2020-10-27   16:03:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:14.09   
60  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  1:15.20   
237  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  1:15.42   
SILVESTRO SARA  2003  SAL  LAZ071937  25 m  1:20.75   
293  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  25 m  1:21.36   
256  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  25 m  1:21.69   
434  Larsson Tilde  2001  YSTADS SS  AT5801  25 m  1:22.62   
D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  1:23.17   
243  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  25 m  1:23.24   
10  136  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:23.26   
11  195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  1:23.68   
12  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:23.74   
13  348  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  25 m  1:23.86   
14  278  Moberg Aliah  2003  SK HAJEN  AN1203  25 m  1:24.65   
15  387  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  1:25.91   
16  262  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:26.44   
17  53  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:26.77   
18  Germani Martina  2004  SAL  Laz058544  25 m  1:27.73   
19  71  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  1:28.07   
20  433  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:28.44   
21  26  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  1:28.69   
22  158  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  1:28.92   
23  424  Ghanem Lucie  2002  YSTADS SS  AS0802  25 m  1:29.25   
24  241  Lindfors Fanny  2002  S 71  AV6202  25 m  1:29.31   
25  266  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:29.72   
26  276  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  1:30.59   
27  345  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  1:30.94   
28  458  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:31.53   
29  153  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  1:32.45   
30  76  Rasmusson Anna  2001  HS  AO5201  25 m  1:32.93   
31  436  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  50 m  1:34.23   
32  308  Almasi Natalie  2001  SK SYDSIM  AS9601  50 m  1:35.55   
33  148  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  1:35.84   
34  382  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  1:35.96   
35  379  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  1:36.42   
36  417  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  1:37.21   
37  270  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  1:37.63   
38  362  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  1:38.18   
39  456  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  25 m  1:38.26   
40  284  Thorsson Tilde  2003  SK HAJEN  AL6203  25 m  1:38.30   
41  95  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  50 m  1:39.15   
42  312  Boos Sonja  2001  SK SYDSIM  AP3401  50 m  1:39.29   
43  316  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  1:40.32   
44  376  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m  1:42.65   
45  432  Kertzscher Erlandsson Olga  2004  YSTADS SS  AD8204  25 m  1:43.09   
46  310  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  50 m  1:44.21   
47  216  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:45.04   
48  272  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  1:45.51   
49  410  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  1:47.00   
50  420  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  1:47.21   
51  437  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  1:48.86   
52  209  Ivarsson Clara  2002  POSEIDON  AX8802  25 m  1:48.98   
53  358  Ohlsson Emilia  2001  SK TRITON  BH7201  25 m  1:49.41   
54  363  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  1:55.55   
55  402  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  50 m  1:58.21   
56  213  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  25 m  1:58.92   
57  313  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  25 m  2:28.94   
58  462  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  1:37.45  EFT 
15 - 16 år 
238  Jönsson Victoria  1999  S 71  AS7499  25 m  1:13.74   
297  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:15.64   
113  Eriksson Adina  1999  JÖNKÖPING  AB8899  25 m  1:17.39   
442  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  1:17.46   
12  Hansen Katrine Lund  1999  AGF  9918AV  25 m  1:17.95   
236  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  50 m  1:18.71   
130  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:18.83   
46  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  1:19.13   
37  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  25 m  1:19.81   
10  34  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  1:20.01   
11  211  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  1:20.14   
12  215  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  1:20.14   
13  93  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  1:20.50   
14  405  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  1:21.29   
15  163  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  1:22.11   
16  290  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  1:22.50   
17  73  Persson Hanna  1999  HS  AU8299  25 m  1:23.46   
18  388  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:23.65   
19  125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:23.94   
20  378  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  1:24.94   
21  318  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  1:25.55   
22  33  Danielsson Maja  1999  HS  AW0899  25 m  1:26.15   
23  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  1:27.12   
24  352  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  1:27.81   
25  414  Virgili Alicia  2000  VELLINGE-N  AP5600  25 m  1:29.44   
26  269  Christerson Sofia  1999  SK HAJEN  AJ9299  25 m  1:30.96   
27  455  Åkesson Ellen  1999  YSTADS SS  AI8699  25 m  1:31.78   
28  280  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  25 m  1:32.68   
29  138  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  25 m  1:32.76   
30  330  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:33.06   
31  369  Persson Ida  1999  SÖSDALA SS  AA2699  25 m  1:33.71   
32  139  Dahlén Maria  1999  KLIPPAN  AN6699  25 m  1:35.02   
33  368  Nilsson Rebecka  1999  SÖSDALA SS  AG4899  25 m  1:36.13   
34  146  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  1:36.39   
35  441  Nilsson Karolina  1999  YSTADS SS  AI7699  25 m  1:41.67   
36  370  Svensson Linn  1999  SÖSDALA SS  BQ3699  25 m  1:42.22   
17 - 99 år 
47  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  25 m  1:13.78   
194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:14.00   
176  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  25 m  1:14.07   
97  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  1:15.13   
114  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  1:16.14   
459  Wittström Amanda  1997  HÖGANÄS SS  BO0497  50 m  1:16.68   
240  Klügel Sofie  1998  S 71  AC1698  25 m  1:18.44   
109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:19.18   
116  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  25 m  1:20.84   
10  431  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  25 m  1:20.91   
11  118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:22.17   
12  166  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  25 m  1:22.83   
13  137  Vagerstam Jenny  1998  KK KARPEN  AE7898  25 m  1:26.51   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  27 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 
2_S
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
91  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  1:06.05   
446  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  1:06.43   
461  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:07.88   
28  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  1:08.12   
45  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  1:09.04   
380  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  1:09.40   
32  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  25 m  1:10.38   
LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  1:10.73   
22  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  1:10.91   
10  279  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  1:14.01   
11  430  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:15.81   
12  460  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:16.60   
13  411  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:17.61   
14  75  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  25 m  1:18.41   
15  63  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  1:18.90   
16  389  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  1:19.19   
17  156  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  1:21.44   
18  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:21.94   
19  314  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:24.75   
20  298  Luani Behar  2001  SK RAN  AN4501  50 m  1:27.13   
21  440  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  25 m  1:27.45   
22  149  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  50 m  1:34.06   
23  350  Larsson Pontus  2002  SK TRITON  AG9502  25 m  1:34.59   
24  390  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  50 m  1:51.47   
25  408  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m     
15 - 16 år 
255  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  58.23   
257  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  25 m  58.56   
204  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  1:02.54   
111  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:02.77   
301  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  1:04.79   
128  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:05.46   
356  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  1:05.96   
112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:06.07   
207  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  1:06.26   
10  315  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  50 m  1:08.49   
11  126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:08.57   
12  397  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:08.64   
13  38  Eriksson Filip  1999  HS  AL2199  25 m  1:09.13   
14  305  Shahsavar Artin  1999  SK RAN  AV8399  50 m  1:09.42   
15  300  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  1:09.65   
16  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  1:10.76   
17  242  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  25 m  1:10.99   
18  115  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:13.89   
19  120  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:14.07   
20  212  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  1:14.17   
21  94  Johansson Mikael  1999  HÖGANÄS SS  AL2799  50 m  1:14.48   
22  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  1:17.77   
23  295  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  25 m  1:18.04   
24  329  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  1:21.35   
25  400  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  1:23.76   
26  371  Wilson Andreas  1999  SÖSDALA SS  AC9799  25 m  1:26.72   
17 - 99 år 
151  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  56.19   
35  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  25 m  56.95   
Brøchner Bo Volf  1996  AGF  9661AM  50 m  57.25   
15  Kristensen Jonathan  1998  AGF  9845AF  25 m  58.28   
155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  58.96   
221  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  59.81   
119  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:00.59   
419  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  25 m  1:00.61   
203  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  1:00.81   
10  11  Grann-Frankild Albert  1996  AGF  9687AK  25 m  1:01.14   
11  122  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  1:01.52   
12  273  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  1:03.55   
13  165  Schagerlöf Victor  1998  LANDSKRONA  AM4398  25 m  1:04.06   
14  189  Wemlén Ludwig  1997  MKK  AG3197  25 m  1:04.20   
15  443  Olsson Joachim  1995  YSTADS SS  AC4795  25 m  1:04.89   
16  289  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  1:05.02   
17  80  Said Mohammad Al  1998  HS  AY8198  25 m  1:06.54   
18  302  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  1:07.39   
19  406  Persson Hampus  1997  VELLINGE-N  AI3997  25 m  1:08.09   
20  332  Lu Jimmy  1997  SK SYDSIM  AO7997  50 m  1:08.83   
21  422  Forslund Anders  1997  YSTADS SS  AC9397  50 m  1:09.23   
22  110  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  1:09.64   
23  21  Andrén Erik  1998  ESLÖVS SS  AJ0798  25 m  1:09.70   
24  142  Lundin Filip  1997  KLIPPAN  AN3397  25 m  1:09.75   
25  449  Ridderman Gustav  1998  YSTADS SS  AP1398  25 m  1:09.97   
26  103  Möller Victor  1996  HÖGANÄS SS  AN5196  50 m  1:11.19   
27  407  Persson Johan  1998  VELLINGE-N  AG8598  25 m  1:13.13   
28  14  Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  27 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 
3_S
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
256  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  25 m  2:33.83   
Germani Martina  2004  SAL  Laz058544  25 m  2:35.53   
197  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  2:38.26   
434  Larsson Tilde  2001  YSTADS SS  AT5801  25 m  2:40.25   
393  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  2:40.82   
SCIANNANDRONE CHIARA  2002  SAL  LAZ080218  25 m  2:40.91   
345  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  2:40.99   
254  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:41.47   
214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  2:45.13   
10  351  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  2:46.68   
11  241  Lindfors Fanny  2002  S 71  AV6202  25 m  2:46.89   
12  BALLACCY ALISIA  2003  SAL  071264  25 m  2:48.73   
13  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  2:50.77   
14  239  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  2:51.48   
15  266  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  2:52.01   
16  399  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:52.07   
17  133  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  2:52.43   
18  341  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  2:55.71   
19  SILVESTRO SARA  2003  SAL  LAZ071937  25 m  3:00.00   
20  235  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  3:02.10   
21  303  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  3:02.53   
22  136  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  3:05.21   
23  148  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  3:07.93   
24  358  Ohlsson Emilia  2001  SK TRITON  BH7201  25 m  3:08.78   
25  193  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  25 m  3:09.48   
26  336  Ostreus Lina  2002  SK SYDSIM  AV4202  50 m  3:11.47   
27  299  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  25 m  3:16.94   
28  420  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  3:19.58   
29  268  Christerson Lovisa  2002  SK HAJEN  AM3402  25 m  3:21.64   
30  379  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  3:23.87   
31  382  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  50 m  3:24.90   
32  272  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m     
33  363  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  50 m     
34  376  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  50 m     
35  432  Kertzscher Erlandsson Olga  2004  YSTADS SS  AD8204  50 m     
15 - 16 år 
234  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:23.43   
85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  2:25.66   
124  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:26.09   
130  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  2:28.30   
86  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:28.62   
162  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  2:30.51   
409  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  2:34.73   
56  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  2:34.74   
381  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:35.01   
10  297  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  25 m  2:35.90   
11  123  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  2:36.09   
12  34  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  2:37.15   
13  373  Dellhede Louise  1999  SS IDEN  AQ8499  25 m  2:39.73   
14  352  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  2:39.86   
15  275  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  25 m  2:44.94   
16  331  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  50 m  2:45.54   
17  199  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  2:46.41   
18  404  Karlsson Maja  1999  VELLINGE-N  AV4899  25 m  2:47.86   
19  378  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  2:49.56   
20  414  Virgili Alicia  2000  VELLINGE-N  AP5600  25 m  2:53.90   
21  108  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  2:55.72   
22  138  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  25 m  2:58.52   
23  369  Persson Ida  1999  SÖSDALA SS  AA2699  25 m  3:00.13   
24  146  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  3:01.93   
25  368  Nilsson Rebecka  1999  SÖSDALA SS  AG4899  25 m  3:01.93   
26  455  Åkesson Ellen  1999  YSTADS SS  AI8699  25 m  3:02.70   
27  206  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  3:06.94   
28  147  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  25 m  3:18.25   
29  370  Svensson Linn  1999  SÖSDALA SS  BQ3699  50 m     
30  450  Stanciu Emma  2000  YSTADS SS  BP0800  50 m     
17 - 99 år 
19  Østrup Amalie  1997  AGF  9708AL  25 m  2:12.38   
431  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  25 m  2:21.29   
344  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  25 m  2:22.53   
401  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:25.15   
328  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:28.00   
267  Björner Oh Li  1998  SK HAJEN  AO6298  25 m  2:35.55   
137  Vagerstam Jenny  1998  KK KARPEN  AE7898  25 m  2:40.78   
104  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  2:44.12   
427  Göransson Sara  1998  YSTADS SS  BE5898  25 m  2:44.35   
10  97  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:44.95   
11  109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  3:05.42   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  27 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 
4_S
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
446  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:39.43   
28  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  2:44.30   
20  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  2:51.20   
LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  2:52.27   
430  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  3:04.51   
350  Larsson Pontus  2002  SK TRITON  AG9502  25 m  3:16.82   
389  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  3:17.96   
169  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  3:22.74   
408  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  3:31.81   
10  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  3:33.57   
11  291  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  50 m  3:42.04   
12  223  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  50 m     
13  253  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  50 m     
14  390  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  50 m     
15 - 16 år 
154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  2:21.38   
72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  2:31.01   
112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:34.25   
349  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  2:37.85   
160  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  2:38.96   
129  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  2:42.43   
311  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  50 m  2:42.71   
210  Ivarsson Sigge  1999  POSEIDON  AL4199  25 m  2:45.40   
144  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  2:48.19   
10  157  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  2:55.35   
11  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  2:58.10   
12  281  Rogmark Hugo  1999  SK HAJEN  AD0199  25 m  2:59.22   
13  425  Gingsjö Collin  1999  YSTADS SS  AT6799  25 m  3:01.49   
14  371  Wilson Andreas  1999  SÖSDALA SS  AC9799  25 m  3:08.98   
15  317  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  3:31.49   
16  190  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  50 m  3:47.37   
17  102  Lycke Erik  2000  HÖGANÄS SS  AM6700  50 m     
17 - 99 år 
439  Mononen Mika  1996  YSTADS SS  AQ5196  25 m  2:25.33   
205  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  25 m  2:26.83   
171  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  2:26.86   
17  Tørring David  1995  AGF  9509AM  25 m  2:29.44   
119  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  25 m  2:34.18   
416  Andersson Rickard  1998  YSTADS SS  AD4198  25 m  2:36.17   
96  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  2:46.50   
451  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  3:17.97   
367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  3:23.69   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  27 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
361  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  25 m  4:32.88   
D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  4:32.98   
117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  4:44.64   
131  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  4:46.29   
195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  4:49.87   
239  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  4:52.33   
SCIANNANDRONE CHIARA  2002  SAL  LAZ080218  25 m  5:01.17   
214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  5:01.42   
351  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  5:05.02   
10  327  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  5:05.95   
11  228  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  5:12.02   
12  158  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  5:14.53   
13  438  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  5:17.84   
14  268  Christerson Lovisa  2002  SK HAJEN  AM3402  25 m  5:17.89   
15  399  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  5:18.77   
16  235  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  5:19.60   
17  458  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  5:23.33   
18  345  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  5:32.30   
19  133  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  25 m  5:33.42   
20  276  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  5:33.54   
21  266  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  5:34.30   
22  23  Lindahl Andersson Amanda  2002  ESLÖVS SS  BC9202  25 m  5:36.21   
23  379  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  5:37.05   
24  387  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  5:39.59   
25  424  Ghanem Lucie  2002  YSTADS SS  AS0802  25 m  5:41.08   
26  316  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  5:58.09   
27  270  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  6:00.42   
28  132  Delen Abrahamsson Agnes  2002  KK KARPEN  AQ3602  25 m  6:13.61   
29  362  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  6:25.66   
30  76  Rasmusson Anna  2001  HS  AO5201  50 m     
31  213  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  50 m     
32  272  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m     
33  348  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  50 m     
34  382  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  50 m     
35  384  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  50 m     
36  420  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  50 m     
37  462  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  50 m  5:50.12  EFT 
15 - 16 år 
261  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  4:31.13   
27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  4:35.31   
347  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  4:36.43   
43  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  4:37.87   
123  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  4:41.65   
457  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  4:43.65   
405  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  4:45.29   
127  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  4:46.70   
163  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  4:47.52   
10  409  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  4:47.84   
11  57  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  25 m  4:49.35   
12  219  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  4:50.27   
13  388  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  25 m  4:52.65   
14  334  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  4:56.81   
15  108  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  4:58.62   
16  24  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  4:58.77   
17  113  Eriksson Adina  1999  JÖNKÖPING  AB8899  25 m  4:59.82   
18  394  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEBORG  AF0400  25 m  5:03.05   
19  125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  5:05.78   
20  199  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  5:09.21   
21  211  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  5:15.11   
22  275  Lackegård Elin  2000  SK HAJEN  AR9600  25 m  5:15.91   
23  206  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  5:16.11   
24  378  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  5:18.02   
25  98  Jöhncke Thelma  1999  HÖGANÄS SS  BM6299  50 m  5:19.01   
26  369  Persson Ida  1999  SÖSDALA SS  AA2699  25 m  5:27.96   
27  280  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  25 m  5:31.27   
28  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  5:35.19   
29  441  Nilsson Karolina  1999  YSTADS SS  AI7699  25 m  5:36.12   
30  146  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  50 m     
31  330  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m     
17 - 99 år 
401  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  25 m  4:22.20   
176  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  25 m  4:25.01   
186  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  4:37.89   
18  Vissing Stine Mary  1997  AGF  9788AB  25 m  4:39.13   
194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  25 m  4:41.13   
374  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  25 m  4:43.44   
274  Karlsson Amanda  1998  SK HAJEN  AD2898  25 m  4:45.38   
277  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  25 m  4:45.63   
321  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  4:46.38   
10  10  Feldinger Kirstine  1996  AGF  9634AQ  25 m  4:50.54   
11  118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  4:54.21   
12  114  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  5:17.58   
13  427  Göransson Sara  1998  YSTADS SS  BE5898  25 m  5:18.32   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  27 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 
6_S
Gren 6, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
91  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  25 m  2:12.74   
365  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  2:12.92   
372  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  2:15.37   
20  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  2:15.49   
32  Bonnevier Simon  2001  HS  AH7301  25 m  2:16.78   
25  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:17.10   
75  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  25 m  2:18.90   
380  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  2:19.79   
59  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  2:20.63   
10  411  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  2:21.35   
11  22  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  2:21.36   
12  440  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  25 m  2:22.24   
13  28  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  2:25.66   
14  156  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  2:25.80   
15  322  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:27.55   
16  279  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  2:30.25   
17  198  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  2:31.22   
18  353  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  2:31.53   
19  429  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  2:31.77   
20  149  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  2:36.66   
21  314  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  2:37.05   
22  298  Luani Behar  2001  SK RAN  AN4501  25 m  2:38.32   
23  169  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  2:42.91   
24  386  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  2:53.60   
25  408  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  2:57.31   
26  226  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  3:03.43   
27  223  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  3:06.17   
28  227  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  3:09.17   
29  326  Hsissi Adam  2001  SK SYDSIM  AQ6101  25 m  3:34.37   
30  52  Johansson Joel  2001  HS  AR2701  50 m     
31  63  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  50 m     
32  335  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m     
15 - 16 år 
120  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:55.89   
154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:57.37   
126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:59.82   
255  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  2:00.86   
115  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  2:01.63   
188  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  25 m  2:02.03   
360  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  2:03.03   
128  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  2:04.73   
356  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:05.25   
10  418  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  2:05.63   
11  172  Andersson Arvidsson Anton  1999  MKK  AC0999  25 m  2:05.98   
12  229  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  2:07.48   
13  305  Shahsavar Artin  1999  SK RAN  AV8399  50 m  2:08.22   
14  391  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:08.75   
15  204  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  2:09.49   
16  265  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  25 m  2:09.55   
17  70  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  25 m  2:10.53   
18  242  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  25 m  2:11.11   
19  207  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  2:11.19   
20  428  Hansson Felix  2000  YSTADS SS  AO9900  25 m  2:11.22   
21  349  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  2:12.02   
22  38  Eriksson Filip  1999  HS  AL2199  25 m  2:14.70   
23  301  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  2:14.70   
24  111  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  2:16.53   
25  397  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  2:17.18   
26  294  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  2:20.84   
27  300  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  2:21.29   
28  295  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  25 m  2:21.59   
29  212  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  2:21.93   
30  425  Gingsjö Collin  1999  YSTADS SS  AT6799  25 m  2:22.45   
31  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  2:24.07   
32  281  Rogmark Hugo  1999  SK HAJEN  AD0199  25 m  2:26.32   
33  157  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  2:26.47   
34  101  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  25 m  2:35.02   
35  317  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  2:38.11   
36  339  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  2:39.98   
37  400  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  2:40.73   
38  190  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  25 m  3:02.26   
17 - 99 år 
Brøchner Bo Volf  1996  AGF  9661AM  25 m  1:52.09   
271  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  25 m  1:57.22   
13  Jensen Jesper  1996  AGF  9689AA  25 m  1:58.15   
203  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  1:58.66   
205  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  25 m  1:59.78   
230  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  2:00.26   
151  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  2:01.11   
171  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  2:01.48   
Balladone Jonatan  1997  AGF  9793AH  25 m  2:02.01   
10  221  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  2:02.73   
11  155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  2:05.81   
12  Bendix Frederik  1995  AGF  9591AL  25 m  2:06.96   
13  406  Persson Hampus  1997  VELLINGE-N  AI3997  25 m  2:07.00   
14  220  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  2:08.83   
15  273  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  2:09.70   
16  122  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:10.13   
17  21  Andrén Erik  1998  ESLÖVS SS  AJ0798  25 m  2:11.15   
18  449  Ridderman Gustav  1998  YSTADS SS  AP1398  25 m  2:11.72   
19  302  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  2:15.12   
20  416  Andersson Rickard  1998  YSTADS SS  AD4198  25 m  2:15.63   
21  110  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  2:16.59   
22  407  Persson Johan  1998  VELLINGE-N  AG8598  25 m  2:17.06   
23  451  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  25 m  2:25.20   
24  367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  2:30.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  27 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  18:40 
 
7_S
Gren 7, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
19  Østrup Amalie  1997  AGF  9708AL  50 m  57.39   
90  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  57.39   
234  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  58.74   
401  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  25 m  59.13   
375  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  59.39   
123  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  59.59   
164  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  59.74   
431  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  25 m  59.77   
117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  59.79   
10  405  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  59.81   
11  176  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  25 m  59.90   
12  27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  1:00.04   
13  163  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  1:00.13   
14  D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  1:00.58   
15  10  Feldinger Kirstine  1996  AGF  9634AQ  25 m  1:00.59   
16  277  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  25 m  1:00.66   
17  261  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  1:00.93   
18  18  Vissing Stine Mary  1997  AGF  9788AB  25 m  1:01.02   
19  125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:01.10   
20  97  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  1:01.21   
21  366  Volkova Alexandra  1996  SK TRITON  AK4896  25 m  1:01.38   
22  222  Persson Maria  1993  POSEIDON  AK7693  50 m  1:01.46   
23  124  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  1:01.53   
24  344  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  25 m  1:01.57   
25  361  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  25 m  1:01.86   
26  321  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  1:01.87   
27  195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  1:02.02   
28  43  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  1:02.06   
29  37  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  25 m  1:02.15   
30  274  Karlsson Amanda  1998  SK HAJEN  AD2898  25 m  1:02.15   
31  127  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:02.36   
32  267  Björner Oh Li  1998  SK HAJEN  AO6298  25 m  1:02.56   
33  214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:02.77   
34  56  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  1:02.95   
35  256  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  25 m  1:02.96   
36  130  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  1:03.01   
37  131  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:03.03   
38  297  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:03.11   
39  453  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  25 m  1:03.31   
40  29  Arvidsson Josefine  2001  HS  AN7801  25 m  1:03.44   
41  236  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:03.58   
42  194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  1:03.71   
43  42  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  1:03.78   
44  444  Olsson Julia  1997  YSTADS SS  AH7297  25 m  1:03.79   
45  12  Hansen Katrine Lund  1999  AGF  9918AV  50 m  1:03.82   
46  352  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  1:03.98   
47  219  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  1:04.05   
