Ohjelma Øst danske langbane mesterskab
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 1:49.11 | |
2 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 1:54.98 | |
3 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:55.05 | |
4 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 1:55.62 | |
5 | 56 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 1:55.69 | |
6 | 276 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 1:55.87 | |
7 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 1:55.99 | |
8 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:56.11 | |
9 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 1:56.68 | |
10 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 1:56.91 | |
11 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 1:56.95 | |
12 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 1:57.04 | |
13 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:57.63 | |
14 | 190 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 1:57.74 | |
15 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 1:58.06 | |
16 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 1:58.20 | |
17 | 45 | Rasmussen Marius | 1999 | LF-SWIM | 9937AL | 50 m | 1:58.20 | |
18 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 1:58.63 | |
19 | 283 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:00.44 | |
20 | 16 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 2:00.46 | |
21 | 9 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 2:00.59 | |
22 | 244 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:00.95 | |
23 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:01.26 | |
24 | 295 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 2:01.33 | |
25 | 231 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 2:01.39 | |
26 | 205 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 2:01.56 | |
27 | 220 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:01.81 | |
28 | 159 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 2:01.92 | |
29 | 336 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 2:02.24 | |
30 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 2:02.49 | |
31 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 2:02.89 | |
32 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 2:03.31 | |
33 | 149 | Larsen Rasmus B. | 1997 | SLAGELSE | 9761AJ | 50 m | 2:05.19 | |
34 | 35 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 2:05.27 | |
35 | 313 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:05.34 | |
36 | 11 | Svenstrup Kristian | 1998 | KØGE | 9899AA | 50 m | 2:05.86 | |
37 | 284 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 2:06.39 | |
38 | 293 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 2:06.64 | |
39 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 2:07.00 | |
40 | 331 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:07.20 | |
41 | 59 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 2:07.68 | |
42 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:07.84 | |
43 | 24 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 2:09.45 | |
44 | 246 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 2:19.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |