Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 24, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 409 | Skrydstrup Aksel | 2001 | SKOVBAKKEN | 0155AH | 50 m | 2:30.37 | |
2 | 416 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:31.10 | |
3 | 408 | Mikkelsen Magnus | 2001 | SKOVBAKKEN | 0171AM | 50 m | 2:34.18 | |
4 | 167 | Beiter Victor Bendix | 2001 | HERLEV | 0113AG | 50 m | 2:41.94 | |
5 | 396 | Petersen Ulrik Blach | 2001 | BIRKERØD | 0177AC | 50 m | 2:43.03 | |
6 | 162 | Sørensen Andreas Eklundh | 2001 | HELSINGØR | 0171AF | 50 m | 2:43.64 | |
7 | 182 | Mehlsen Anders Thingstrup | 2001 | HERNING | 0101AG | 50 m | 2:45.77 | |
8 | 99 | Strøbek Lucas Bruun | 2001 | GENTOFTE | 0135AG | 50 m | 2:46.10 | |
9 | 444 | Andersen Christoffer H. | 2002 | SØLLERØD | 0285AH | 50 m | 2:46.53 | |
10 | 264 | Holme Magnus Dyg | 2002 | IKAST | 0205AG | 50 m | 2:46.79 | |
11 | 452 | Jensen Jeppe Vestergaard | 2001 | SØNDERBORG | 0121AH | 50 m | 2:47.03 | |
12 | 473 | Stjernholm Gustav | 2002 | TRITON B | 0215AD | 50 m | 2:47.07 | |
13 | 549 | Bache Oliver Widemann | 2001 | VIBORG | 0135AO | 50 m | 2:48.40 | |
14 | 254 | Hartvig Asger Væver | 2002 | HØRSHOLM | 0277AB | 50 m | 2:48.44 | |
15 | 199 | Cederstrøm Filip | 2002 | HOLSTEBRO | 0285AK | 50 m | 2:49.16 | |
16 | 578 | Kragh Emil | 2001 | TRITON V | 0197AL | 50 m | 2:49.24 | |
17 | 22 | Ancker Magnus V. | 2001 | AGF | 0163AL | 50 m | 2:49.79 | |
18 | 32 | Kjærgaard Valdemar | 2001 | AGF | 0149AM | 50 m | 2:50.49 | |
19 | 132 | Hartington Casper Mørkhøj | 2002 | GREVE | 0239AF | 50 m | 2:50.72 | |
20 | 95 | Lønborg Carl-Emil | 2002 | GENTOFTE | 0241AJ | 50 m | 2:50.86 | |
21 | 544 | Schiby Thomas | 2001 | AALBORG | 0181AF | 50 m | 2:51.75 | |
22 | 103 | Weiss Christoffer | 2001 | GENTOFTE | 0197AD | 50 m | 2:53.41 | |
23 | 343 | Stær Alexander | 2001 | ST-NEPTUN | 0185AC | 50 m | 2:53.63 | |
24 | 550 | Nielsen Johan | 2001 | VIBORG | 0109AM | 50 m | 2:53.66 | |
25 | 16 | Lindgren Oliver | 2001 | SLANGERUP | 0101AB | 50 m | 2:54.08 | |
26 | 256 | Haugbølle Martin Vennick | 2001 | HØRSHOLM | 0155AE | 50 m | 2:54.55 | |
27 | 358 | Søgaard Alexander | 2002 | RINGSTED | 0293AE | 50 m | 2:54.91 | |
28 | 454 | Perzynski Simon | 2002 | SØNDERBORG | 0289AG | 50 m | 2:55.65 | |
29 | 306 | Hartkopf Daniel | 2001 | KØGE | 0185AF | 50 m | 2:55.67 | |
30 | 471 | Jensen Mads Raaby | 2001 | TRITON B | 0149AB | 50 m | 2:55.73 | |
31 | 237 | Weilguny August | 2001 | HOVEDSTAD | 0131AF | 50 m | 2:56.79 | |
32 | 98 | Skinhøj Christian | 2001 | GENTOFTE | 0165AG | 50 m | 2:57.04 | |
33 | 397 | Røgind Frederik | 2001 | BIRKERØD | 0127AG | 50 m | 2:57.21 | |
34 | 76 | Michaelsen William S. | 2001 | FR.SUND | 0135AK | 50 m | 2:57.33 | |
35 | 213 | Frost Andreas Grønkjær | 2001 | HORSENS | 0117AF | 50 m | 2:57.50 | |
36 | 519 | Floor-Bøjden Asbjørn | 2002 | STT | 0277AI | 50 m | 2:58.20 | |
37 | 534 | Krog Albert Voldum | 2001 | VEST | 0155AI | 50 m | 2:58.98 | |
38 | 402 | Fuglsang Gustav Fløche | 2002 | SILKEBORG | 0239AL | 50 m | 2:59.29 | |
39 | 458 | Elkjær Malthe | 2003 | TEMPO | 0367AF | 50 m | 3:00.05 | |
40 | 270 | Ohrt William | 2002 | KOLDING | 0271AC | 50 m | 3:00.51 | |
41 | 62 | Buchwaldt Esben F. | 2002 | ESBJERG | 0227AG | 50 m | 3:00.71 | |
42 | 461 | Hovmark Christian | 2001 | THISTED | 0155AF | 50 m | 3:01.20 | |
43 | 515 | Olsen Nikolai Vaabengaard | 2001 | VI39 | 0109AP | 50 m | 3:01.45 | |
44 | 375 | Nielsen Rasmus | 2001 | ALLERØD | 0193AC | 50 m | 3:02.14 | |
45 | 399 | Staal Sebastian M. | 2002 | BIRKERØD | 0211AC | 50 m | 3:02.19 | |
46 | 175 | Wiuff Nicolai | 2002 | HERLEV | 0243AB | 50 m | 3:02.62 | |
47 | 28 | Hansen Mathias Lund | 2002 | AGF | 0269AD | 50 m | 3:02.88 | |
48 | 441 | Storgaard Anders Bredal | 2002 | SVENDBORG | 0227AD | 50 m | 3:03.00 | |
49 | 529 | Langvad Thomas | 2002 | GSK | 0223AC | 50 m | 3:03.49 | |
50 | 571 | Christensen Jacob | 2002 | TRITON V | 0265AG | 50 m | 3:04.39 | |
51 | 160 | Lind Jannick | 2001 | HELSINGØR | 0197AM | 50 m | 3:04.57 | |
52 | 324 | Jeppesen Oliver Aagaard | 2001 | LYNGBY | 0129AL | 50 m | 3:04.95 | |
53 | 507 | Ghizzaui Mohammed | 2003 | VI39 | 0371AG | 50 m | 3:05.20 | |
54 | 509 | Henriksen Casper Koch | 2002 | VI39 | 0245AO | 50 m | 3:05.21 | |
55 | 391 | Ibsen Mikkel Eg | 2002 | BIRKERØD | 0221AD | 50 m | 3:06.06 | |
56 | 427 | Nygaard Victor | 2003 | OSLF | 0361AH | 50 m | 3:06.50 | |
57 | 448 | Toft Karl Gustav B. | 2002 | SØLLERØD | 0299AP | 50 m | 3:07.51 | |
58 | 347 | Okkerholm Mingus | 2002 | NYBORG | 0201AQ | 50 m | 3:08.37 | |
59 | 35 | Ottosen Christian | 2002 | AGF | 0261AC | 50 m | 3:09.21 | |
60 | 281 | Hansen Arthur | 2002 | KVIK | 0281AD | 50 m | 3:10.32 | |
61 | 11 | Therkelsen Nicolai | 2003 | LAKSEN | 0337AG | 50 m | 3:12.15 | |
62 | 138 | Koch Casper | 2002 | TUNE | 0227AF | 50 m | 3:12.60 | |
63 | 526 | Grell Oskar Skov | 2002 | GSK | 0217AC | 50 m | 3:15.29 | |
64 | 400 | Tullberg Alexander | 2003 | BIRKERØD | 0377AA | 50 m | 3:16.13 | |
65 | 172 | Misimi Altin | 2002 | HERLEV | 0231AQ | 50 m | 3:35.64 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:37 |