48  109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  1:04.39   
49  334  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:04.50   
50  93  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  1:04.51   
51  409  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  1:04.55   
52  53  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  50 m  1:04.79   
53  239  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:04.87   
54  254  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  1:04.92   
55  457  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  1:05.31   
56  114  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  50 m  1:05.34   
57  118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  1:05.34   
58  46  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  1:05.49   
59  351  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  1:05.54   
60  283  Svensson Malin  1999  SK HAJEN  AE5499  25 m  1:05.56   
61  98  Jöhncke Thelma  1999  HÖGANÄS SS  BM6299  50 m  1:05.59   
62  290  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  1:05.66   
63  327  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  1:05.75   
64  113  Eriksson Adina  1999  JÖNKÖPING  AB8899  25 m  1:05.86   
65  158  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  1:05.91   
66  57  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  50 m  1:06.08   
67  104  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  1:06.15   
68  162  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  1:06.25   
69  24  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  1:06.46   
70  SCIANNANDRONE CHIARA  2002  SAL  LAZ080218  25 m  1:06.50   
71  199  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  1:06.62   
72  Germani Martina  2004  SAL  Laz058544  25 m  1:06.65   
73  215  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  1:06.72   
74  137  Vagerstam Jenny  1998  KK KARPEN  AE7898  25 m  1:06.85   
75  394  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEBORG  AF0400  50 m  1:06.92   
76  262  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:07.00   
77  197  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  1:07.10   
78  138  Bengtsson Alice  2000  KLIPPAN  AM0200  25 m  1:07.14   
79  241  Lindfors Fanny  2002  S 71  AV6202  25 m  1:07.19   
80  342  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  1:07.36   
81  263  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  1:07.70   
82  377  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  50 m  1:07.76   
83  345  Degler Amalia  2001  SK TRITON  AG2601  25 m  1:07.84   
84  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:07.94   
85  211  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  1:07.99   
86  106  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  50 m  1:08.06   
87  369  Persson Ida  1999  SÖSDALA SS  AA2699  25 m  1:08.08   
88  206  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  1:08.14   
89  387  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  1:08.30   
90  458  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:08.56   
91  235  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  1:08.65   
92  404  Karlsson Maja  1999  VELLINGE-N  AV4899  25 m  1:08.68   
93  268  Christerson Lovisa  2002  SK HAJEN  AM3402  25 m  1:08.72   
94  280  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  25 m  1:08.99   
95  378  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  1:09.08   
96  324  Heij-Lindholm Wilma  1999  SK SYDSIM  AG1299  50 m  1:09.23   
97  427  Göransson Sara  1998  YSTADS SS  BE5898  50 m  1:09.54   
98  308  Almasi Natalie  2001  SK SYDSIM  AS9601  50 m  1:09.56   
99  108  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  50 m  1:09.82   
100  414  Virgili Alicia  2000  VELLINGE-N  AP5600  25 m  1:09.99   
101  293  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  25 m  1:10.02   
102  456  Åkesson Maja  2002  YSTADS SS  AJ6402  25 m  1:10.05   
103  33  Danielsson Maja  1999  HS  AW0899  50 m  1:10.14   
104  450  Stanciu Emma  2000  YSTADS SS  BP0800  25 m  1:10.15   
105  330  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:10.27   
106  228  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  1:10.29   
107  23  Lindahl Andersson Amanda  2002  ESLÖVS SS  BC9202  25 m  1:10.31   
108  71  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  1:10.36   
109  441  Nilsson Karolina  1999  YSTADS SS  AI7699  25 m  1:10.40   
110  73  Persson Hanna  1999  HS  AU8299  25 m  1:10.43   
111  399  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:10.45   
112  438  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  25 m  1:10.56   
113  331  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  50 m  1:10.57   
114  BALLACCY ALISIA  2003  SAL  071264  25 m  1:10.65   
115  269  Christerson Sofia  1999  SK HAJEN  AJ9299  25 m  1:10.88   
116  153  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  1:11.04   
117  SILVESTRO SARA  2003  SAL  LAZ071937  25 m  1:11.17   
118  264  Ahlgren Ellinor  2001  SK HAJEN  AE0601  25 m  1:11.41   
119  341  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:11.56   
120  139  Dahlén Maria  1999  KLIPPAN  AN6699  25 m  1:11.74   
121  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  1:11.80   
122  433  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  1:12.59   
123  266  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:13.06   
124  202  Carlsén Linnea  2000  POSEIDON  BJ5800  25 m  1:13.07   
125  148  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  1:13.24   
126  146  Vedlugaite Belinda  2000  KLIPPAN  BK5200  25 m  1:13.61   
127  379  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  1:14.19   
128  448  Persson Sonja  2001  YSTADS SS  BD7801  25 m  1:14.20   
129  304  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  1:14.50   
130  357  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  25 m  1:14.54   
131  193  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  25 m  1:15.49   
132  455  Åkesson Ellen  1999  YSTADS SS  AI8699  25 m  1:15.57   
133  136  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  1:15.89   
134  270  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  1:15.91   
135  417  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  1:16.11   
136  368  Nilsson Rebecka  1999  SÖSDALA SS  AG4899  25 m  1:16.14   
137  436  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  25 m  1:16.80   
138  272  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  1:16.87   
139  147  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  25 m  1:17.13   
140  370  Svensson Linn  1999  SÖSDALA SS  BQ3699  25 m  1:17.47   
141  384  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  25 m  1:17.70   
142  312  Boos Sonja  2001  SK SYDSIM  AP3401  50 m  1:18.47   
143  299  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  25 m  1:18.70   
144  316  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  1:19.16   
145  426  Gingsjö Ronja  2002  YSTADS SS  AS1802  25 m  1:19.17   
146  340  Sørensen Rebecca  2001  SK SYDSIM  BN7401  50 m  1:19.33   
147  209  Ivarsson Clara  2002  POSEIDON  AX8802  25 m  1:19.37   
148  363  Stålhammar Emilia  2001  SK TRITON  BD7601  25 m  1:20.38   
149  432  Kertzscher Erlandsson Olga  2004  YSTADS SS  AD8204  25 m  1:21.23   
150  95  Johansson Tilda  2002  HÖGANÄS SS  AE0802  50 m  1:21.44   
151  213  Kjellin Elma  2003  POSEIDON  AT5203  25 m  1:23.32   
152  410  Rödin Klara  2003  VELLINGE-N  AE2603  50 m  1:23.34   
153  284  Thorsson Tilde  2003  SK HAJEN  AL6203  25 m  1:23.62   
154  420  Eriksson Elvira  2003  YSTADS SS  AJ5803  25 m  1:23.98   
155  362  Stenström Julia  2002  SK TRITON  AO5402  25 m  1:24.38   
156  437  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  1:29.55   
157  216  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  1:30.05   
158  313  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  50 m  1:31.27   
159  402  Hökmark Cornelia  2002  VELLINGE-N  BD6802  50 m  1:39.82   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
8_S
Gren 8, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  2:08.18   
Brøchner Bo Volf  1996  AGF  9661AM  25 m  2:09.59   
203  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  25 m  2:11.70   
246  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  2:14.55   
151  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  2:14.83   
221  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  2:14.86   
435  Lienau-Petersson Alexander  1993  YSTADS SS  AR5393  25 m  2:16.91   
155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  2:17.57   
119  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:18.37   
10  230  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  2:19.31   
11  188  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  25 m  2:20.45   
12  122  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  2:20.47   
13  418  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  2:21.59   
14  273  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  2:21.77   
15  207  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  2:22.17   
16  112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:22.46   
17  204  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  2:23.74   
18  446  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  2:24.02   
19  229  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  2:24.15   
20  205  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  50 m  2:24.16   
21  45  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  2:24.26   
22  406  Persson Hampus  1997  VELLINGE-N  AI3997  25 m  2:24.87   
23  383  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:25.67   
24  356  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:26.50   
25  120  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  2:27.60   
26  422  Forslund Anders  1997  YSTADS SS  AC9397  25 m  2:27.92   
27  349  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  2:27.97   
28  372  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  2:28.25   
29  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  2:28.52   
30  286  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  25 m  2:29.27   
31  397  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  2:29.89   
32  103  Möller Victor  1996  HÖGANÄS SS  AN5196  50 m  2:30.27   
33  LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  2:30.41   
34  25  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  2:31.54   
35  325  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  2:32.38   
36  144  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  2:32.60   
37  295  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  25 m  2:33.00   
38  142  Lundin Filip  1997  KLIPPAN  AN3397  25 m  2:33.32   
39  289  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  2:34.01   
40  126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  50 m  2:34.18   
41  411  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  2:34.28   
42  111  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  2:35.17   
43  407  Persson Johan  1998  VELLINGE-N  AG8598  25 m  2:35.53   
44  391  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:35.79   
45  80  Said Mohammad Al  1998  HS  AY8198  25 m  2:35.84   
46  38  Eriksson Filip  1999  HS  AL2199  25 m  2:36.04   
47  279  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  2:37.42   
48  380  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  2:37.93   
49  145  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  25 m  2:39.75   
50  300  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  2:40.39   
51  281  Rogmark Hugo  1999  SK HAJEN  AD0199  25 m  2:41.28   
52  59  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  2:41.32   
53  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  2:42.46   
54  75  Philipsson Eriksson André  2001  HS  AH1501  50 m  2:42.77   
55  311  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  50 m  2:43.33   
56  63  Mirsch Lukas  2001  HS  AJ8901  25 m  2:45.81   
57  157  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  2:46.10   
58  40  Giambalvo Alessio  2001  HS  AR4701  25 m  2:47.41   
59  212  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  2:48.17   
60  371  Wilson Andreas  1999  SÖSDALA SS  AC9799  25 m  2:51.28   
61  198  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  2:51.38   
62  156  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  2:52.87   
63  101  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  25 m  2:53.25   
64  440  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  25 m  2:54.41   
65  52  Johansson Joel  2001  HS  AR2701  25 m  2:56.36   
66  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  2:56.82   
67  367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  3:01.48   
68  314  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  3:01.58   
69  429  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  3:02.09   
70  353  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  3:02.18   
71  190  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  25 m  3:02.32   
72  96  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  3:02.35   
73  169  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  3:04.92   
74  149  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  3:07.48   
75  338  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  3:07.93   
76  408  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  25 m  3:14.27   
77  226  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  3:18.81   
78  50  Ingelsson Albert  2001  HS  AR5901  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
176  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  25 m  2:19.31   
234  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:20.58   
375  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:20.85   
405  Klintberg Matilda  1999  VELLINGE-N  AH1299  25 m  2:27.57   
347  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  2:28.60   
85  Stenhård Julia  2000  HS  AN1200  25 m  2:34.29   
131  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  2:35.63   
125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:36.32   
116  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  2:36.56   
10  309  Andersson-Ekström Caroline  1994  SK SYDSIM  AE9494  50 m  2:38.84   
11  318  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  2:41.53   
12  130  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  2:45.64   
13  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  2:52.47   
14  304  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  2:57.53   
15  441  Nilsson Karolina  1999  YSTADS SS  AI7699  25 m  3:06.47   
16  448  Persson Sonja  2001  YSTADS SS  BD7801  25 m  3:13.05   
17  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  3:16.12   
18  438  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  50 m  3:23.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
271  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  25 m  53.97   
177  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  25 m  58.25   
435  Lienau-Petersson Alexander  1993  YSTADS SS  AR5393  25 m  59.30   
120  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  59.60   
151  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  59.67   
Bendix Frederik  1995  AGF  9591AL  25 m  1:00.39   
16  Mogensen Anders L.  1996  AGF  9629AN  50 m  1:00.67   
155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  1:02.14   
207  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  1:02.75   
10  418  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  1:03.02   
11  221  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  25 m  1:03.18   
12  230  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  1:03.57   
13  154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:03.64   
14  14  Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  50 m  1:03.86   
15  255  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  1:04.18   
16  181  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  1:04.31   
17  78  Rasmusson Oskar  1999  HS  AK2799  25 m  1:04.75   
18  204  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  1:04.79   
19  15  Kristensen Jonathan  1998  AGF  9845AF  25 m  1:04.85   
20  119  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:05.07   
21  422  Forslund Anders  1997  YSTADS SS  AC9397  25 m  1:05.35   
22  45  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  1:05.83   
23  265  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  25 m  1:05.91   
24  372  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  1:06.30   
25  383  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  1:07.00   
26  229  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  25 m  1:07.26   
27  112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:07.67   
28  406  Persson Hampus  1997  VELLINGE-N  AI3997  25 m  1:07.68   
29  461  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:07.94   
30  145  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  25 m  1:07.97   
31  51  Ingvarsson Elis  1999  HS  AG2799  25 m  1:08.07   
32  397  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:08.82   
33  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  1:09.00   
34  13  Jensen Jesper  1996  AGF  9689AA  25 m  1:09.21   
35  380  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  50 m  1:09.25   
36  17  Tørring David  1995  AGF  9509AM  50 m  1:09.31   
37  294  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  1:09.32   
38  411  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  25 m  1:09.40   
39  LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  1:09.98   
40  391  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  1:09.98   
41  Balladone Jonatan  1997  AGF  9793AH  25 m  1:10.08   
42  315  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  50 m  1:10.16   
43  398  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:10.32   
44  332  Lu Jimmy  1997  SK SYDSIM  AO7997  50 m  1:10.35   
45  11  Grann-Frankild Albert  1996  AGF  9687AK  25 m  1:10.58   
46  25  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  1:11.24   
47  22  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  1:11.78   
48  142  Lundin Filip  1997  KLIPPAN  AN3397  25 m  1:12.09   
49  289  Berg Richard  1998  SK RAN  AH5598  50 m  1:12.61   
50  446  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  1:12.65   
51  101  Lundqvist Jesper  1999  HÖGANÄS SS  AU6599  25 m  1:13.27   
52  212  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  1:13.77   
53  253  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  25 m  1:13.80   
54  460  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:13.95   
55  59  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  1:14.16   
56  126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:14.38   
57  157  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  1:14.90   
58  451  Stoltz Erik  1998  YSTADS SS  AV8598  50 m  1:15.99   
59  323  Halilovic Eddie  1999  SK SYDSIM  AQ8399  50 m  1:16.04   
60  428  Hansson Felix  2000  YSTADS SS  AO9900  50 m  1:16.19   
61  96  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  1:16.78   
62  94  Johansson Mikael  1999  HÖGANÄS SS  AL2799  50 m  1:16.85   
63  400  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  1:17.63   
64  129  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  1:17.96   
65  40  Giambalvo Alessio  2001  HS  AR4701  25 m  1:18.91   
66  371  Wilson Andreas  1999  SÖSDALA SS  AC9799  25 m  1:19.37   
67  198  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  1:19.56   
68  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  1:19.94   
69  102  Lycke Erik  2000  HÖGANÄS SS  AM6700  50 m  1:22.75   
70  298  Luani Behar  2001  SK RAN  AN4501  25 m  1:22.89   
71  314  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:22.91   
72  190  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  25 m  1:23.30   
73  353  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:24.18   
74  337  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  1:25.62   
75  339  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  1:25.66   
76  149  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:25.90   
77  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:26.77   
78  226  Rauer Johan  2002  POSEIDON  AO9902  25 m  1:27.53   
79  386  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  1:27.63   
80  322  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:28.91   
81  338  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:29.26   
82  367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  1:29.98   
83  223  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:34.62   
84  227  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:35.57   
85  291  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  25 m  1:37.37   
86  335  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  50 m  1:51.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
11_S
Gren 11, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
176  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  25 m  4:56.34   
401  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  5:12.23   
46  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  5:17.12   
328  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  5:17.42   
117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  5:19.34   
374  Nilsson Sara  1998  SS IDEN  AF3498  25 m  5:21.79   
194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  5:23.17   
114  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  5:37.23   
D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  5:45.53   
10  24  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  5:48.20   
11  214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  5:48.66   
12  197  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  5:55.87   
13  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  5:57.50   
14  109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  25 m  6:00.66   
15  26  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  6:07.20   
16  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  6:19.39   
17  424  Ghanem Lucie  2002  YSTADS SS  AS0802  25 m  6:30.99   
18  417  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  50 m  6:51.26   
19  293  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
12_S
Gren 12, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
185  Sodemann Elliot  1998  MKK  AX1598  25 m  16:35.12   
246  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  17:03.69   
383  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  25 m  17:18.15   
115  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  17:31.87   
220  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  17:48.44   
128  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  17:53.17   
391  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  18:18.70   
20  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  18:31.43   
70  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  25 m  18:34.06   
10  294  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  18:40.27   
11  242  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  25 m  18:44.12   
12  302  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  25 m  19:00.37   
13  59  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  19:22.66   
14  141  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  25 m  19:38.37   
15  110  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  50 m  20:00.83   
16  300  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  22:04.72   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
13_S
Gren 13, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
347  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  17:53.64   
361  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  25 m  18:08.25   
43  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  18:20.19   
457  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  18:23.08   
57  Lindahl Hanna  2000  HS  AN6200  25 m  18:54.67   
123  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  19:11.18   
118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  19:16.87   
274  Karlsson Amanda  1998  SK HAJEN  AD2898  25 m  19:27.66   
409  Rödin Frida  2000  VELLINGE-N  AI3800  25 m  19:30.63   
10  127  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  50 m  19:30.66   
11  108  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  19:42.41   
12  113  Eriksson Adina  1999  JÖNKÖPING  AB8899  25 m  20:10.51   
13  331  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  25 m  20:23.18   
14  206  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  21:50.54   
15  106  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  25 m  22:18.40   
16  195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
14_S
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
205  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  25 m  1:04.93   
17  Tørring David  1995  AGF  9509AM  25 m  1:05.45   
183  Persson Anton  1994  MKK  AM7394  25 m  1:06.54   
154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  1:07.39   
439  Mononen Mika  1996  YSTADS SS  AQ5196  25 m  1:07.44   
225  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  25 m  1:07.61   
282  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  25 m  1:07.65   
189  Wemlén Ludwig  1997  MKK  AG3197  25 m  1:08.44   
171  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  1:08.53   
10  178  Helman Jakob  1996  MKK  AU1396  25 m  1:09.02   
11  419  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  25 m  1:09.16   
12  454  Åkesson Adam  1996  YSTADS SS  AR7996  25 m  1:09.59   
13  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  25 m  1:09.64   
14  11  Grann-Frankild Albert  1996  AGF  9687AK  25 m  1:10.65   
15  160  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  1:10.98   
16  155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  1:11.43   
17  415  Andersson Christian  1995  YSTADS SS  AC9995  25 m  1:11.98   
18  145  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  25 m  1:12.23   
19  151  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  1:12.48   
20  174  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  1:12.50   
21  446  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  1:12.87   
22  119  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:12.97   
23  28  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  1:13.10   
24  416  Andersson Rickard  1998  YSTADS SS  AD4198  25 m  1:13.15   
25  188  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  25 m  1:13.31   
26  229  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  1:13.35   
27  349  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  1:13.76   
28  150  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  25 m  1:13.99   
29  129  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  1:14.65   
30  311  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  50 m  1:14.76   
31  96  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  1:14.93   
32  36  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  25 m  1:15.12   
33  325  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  1:15.32   
34  422  Forslund Anders  1997  YSTADS SS  AC9397  25 m  1:15.39   
35  242  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  25 m  1:15.90   
36  273  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  1:16.12   
37  144  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  1:16.54   
38  161  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  25 m  1:16.57   
39  112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:16.86   
40  286  Wemlén Rickard  2000  SK HAJEN  AF0900  25 m  1:16.98   
41  157  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  1:17.31   
42  LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  1:17.43   
43  126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  1:18.17   
44  398  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:18.29   
45  20  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  1:18.36   
46  115  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:18.48   
47  248  Kaminski Marvin  1999  SIM ENGELH  AL8599  50 m  1:18.80   
48  332  Lu Jimmy  1997  SK SYDSIM  AO7997  50 m  1:18.96   
