Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 290 | Petersen Tine | 2003 | KVIK | 0304AO | 50 m | 2:19.44 | |
2 | 545 | Stecher Emma | 2003 | AALBORG | 0316AJ | 50 m | 2:19.93 | |
3 | 314 | Thomsen Naya Modin | 2003 | KØGE | 0374AA | 50 m | 2:22.01 | |
4 | 120 | Rasmussen Gro Grinda | 2003 | GLADSAXE | 0372AF | 50 m | 2:22.14 | |
5 | 582 | Petersen Sofie Theophil | 2003 | TRITON V | 0312AH | 50 m | 2:22.75 | |
6 | 93 | Ibsen Molly | 2003 | GENTOFTE | 0372AG | 50 m | 2:23.33 | |
7 | 87 | Bisgaard Alberte V. | 2003 | GENTOFTE | 0336AK | 50 m | 2:24.11 | |
8 | 573 | Ehrenreich-Birn Alberte | 2003 | TRITON V | 0382AJ | 50 m | 2:24.89 | |
9 | 291 | Puggaard Celia | 2003 | KVIK | 0346AA | 50 m | 2:24.98 | |
10 | 18 | Olsen Luna Emilie | 2003 | SLANGERUP | 0312AC | 50 m | 2:25.12 | |
11 | 362 | Høgsted Lærke | 2003 | S 68 | 0332AG | 50 m | 2:25.50 | |
12 | 554 | Andersen Louise Houe | 2003 | VIBORG | 0384AN | 50 m | 2:25.59 | |
13 | 381 | Bergqvist Cornelia | 2003 | BIRKERØD | 0346AE | 50 m | 2:25.65 | |
14 | 224 | Carlquist Clara | 2003 | HOVEDSTAD | 0314AN | 50 m | 2:25.78 | |
15 | 225 | Maagøe Sofie | 2003 | HOVEDSTAD | 0366AA | 50 m | 2:28.22 | |
16 | 123 | Rudbeck Terese Kjøller | 2003 | GLADSAXE | 0342AQ | 50 m | 2:28.67 | |
17 | 227 | Lindberg Mia | 2003 | HOVEDSTAD | 0322AC | 50 m | 2:29.11 | |
18 | 302 | Bagge Caroline Gøttrup | 2003 | KØGE | 0322AB | 50 m | 2:29.49 | |
19 | 579 | Mikkelsen Andrea Schulz | 2003 | TRITON V | 0382AH | 50 m | 2:29.74 | |
20 | 37 | Sejr Naya Høgholt | 2003 | AGF | 0352AF | 50 m | 2:30.37 | |
21 | 394 | Lund Maria | 2003 | BIRKERØD | 0334AH | 50 m | 2:30.60 | |
22 | 176 | Anker Wilma | 2004 | HERLUFSHOL | 0486AK | 50 m | 2:30.64 | |
23 | 377 | Pedersen Mille | 2003 | ALLERØD | 0392AO | 50 m | 2:30.89 | |
24 | 521 | Lermark Marceline | 2003 | STT | 0346AF | 50 m | 2:30.94 | |
25 | 216 | Nielsen Sofie Bach | 2003 | HORSENS | 0368AD | 50 m | 2:31.04 | |
26 | 512 | Laugesen Julie | 2003 | VI39 | 0308AF | 50 m | 2:31.21 | |
27 | 499 | Høvring Sofie Bruun | 2004 | VAT CPH-MK | 0408AB | 50 m | 2:31.23 | |
28 | 282 | Hansen Sarah Sirek | 2003 | KVIK | 0352AB | 50 m | 2:31.39 | |
29 | 393 | Lindemann Ingrid | 2003 | BIRKERØD | 0312AE | 50 m | 2:31.40 | |
30 | 279 | Giessing Rebekka | 2003 | KVIK | 0364AE | 50 m | 2:32.17 | |
31 | 575 | Gregersen Svava Kj. | 2004 | TRITON V | 0426AC | 50 m | 2:32.41 | |
32 | 94 | Karmark Sara S. | 2003 | GENTOFTE | 0392AM | 50 m | 2:32.55 | |
33 | 133 | Lorentzen Katja Skovdal | 2003 | GREVE | 0338AQ | 50 m | 2:32.75 | |
34 | 226 | Gammelgaard Luna | 2003 | HOVEDSTAD | 0382AD | 50 m | 2:33.41 | |
35 | 189 | Pihl Anna Haugsted | 2003 | HILLERØD | 0384AA | 50 m | 2:33.76 | |
36 | 384 | Boutrup Laura | 2003 | BIRKERØD | 0302AB | 50 m | 2:34.14 | |
37 | 576 | Hingebjerg Cecilie | 2004 | TRITON V | 0414AD | 50 m | 2:34.15 | |
38 | 316 | Bendt Sofia Norre | 2003 | LYNGBY | 0316AG | 50 m | 2:34.33 | |
39 | 8 | Dahl Louise | 2003 | JYLLINGE | 0362AN | 50 m | 2:34.57 | |
40 | 525 | Enemærke Amalie Kruse | 2003 | GSK | 0392AI | 50 m | 2:34.72 | |
41 | 517 | Veggerby Caroline | 2003 | VI39 | 0318AN | 50 m | 2:35.01 | |
42 | 538 | Jensen Emma Kutsko | 2004 | AALBORG | 0458AO | 50 m | 2:35.43 | |
43 | 564 | Holm Caroline | 2004 | KALUNDBORG | 0432AE | 50 m | 2:35.62 | |
44 | 344 | Andersen Michelle Kramer | 2003 | NNGU | 0358AT | 50 m | 2:35.66 | |
45 | 169 | Johansen Thea F. | 2003 | HERLEV | 0324AA | 50 m | 2:35.75 | |
46 | 88 | Boesen Signe Dyrskjøt | 2003 | GENTOFTE | 0308AB | 50 m | 2:36.07 | |
47 | 206 | Jensen Emma Fjordside | 2003 | HOLSTEBRO | 0344AX | 50 m | 2:36.12 | |
48 | 66 | Glargaard Christina M. | 2004 | ESBJERG | 0428AC | 50 m | 2:36.21 | |
49 | 426 | Krogh Christine | 2003 | OSLF | 0376AH | 50 m | 2:36.24 | |
50 | 348 | Larsen Nikoline Skovly | 2003 | NÆSTVED | 0322AE | 50 m | 2:36.78 | |
51 | 61 | Andersen Amalie Staghøj | 2004 | ESBJERG | 0466AK | 50 m | 2:37.09 | |
52 | 230 | Thomsen Naja | 2003 | HOVEDSTAD | 0398AK | 50 m | 2:37.15 | |
53 | 410 | Sørensen Emilie Wolf | 2003 | SKOVBAKKEN | 0362AL | 50 m | 2:37.18 | |
54 | 186 | Aaholst Johanne Baes | 2004 | HILLERØD | 0454AE | 50 m | 2:37.80 | |
55 | 531 | Eriksen Anna Højerslev | 2004 | VEST | 0484AD | 50 m | 2:38.06 | |
56 | 183 | Ovesen Asta Buur | 2004 | HERNING | 0442AJ | 50 m | 2:38.14 | |
57 | 177 | Krumbak Josefine | 2004 | HERLUFSHOL | 0458AD | 50 m | 2:39.06 | |
58 | 435 | Burgaard Alma | 2003 | OSK | 0332AA | 50 m | 2:39.23 | |
59 | 96 | Nimb Isabella Victoria | 2004 | GENTOFTE | 0428AK | 50 m | 2:40.70 | |
60 | 304 | Dreier Clara | 2004 | KØGE | 0438AC | 50 m | 2:40.84 | |
61 | 100 | Toft Clara | 2004 | GENTOFTE | 0406AA | 50 m | 2:40.89 | |
62 | 385 | Christensen Kajsa G. | 2004 | BIRKERØD | 0484AA | 50 m | 2:41.28 | |
