Program for Øst danske langbane mesterskab
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 4:15.26 | |
2 | 168 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 4:23.44 | |
3 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:25.51 | |
4 | 115 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 4:25.62 | |
5 | 87 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 4:26.79 | |
6 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 4:27.78 | |
7 | 278 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 4:28.55 | |
8 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 4:28.64 | |
9 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 4:28.67 | |
10 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 4:29.47 | |
11 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 4:29.60 | |
12 | 167 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 4:30.76 | |
13 | 255 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 4:30.93 | |
14 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 4:34.44 | |
15 | 359 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 4:35.56 | |
16 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 4:36.12 | |
17 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 4:38.87 | |
18 | 239 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 4:38.98 | |
19 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 4:39.44 | |
20 | 353 | Hansen Alberte M | 2000 | VAT CPH-MK | 0004AC | 50 m | 4:40.23 | |
21 | 189 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 4:41.01 | |
22 | 98 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 4:42.29 | |
23 | 32 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 4:42.58 | |
24 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 4:42.65 | |
25 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 4:43.21 | |
26 | 61 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 4:43.26 | |
27 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 4:43.43 | |
28 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 4:44.43 | |
29 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 4:45.48 | |
30 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 4:47.21 | |
31 | 254 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 4:47.30 | |
32 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 4:47.62 | |
33 | 355 | Nielsen Regitze Munch | 2000 | VAT CPH-MK | 0054AC | 50 m | 4:48.97 | |
34 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 4:51.32 | |
35 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 4:52.86 | |
36 | 368 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 4:55.35 | EFT |
37 | 177 | Kepp Natasja | 2000 | LYNGBY | 0088AH | 50 m | 4:56.68 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 4:01.53 | |
2 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 4:03.53 | |
3 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 4:04.60 | |
4 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 4:05.55 | |
5 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 4:06.80 | |
6 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 4:06.90 | |
7 | 190 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 4:06.95 | |
8 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 4:07.03 | |
9 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 4:07.71 | |
10 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 4:10.97 | |
11 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 4:11.75 | |
12 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 4:12.27 | |
13 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:12.31 | |
14 | 242 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 4:13.21 | |
15 | 305 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 4:14.23 | |
16 | 45 | Rasmussen Marius | 1999 | LF-SWIM | 9937AL | 50 m | 4:14.74 | |
17 | 244 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 4:16.60 | |
18 | 18 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 4:17.65 | |
19 | 16 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 4:17.92 | |
20 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 4:18.39 | |
21 | 295 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 4:19.14 | |
22 | 185 | Bækkegård Daniel Lund | 1996 | LAKSEN | 9655AG | 50 m | 4:19.63 | |
23 | 220 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 4:21.30 | |
24 | 116 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 4:23.05 | |
25 | 39 | Edvardsen Tobias | 1995 | NAKSKOV | 9581AA | 50 m | 4:23.17 | |
26 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 4:23.17 | |
27 | 336 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 4:23.31 | |
28 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 4:23.52 | |
29 | 205 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 4:23.66 | |
30 | 268 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:24.41 | |
31 | 334 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 4:24.99 | |
32 | 11 | Svenstrup Kristian | 1998 | KØGE | 9899AA | 50 m | 4:30.08 | |
33 | 35 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 4:30.67 | |
34 | 260 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 4:32.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 26.49 | |
2 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 26.51 | |
3 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 26.64 | |
4 | 21 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 26.88 | |
5 | 91 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 27.16 | |
6 | 132 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 27.31 | |
7 | 254 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 27.34 | |
8 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 27.43 | |
9 | 102 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 27.51 | |
10 | 161 | Bierre Victoria | 2000 | GENTOFTE | 0022AS | 50 m | 27.51 | |
11 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 27.57 | |
12 | 264 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 27.61 | |
13 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 27.68 | |
14 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 27.80 | |
15 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 27.84 | |
16 | 236 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 27.96 | |
17 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 27.98 | |
18 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 28.01 | |
19 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 28.06 | |
20 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 28.10 | |
21 | 176 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 28.16 | |
22 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 28.21 | |
23 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 28.21 | |
24 | 121 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 28.25 | |
25 | 314 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 28.30 | |
26 | 143 | Cantby Cæcilie Schade | 1998 | SLAGELSE | 9844AH | 50 m | 28.31 | |
27 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 28.34 | |
28 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 28.40 | |
29 | 229 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 28.42 | |
30 | 218 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 28.46 | |
31 | 197 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 28.49 | |
32 | 58 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 28.55 | |
33 | 196 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 28.59 | |
34 | 321 | Andersen Kristina Delff | 1997 | KORSØR | 9732AL | 50 m | 28.59 | |
35 | 110 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 50 m | 28.60 | |
36 | 359 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 28.61 | |
37 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 28.77 | |
38 | 65 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 50 m | 28.79 | |
39 | 333 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 28.81 | |
40 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 28.89 | |
41 | 141 | Schwenger Caroline | 2000 | HØRSHOLM | 0098AM | 50 m | 28.93 | |
42 | 158 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 50 m | 29.01 | |
43 | 163 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 29.01 | |
44 | 4 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 29.03 | |
45 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 29.04 | |
46 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 29.04 | |
47 | 361 | Huryn Xenia | 2000 | STT | 0088AW | 50 m | 29.09 | |
48 | 160 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 29.11 | |
49 | 151 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 29.12 | |
50 | 155 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 29.15 | |
51 | 203 | Bukholt Simone | 1999 | HVIDOVRE | 9954AB | 50 m | 29.23 | |
52 | 20 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 29.46 | |
53 | 147 | Johansen Daniella Thea | 2000 | SLAGELSE | 0048AP | 50 m | 29.46 | |
54 | 34 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 29.49 | |
55 | 207 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 29.54 | |
56 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 29.67 | |
57 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 29.71 | |
58 | 184 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 29.75 | |
59 | 317 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 30.89 | |
60 | 37 | Wammen Annabella B. | 2000 | HILLERØD | 0096AM | 50 m | 31.33 | |
61 | 33 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 31.52 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.22 2012-07-08 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 22.92 | |
2 | 259 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 23.23 | |
3 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 23.60 | |
4 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 23.73 | |
5 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 24.25 | |
6 | 217 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 24.40 | |
7 | 231 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 24.45 | |
8 | 307 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 24.58 | |
9 | 206 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 24.79 | |
10 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 24.91 | |
11 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 24.96 | |
12 | 148 | Kristensen Joachim Blach | 1995 | SLAGELSE | 9589AJ | 50 m | 25.00 | |
13 | 56 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 25.05 | |
14 | 283 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 25.24 | |
15 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 25.28 | |
16 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 25.34 | |
17 | 352 | Fourgeaud Pierre | 1990 | VAT CPH-MK | 9053AH | 50 m | 25.34 | |
18 | 354 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH-MK | 9799AA | 50 m | 25.35 | |
19 | 16 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 25.38 | |
20 | 109 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 25.57 | |
21 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 25.58 | |
22 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 25.64 | |
23 | 205 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 25.64 | |
24 | 202 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 25.72 | |
25 | 95 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 25.73 | |
26 | 63 | Rasmussen Yannick | 1995 | ROSKILDE | 9565AH | 50 m | 25.74 | |
27 | 242 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 25.77 | |
28 | 35 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 25.78 | |
29 | 129 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 25.82 | |
30 | 289 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 25.92 | |
31 | 211 | Rappenborg Marcus | 1999 | HVIDOVRE | 9959AP | 50 m | 26.06 | |
32 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 26.06 | |
33 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 26.13 | |
34 | 315 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 26.16 | |
35 | 39 | Edvardsen Tobias | 1995 | NAKSKOV | 9581AA | 50 m | 26.21 | |
36 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 26.21 | |
37 | 220 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 26.31 | |
38 | 59 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 26.34 | |
39 | 18 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 26.43 | |
40 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 26.65 | |
41 | 24 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 26.78 | |
42 | 284 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 26.94 | |
43 | 336 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 26.98 | |
44 | 209 | Møller-Jensen Mikkel | 1995 | HVIDOVRE | 9559AD | 50 m | 27.44 | |
45 | 154 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 27.83 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 101 | Thomsen Kristina | 1991 | GLADSAXE | 9196AG | 50 m | 27.40 | |
2 | 237 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 27.52 | |
3 | 273 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 27.95 | |
4 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 28.05 | |
5 | 253 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 28.50 | |
6 | 167 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 28.60 | |
7 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 28.84 | |
8 | 240 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 28.93 | |
9 | 110 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 50 m | 29.15 | |
10 | 176 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 29.19 | |
11 | 264 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 29.19 | |
12 | 235 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 29.36 | |
13 | 102 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 29.51 | |
14 | 213 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 29.66 | |
15 | 118 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 29.78 | |
16 | 274 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 29.84 | |
17 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 29.86 | |
18 | 196 | Reinstrup Nicoline | 1998 | HELSINGØR | 9832AI | 50 m | 29.88 | |
19 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 29.97 | |
20 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 30.03 | |
21 | 321 | Andersen Kristina Delff | 1997 | KORSØR | 9732AL | 50 m | 30.03 | |
22 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 30.10 | |
23 | 21 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 30.11 | |
24 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 30.16 | |
25 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 30.21 | |
26 | 337 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 30.21 | |
27 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 30.26 | |
28 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 30.37 | |
29 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 30.46 | |
30 | 127 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 30.50 | |
31 | 175 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 30.57 | |
32 | 314 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 30.63 | |
33 | 34 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 30.70 | |
34 | 162 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 50 m | 30.70 | ||
35 | 333 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 30.70 | |
36 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 30.99 | |
37 | 189 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 31.13 | |
38 | 179 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 31.25 | |
39 | 238 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 31.25 | |
40 | 4 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 31.36 | |
41 | 358 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH-MK | 9948AJ | 50 m | 31.54 | |
42 | 230 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 31.62 | |
43 | 180 | Tang-Holbek Sara | 2000 | LYNGBY | 0044AF | 50 m | 31.70 | |
44 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 31.77 | |
45 | 297 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 31.88 | |
46 | 147 | Johansen Daniella Thea | 2000 | SLAGELSE | 0048AP | 50 m | 32.29 | |
47 | 92 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 32.30 | |
48 | 6 | Krumbak Maria Caroline | 2000 | KØGE | 0064AE | 50 m | 32.32 | |
49 | 136 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 32.39 | |
50 | 355 | Nielsen Regitze Munch | 2000 | VAT CPH-MK | 0054AC | 50 m | 32.53 | |
51 | 138 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 32.54 | |
52 | 234 | Hansen Signe Fich | 2002 | HOVEDSTAD | 0248AC | 50 m | 32.56 | |
53 | 141 | Schwenger Caroline | 2000 | HØRSHOLM | 0098AM | 50 m | 32.88 | |
54 | 157 | Pedersen Sif Bjørk | 2000 | SØLLERØD | 0052AV | 50 m | 33.05 | |
55 | 142 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 33.31 | |
56 | 316 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 33.41 | |
57 | 318 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 34.70 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 24.78 | |
2 | 310 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 25.33 | |
3 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 25.51 | |
4 | 122 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 25.59 | |
5 | 329 | Dufour Rasmus | 1993 | HOLBÆK | 9301AI | 50 m | 25.77 | |
6 | 94 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 25.99 | |
7 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 26.03 | |
8 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 26.05 | |
9 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 26.15 | |
10 | 280 | Sagrista Joel Subirana | 1993 | BIRKERØD | 9345AO | 50 m | 26.29 | |
11 | 56 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 26.30 | |
12 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 26.41 | |
13 | 217 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 26.46 | |
14 | 292 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 27.01 | |
15 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 27.02 | |
16 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 27.06 | |
17 | 293 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 27.31 | |
18 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 27.34 | |
19 | 206 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 27.40 | |
20 | 354 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH-MK | 9799AA | 50 m | 27.54 | |
21 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 27.83 | |
22 | 50 | Müller Emil | 1995 | LF-SWIM | 9555AB | 50 m | 27.89 | |
23 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 27.89 | |
24 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 27.91 | |
25 | 225 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 27.94 | |
26 | 18 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 28.10 | |
27 | 11 | Svenstrup Kristian | 1998 | KØGE | 9899AA | 50 m | 28.11 | |
28 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 28.19 | |
29 | 335 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 28.84 | |
30 | 352 | Fourgeaud Pierre | 1990 | VAT CPH-MK | 9053AH | 50 m | 28.99 | |
31 | 66 | Vinjebo Magnus | 1999 | ROSKILDE | 9963AG | 50 m | 30.03 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 161 | Bierre Victoria | 2000 | GENTOFTE | 0022AS | 50 m | 29.93 | |
2 | 273 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 29.94 | |
3 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 30.34 | |
4 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 30.44 | |
5 | 118 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 30.67 | |
6 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 31.22 | |
7 | 124 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 31.57 | |
8 | 121 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 31.63 | |
9 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 31.95 | |
10 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 32.05 | |
11 | 188 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 32.05 | |
12 | 98 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 32.08 | |
13 | 238 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 32.14 | |
14 | 23 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 32.20 | |
15 | 210 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 32.44 | |
16 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 32.54 | |
17 | 237 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 32.57 | |
18 | 112 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 32.60 | |
19 | 193 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 32.74 | |
20 | 247 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 32.94 | |
21 | 120 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 33.12 | |
22 | 25 | Brogaard Emma | 2001 | HILLERØD | 0134AM | 50 m | 33.15 | |
23 | 22 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 33.35 | |
24 | 133 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 33.38 | |
25 | 143 | Cantby Cæcilie Schade | 1998 | SLAGELSE | 9844AH | 50 m | 33.39 | |
26 | 113 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 33.45 | |
27 | 213 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 33.45 | |
28 | 176 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 33.48 | |
29 | 285 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 33.48 | |
30 | 182 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 33.50 | |
31 | 175 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 33.62 | |
32 | 33 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 33.63 | |
33 | 207 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 33.72 | |
34 | 368 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 33.75 | EFT |
35 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 33.86 | |
36 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 33.90 | |
37 | 100 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 33.90 | |
38 | 312 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 33.94 | |
39 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 33.95 | |
40 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 33.96 | |
41 | 179 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 34.09 | |
42 | 41 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 34.12 | |
43 | 139 | Runge Alba Cecilie | 2000 | HØRSHOLM | 0086BC | 50 m | 34.29 | |
44 | 181 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 34.29 | |
45 | 203 | Bukholt Simone | 1999 | HVIDOVRE | 9954AB | 50 m | 34.34 | |
46 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 34.40 | |
47 | 212 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 34.51 | |
48 | 58 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 34.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 26.12 | |
2 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 26.99 | |
3 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 27.00 | |
4 | 226 | Børre Morten | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 27.93 | |
5 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 28.80 | |
6 | 329 | Dufour Rasmus | 1993 | HOLBÆK | 9301AI | 50 m | 28.95 | |
7 | 129 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 29.17 | |
8 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 29.25 | |
9 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 29.46 | |
10 | 159 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 29.69 | |
11 | 263 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 29.69 | |
12 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 29.72 | |
13 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 29.74 | |
14 | 206 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 29.84 | |
15 | 123 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 30.02 | |
16 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 30.40 | |
17 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 30.43 | |
18 | 315 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 30.55 | |
19 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 30.62 | |
20 | 283 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 30.67 | |
21 | 64 | Riis Phillip | 1998 | ROSKILDE | 9825AN | 50 m | 30.78 | |
22 | 294 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 32.26 | |
23 | 244 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 32.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 126 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 33.56 | |
2 | 271 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 33.60 | |
3 | 357 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 34.05 | |
4 | 236 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 34.13 | |
5 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 34.30 | |
6 | 360 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 34.79 | |
7 | 219 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 34.81 | |
8 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 34.98 | |
9 | 201 | Bak Julie | 1997 | HVIDOVRE | 9782AJ | 50 m | 35.02 | |
10 | 213 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 35.04 | |
11 | 146 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 35.12 | |
12 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 35.13 | |
13 | 227 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 35.28 | |
14 | 31 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 35.40 | |
15 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 35.43 | |
16 | 278 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 35.47 | |
17 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 35.51 | |
18 | 1 | Andersen Laura | 1997 | KØGE | 9704AM | 50 m | 35.82 | |
19 | 298 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 35.82 | |
20 | 142 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 35.86 | |
21 | 163 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 35.86 | |
22 | 151 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 35.90 | |
23 | 229 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 36.04 | |
24 | 29 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 36.12 | |
25 | 188 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 36.25 | |
26 | 156 | Kruse Josephine | 2002 | SØLLERØD | 0242AQ | 50 m | 36.35 | |
27 | 32 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 36.47 | |
28 | 207 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 36.66 | |
29 | 175 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 36.69 | |
30 | 266 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 36.72 | |
31 | 337 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 36.75 | |
32 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 36.88 | |
33 | 240 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 37.11 | |
34 | 21 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 37.13 | |
35 | 332 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 37.39 | |
36 | 184 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 37.87 | |
37 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 37.91 | |
38 | 90 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 38.20 | |
39 | 180 | Tang-Holbek Sara | 2000 | LYNGBY | 0044AF | 50 m | 38.20 | |
40 | 192 | Eriksen Helena Højsted | 2000 | HELSINGØR | 0004AM | 50 m | 38.48 | |
41 | 194 | Huberts Mathilde | 2000 | HELSINGØR | 0002AM | 50 m | 38.64 | |
42 | 134 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 38.74 | |
43 | 92 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 38.91 | |
44 | 60 | Mehr Silke | 2000 | ROSKILDE | 0096AX | 50 m | 39.89 | |
45 | 234 | Hansen Signe Fich | 2002 | HOVEDSTAD | 0248AC | 50 m | 40.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 10, 50m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.73 2012-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 28.77 | |
2 | 308 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 29.13 | |
3 | 307 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 29.68 | |
4 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 29.74 | |
5 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 30.78 | |
6 | 129 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 30.98 | |
7 | 245 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 31.07 | |
8 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 31.43 | |
9 | 289 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 31.88 | |
10 | 335 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 31.93 | |
11 | 40 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 32.19 | |
12 | 356 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH-MK | 9653AR | 50 m | 32.21 | |
13 | 260 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 32.30 | |
14 | 217 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 32.32 | |
15 | 108 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 32.36 | |
16 | 149 | Larsen Rasmus B. | 1997 | SLAGELSE | 9761AJ | 50 m | 32.37 | |
17 | 63 | Rasmussen Yannick | 1995 | ROSKILDE | 9565AH | 50 m | 32.47 | |
18 | 291 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 32.56 | |
19 | 299 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 32.63 | |
20 | 313 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 32.75 | |
21 | 354 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH-MK | 9799AA | 50 m | 33.17 | |
22 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 33.59 | |
23 | 27 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 34.25 | |
24 | 290 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 34.74 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 11, 4X200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 |
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Sigma Senior Damer | 0 | SIGMA | 50 m | 8:27.73 | ||
2 | 166 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 8:34.50 | ||
3 | 222 | Hovedstaden Damer 1 | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 8:40.71 | ||
4 | 105 | Triton Damer | 1996 | TRITON B | 50 m | 8:40.79 | ||
5 | 363 | Vat-Cph Ladies1 | 0 | VAT CPH | 50 m | 8:51.06 | ||
6 | 173 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 9:02.00 | ||
7 | 249 | Sigma Junior Piger 1 | 0 | SIGMA | 50 m | 9:03.81 | ||
8 | 324 | Stv Piger | 1995 | STV | 50 m | 9:08.06 | ||
9 | 54 | Roskilde Piger 1 | 1999 | ROSKILDE | 50 m | 9:08.69 | ||
10 | 131 | Hørsholm Senior | 1998 | HØRSHOLM | 50 m | 9:16.66 | ||
11 | 198 | Hvidovre Damer | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 9:19.68 | ||
12 | 300 | Farum Girl Squad | 1999 | FARUM | 50 m | 9:23.13 | ||
13 | 250 | Sigma Junior Piger 2 | 0 | SIGMA | 50 m | 9:26.48 | ||
14 | 130 | Hørsholm Junior | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 9:50.11 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 7:25.76 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1900) 7:37.66 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 252 | Sigma Senior Herrer | 0 | SIGMA | 50 m | 7:41.60 | ||
2 | 224 | Hovedstaden Herrer | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 7:56.20 | ||
3 | 302 | Farum Mini Guns | 1998 | FARUM | 50 m | 8:01.90 | ||
4 | 248 | Sigma Junior Drenge | 1997 | SIGMA | 50 m | 8:02.87 | ||
5 | 44 | Lf Drenge 1 :-) | 0 | LF-SWIM | 50 m | 8:07.86 | ||
6 | 107 | Triton Herrer | 1996 | TRITON B | 50 m | 8:10.79 | ||
7 | 15 | Helsinge Herrer 1 | 1997 | HELSINGE | 50 m | 8:15.65 | ||
8 | 325 | Holbæk Drenge | 1997 | HOLBÆK | 50 m | 8:18.15 | ||
9 | 53 | Roskilde Drenge 1 | 0 | ROSKILDE | 50 m | 8:29.42 | ||
10 | 200 | Hvidovre Herrer | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 8:41.48 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 2:02.38 | |
2 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 2:03.52 | |
3 | 168 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 2:04.94 | |
4 | 87 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 2:05.00 | |
5 | 167 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:06.20 | |
6 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 2:06.58 | |
7 | 21 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 2:06.61 | |
8 | 115 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 2:06.66 | |
9 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:07.20 | |
10 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:07.63 | |
11 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 2:07.66 | |
12 | 170 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:08.42 | |
13 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 2:08.81 | |
14 | 359 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 2:08.86 | |
15 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 2:09.05 | |
16 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:09.23 | |
17 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 2:09.55 | |
18 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:11.82 | |
19 | 4 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 2:11.97 | |
20 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 2:12.19 | |
21 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 2:12.44 | |
22 | 278 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 2:12.66 | |
23 | 254 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 2:12.70 | |
24 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:12.78 | |
25 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:13.04 | |
26 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 2:13.28 | |
27 | 132 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 2:13.33 | |
28 | 218 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 2:14.17 | |
29 | 189 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 2:14.49 | |
30 | 104 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 2:14.82 | |
31 | 158 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 50 m | 2:14.97 | |
32 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 2:15.01 | |
33 | 239 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 2:15.40 | |
34 | 65 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 50 m | 2:15.41 | |
35 | 61 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 2:15.77 | |
36 | 41 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 2:16.04 | |
37 | 353 | Hansen Alberte M | 2000 | VAT CPH-MK | 0004AC | 50 m | 2:16.15 | |
38 | 197 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 2:16.28 | |
39 | 319 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 2:16.76 | |
40 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 2:17.09 | |
41 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 2:17.44 | |
42 | 327 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:17.65 | |
43 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 2:19.77 | |
44 | 306 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 2:19.81 | |
45 | 368 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 2:19.93 | EFT |
46 | 355 | Nielsen Regitze Munch | 2000 | VAT CPH-MK | 0054AC | 50 m | 2:20.01 | |
47 | 221 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 2:20.18 | |
48 | 138 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 2:20.29 | |
49 | 10 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 2:25.41 | |
50 | 20 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 2:25.77 | |
51 | 261 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 2:28.66 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 1:49.11 | |
2 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 1:54.98 | |
3 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:55.05 | |
4 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 1:55.62 | |
5 | 56 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 1:55.69 | |
6 | 276 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 1:55.87 | |
7 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 1:55.99 | |
8 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:56.11 | |
9 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 1:56.68 | |
10 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 1:56.91 | |
11 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 1:56.95 | |
12 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 1:57.04 | |
13 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:57.63 | |
14 | 190 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 1:57.74 | |
15 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 1:58.06 | |
16 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 1:58.20 | |
17 | 45 | Rasmussen Marius | 1999 | LF-SWIM | 9937AL | 50 m | 1:58.20 | |
18 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 1:58.63 | |
19 | 283 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:00.44 | |
20 | 16 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 2:00.46 | |
21 | 9 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 2:00.59 | |
22 | 244 | Vestergaard Andreas | 1999 | HOVEDSTAD | 9997AG | 50 m | 2:00.95 | |
23 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:01.26 | |
24 | 295 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 2:01.33 | |
25 | 231 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 2:01.39 | |
26 | 205 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 2:01.56 | |
27 | 220 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:01.81 | |
28 | 159 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 2:01.92 | |
29 | 336 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 2:02.24 | |
30 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 2:02.49 | |
31 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 2:02.89 | |
32 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 2:03.31 | |
33 | 149 | Larsen Rasmus B. | 1997 | SLAGELSE | 9761AJ | 50 m | 2:05.19 | |
34 | 35 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 2:05.27 | |
35 | 313 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:05.34 | |
36 | 11 | Svenstrup Kristian | 1998 | KØGE | 9899AA | 50 m | 2:05.86 | |
37 | 284 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 2:06.39 | |
38 | 293 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 2:06.64 | |
39 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 2:07.00 | |
40 | 331 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:07.20 | |
41 | 59 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 2:07.68 | |
42 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 2:07.84 | |
43 | 24 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 2:09.45 | |
44 | 246 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 2:19.78 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 15, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:55.81 | |
2 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 4:58.94 | |
3 | 237 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 5:03.73 | |
4 | 13 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 5:05.47 | |
5 | 271 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 5:05.91 | |
6 | 115 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 5:08.17 | |
7 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 5:08.52 | |
8 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 5:09.23 | |
9 | 120 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 5:09.87 | |
10 | 235 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 5:11.75 | |
11 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 5:11.89 | |
12 | 266 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 5:12.20 | |
13 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:15.63 | |
14 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 5:18.14 | |
15 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:21.20 | |
