Weilguny August | 2001 | HOVEDSTAD | 0131AF | 50 m | 1:09.01 | |
24 | 200 | Christensen Magnus A H | 2001 | HOLSTEBRO | 0183AP | 50 m | 1:09.06 | |
25 | 182 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 50 m | 1:09.10 | |
26 | 85 | Badaker Leo | 2002 | GENTOFTE | 0255AR | 50 m | 1:09.17 | |
27 | 467 | Bonnichsen Kasper | 2002 | TRITON B | 0283AD | 50 m | 1:09.34 | |
28 | 441 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 50 m | 1:09.56 | |
29 | 26 | Frederiksen Christian L H | 2001 | AGF | 0103AL | 50 m | 1:09.58 | |
30 | 460 | Rohde Benjamin | 2001 | TEMPO | 0191AJ | 50 m | 1:09.76 | |
31 | 170 | Kenskov Laurits | 2001 | HERLEV | 0145AC | 50 m | 1:09.93 | |
32 | 532 | Ganzhorn Andreas Thybo | 2001 | VEST | 0117AE | 50 m | 1:09.98 | |
33 | 333 | Broch William Textor | 2001 | LYNGBY | 0157AD | 50 m | 1:10.01 | |
34 | 205 | Hopff Jacob | 2001 | HOLSTEBRO | 0141AO | 50 m | 1:10.05 | |
35 | 311 | Luplau Mathias | 2001 | KØGE | 0133AF | 50 m | 1:10.07 | |
36 | 476 | Mosegaard Emil | 2001 | TVS IF | 0187AM | 50 m | 1:10.18 | |
37 | 326 | Kayerød-Rasmussen Emil | 2002 | LYNGBY | 0253AH | 50 m | 1:10.37 | |
38 | 354 | Grandjean Victor | 2001 | RINGSTED | 0107AF | 50 m | 1:10.52 | |
39 | 390 | Ibsen Frederik Eg | 2002 | BIRKERØD | 0231AD | 50 m | 1:10.55 | |
40 | 264 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 1:10.81 | |
41 | 194 | Arneskov David | 2002 | HOLBÆK | 0287AC | 50 m | 1:10.83 | |
42 | 256 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 1:10.96 | |
43 | 180 | Bjerre Victor | 2001 | HERNING | 0123AG | 50 m | 1:10.98 | |
44 | 222 | Lentz Frederik Riedel | 2001 | HOVEDSTAD | 0187AN | 50 m | 1:11.22 | |
45 | 578 | Kragh Emil | 2001 | TRITON V | 0197AL | 50 m | 1:11.44 | |
46 | 519 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | STT | 0277AI | 50 m | 1:11.55 | |
47 | 351 | Langley Lawrence | 2001 | PINGVINEN | 0125AI | 50 m | 1:11.74 | |
48 | 174 | Vittrup Carl Peter | 2001 | HERLEV | 0139AA | 50 m | 1:11.90 | |
49 | 197 | Tholle Gorm Topp | 2001 | HOLBÆK | 0151AD | 50 m | 1:11.90 | |
50 | 396 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 1:12.04 | |
51 | 369 | Bornemann Frederik | 2001 | ALLERØD | 0163AH | 50 m | 1:12.09 | |
52 | 178 | Løhr Magnus | 2001 | HERLUFSHOL | 0173AJ | 50 m | 1:12.13 | |
53 | 132 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 1:12.15 | |
54 | 76 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 1:12.19 | |
55 | 319 | Fabiansen Gustav | 2002 | LYNGBY | 0215AH | 50 m | 1:12.24 | |
56 | 303 | Danielsen Rasmus | 2001 | KØGE | 0183AB | 50 m | 1:12.27 | |
57 | 587 | Tietgen Jakob | 2002 | FREM | 0245AD | 50 m | 1:12.41 | |
58 | 449 | Weiss Christoffer | 2002 | SØLLERØD | 0273AE | 50 m | 1:12.57 | |
59 | 175 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 1:12.67 | |
60 | 501 | Larsen Carl Terp | 2001 | VAT CPH-MK | 0119AN | 50 m | 1:12.97 | |
61 | 580 | Møller Johann Kristian | 2001 | TRITON V | 0159AK | 50 m | 1:13.15 | |
