Program för 31:a Mora Cup
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
31:a Mora Cup |
|
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Mora |
|
Utskriftstid |
15:36 |
|
|
Arrangör |
Simsällskapet Mora |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
11 april 2015 |
|
|
|
|
Gren 1, 100m Ryggsim Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Sanda fastigheter |
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS |
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS |
Klass C - Eva Forsberg 1:11.36 - 1997 - Borlänge SS |
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
112 |
2 |
Saga Boroåker |
2004 |
AN1604 |
SANDVIKEN |
|
25m |
|
102 |
3 |
Estelle Gyoni |
2004 |
AS0204 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
|
131 |
4 |
Liv Jonsson |
2004 |
AN8404 |
SS MORA |
|
25m |
|
116 |
5 |
Moa Kvarnlöf |
2004 |
BA7404 |
SANDVIKEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Cornelia Moberg |
2003 |
BE7603 |
HÄRJEDALEN |
|
25m |
1:51.95 |
30 |
2 |
Kristin Wilhelmsen |
2001 |
|
Elverum |
|
25m |
1:51.34 |
66 |
3 |
Emelie Ekvall |
2003 |
AF6803 |
FALUN |
|
25m |
1:47.03 |
115 |
4 |
Anna Jönsson |
2003 |
BC5203 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:50.99 |
58 |
5 |
Emma Spångberg |
2005 |
AO7205 |
DEJE SS |
|
25m |
1:51.81 |
16 |
6 |
Una Martine Haaseth |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
1:54.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Ingeborg Viken Lohne |
2003 |
|
Bærum |
|
25m |
1:44.15 |
166 |
2 |
Emma Mathilde Erve |
2004 |
|
Bærum |
|
25m |
1:43.24 |
167 |
3 |
Carina Sundt Kvadsheim |
2003 |
|
Bærum |
|
25m |
1:42.94 |
46 |
4 |
Linn Roos |
2003 |
AK9203 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:42.99 |
164 |
5 |
Emilie Angel Gotteberg |
2002 |
|
Bærum |
|
25m |
1:43.79 |
161 |
6 |
Anna Grape |
2004 |
|
Bærum |
|
25m |
1:44.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Elise Sveen-Bratvold |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
1:40.55 |
27 |
2 |
Eline Søfting Svarstad |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
1:38.67 |
78 |
3 |
Agnes Olsson |
2002 |
AH4402 |
FALUN |
|
25m |
1:35.01 |
55 |
4 |
Amanda Johansson |
2005 |
AI3605 |
DEJE SS |
|
25m |
1:36.10 |
173 |
5 |
Marie Qvigstad Eek |
2003 |
|
Bærum |
|
25m |
1:38.85 |
172 |
6 |
Henie Torine Hurum Flaata |
2002 |
|
Bærum |
|
25m |
1:41.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Ingrid Vie |
2003 |
|
Elverum |
|
25m |
1:34.30 |
125 |
2 |
Erica Segerström |
2004 |
AR9804 |
SOLSTA |
|
25m |
1:33.45 |
31 |
3 |
Sina Ingedotter Øyen |
2004 |
|
Elverum |
|
25m |
1:32.86 |
123 |
4 |
Maja Jonsson |
2002 |
BD2402 |
SOLSTA |
|
25m |
1:33.02 |
43 |
5 |
Nora Lindqvist |
2001 |
AF6401 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:33.66 |
90 |
6 |
Anja Zetterberg |
2003 |
AF7803 |
FALUN |
|
25m |
1:34.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
72 |
1 |