16 | 230 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 5:24.75 | |
17 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 5:27.97 | |
18 | 357 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 5:28.26 | |
19 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 5:30.00 | |
20 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 5:32.27 | |
21 | 127 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 5:32.94 | |
22 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 5:33.15 | |
23 | 5 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 5:35.40 | |
24 | 136 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 5:37.08 | |
25 | 296 | Sjøgren Natascha Bonnén | 2000 | VEST | 0032AG | 50 m | 5:41.62 | |
26 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 5:43.33 | |
27 | 261 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 5:44.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 15, 400m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 4:55.81 | |
2 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 4:58.94 | |
3 | 237 | Mikkelsen Amalie | 1997 | HOVEDSTAD | 9728AA | 50 m | 5:03.73 | |
4 | 13 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 5:05.47 | |
5 | 271 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 5:05.91 | |
6 | 115 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 5:08.17 | |
7 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 5:08.52 | |
8 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 5:09.23 | |
9 | 120 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 5:09.87 | |
10 | 235 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 5:11.75 | |
11 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 5:11.89 | |
12 | 266 | Sparre Tone Laksafoss | 1996 | ALLERØD | 9612AC | 50 m | 5:12.20 | |
13 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 5:15.63 | |
14 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 5:18.14 | |
15 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 5:21.20 | |
16 | 230 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 5:24.75 | |
17 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 5:27.97 | |
18 | 357 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 5:28.26 | |
19 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 5:30.00 | |
20 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 5:32.27 | |
21 | 127 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 5:32.94 | |
22 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 5:33.15 | |
23 | 5 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 5:35.40 | |
24 | 136 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 5:37.08 | |
25 | 296 | Sjøgren Natascha Bonnén | 2000 | VEST | 0032AG | 50 m | 5:41.62 | |
26 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 5:43.33 | |
27 | 261 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 5:44.13 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 305 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 4:32.88 | |
2 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 4:33.13 | |
3 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:39.80 | |
4 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 4:40.42 | |
5 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 4:41.26 | |
6 | 268 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:43.33 | |
7 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 4:43.65 | |
8 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 4:43.71 | |
9 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 4:48.08 | |
10 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:48.91 | |
11 | 242 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 4:49.44 | |
12 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 4:51.46 | |
13 | 116 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 4:52.65 | |
14 | 260 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 4:56.19 | |
15 | 109 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 4:58.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 16, 400m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 305 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 4:32.88 | |
2 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 4:33.13 | |
3 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 4:39.80 | |
4 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 4:40.42 | |
5 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 4:41.26 | |
6 | 268 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 4:43.33 | |
7 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 4:43.65 | |
8 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 4:43.71 | |
9 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 4:48.08 | |
10 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 4:48.91 | |
11 | 242 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 4:49.44 | |
12 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 4:51.46 | |
13 | 116 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 4:52.65 | |
14 | 260 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 4:56.19 | |
15 | 109 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 4:58.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 17, 200m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 167 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:14.98 | |
2 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 2:15.12 | |
3 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 2:16.22 | |
4 | 264 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 2:18.02 | |
5 | 273 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 2:18.48 | |
6 | 155 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 2:18.52 | |
7 | 240 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 2:19.24 | |
8 | 110 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 50 m | 2:21.66 | |
9 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:21.68 | |
10 | 13 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 2:21.69 | |
11 | 255 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 2:22.94 | |
12 | 235 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 2:24.18 | |
13 | 253 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 2:25.87 | |
14 | 175 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:26.25 | |
15 | 179 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:27.59 | |
16 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 2:28.87 | |
17 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 2:29.36 | |
18 | 92 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:30.08 | |
19 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 2:30.96 | |
20 | 219 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:31.19 | |
21 | 127 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 2:31.86 | |
22 | 337 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 2:32.38 | |
23 | 230 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 2:32.99 | |
24 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:33.07 | |
25 | 234 | Hansen Signe Fich | 2002 | HOVEDSTAD | 0248AC | 50 m | 2:33.17 | |
26 | 274 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 2:34.00 | |
27 | 297 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 2:34.47 | |
28 | 355 | Nielsen Regitze Munch | 2000 | VAT CPH-MK | 0054AC | 50 m | 2:35.06 | |
29 | 358 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH-MK | 9948AJ | 50 m | 2:37.20 | |
30 | 34 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 2:40.05 | |
31 | 157 | Pedersen Sif Bjørk | 2000 | SØLLERØD | 0052AV | 50 m | 2:40.74 | |
32 | 57 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:40.84 | |
33 | 318 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 2:42.07 | |
34 | 6 | Krumbak Maria Caroline | 2000 | KØGE | 0064AE | 50 m | 2:43.55 | |
35 | 316 | Aagaard Sarah Sejr | 2000 | FARUM | 0048AF | 50 m | 2:48.69 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 18, 200m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 123 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 2:06.08 | |
2 | 122 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 2:07.31 | |
3 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 2:08.43 | |
4 | 257 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 2:09.60 | |
5 | 94 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 2:09.80 | |
6 | 214 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:12.47 | |
7 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 2:13.84 | |
8 | 12 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 2:13.90 | |
9 | 217 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 2:14.75 | |
10 | 50 | Müller Emil | 1995 | LF-SWIM | 9555AB | 50 m | 2:15.37 | |
11 | 38 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VORDINGB | 0075AI | 50 m | 2:15.74 | |
12 | 225 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 2:16.25 | |
13 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 2:16.57 | |
14 | 268 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:16.82 | |
15 | 152 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 2:17.76 | |
16 | 19 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:17.91 | |
17 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 2:18.42 | |
18 | 18 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 2:19.50 | |
19 | 66 | Vinjebo Magnus | 1999 | ROSKILDE | 9963AG | 50 m | 2:21.04 | |
20 | 335 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:21.17 | |
21 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:21.77 | |
22 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 2:21.86 | |
23 | 209 | Møller-Jensen Mikkel | 1995 | HVIDOVRE | 9559AD | 50 m | 2:21.94 | |
24 | 205 | Jacobsen Oliver | 1997 | HVIDOVRE | 9781AQ | 50 m | 2:22.43 | |
25 | 154 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 2:22.50 | |
26 | 331 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:24.01 | |
27 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 2:25.95 | |
28 | 27 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 2:26.50 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 183 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 1:02.87 | |
2 | 273 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:04.34 | |
3 | 161 | Bierre Victoria | 2000 | GENTOFTE | 0022AS | 50 m | 1:04.53 | |
4 | 118 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 1:05.19 | |
5 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 1:05.29 | |
6 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 1:05.36 | |
7 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:06.04 | |
8 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 1:07.18 | |
9 | 121 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:07.23 | |
10 | 168 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 1:07.51 | |
11 | 23 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 1:07.62 | |
12 | 13 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 1:07.82 | |
13 | 112 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 1:07.93 | |
14 | 188 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 1:08.32 | |
15 | 238 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 1:08.32 | |
16 | 25 | Brogaard Emma | 2001 | HILLERØD | 0134AM | 50 m | 1:08.64 | |
17 | 98 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 1:08.97 | |
18 | 210 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 1:09.30 | |
19 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:09.39 | |
20 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 1:09.67 | |
21 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 1:09.96 | |
22 | 193 | Houen Frederikke | 1998 | HELSINGØR | 9824AI | 50 m | 1:10.47 | |
23 | 247 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 1:10.58 | |
24 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:10.69 | |
25 | 368 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 1:11.17 | EFT |
26 | 41 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 1:11.31 | |
27 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 1:11.34 | |
28 | 87 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:11.62 | |
29 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:12.08 | |
30 | 133 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 1:12.36 | |
31 | 312 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 1:12.45 | |
32 | 285 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 1:12.46 | |
33 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 1:12.62 | |
34 | 207 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:12.71 | |
35 | 100 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 1:12.84 | |
36 | 33 | Nislev Pernille | 1998 | HILLERØD | 9842AC | 50 m | 1:12.86 | |
37 | 10 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 1:12.87 | |
38 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 1:13.88 | |
39 | 182 | Aunstrup Line | 2000 | JYLLINGE | 0064AM | 50 m | 1:13.97 | |
40 | 184 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 1:14.05 | |
41 | 139 | Runge Alba Cecilie | 2000 | HØRSHOLM | 0086BC | 50 m | 1:14.25 | |
42 | 91 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 1:14.40 | |
43 | 181 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 1:14.47 | |
44 | 306 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 1:15.14 | |
45 | 103 | Bankowska Adriana Natalia | 1997 | FR.SUND | 9738AY | 50 m | 1:15.84 | |
46 | 361 | Huryn Xenia | 2000 | STT | 0088AW | 50 m | 1:18.55 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 56.41 | |
2 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 57.12 | |
3 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 57.69 | |
4 | 310 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 59.95 | |
5 | 226 | Børre Morten | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 1:00.45 | |
6 | 281 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 1:00.48 | |
7 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 1:01.71 | |
8 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 1:01.88 | |
9 | 159 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 1:01.97 | |
10 | 129 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 1:02.26 | |
11 | 94 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 1:02.59 | |
12 | 150 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 1:03.07 | |
13 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:03.13 | |
14 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 1:03.68 | |
15 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:03.69 | |
16 | 263 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 1:03.72 | |
17 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 1:03.91 | |
18 | 246 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 1:04.10 | |
19 | 64 | Riis Phillip | 1998 | ROSKILDE | 9825AN | 50 m | 1:04.90 | |
20 | 315 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:06.07 | |
21 | 313 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 1:06.22 | |
22 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 1:07.12 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 271 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 1:11.99 | |
2 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 1:12.75 | |
3 | 357 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 1:12.85 | |
4 | 360 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 1:14.35 | |
5 | 236 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 1:14.69 | |
6 | 126 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 1:14.94 | |
7 | 219 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 1:15.05 | |
8 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 1:15.58 | |
9 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 1:15.59 | |
10 | 146 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 1:15.65 | |
11 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 1:15.85 | |
12 | 151 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:16.38 | |
13 | 156 | Kruse Josephine | 2002 | SØLLERØD | 0242AQ | 50 m | 1:16.48 | |
14 | 163 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 1:16.97 | |
15 | 29 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 1:17.09 | |
16 | 213 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 1:17.15 | |
17 | 31 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 1:17.25 | |
18 | 229 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 1:17.40 | |
19 | 201 | Bak Julie | 1997 | HVIDOVRE | 9782AJ | 50 m | 1:17.44 | |
20 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 1:17.48 | |
21 | 227 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 1:17.65 | |
22 | 207 | Mertins Frederikke | 2000 | HVIDOVRE | 0014AE | 50 m | 1:18.12 | |
23 | 1 | Andersen Laura | 1997 | KØGE | 9704AM | 50 m | 1:18.57 | |
24 | 298 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 1:18.62 | |
25 | 332 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 1:18.92 | |
26 | 278 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 1:19.26 | |
27 | 142 | Andersen Amanda Glerup | 1998 | SLAGELSE | 9814AM | 50 m | 1:19.36 | |
28 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:19.83 | |
29 | 212 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 1:20.84 | |
30 | 240 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 1:20.87 | |
31 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:21.30 | |
32 | 134 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 1:21.81 | |
33 | 320 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 1:21.83 | |
34 | 189 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:22.02 | |
35 | 180 | Tang-Holbek Sara | 2000 | LYNGBY | 0044AF | 50 m | 1:22.61 | |
36 | 184 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 1:22.95 | |
37 | 51 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 1:23.20 | |
38 | 192 | Eriksen Helena Højsted | 2000 | HELSINGØR | 0004AM | 50 m | 1:23.39 | |
39 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 1:24.41 | |
40 | 60 | Mehr Silke | 2000 | ROSKILDE | 0096AX | 50 m | 1:24.94 | |
41 | 37 | Wammen Annabella B. | 2000 | HILLERØD | 0096AM | 50 m | 1:26.24 | |
42 | 195 | Johansen Marta Kruse | 2000 | HELSINGØR | 0068AP | 50 m | 1:26.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 |
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:03.76 2012-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 1:03.51 | |
2 | 308 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 1:03.89 | |
3 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 1:04.42 | |
4 | 307 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 1:05.37 | |
5 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 1:06.04 | |
6 | 245 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 1:06.16 | |
7 | 356 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH-MK | 9653AR | 50 m | 1:08.22 | |
8 | 257 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 1:08.29 | |
9 | 289 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 1:08.35 | |
10 | 335 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 1:08.64 | |
11 | 305 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 1:09.67 | |
12 | 40 | Hansen Mads | 1995 | NAKSKOV | 9539AK | 50 m | 1:09.75 | |
13 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 1:09.82 | |
14 | 116 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 1:09.91 | |
15 | 129 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 1:10.23 | |
16 | 260 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 1:10.55 | |
17 | 149 | Larsen Rasmus B. | 1997 | SLAGELSE | 9761AJ | 50 m | 1:10.71 | |
18 | 108 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 1:10.73 | |
19 | 63 | Rasmussen Yannick | 1995 | ROSKILDE | 9565AH | 50 m | 1:11.01 | |
20 | 299 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 1:11.08 | |
21 | 214 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:11.14 | |
22 | 150 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 1:11.42 | |
23 | 19 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 1:12.52 | |
24 | 290 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 1:12.79 | |
25 | 109 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 1:12.86 | |
26 | 226 | Børre Morten | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 1:12.92 | |
27 | 354 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH-MK | 9799AA | 50 m | 1:13.31 | |
28 | 291 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 1:13.39 | |
29 | 27 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 1:14.26 | |
30 | 220 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 1:14.96 | |
31 | 38 | Brønnicke Philip Krogh | 2000 | VORDINGB | 0075AI | 50 m | 1:15.02 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 17:07.10 | |
2 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 17:12.30 | |
3 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 17:24.97 | |
4 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 17:44.44 | |
5 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 17:58.58 | |
6 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 18:10.72 | |
7 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 18:18.13 | |
8 | 239 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 18:25.62 | |
9 | 90 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 18:26.21 | |
10 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 18:28.74 | |
11 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 18:32.29 | |
12 | 319 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 18:35.91 | |
13 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 18:42.28 | |
14 | 160 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 18:45.25 | |
15 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 18:45.39 | |
16 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 18:46.76 | |
17 | 317 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 18:52.85 | |
18 | 221 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 19:15.09 | |
19 | 57 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 19:27.58 | |
20 | 177 | Kepp Natasja | 2000 | LYNGBY | 0088AH | 50 m | 19:36.89 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 23, 1500m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 17:07.10 | |
2 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 17:12.30 | |
3 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 17:24.97 | |
4 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 17:44.44 | |
5 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 17:58.58 | |
6 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 18:10.72 | |
7 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 18:18.13 | |
8 | 239 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 18:25.62 | |
9 | 90 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 18:26.21 | |
10 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 18:28.74 | |
11 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 18:32.29 | |
12 | 319 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 18:35.91 | |
13 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 18:42.28 | |
14 | 160 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 18:45.25 | |
15 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 18:45.39 | |
16 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 18:46.76 | |
17 | 317 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 18:52.85 | |
18 | 221 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 19:15.09 | |
19 | 57 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 19:27.58 | |
20 | 177 | Kepp Natasja | 2000 | LYNGBY | 0088AH | 50 m | 19:36.89 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:20.21 | |
2 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 8:23.27 | |
3 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 8:29.54 | |
4 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 8:32.43 | |
5 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 8:32.51 | |
6 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 8:42.43 | |
7 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 8:43.63 | |
8 | 45 | Rasmussen Marius | 1999 | LF-SWIM | 9937AL | 50 m | 8:44.51 | |
9 | 295 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 8:53.31 | |
10 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 8:54.65 | |
11 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 8:55.84 | |
12 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 9:02.28 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 8:20.21 | |
2 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 8:23.27 | |
3 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 8:29.54 | |
4 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 8:32.43 | |
5 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 8:32.51 | |
6 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 8:42.43 | |
7 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 8:43.63 | |
8 | 45 | Rasmussen Marius | 1999 | LF-SWIM | 9937AL | 50 m | 8:44.51 | |
9 | 295 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 8:53.31 | |
10 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 8:54.65 | |
11 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 8:55.84 | |
12 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 9:02.28 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 25, 4X100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 |
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Sigma Senior Damer | 0 | SIGMA | 50 m | 3:55.53 | ||
2 | 222 | Hovedstaden Damer 1 | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:56.70 | ||
3 | 105 | Triton Damer | 1996 | TRITON B | 50 m | 3:58.79 | ||
4 | 166 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 3:59.00 | ||
5 | 86 | Gsc Damer | 1991 | GLADSAXE | 50 m | 4:03.96 | ||
6 | 106 | Triton Damer 2 | 1996 | TRITON B | 50 m | 4:05.79 | ||
7 | 249 | Sigma Junior Piger 1 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:06.24 | ||
8 | 223 | Hovedstaden Damer 2 | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:07.16 | ||
9 | 363 | Vat-Cph Ladies1 | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:10.41 | ||
10 | 173 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:10.50 | ||
11 | 131 | Hørsholm Senior | 1998 | HØRSHOLM | 50 m | 4:12.11 | ||
12 | 324 | Stv Piger | 1995 | STV | 50 m | 4:12.22 | ||
13 | 54 | Roskilde Piger 1 | 1999 | ROSKILDE | 50 m | 4:13.78 | ||
14 | 198 | Hvidovre Damer | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 4:15.06 | ||
15 | 300 | Farum Girl Squad | 1999 | FARUM | 50 m | 4:20.28 | ||
16 | 250 | Sigma Junior Piger 2 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:21.29 | ||
17 | 130 | Hørsholm Junior | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 4:24.11 | ||
18 | 365 | Vat-Cph Ladies2 | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:24.56 | ||
19 | 199 | Hvidovre Damer 2 | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 4:30.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 26, 4X100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 |
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 301 | Farum Guns | 1990 | FARUM | 50 m | 3:24.54 | ||
2 | 252 | Sigma Senior Herrer | 0 | SIGMA | 50 m | 3:28.13 | ||
3 | 302 | Farum Mini Guns | 1998 | FARUM | 50 m | 3:35.86 | ||
4 | 224 | Hovedstaden Herrer | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:36.78 | ||
5 | 248 | Sigma Junior Drenge | 1997 | SIGMA | 50 m | 3:42.55 | ||
6 | 88 | Gsc Herrer | 1991 | GLADSAXE | 50 m | 3:47.96 | ||
7 | 200 | Hvidovre Herrer | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 3:48.56 | ||
8 | 107 | Triton Herrer | 1996 | TRITON B | 50 m | 3:48.79 | ||
9 | 15 | Helsinge Herrer 1 | 1997 | HELSINGE | 50 m | 3:50.80 | ||
10 | 53 | Roskilde Drenge 1 | 0 | ROSKILDE | 50 m | 3:53.89 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 183 | Jensen Julie Kepp | 2000 | JYLLINGE | 0042AA | 50 m | 56.00 | |
2 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 57.12 | |
3 | 170 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 57.74 | |
4 | 168 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 57.88 | |
5 | 115 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 58.16 | |
6 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 58.27 | |
7 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 58.46 | |
8 | 87 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 58.58 | |
9 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 58.65 | |
10 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 58.69 | |
11 | 21 | Gantriis Emily | 1999 | HELSINGE | 9966AB | 50 m | 59.06 | |
12 | 273 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 59.18 | |
13 | 254 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 59.22 | |
14 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 59.28 | |
15 | 255 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 59.55 | |
16 | 102 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 59.68 | |
17 | 110 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 50 m | 59.76 | |
18 | 359 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 59.80 | |
19 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 59.93 | |
20 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 59.96 | |
21 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 1:00.05 | |
22 | 132 | Altoft Sofia | 1998 | HØRSHOLM | 9878AF | 50 m | 1:00.15 | |
23 | 204 | Dons Frederikke | 1998 | HVIDOVRE | 9894AE | 50 m | 1:00.16 | |
24 | 91 | Larsen Thea Hovmand | 1997 | GLADSAXE | 9746AH | 50 m | 1:00.36 | |
25 | 253 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 1:00.45 | |
26 | 176 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 1:00.70 | |
27 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 1:00.82 | |
28 | 121 | Ljungstrøm Emma Anne | 1999 | TRITON B | 9908AH | 50 m | 1:00.82 | |
29 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:00.93 | |
30 | 103 | Bankowska Adriana Natalia | 1997 | FR.SUND | 9738AY | 50 m | 1:00.94 | |
31 | 321 | Andersen Kristina Delff | 1997 | KORSØR | 9732AL | 50 m | 1:01.08 | |
32 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 1:01.21 | |
33 | 236 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 1:01.27 | |
34 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 1:01.35 | |
35 | 218 | Ladik Annabelle Grønbech | 1997 | RINGSTED | 9734BC | 50 m | 1:01.66 | |
36 | 104 | Eriksen Christina F. | 1999 | FR.SUND | 9968AL | 50 m | 1:01.67 | |
37 | 65 | Viereck Lærke | 1997 | ROSKILDE | 9754AT | 50 m | 1:01.73 | |
38 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 1:01.78 | |
39 | 22 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 1:01.94 | |
40 | 30 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 1:02.09 | |
41 | 189 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:02.09 | |
42 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 1:02.17 | |
43 | 158 | Petri Frederikke | 2001 | SØLLERØD | 0168AH | 50 m | 1:02.21 | |
44 | 355 | Nielsen Regitze Munch | 2000 | VAT CPH-MK | 0054AC | 50 m | 1:02.33 | |
45 | 314 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:02.35 | |
46 | 58 | Corydon-Petersen Nina | 1999 | ROSKILDE | 9922AQ | 50 m | 1:02.48 | |
47 | 151 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 1:02.64 | |
48 | 197 | Wennecke Mia | 1999 | HELSINGØR | 9924AD | 50 m | 1:02.70 | |
49 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 1:02.84 | |
50 | 124 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 1:03.03 | |
51 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 1:03.04 | |
52 | 4 | Delin Astrid | 1999 | KØGE | 9954AE | 50 m | 1:03.07 | |
53 | 163 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 1:03.26 | |
54 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 1:03.33 | |
55 | 319 | Neumann Clara | 2001 | SK-SYD | 0164AC | 50 m | 1:03.38 | |
56 | 141 | Schwenger Caroline | 2000 | HØRSHOLM | 0098AM | 50 m | 1:03.53 | |
57 | 162 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 50 m | 1:03.70 | ||
58 | 333 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 1:04.13 | |
59 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 1:04.30 | |
60 | 203 | Bukholt Simone | 1999 | HVIDOVRE | 9954AB | 50 m | 1:04.33 | |
61 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 1:04.34 | |
62 | 147 | Johansen Daniella Thea | 2000 | SLAGELSE | 0048AP | 50 m | 1:04.54 | |
63 | 361 | Huryn Xenia | 2000 | STT | 0088AW | 50 m | 1:04.74 | |
64 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 1:04.75 | |
65 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 1:04.75 | |
66 | 20 | Gantriis Alice | 2000 | HELSINGE | 0092AQ | 50 m | 1:04.83 | |
67 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 1:04.83 | |
68 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 1:05.21 | |
69 | 317 | Henningsen Rikke | 1997 | SK-SYD | 9748AS | 50 m | 1:06.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 50.54 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 311 | Pedersen Frederik Siem | 1991 | FARUM | 9155AC | 50 m | 49.85 | |
2 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 51.84 | |
3 | 276 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 52.49 | |
4 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 52.97 | |
5 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 53.31 | |
6 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 53.33 | |
7 | 307 | Greve Philip | 1998 | FARUM | 9839AK | 50 m | 53.37 | |
8 | 281 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 53.40 | |
9 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 53.82 | |
10 | 283 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 54.15 | |
11 | 94 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 54.19 | |
12 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 54.22 | |
13 | 231 | Gjerulff Peter | 1996 | HOVEDSTAD | 9613AA | 50 m | 54.26 | |
14 | 206 | Meier Søren | 1994 | HVIDOVRE | 9491AG | 50 m | 54.36 | |
15 | 148 | Kristensen Joachim Blach | 1995 | SLAGELSE | 9589AJ | 50 m | 54.43 | |
16 | 305 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 54.56 | |
17 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 54.87 | |
18 | 354 | Jungersen Martin | 1997 | VAT CPH-MK | 9799AA | 50 m | 55.01 | |
19 | 190 | Skelsager Nikolai | 1996 | SLANGERUP | 9687AC | 50 m | 55.14 | |
20 | 16 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 55.24 | |
21 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 55.39 | |
22 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 55.68 | |
23 | 9 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 55.74 | |
24 | 18 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 56.30 | |
25 | 295 | Nielsen Martin | 1997 | VEST | 9761AK | 50 m | 56.38 | |
26 | 35 | Sejrskild Andreas Noer | 1998 | HILLERØD | 9871AK | 50 m | 56.43 | |
27 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 56.94 | |
28 | 39 | Edvardsen Tobias | 1995 | NAKSKOV | 9581AA | 50 m | 57.04 | |
29 | 202 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 57.41 | |
30 | 334 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 57.46 | |
31 | 336 | Toft Emil | 1998 | HOLBÆK | 9807AI | 50 m | 57.61 | |
32 | 313 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 58.04 | |
33 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 58.10 | |
34 | 284 | Bruhn Mads Lünell | 1998 | HERLUFSHOL | 9871AQ | 50 m | 58.40 | |
35 | 352 | Fourgeaud Pierre | 1990 | VAT CPH-MK | 9053AH | 50 m | 58.42 | |
36 | 59 | Johnbeck Mads | 1997 | ROSKILDE | 9761AM | 50 m | 59.20 | |
37 | 154 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 59.25 | |
38 | 12 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 59.54 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:18.81 | |
2 | 161 | Bierre Victoria | 2000 | GENTOFTE | 0022AS | 50 m | 2:19.37 | |
3 | 124 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:22.73 | |
4 | 118 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 2:23.65 | |
5 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 2:23.67 | |
6 | 23 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | HILLERØD | 9856AI | 50 m | 2:24.83 | |
7 | 112 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 2:25.45 | |
8 | 13 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 2:25.76 | |
9 | 120 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 2:27.83 | |
10 | 98 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 2:27.84 | |
11 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 2:28.20 | |
12 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 2:28.36 | |
13 | 25 | Brogaard Emma | 2001 | HILLERØD | 0134AM | 50 m | 2:28.50 | |
14 | 187 | Østergaard Maja | 1998 | LAKSEN | 9808AJ | 50 m | 2:28.50 | |
15 | 62 | Palmund Liva | 2002 | ROSKILDE | 0246AA | 50 m | 2:28.55 | |
16 | 210 | Olsen Mathilde | 1998 | HVIDOVRE | 9892AG | 50 m | 2:28.61 | |
17 | 41 | Harlund Emilia | 1999 | NAKSKOV | 9938AS | 50 m | 2:29.42 | |
18 | 286 | Lylloff Tanja | 1998 | HERLUFSHOL | 9816AB | 50 m | 2:29.49 | |
19 | 238 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 2:30.20 | |
20 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 2:30.33 | |
21 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 2:30.98 | |
22 | 22 | Jørgensen Cecilie | 1998 | HELSINGE | 9894AM | 50 m | 2:31.89 | |
23 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 2:33.69 | |
24 | 368 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 2:33.88 | EFT |
25 | 179 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:34.95 | |
26 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:35.15 | |
27 | 312 | Refn Sara Krell | 1999 | FARUM | 9944AN | 50 m | 2:35.32 | |
28 | 212 | Skousen Signe | 1999 | HVIDOVRE | 9916AL | 50 m | 2:35.49 | |
29 | 247 | Zaggai Matilde | 1998 | HOVEDSTAD | 9862AF | 50 m | 2:35.52 | |
30 | 306 | Gadfelt Anne Sofie | 1999 | FARUM | 9948AE | 50 m | 2:36.03 | |
31 | 327 | Andersen Mai | 2000 | HOLBÆK | 0072AS | 50 m | 2:36.29 | |
32 | 133 | Arentoft Frederikke | 2000 | HØRSHOLM | 0052AS | 50 m | 2:36.44 | |
33 | 57 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 2:37.60 | |
34 | 5 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 2:39.02 | |
35 | 181 | Walter Mia | 2000 | LYNGBY | 0032AL | 50 m | 2:39.18 | |
36 | 296 | Sjøgren Natascha Bonnén | 2000 | VEST | 0032AG | 50 m | 2:39.43 | |
37 | 139 | Runge Alba Cecilie | 2000 | HØRSHOLM | 0086BC | 50 m | 2:41.21 | |
38 | 100 | Storm Veronika | 1998 | GLADSAXE | 9884AK | 50 m | 2:43.01 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 |
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 2:06.70 | |
2 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 2:08.65 | |
3 | 56 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 2:09.86 | |
4 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 2:11.31 | |
5 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:11.44 | |
6 | 159 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 2:12.34 | |
7 | 129 | Østermann Mark H. | 1995 | TRITON B | 9577AF | 50 m | 2:13.53 | |
8 | 226 | Børre Morten | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 2:14.38 | |
9 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 2:14.73 | |
10 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 2:14.79 | |
11 | 150 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:15.08 | |
12 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:15.55 | |
13 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 2:15.98 | |
14 | 294 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 2:16.11 | |