63 | 116 | Løkkegaard Roseline | 2004 | GLADSAXE | 0462AF | 50 m | 2:41.43 | |
64 | 31 | Jensen Mille Kjær | 2004 | AGF | 0418AF | 50 m | 2:42.21 | |
65 | 325 | Jørgensen Julie Danfred | 2004 | LYNGBY | 0408AF | 50 m | 2:42.85 | |
66 | 321 | Hansen Lærke Vinneck | 2004 | LYNGBY | 0458AB | 50 m | 2:43.23 | |
67 | 425 | Klüver-Kristensen Mia T. | 2004 | OSLF | 0496AH | 50 m | 2:43.38 | |
68 | 403 | Aagaard Sia | 2004 | SKOVBAKKEN | 0434AB | 50 m | 2:43.72 | |
69 | 164 | Vâmosi Cornelia | 2004 | HELSINGØR | 0466AE | 50 m | 2:43.75 | |
70 | 334 | Bjerg Martha | 2004 | LYSENG | 0454AK | 50 m | 2:44.02 | |
71 | 249 | Nielsen Anna Marie | 2004 | HVIDOVRE | 0482AF | 50 m | 2:44.17 | |
72 | 437 | Pedersen Aurelia | 2004 | OSK | 0414AA | 50 m | 2:44.26 | |
73 | 541 | Petersen Anna Toft | 2004 | AALBORG | 0438AI | 50 m | 2:45.36 | |
74 | 559 | Brønnicke Maya Krogh | 2005 | VORDINGB | 0508AB | 50 m | 2:45.48 | |
75 | 13 | Husum Clara Sass | 2004 | SLANGERUP | 0474AM | 50 m | 2:45.71 | |
76 | 17 | Møller Freja | 2004 | SLANGERUP | 0442AF | 50 m | 2:45.89 | |
77 | 91 | Evald Anne Sofie | 2004 | GENTOFTE | 0486AC | 50 m | 2:45.99 | |
78 | 533 | Jensen Caroline Wiuff | 2004 | VEST | 0492AD | 50 m | 2:46.85 | |
79 | 360 | Asmussen Lærke | 2003 | S 68 | 0306AN | 50 m | 2:46.90 | |
80 | 255 | Haugbølle Kaya Vennick | 2004 | HØRSHOLM | 0418AB | 50 m | 2:47.42 | |
81 | 380 | Stoltz Emma | 2004 | ALLERØD | 0448AE | 50 m | 2:47.64 | |
82 | 276 | Berthou Mille Maxwell | 2005 | KVIK | 0534AA | 50 m | 2:47.83 | |
83 | 147 | Schulze Nele | 2004 | HSK | 0492AH | 50 m | 2:47.95 | |
84 | 137 | Foltmar-Michaelsen Alma | 2004 | TUNE | 0442AK | 50 m | 2:48.22 | |
85 | 139 | Sørensen Josefine Arbo | 2004 | TUNE | 0446AD | 50 m | 2:50.32 | |
86 | 387 | Fæster Karla Marie | 2004 | BIRKERØD | 0446AG | 50 m | 2:52.40 | |
87 | 530 | Devantier Anne-Sofie | 2004 | VEST | 0406AG | 50 m | 2:54.84 | |
88 | 320 | Hagen Maria | 2003 | LYNGBY | 0316AK | 50 m | 2:55.91 | |
89 | 327 | Kortbæk Karoline | 2003 | LYNGBY | 0366AH | 50 m | 3:03.08 | |
90 | 239 | Bärmann Maya Solvej H. | 2004 | HOVEDSTAD | 0498AM | 50 m | 3:03.27 | |
91 | 436 | Eisensee Kaya Yang | 2004 | OSK | 0456AM | 50 m | 3:07.38 | |
92 | 572 | Christiansen Ella | 2003 | TRITON V | 0366AK | 50 m | 3:11.29 | |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2015 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 08:37 |