Amanda Jobs |
2003 |
AK0203 |
FALUN |
|
25m |
1:31.15 |
169 |
2 |
Rikke Petersen |
2002 |
|
Bærum |
|
25m |
1:28.26 |
35 |
3 |
Bente Sagabraaten |
2000 |
|
Hamar IL |
|
25m |
1:27.53 |
20 |
4 |
Julia Beachell Myki |
1998 |
|
Elverum |
|
25m |
1:27.57 |
24 |
5 |
Hanne Rugsveen |
2002 |
|
Elverum |
|
25m |
1:31.03 |
34 |
6 |
Johanne Nyutstumoen |
2000 |
|
Hamar IL |
|
25m |
1:31.47 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
117 |
1 |
Maja Wikström |
2002 |
AY2602 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:27.37 |
150 |
2 |
Tia Sauthon |
2003 |
|
Bærum |
|
25m |
1:25.30 |
151 |
3 |
Nora Moen Burmester |
2001 |
|
Bærum |
|
25m |
1:24.62 |
83 |
4 |
Hilda Sander |
2002 |
AE5202 |
FALUN |
|
25m |
1:25.12 |
17 |
5 |
Kamilla Kleppang |
2000 |
|
Elverum |
|
25m |
1:26.32 |
132 |
6 |
Hanna Karlsson |
2000 |
AI1200 |
SS MORA |
|
25m |
1:27.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
147 |
1 |
Caroline Bjerkaas |
2001 |
|
Bærum |
|
25m |
1:23.30 |
127 |
2 |
Lisen Hill |
2002 |
AB4802 |
SS MORA |
|
25m |
1:21.90 |
100 |
3 |
Julia Budde |
1999 |
AT7699 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
1:21.52 |
13 |
4 |
Sirin Andrea Hamoudeh |
2001 |
|
Elverum |
|
25m |
1:21.70 |
106 |
5 |
Paula Wiberg-Jansson |
2001 |
AX4801 |
NYKÖPING |
|
25m |
1:22.11 |
45 |
6 |
Madelene Nilsson |
1999 |
AV0699 |
BORLÄNGE |
|
25m |
1:24.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Matylda Koryl |
2002 |
|
Hamar IL |
|
25m |
1:20.86 |
142 |
2 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
1:20.62 |
149 |
3 |
Karin Syversveen Lie |
2001 |
|
Bærum |
|
25m |
1:19.12 |
98 |
4 |
Julia Johnsson |
2000 |
AW1200 |
HÄRJEDALEN |
|
25m |
1:20.55 |
73 |
5 |
Sandra Jobs |
2000 |
BB3800 |
FALUN |
|
25m |
1:20.70 |
1 |
6 |
Emma Sofie Almås |
1999 |
|
Elverum |
|
25m |
1:21.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
89 |
1 |
Alva Wikström |
2002 |
AN2402 |
FALUN |
|
25m |
1:18.15 |
64 |
2 |
Jessika Borbos |
2001 |
AF2801 |
FALUN |
|
25m |
1:16.43 |
113 |
3 |
Agnes Humling |
2000 |
AV2400 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:15.57 |
56 |
4 |
Alva Nyqvist |
1999 |
AM8399 |
DEJE SS |
|
25m |
1:15.84 |
57 |
5 |
Cecilia Rudqvist |
2001 |
BJ0601 |
DEJE SS |
|
25m |
1:17.92 |
19 |
6 |
Tea Olsen Lierstuen |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:19.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Emmy Östling |
2001 |
AI8401 |
FALUN |
|
25m |
1:11.89 |
105 |
2 |
Sara Junevik |
2000 |
AL3400 |
LEKSAND |
|
25m |
1:06.84 |
84 |
3 |
Elin Svärd |
1998 |
AL9498 |
FALUN |
|
25m |
1:06.35 |
77 |
4 |
Julia Nordlund |
1998 |
AL2498 |
FALUN |
|
25m |
1:06.44 |
12 |
5 |
Ine Haga Famestad |
1997 |
|
Elverum |
|
25m |
1:10.45 |
111 |
6 |
Sofia Ander |
1998 |
BE1898 |
SALA SS |
|
25m |
1:13.00 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
11 april 2015 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora |
Utskriftstid |
15:36 |
|