15 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 2:17.15 | |
16 | 122 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 2:17.17 | |
17 | 246 | Weiss Linus Koefoed | 1999 | HOVEDSTAD | 9969AJ | 50 m | 2:18.55 | |
18 | 331 | Henriksen Mikkel | 1999 | HOLBÆK | 9975AJ | 50 m | 2:19.32 | |
19 | 263 | Pedersen Maxemillian | 1996 | ALLERØD | 9635AC | 50 m | 2:19.92 | |
20 | 52 | Vang Oliver | 1994 | NÆSTVED | 9411AD | 50 m | 2:20.97 | |
21 | 64 | Riis Phillip | 1998 | ROSKILDE | 9825AN | 50 m | 2:21.43 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:21.65 2012-08-02 |
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 271 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 2:34.59 | |
2 | 357 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:36.76 | |
3 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 2:37.42 | |
4 | 360 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 2:37.69 | |
5 | 126 | Puggaard Anna | 1996 | TRITON B | 9606AB | 50 m | 2:39.05 | |
6 | 146 | Hansen Karen Tanderup | 1996 | SLAGELSE | 9654AS | 50 m | 2:39.55 | |
7 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 2:39.96 | |
8 | 219 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:40.57 | |
9 | 151 | Ovesen Astrid | 1999 | SLAGELSE | 9978AA | 50 m | 2:40.65 | |
10 | 236 | Jensen Tenna | 1998 | HOVEDSTAD | 9828AH | 50 m | 2:40.86 | |
11 | 278 | Myrup Sara Fogh | 1997 | BIRKERØD | 9798AF | 50 m | 2:42.39 | |
12 | 163 | Andresen Josefine Søgaard | 2000 | LYNGBY | 0008AO | 50 m | 2:43.47 | |
13 | 29 | Kjærsgaard Alberte | 2001 | HILLERØD | 0102AA | 50 m | 2:43.94 | |
14 | 156 | Kruse Josephine | 2002 | SØLLERØD | 0242AQ | 50 m | 2:43.98 | |
15 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:44.06 | |
16 | 120 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 2:44.59 | |
17 | 201 | Bak Julie | 1997 | HVIDOVRE | 9782AJ | 50 m | 2:45.45 | |
18 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 2:45.96 | |
19 | 31 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 2:46.17 | |
20 | 229 | Falck-Schmith Amalie H. | 1989 | HOVEDSTAD | 8924AD | 50 m | 2:46.39 | |
21 | 30 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 2:48.53 | |
22 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:50.89 | |
23 | 10 | Pedersen Pernille | 2001 | KØGE | 0134AC | 50 m | 2:51.35 | |
24 | 134 | Fiedler Anna | 2001 | HØRSHOLM | 0198AN | 50 m | 2:51.47 | |
25 | 113 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 2:51.69 | |
26 | 188 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 2:52.02 | |
27 | 92 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 2:52.31 | |
28 | 337 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 2:52.82 | |
29 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 2:53.25 | |
30 | 298 | Sørensen Katrine V. | 1996 | VEST | 9616AH | 50 m | 2:53.53 | |
31 | 332 | Jensen Pernille | 1998 | HOLBÆK | 9858AZ | 50 m | 2:54.73 | |
32 | 227 | Christensen Merle F. V. | 1998 | HOVEDSTAD | 9872AK | 50 m | 2:54.80 | |
33 | 160 | Tversted Martha Vitus | 2002 | SØLLERØD | 0202AE | 50 m | 2:55.22 | |
34 | 320 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 2:55.26 | |
35 | 51 | Bonnesen Amalie | 1999 | NÆSTVED | 9912AI | 50 m | 2:56.34 | |
36 | 1 | Andersen Laura | 1997 | KØGE | 9704AM | 50 m | 2:56.45 | |
37 | 37 | Wammen Annabella B. | 2000 | HILLERØD | 0096AM | 50 m | 2:58.32 | |
38 | 60 | Mehr Silke | 2000 | ROSKILDE | 0096AX | 50 m | 2:58.35 | |
39 | 192 | Eriksen Helena Højsted | 2000 | HELSINGØR | 0004AM | 50 m | 2:59.34 | |
40 | 195 | Johansen Marta Kruse | 2000 | HELSINGØR | 0068AP | 50 m | 3:00.26 | |
41 | 135 | Jakobsen Marina Nissen | 2000 | HØRSHOLM | 0022AI | 50 m | 3:00.45 | |
42 | 261 | Larsen Karina Garne | 2000 | ALLERØD | 0068AH | 50 m | 3:02.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 308 | Hedegaard Niklas | 1990 | FARUM | 9053AB | 50 m | 2:19.58 | |
2 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 2:20.10 | |
3 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:20.57 | |
4 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 2:20.95 | |
5 | 245 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 2:21.11 | |
6 | 257 | Heltborg Andreas Borre | 1996 | ALLERØD | 9651AE | 50 m | 2:25.24 | |
7 | 289 | Dagidir Gøkhan | 1995 | VEST | 9553AO | 50 m | 2:27.09 | |
8 | 356 | Norup Esben | 1996 | VAT CPH-MK | 9653AR | 50 m | 2:29.39 | |
9 | 214 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 2:29.83 | |
10 | 335 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 2:30.44 | |
11 | 291 | Hansen Niklas Beyer | 1997 | VEST | 9707AF | 50 m | 2:30.61 | |
12 | 97 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:31.32 | |
13 | 19 | Christiansen Oliver | 1999 | HELSINGE | 9903AN | 50 m | 2:33.47 | |
14 | 149 | Larsen Rasmus B. | 1997 | SLAGELSE | 9761AJ | 50 m | 2:34.21 | |
15 | 290 | Davidsen Casper | 1999 | VEST | 9979AA | 50 m | 2:35.59 | |
16 | 108 | Andersen Emil | 1992 | TRITON B | 9273AH | 50 m | 2:36.12 | |
17 | 313 | Skovrup Lasse Kriegel | 1998 | FARUM | 9861AK | 50 m | 2:37.25 | |
18 | 299 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 2:37.46 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 33, 200m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 167 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 2:18.33 | |
2 | 125 | Nielsen Maja | 1996 | TRITON B | 9632AD | 50 m | 2:19.34 | |
3 | 232 | Grandt Maria | 1998 | HOVEDSTAD | 9806AF | 50 m | 2:20.65 | |
4 | 114 | Hansen Katrine B. | 1999 | TRITON B | 9934AB | 50 m | 2:22.02 | |
5 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 2:22.38 | |
6 | 13 | Wielsøe Sabrina | 1990 | KØGE | 9022AG | 50 m | 2:23.79 | |
7 | 240 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 2:24.34 | |
8 | 235 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 2:24.94 | |
9 | 115 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 50 m | 2:24.99 | |
10 | 171 | Nielsen Anna Brandt | 1998 | LYNGBY | 9856AK | 50 m | 2:26.54 | |
11 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 2:27.22 | |
12 | 322 | Carr Johanne | 1999 | KORSØR | 9992AA | 50 m | 2:28.83 | |
13 | 120 | Larsen Emma Lyngby | 1998 | TRITON B | 9822AB | 50 m | 2:29.19 | |
14 | 155 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 2:30.02 | |
15 | 169 | Reeh Klara | 1999 | LYNGBY | 9934AO | 50 m | 2:30.06 | |
16 | 360 | Lindblad Anne-Sofie | 1997 | VI39 | 9716AF | 50 m | 2:30.28 | |
17 | 172 | Klejstrup Helena Kornerup | 1999 | LYNGBY | 9986AN | 50 m | 2:30.70 | |
18 | 179 | Pilgaard Hannah | 1999 | LYNGBY | 9974AO | 50 m | 2:30.79 | |
19 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 2:30.84 | |
20 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 2:31.02 | |
21 | 357 | Pedersen Josefine B. | 1999 | VAT CPH-MK | 9928AB | 50 m | 2:31.39 | |
22 | 98 | Sannung Sarah | 1996 | GLADSAXE | 9622AE | 50 m | 2:31.41 | |
23 | 170 | Højberg Amanda | 1998 | LYNGBY | 9868AP | 50 m | 2:31.69 | |
24 | 350 | Berthelsen Johanna | 2000 | VAT CPH-MK | 0096AO | 50 m | 2:31.72 | |
25 | 175 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 2:31.79 | |
26 | 297 | Sjøgren Xenia Bonnén | 1997 | VEST | 9764AE | 50 m | 2:31.79 | |
27 | 213 | Wagner Elina Lynge | 1996 | HVIDOVRE | 9654AC | 50 m | 2:31.82 | |
28 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 2:32.04 | |
29 | 31 | Leth-Petersen Julie | 1997 | HILLERØD | 9788AL | 50 m | 2:32.08 | |
30 | 113 | Grønlund Rebecca | 1998 | TRITON B | 9872AB | 50 m | 2:32.10 | |
31 | 124 | Nekhorochko Katharina | 2000 | TRITON B | 0014AH | 50 m | 2:32.16 | |
32 | 219 | Nielsen Signe | 1998 | RINGSTED | 9848AF | 50 m | 2:32.53 | |
33 | 112 | Duus Caroline Amalie | 1998 | TRITON B | 9804AB | 50 m | 2:32.81 | |
34 | 359 | Drewsen Nanna | 1998 | VI39 | 9848AH | 50 m | 2:33.03 | |
35 | 3 | Degner Melanie | 2000 | KØGE | 0098AC | 50 m | 2:33.04 | |
36 | 140 | Schnabl Stinna | 1999 | HØRSHOLM | 9934AN | 50 m | 2:34.55 | |
37 | 285 | Frederiksen Amalie | 2001 | HERLUFSHOL | 0182AP | 50 m | 2:34.77 | |
38 | 184 | Kestner Astrid Dyrmose | 2000 | JYLLINGE | 0008AB | 50 m | 2:34.91 | |
39 | 230 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 2:35.83 | |
40 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 2:35.95 | |
41 | 238 | Maagøe Emma | 1999 | HOVEDSTAD | 9996AH | 50 m | 2:36.59 | |
42 | 180 | Tang-Holbek Sara | 2000 | LYNGBY | 0044AF | 50 m | 2:37.30 | |
43 | 26 | Christensen Augusta Marie | 2000 | HILLERØD | 0026AC | 50 m | 2:37.48 | |
44 | 368 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | HOVEDSTAD | 0076AD | 50 m | 2:37.71 | EFT |
45 | 330 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 50 m | 2:39.90 | |
46 | 296 | Sjøgren Natascha Bonnén | 2000 | VEST | 0032AG | 50 m | 2:40.82 | |
47 | 221 | Steffensen Caroline | 2000 | RINGSTED | 0092AL | 50 m | 2:43.47 | |
48 | 320 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 50 m | 2:43.48 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 34, 200m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 305 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 2:07.78 | |
2 | 2 | Christensen Viktor | 1995 | KØGE | 9501AJ | 50 m | 2:09.21 | |
3 | 46 | Müller Jonathan | 1997 | LF-SWIM | 9751AB | 50 m | 2:09.67 | |
4 | 84 | Balle Ditlev | 1996 | GLADSAXE | 9677AH | 50 m | 2:12.07 | |
5 | 281 | Skytte Jacob Lercke | 1984 | BIRKERØD | 8431AA | 50 m | 2:12.11 | |
6 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 2:12.63 | |
7 | 226 | Børre Morten | 1996 | HOVEDSTAD | 9639AD | 50 m | 2:13.10 | |
8 | 279 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 2:13.95 | |
9 | 276 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 2:14.14 | |
10 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 2:15.01 | |
11 | 243 | Thomsen Jesper Frost | 1997 | HOVEDSTAD | 9723AE | 50 m | 2:15.34 | |
12 | 97 | Rindshøj Frederik | 1999 | GLADSAXE | 9955AN | 50 m | 2:15.37 | |
13 | 245 | Wedekind Timon | 1996 | HOVEDSTAD | 9633AB | 50 m | 2:15.90 | |
14 | 268 | Weberg Jacob | 1997 | ALLERØD | 9791AC | 50 m | 2:16.06 | |
15 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 2:16.39 | |
16 | 242 | Steenfos Hannibal | 1996 | HOVEDSTAD | 9647AA | 50 m | 2:16.48 | |
17 | 164 | Axelsen Jakob Klint | 1996 | LYNGBY | 9653AC | 50 m | 2:16.58 | |
18 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 2:16.74 | |
19 | 116 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 50 m | 2:16.81 | |
20 | 150 | Mosegaard Marcus Mantzius | 2001 | SLAGELSE | 0199AA | 50 m | 2:17.29 | |
21 | 17 | Hansen Lars Breum | 1997 | HELSINGE | 9713AA | 50 m | 2:17.43 | |
22 | 260 | Jepsen Mads Keis | 1998 | ALLERØD | 9819AA | 50 m | 2:17.50 | |
23 | 292 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 2:17.73 | |
24 | 16 | Hansen Niels Breum | 1994 | HELSINGE | 9411AE | 50 m | 2:17.79 | |
25 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 2:18.55 | |
26 | 159 | Smidt Oliver Berggren | 1997 | SØLLERØD | 9711AM | 50 m | 2:18.60 | |
27 | 220 | Rasmussen Anders Juul | 1997 | RINGSTED | 9715AG | 50 m | 2:18.69 | |
28 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 2:18.84 | |
29 | 109 | Andersen Tobias | 1998 | TRITON B | 9853AF | 50 m | 2:19.11 | |
30 | 89 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 2:19.34 | |
31 | 366 | Steenberg Rasmus | 2000 | GLADSAXE | 0021AB | 50 m | 2:19.47 | |
32 | 283 | Bækgaard Gustav | 1997 | HERLUFSHOL | 9753AI | 50 m | 2:19.61 | |
33 | 9 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 2:19.74 | |
34 | 294 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 2:19.80 | |
35 | 11 | Svenstrup Kristian | 1998 | KØGE | 9899AA | 50 m | 2:23.72 | |
36 | 27 | Engdal Thomas | 1998 | HILLERØD | 9849AQ | 50 m | 2:24.19 | |
37 | 334 | Ottosen Mads | 1997 | HOLBÆK | 9745AH | 50 m | 2:24.36 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 35, 100m Butterfly Damer |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.25 2012-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 8 | Munkholm Christina | 1996 | KØGE | 9672AB | 50 m | 1:00.92 | |
2 | 273 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 50 m | 1:01.12 | |
3 | 167 | Elmgreen Christina Kaas | 1996 | LYNGBY | 9686AD | 50 m | 1:01.62 | |
4 | 264 | Schmidt Julie | 1995 | ALLERØD | 9578AK | 50 m | 1:02.52 | |
5 | 168 | Lunau Julie | 1995 | LYNGBY | 9528AH | 50 m | 1:02.83 | |
6 | 253 | Bentin Lise-Lotte Larsen | 1997 | ALLERØD | 9724AA | 50 m | 1:02.94 | |
7 | 255 | Hansen Marina Heller | 1994 | ALLERØD | 9404AL | 50 m | 1:03.95 | |
8 | 110 | Dufour Camilla | 1996 | TRITON B | 9662AN | 50 m | 1:04.13 | |
9 | 174 | Schøn Sophie Amalie | 1999 | LYNGBY | 9952AB | 50 m | 1:04.72 | |
10 | 240 | Olsen Eva | 2000 | HOVEDSTAD | 0094AM | 50 m | 1:04.81 | |
11 | 235 | Hansen Vera Staun | 1999 | HOVEDSTAD | 9938AO | 50 m | 1:04.86 | |
12 | 176 | Duijm Marianne | 1993 | LYNGBY | 9316AL | 50 m | 1:04.92 | |
13 | 241 | Rasmussen Sofie Thunø | 2000 | HOVEDSTAD | 0074AF | 50 m | 1:04.94 | |
14 | 118 | Jensen Stine Raaby | 1995 | TRITON B | 9564AK | 50 m | 1:05.52 | |
15 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 1:05.68 | |
16 | 155 | Cour Emma La | 1999 | SØLLERØD | 9932AQ | 50 m | 1:05.82 | |
