Program for Øst danske langbane mesterskab
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 26.49 | |
2 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 26.51 | |
3 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 26.64 | |
4 | 21 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 26.88 | |
5 | 91 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 27.16 | |
6 | 132 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 27.31 | |
7 | 254 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 27.34 | |
8 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 27.43 | |
9 | 102 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 27.51 | |
10 | 161 | Bierre Victoria | 2000 | GENTOFTE | 0022AS | 50 m | 27.51 | |
11 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 27.57 | |
12 | 264 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 27.61 | |
13 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 27.68 | |
14 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 27.80 | |
15 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 27.84 | |
16 | 236 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 27.96 | |
17 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 27.98 | |
18 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 28.01 | |
19 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 28.06 | |
20 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 28.10 | |
21 | 176 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 28.16 | |
22 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 28.21 | |
23 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 28.21 | |
24 | 121 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 28.25 | |
25 | 314 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 28.30 | |
26 | 143 | Cantby Cæcilie Schade | 1998 | SLAGELSE | 9844AH | 50 m | 28.31 | |
27 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 28.34 | |
28 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 28.40 | |
29 | 229 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 28.42 | |
30 | 218 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 28.46 | |
31 | 197 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 28.49 | |
32 | 58 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 28.55 | |
33 | 196 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 28.59 | |
34 | 321 | Andersen Kristina Delff | 1997 | KORSØR | 9732AL | 50 m | 28.59 | |
35 | 110 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 50 m | 28.60 | |
36 | 359 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 28.61 | |
37 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 28.77 | |
38 | 65 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 50 m | 28.79 | |
39 | 333 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 28.81 | |
40 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 28.89 | |
41 | 141 | Schwenger Caroline | 2000 | HØRSHOLM | 0098AM | 50 m | 28.93 | |
42 | 158 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 50 m | 29.01 | |
43 | 163 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 29.01 | |
44 | 4 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 29.03 | |
45 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 29.04 | |
46 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 29.04 | |
47 | 361 | Huryn Xenia | 2000 | STT | 0088AW | 50 m | 29.09 | |
48 | 160 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 29.11 | |
49 | 151 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 29.12 | |
50 | 155 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 29.15 | |
51 | 203 | Bukholt Simone | 1999 | HVIDOVRE | 9954AB | 50 m | 29.23 | |
52 | 20 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 29.46 | |
53 | 147 | Johansen Daniella Thea | 2000 | SLAGELSE | 0048AP | 50 m | 29.46 | |
54 | 34 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 29.49 | |
55 | 207 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 29.54 | |
56 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 29.67 | |
57 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 29.71 | |
58 | 184 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 29.75 | |
59 | 317 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 30.89 | |
60 | 37 | Wammen Annabella B. | 2000 | HILLERØD | 0096AM | 50 m | 31.33 | |
61 | 33 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 31.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |