Startliste for Øst danske langbane mesterskab
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Østdanske Langbane 2015 |
|
Udskriftsdato |
01 marts 2015 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 februar 2015 |
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer |
Indledende (5) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:21.65 2012-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
261 |
3 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
3:02.26 |
195 |
4 |
Marta Kruse Johansen |
2000 |
0068AP |
HELSINGØR |
|
50m |
3:00.26 |
135 |
5 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
3:00.45 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
2:58.35 |
51 |
2 |
Amalie Bonnesen |
1999 |
9912AI |
NÆSTVED |
|
50m |
2:56.34 |
160 |
3 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:55.22 |
332 |
4 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:54.73 |
227 |
5 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:54.80 |
320 |
6 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
2:55.26 |
1 |
7 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
KØGE |
|
50m |
2:56.45 |
192 |
8 |
Helena Højsted Eriksen |
2000 |
0004AM |
HELSINGØR |
|
50m |
2:59.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
2:52.31 |
31 |
2 |
Julie Leth-Petersen |
1997 |
9788AL |
HILLERØD |
|
50m |
2:46.17 |
163 |
3 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
50m |
2:43.47 |
232 |
4 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:37.42 |
3 |
5 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
2:39.96 |
172 |
6 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
50m |
2:44.06 |
10 |
7 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
50m |
2:51.35 |
298 |
8 |
Katrine V. Sørensen |
1996 |
9616AH |
VEST |
|
50m |
2:53.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
188 |
1 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
SLANGERUP |
|
50m |
2:52.02 |
350 |
2 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:45.96 |
278 |
3 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:42.39 |
357 |
4 |
Josefine B. Pedersen |
1999 |
9928AB |
VAT CPH-MK |
|
50m |
2:36.76 |
126 |
5 |
Anna Puggaard |
1996 |
9606AB |
TRITON B |
|
50m |
2:39.05 |
156 |
6 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
2:43.98 |
55 |
7 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:50.89 |
262 |
8 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
2:53.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
2:51.47 |
201 |
2 |
Julie Bak |
1997 |
9782AJ |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:45.45 |
219 |
3 |
Signe Nielsen |
1998 |
9848AF |
RINGSTED |
|
50m |
2:40.57 |
271 |
4 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:34.59 |
360 |
5 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
50m |
2:37.69 |
29 |
6 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
2:43.94 |
229 |
7 |
Amalie H. Falck-Schmith |
1989 |
8924AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:46.39 |
337 |
8 |
Laura Weinreich |
1998 |
9818AA |
HOLBÆK |
|
50m |
2:52.82 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 |
Udskriftsdato |
01 marts 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|