17 | 111 | Duus Amanda | 2000 | TRITON B | 0076AA | 50 m | 1:05.96 | |
18 | 102 | Trandum Ida Agerbak | 1996 | GLADSAXE | 9688AO | 50 m | 1:06.12 | |
19 | 271 | Christoffersen Sara Krog | 1996 | BIRKERØD | 9682AF | 50 m | 1:06.19 | |
20 | 175 | Simonsen Thea Laurberg | 1997 | LYNGBY | 9744AK | 50 m | 1:06.38 | |
21 | 267 | Stampe Katrine | 2000 | ALLERØD | 0068AM | 50 m | 1:06.57 | |
22 | 274 | Friis Ditte | 1999 | BIRKERØD | 9912AJ | 50 m | 1:06.86 | |
23 | 92 | Madsen Katrine Tetzschner | 2000 | GLADSAXE | 0082AG | 50 m | 1:06.91 | |
24 | 30 | Lamberth Julie | 1996 | HILLERØD | 9622AQ | 50 m | 1:07.34 | |
25 | 127 | Sonne Nanna | 1999 | TRITON B | 9906AH | 50 m | 1:07.63 | |
26 | 337 | Weinreich Laura | 1998 | HOLBÆK | 9818AA | 50 m | 1:07.67 | |
27 | 180 | Tang-Holbek Sara | 2000 | LYNGBY | 0044AF | 50 m | 1:07.72 | |
28 | 230 | Feilberg Luna Donde | 2000 | HOVEDSTAD | 0036AJ | 50 m | 1:07.91 | |
29 | 254 | Gaarde-Hansen Anne Huse | 1999 | ALLERØD | 9998AB | 50 m | 1:08.08 | |
30 | 55 | Andersen Ingrid Bo | 2001 | ROSKILDE | 0126AC | 50 m | 1:08.12 | |
31 | 144 | Cantby Clara Schade | 2000 | SLAGELSE | 0042AC | 50 m | 1:08.20 | |
32 | 188 | Mass Isabel | 1998 | SLANGERUP | 9848AA | 50 m | 1:08.48 | |
33 | 189 | Mass Mira | 2000 | SLANGERUP | 0012AA | 50 m | 1:08.55 | |
34 | 321 | Andersen Kristina Delff | 1997 | KORSØR | 9732AL | 50 m | 1:08.56 | |
35 | 330 | Hansen Frederikke | 1998 | HOLBÆK | 9844AE | 50 m | 1:08.64 | |
36 | 87 | Gram Freja | 1999 | GLADSAXE | 9962AL | 50 m | 1:09.07 | |
37 | 314 | Westh Emilie Buurgaard | 1999 | FARUM | 9958AU | 50 m | 1:09.14 | |
38 | 162 | Jørgensen Vibe Tofte | 1999 | RØNNE | 50 m | 1:09.25 | ||
39 | 333 | Nielsen Ida Maria | 2000 | HOLBÆK | 0002AR | 50 m | 1:09.82 | |
40 | 34 | Pedersen Amanda Bundgaard | 2000 | HILLERØD | 0088AQ | 50 m | 1:10.06 | |
41 | 355 | Nielsen Regitze Munch | 2000 | VAT CPH-MK | 0054AC | 50 m | 1:10.46 | |
42 | 358 | Sander Mille Rask | 1999 | VAT CPH-MK | 9948AJ | 50 m | 1:10.73 | |
43 | 165 | Bjørnholdt Emma | 2000 | LYNGBY | 0034AM | 50 m | 1:11.12 | |
44 | 157 | Pedersen Sif Bjørk | 2000 | SØLLERØD | 0052AV | 50 m | 1:11.91 | |
45 | 6 | Krumbak Maria Caroline | 2000 | KØGE | 0064AE | 50 m | 1:12.57 | |
46 | 136 | Jensen Cecilie Salskov | 2000 | HØRSHOLM | 0012AQ | 50 m | 1:12.83 | |
47 | 57 | Brendstrup Anna Aavang | 2000 | ROSKILDE | 0066AO | 50 m | 1:12.91 | |
48 | 318 | Müller Marie | 2000 | SK-SYD | 0002AA | 50 m | 1:14.71 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 36, 100m Butterfly Herrer |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 259 | Jákupsson Magnus | 1994 | ALLERØD | 9403AP | 50 m | 54.67 | |
2 | 310 | Olesen Marcus | 1995 | FARUM | 9531AC | 50 m | 56.20 | |
3 | 94 | Olsen Anton | 1998 | GLADSAXE | 9871AE | 50 m | 56.56 | |
4 | 122 | Mortensen Frederik K. | 1995 | TRITON B | 9581AC | 50 m | 56.80 | |
5 | 191 | Benli Ömer Faruk | 1993 | HELSINGØR | 9317AI | 50 m | 57.08 | |
6 | 96 | Pittioni Lasse | 1995 | GLADSAXE | 9577AI | 50 m | 57.25 | |
7 | 178 | Kistorp Jonas Nervil | 1997 | LYNGBY | 9751AL | 50 m | 57.36 | |
8 | 123 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 57.42 | |
9 | 217 | Hansen Claus | 1995 | RINGSTED | 9593AP | 50 m | 58.23 | |
10 | 28 | Fritzbøger Søren | 1996 | HILLERØD | 9671AB | 50 m | 58.34 | |
11 | 280 | Sagrista Joel Subirana | 1993 | BIRKERØD | 9345AO | 50 m | 58.40 | |
12 | 304 | Christensen Kevin Witt | 1995 | FARUM | 9595AF | 50 m | 58.57 | |
13 | 292 | Huban Oliver | 1996 | VEST | 9641AF | 50 m | 58.85 | |
14 | 215 | Friberg Gustav | 1997 | RINGSTED | 9709AB | 50 m | 58.95 | |
15 | 293 | Læbel Julian Kressner | 1992 | VEST | 9279AB | 50 m | 59.20 | |
16 | 85 | Berding Jonas Vibsig | 1996 | GLADSAXE | 9693AA | 50 m | 59.22 | |
17 | 56 | Andersen Magnus | 1995 | ROSKILDE | 9565AQ | 50 m | 59.38 | |
18 | 328 | Brønnum Joakim | 1997 | HOLBÆK | 9759AT | 50 m | 59.65 | |
19 | 214 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 59.68 | |
20 | 225 | Bertelsen Kasper Leisted | 1997 | HOVEDSTAD | 9703AM | 50 m | 1:00.67 | |
21 | 50 | Müller Emil | 1995 | LF-SWIM | 9555AB | 50 m | 1:00.78 | |
22 | 303 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 1:01.47 | |
23 | 12 | Sørensen Mads Hauge | 1997 | KØGE | 9775AE | 50 m | 1:01.53 | |
24 | 18 | Petersen Mads Steen | 1997 | HELSINGE | 9765AJ | 50 m | 1:01.78 | |
25 | 287 | Løwenstein Nicolai | 1997 | HERLUFSHOL | 9713AP | 50 m | 1:02.13 | |
26 | 309 | Jørner Mads | 1998 | FARUM | 9891AB | 50 m | 1:02.41 | |
27 | 233 | Grillo Giano | 1998 | HOVEDSTAD | 9827AL | 50 m | 1:02.42 | |
28 | 11 | Svenstrup Kristian | 1998 | KØGE | 9899AA | 50 m | 1:02.60 | |
29 | 202 | Borch Mikkel Samsøe | 1997 | HVIDOVRE | 9771AD | 50 m | 1:02.93 | |
30 | 152 | Wegener Rasmus | 1997 | SLAGELSE | 9727AC | 50 m | 1:03.14 | |
31 | 216 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:03.45 | |
32 | 335 | Ottosen Niels | 1998 | HOLBÆK | 9801AF | 50 m | 1:03.84 | |
33 | 66 | Vinjebo Magnus | 1999 | ROSKILDE | 9963AG | 50 m | 1:03.85 | |
34 | 209 | Møller-Jensen Mikkel | 1995 | HVIDOVRE | 9559AD | 50 m | 1:04.57 | |
35 | 95 | Pedersen Nicolai Møbius | 1996 | GLADSAXE | 9647AJ | 50 m | 1:04.77 | |
36 | 24 | Agerskov Philip | 1998 | HILLERØD | 9801AJ | 50 m | 1:09.35 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 8:48.77 | |
2 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 9:04.63 | |
3 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 9:06.87 | |
4 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 9:07.12 | |
5 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 9:14.71 | |
6 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 9:21.13 | |
7 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 9:26.04 | |
8 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 9:26.47 | |
9 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 9:28.09 | |
10 | 239 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 9:29.40 | |
11 | 353 | Hansen Alberte M | 2000 | VAT CPH-MK | 0004AC | 50 m | 9:32.60 | |
12 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 9:35.44 | |
13 | 61 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 9:38.22 | |
14 | 32 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 9:38.48 | |
15 | 90 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 9:39.49 | |
16 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 9:41.47 | |
17 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 9:42.69 | |
18 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 9:49.92 | |
19 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 9:54.60 | |
20 | 177 | Kepp Natasja | 2000 | LYNGBY | 0088AH | 50 m | 10:01.83 | |
21 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 10:08.20 | |
22 | 5 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 10:08.80 | |
23 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 10:09.97 | |
24 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 10:10.12 | |
25 | 138 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 10:11.45 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 37, 800m Frisvømning Damer |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 258 | Howardsen Maj | 1997 | ALLERØD | 9798AD | 50 m | 8:48.77 | |
2 | 270 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 50 m | 9:04.63 | |
3 | 256 | Hansen Stephanie | 1996 | ALLERØD | 9622AA | 50 m | 9:06.87 | |
4 | 272 | Duus Lisa Steen | 1997 | BIRKERØD | 9764AI | 50 m | 9:07.12 | |
5 | 228 | Dehn Rikke | 1999 | HOVEDSTAD | 9978AE | 50 m | 9:14.71 | |
6 | 275 | Høgskilde Cecilie | 1999 | BIRKERØD | 9922AD | 50 m | 9:21.13 | |
7 | 128 | Wenk Helena Berg | 2000 | TRITON B | 0052AD | 50 m | 9:26.04 | |
8 | 186 | Ruby Lærke Toft | 1999 | LAKSEN | 9996AG | 50 m | 9:26.47 | |
9 | 99 | Stentved Marie-Louise | 2000 | GLADSAXE | 0024AJ | 50 m | 9:28.09 | |
10 | 239 | Nielsen Josefine Strand | 2000 | HOVEDSTAD | 0048AI | 50 m | 9:29.40 | |
11 | 353 | Hansen Alberte M | 2000 | VAT CPH-MK | 0004AC | 50 m | 9:32.60 | |
12 | 269 | Bondo Thit | 2000 | BIRKERØD | 0068AE | 50 m | 9:35.44 | |
13 | 61 | Paaske Andrea | 2001 | ROSKILDE | 0186AF | 50 m | 9:38.22 | |
14 | 32 | Lohse Rikke Mundt | 1996 | HILLERØD | 9682AJ | 50 m | 9:38.48 | |
15 | 90 | Larsen Kamilla | 1996 | GLADSAXE | 9636AQ | 50 m | 9:39.49 | |
16 | 362 | Munkholm Rikke | 1998 | STT | 9812AB | 50 m | 9:41.47 | |
17 | 145 | Gotthard Amalie | 1999 | SLAGELSE | 9928AC | 50 m | 9:42.69 | |
18 | 262 | Lund Amanda Egerod | 2000 | ALLERØD | 0046AA | 50 m | 9:49.92 | |
19 | 277 | Lentoft Luna Juul | 2000 | BIRKERØD | 0044AE | 50 m | 9:54.60 | |
20 | 177 | Kepp Natasja | 2000 | LYNGBY | 0088AH | 50 m | 10:01.83 | |
21 | 36 | Truelsen Julie Højer | 2000 | HILLERØD | 0028AM | 50 m | 10:08.20 | |
22 | 5 | Jensen Sarah Aarslew | 2000 | KØGE | 0082AF | 50 m | 10:08.80 | |
23 | 208 | Mikkelsen Kristine | 2000 | HVIDOVRE | 0078AG | 50 m | 10:09.97 | |
24 | 117 | Jensen Frederikke | 2000 | TRITON B | 0002AC | 50 m | 10:10.12 | |
25 | 138 | Lund Caroline Sofie | 2000 | HØRSHOLM | 0048AS | 50 m | 10:11.45 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:02.88 | |
2 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 16:12.32 | |
3 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 16:28.97 | |
4 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 16:30.71 | |
5 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 16:31.47 | |
6 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 16:32.00 | |
7 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 16:32.59 | |
8 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:42.47 | |
9 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 17:00.94 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 38, 1500m Frisvømning Herrer |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 42 | Holm Mads | 1998 | NAKSKOV | 9837AC | 50 m | 16:02.88 | |
2 | 351 | Drevskich Victor | 1996 | VAT CPH-MK | 9631AE | 50 m | 16:12.32 | |
3 | 7 | Lundgren Magnus | 1996 | KØGE | 9645AO | 50 m | 16:28.97 | |
4 | 367 | Mårtensson Andreas | 1997 | ALLERØD | 9751AE | 50 m | 16:30.71 | |
5 | 48 | Saugmann Jens | 1996 | LF-SWIM | 9625AK | 50 m | 16:31.47 | |
6 | 43 | Nielsen Martin | 1996 | NAKSKOV | 9653AB | 50 m | 16:32.00 | |
7 | 282 | Thielemann Niklas Broch | 1994 | BIRKERØD | 9423AE | 50 m | 16:32.59 | |
8 | 93 | Matras William | 1998 | GLADSAXE | 9803AA | 50 m | 16:42.47 | |
9 | 265 | Sonnenborg Magnus Koch | 1997 | ALLERØD | 9715AC | 50 m | 17:00.94 | |
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 39, 4X100m Medley Damer |
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 251 | Sigma Senior Damer | 0 | SIGMA | 50 m | 4:19.23 | ||
2 | 105 | Triton Damer | 1996 | TRITON B | 50 m | 4:20.79 | ||
3 | 223 | Hovedstaden Damer 2 | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:23.12 | ||
4 | 166 | Lyngby Damer 1 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:23.50 | ||
5 | 173 | Lyngby Damer 2 | 0 | LYNGBY | 50 m | 4:30.50 | ||
6 | 249 | Sigma Junior Piger 1 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:31.17 | ||
7 | 106 | Triton Damer 2 | 1996 | TRITON B | 50 m | 4:32.79 | ||
8 | 198 | Hvidovre Damer | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 4:35.40 | ||
9 | 363 | Vat-Cph Ladies1 | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:35.42 | ||
10 | 222 | Hovedstaden Damer 1 | 1989 | HOVEDSTAD | 50 m | 4:35.63 | ||
11 | 324 | Stv Piger | 1995 | STV | 50 m | 4:36.49 | ||
12 | 365 | Vat-Cph Ladies2 | 0 | VAT CPH | 50 m | 4:41.07 | ||
13 | 86 | Gsc Damer | 1991 | GLADSAXE | 50 m | 4:41.53 | ||
14 | 131 | Hørsholm Senior | 1998 | HØRSHOLM | 50 m | 4:42.11 | ||
15 | 326 | Holbæk Piger | 1990 | HOLBÆK | 50 m | 4:46.04 | ||
16 | 54 | Roskilde Piger 1 | 1999 | ROSKILDE | 50 m | 4:46.25 | ||
17 | 250 | Sigma Junior Piger 2 | 0 | SIGMA | 50 m | 4:50.53 | ||
18 | 130 | Hørsholm Junior | 2000 | HØRSHOLM | 50 m | 4:55.11 | ||
19 | 199 | Hvidovre Damer 2 | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 4:57.00 | ||
20 | 300 | Farum Girl Squad | 1999 | FARUM | 50 m | 4:57.05 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |
Løb 40, 4X100m Medley Herrer |
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 |
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 252 | Sigma Senior Herrer | 0 | SIGMA | 50 m | 3:45.26 | ||
2 | 301 | Farum Guns | 1990 | FARUM | 50 m | 3:46.01 | ||
3 | 224 | Hovedstaden Herrer | 1996 | HOVEDSTAD | 50 m | 3:59.13 | ||
4 | 107 | Triton Herrer | 1996 | TRITON B | 50 m | 4:00.79 | ||
5 | 88 | Gsc Herrer | 1991 | GLADSAXE | 50 m | 4:00.98 | ||
6 | 302 | Farum Mini Guns | 1998 | FARUM | 50 m | 4:02.01 | ||
7 | 288 | Vest Herrer | 1992 | VEST | 50 m | 4:05.01 | ||
8 | 248 | Sigma Junior Drenge | 1997 | SIGMA | 50 m | 4:10.62 | ||
9 | 325 | Holbæk Drenge | 1997 | HOLBÆK | 50 m | 4:14.50 | ||
10 | 323 | Stv Drenge | 1995 | STV | 50 m | 4:17.77 | ||
11 | 15 | Helsinge Herrer 1 | 1997 | HELSINGE | 50 m | 4:19.45 | ||
12 | 53 | Roskilde Drenge 1 | 0 | ROSKILDE | 50 m | 4:20.32 | ||
13 | 200 | Hvidovre Herrer | 0 | HVIDOVRE | 50 m | 4:26.23 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 25 februar 2015 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 23:41 |