62 | 343 | Stær Alexander | 2001 | ST-NEPTUN | 0185AC | 50 m | 1:13.21 | |
63 | 310 | Kaya Mert | 2001 | KØGE | 0193AF | 50 m | 1:13.32 | |
64 | 510 | Jørgensen Mikkel | 2003 | VI39 | 0365AE | 50 m | 1:13.66 | |
65 | 278 | Damgaard Ole | 2002 | KVIK | 0205AA | 50 m | 1:14.00 | |
66 | 358 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 1:14.20 | |
67 | 109 | Grimmelikhuijzen Jeroen | 2002 | GLADSAXE | 0211AF | 50 m | 1:14.34 | |
68 | 398 | Skytte Victor Arendt | 2002 | BIRKERØD | 0255AF | 50 m | 1:15.12 | |
69 | 562 | Kofoed William W. | 2001 | ROSKILDE | 0159AH | 50 m | 1:15.44 | |
70 | 552 | Rasmussen Chris | 2001 | VIBORG | 0177AO | 50 m | 1:15.53 | |
71 | 71 | Velasquez Luis | 2001 | ESBJERG | 0127AC | 50 m | 1:15.85 | |
72 | 196 | Palmø Theodor | 2002 | HOLBÆK | 0255AE | 50 m | 1:16.33 | |
73 | 335 | Hjertmann Joachim | 2002 | LYSENG | 0215AK | 50 m | 1:16.58 | |
74 | 468 | Brandt Lasse Darlem | 2003 | TRITON B | 0379AH | 50 m | 1:16.60 | |
75 | 511 | Køhn Joakim | 2003 | VI39 | 0375AE | 50 m | 1:16.66 | |
76 | 161 | Rasmussen Johan Heeno | 2002 | HELSINGØR | 0259AG | 50 m | 1:16.72 | |
77 | 509 | Henriksen Casper Koch | 2002 | VI39 | 0245AO | 50 m | 1:16.84 | |
78 | 313 | Ryom August | 2002 | KØGE | 0253AJ | 50 m | 1:16.89 | |
79 | 500 | Kristoffersen Kristian A. | 2003 | VAT CPH-MK | 0355AF | 50 m | 1:17.12 | |
80 | 386 | Døssing Emil Kildahl | 2002 | BIRKERØD | 0273AC | 50 m | 1:17.28 | |
81 | 28 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 1:17.44 | |
82 | 570 | Blaaberg Andreas | 2002 | TRITON V | 0217AH | 50 m | 1:17.56 | |
83 | 148 | Dixen Alfred Tang | 2002 | HEI | 0213AE | 50 m | 1:17.70 | |
84 | 172 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 1:17.72 | |
85 | 23 | Balladone Sofus Bolwig | 2002 | AGF | 0233AM | 50 m | 1:17.76 | |
86 | 457 | Brinch Casper | 2002 | TEMPO | 0209AI | 50 m | 1:18.05 | |
87 | 539 | Nørgaard Ruben C. | 2002 | AALBORG | 0225AF | 50 m | 1:18.33 | |
88 | 34 | Køfer Rasmus Pilegaard | 2003 | AGF | 0317AD | 50 m | 1:18.39 | |
89 | 12 | Østergaard Morten | 2002 | LAKSEN | 0209AC | 50 m | 1:18.40 | |
90 | 271 | Svarer William | 2002 | KOLDING | 0283AE | 50 m | 1:18.41 | |
91 | 371 | Christensen Lucas Emil | 2003 | ALLERØD | 0349AC | 50 m | 1:18.44 | |
92 | 399 | Staal Sebastian M. | 2002 | BIRKERØD | 0211AC | 50 m | 1:18.46 | |
93 | 131 | Gummer Mikkel | 2002 | GREVE | 0269AF | 50 m | 1:18.51 | |
94 | 454 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 1:18.56 | |
95 | 458 | Elkjær Malthe | 2003 | TEMPO | 0367AF | 50 m | 1:18.72 | |
96 | 33 | Kock Nikolaj Petlin | 2002 | AGF | 0241AC | 50 m | 1:18.87 | |
97 | 340 | Pedersen Nikolai Pagh | 2002 | NAKSKOV | 0235AB | 50 m | 1:18.97 | |
98 | 62 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 1:19.14 | |
99 | 306 | Hartkopf Daniel | 2001 | KØGE | 0185AF | 50 m | 1:19.85 | |
100 | 383 | Boutrup Christian | 2003 | BIRKERØD | 0337AA | 50 m | 1:21.16 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:37 |