49  30  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  1:20.05   
50  111  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:20.19   
51  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  1:20.80   
52  400  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  1:21.97   
53  425  Gingsjö Collin  1999  YSTADS SS  AT6799  25 m  1:22.79   
54  141  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  25 m  1:22.88   
55  302  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  1:23.24   
56  333  Nilsson Erik  1996  SK SYDSIM  AL7996  50 m  1:24.06   
57  430  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:24.27   
58  371  Wilson Andreas  1999  SÖSDALA SS  AC9799  25 m  1:24.50   
59  461  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  1:25.04   
60  317  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  1:25.82   
61  103  Möller Victor  1996  HÖGANÄS SS  AN5196  50 m  1:26.30   
62  102  Lycke Erik  2000  HÖGANÄS SS  AM6700  50 m  1:27.23   
63  389  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  1:27.74   
64  305  Shahsavar Artin  1999  SK RAN  AV8399  50 m  1:27.81   
65  295  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  25 m  1:28.36   
66  190  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  25 m  1:28.88   
67  367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  1:29.75   
68  169  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:31.98   
69  291  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  25 m  1:33.23   
70  149  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:33.26   
71  353  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:35.00   
72  460  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:35.41   
73  322  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:35.86   
74  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:36.94   
75  408  Primetta Philip  2002  VELLINGE-N  AF8502  50 m  1:37.04   
76  298  Luani Behar  2001  SK RAN  AN4501  25 m  1:37.72   
77  339  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  1:38.03   
78  338  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:40.12   
79  429  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  1:40.39   
80  260  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:40.51   
81  346  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  25 m  1:42.32   
82  390  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  1:43.62   
83  249  Lupu Vlad  2003  SIM ENGELH  AF8703  50 m  1:43.87   
84  223  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:43.94   
85  107  Winberg Viggo  2002  HÖGANÄS SS  AK8502  50 m  1:44.28   
86  227  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:46.91   
87  385  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  25 m  1:50.68   
88  452  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  1:54.31   
89  326  Hsissi Adam  2001  SK SYDSIM  AQ6101  50 m  1:56.71   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
187  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  25 m  1:02.10   
234  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  1:02.65   
375  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  1:03.43   
90  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  1:04.34   
99  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:05.26   
65  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  25 m  1:05.45   
18  Vissing Stine Mary  1997  AGF  9788AB  50 m  1:05.97   
431  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  25 m  1:06.27   
236  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  1:06.61   
10  309  Andersson-Ekström Caroline  1994  SK SYDSIM  AE9494  50 m  1:06.65   
11  277  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  25 m  1:06.83   
12  46  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  25 m  1:07.19   
13  252  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  25 m  1:07.41   
14  328  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  1:07.48   
15  116  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  1:07.52   
16  117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:07.52   
17  164  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  1:07.70   
18  125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  1:07.71   
19  60  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  1:08.01   
20  163  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  1:08.27   
21  347  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  1:08.41   
22  453  Strömberg Amanda  1998  YSTADS SS  AR7698  25 m  1:08.53   
23  168  Svensson Therese  1991  LANDSKRONA  AX7891  25 m  1:08.55   
24  361  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  25 m  1:08.95   
25  267  Björner Oh Li  1998  SK HAJEN  AO6298  25 m  1:09.17   
26  195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  1:09.80   
27  131  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  1:09.96   
28  261  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  1:09.98   
29  56  Lennberger Emmie  2000  HS  AN7200  25 m  1:10.21   
30  127  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  1:10.63   
31  318  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  1:10.86   
32  297  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:11.14   
33  D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  1:12.12   
34  87  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  1:12.54   
35  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  1:12.71   
36  403  Karlsson Julia  1997  VELLINGE-N  AT3697  25 m  1:12.72   
37  Germani Martina  2004  SAL  Laz058544  25 m  1:13.34   
38  324  Heij-Lindholm Wilma  1999  SK SYDSIM  AG1299  50 m  1:13.74   
39  104  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  1:13.90   
40  34  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  1:13.95   
41  444  Olsson Julia  1997  YSTADS SS  AH7297  50 m  1:14.36   
42  214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  1:14.39   
43  341  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  1:14.79   
44  442  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  1:14.87   
45  334  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  1:14.91   
46  SILVESTRO SARA  2003  SAL  LAZ071937  25 m  1:14.98   
47  293  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  25 m  1:15.36   
48  SCIANNANDRONE CHIARA  2002  SAL  LAZ080218  25 m  1:15.73   
49  262  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  25 m  1:16.04   
50  457  Åkesson Matilda  1999  YSTADS SS  AL9699  25 m  1:16.17   
51  304  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  1:16.88   
52  48  Holmqvist Hanna  1998  HS  BC7898  25 m  1:17.55   
53  BALLACCY ALISIA  2003  SAL  071264  25 m  1:17.86   
54  239  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  1:18.46   
55  24  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  1:18.67   
56  348  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  25 m  1:18.73   
57  256  Larsson Minna  2002  SJÖBO SS  AB3802  25 m  1:19.00   
58  276  Laurén Ella  2001  SK HAJEN  AO1201  25 m  1:19.03   
59  404  Karlsson Maja  1999  VELLINGE-N  AV4899  25 m  1:19.79   
60  200  Borgqvist Klara  2001  POSEIDON  AI0401  25 m  1:19.91   
61  97  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  1:20.81   
62  199  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  1:20.81   
63  243  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  25 m  1:21.06   
64  71  Palm Elly  2001  HS  BP4401  25 m  1:21.14   
65  140  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  25 m  1:21.26   
66  98  Jöhncke Thelma  1999  HÖGANÄS SS  BM6299  50 m  1:21.55   
67  206  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  1:21.81   
68  251  Sandberg Alma  2002  SIM ENGELH  AU3802  50 m  1:21.91   
69  266  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  1:22.60   
70  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  1:23.64   
71  441  Nilsson Karolina  1999  YSTADS SS  AI7699  25 m  1:24.46   
72  458  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  1:24.82   
73  244  Permarker Anna-Louisa  2002  S 71  AH1402  25 m  1:24.92   
74  202  Carlsén Linnea  2000  POSEIDON  BJ5800  25 m  1:24.94   
75  108  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  1:25.14   
76  399  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  1:25.42   
77  241  Lindfors Fanny  2002  S 71  AV6202  25 m  1:25.59   
78  235  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  1:26.47   
79  118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  50 m  1:26.70   
80  193  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  25 m  1:27.49   
81  307  Sjögren Lovisa  1999  SK RAN  BC7499  50 m  1:28.43   
82  384  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  25 m  1:31.32   
83  303  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  50 m  1:31.75   
84  448  Persson Sonja  2001  YSTADS SS  BD7801  25 m  1:31.85   
85  358  Ohlsson Emilia  2001  SK TRITON  BH7201  25 m  1:32.97   
86  455  Åkesson Ellen  1999  YSTADS SS  AI8699  25 m  1:33.07   
87  100  Liljeqvist Moa  2001  HÖGANÄS SS  BH2401  50 m  1:33.49   
88  417  Björnsdotter Hanna  2002  YSTADS SS  AW7402  25 m  1:33.67   
89  250  Palmquist Emma  2000  SIM ENGELH  AS1400  50 m  1:35.55   
90  287  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  1:35.56   
91  270  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  25 m  1:37.64   
92  421  Evaldsson Victoria  2000  YSTADS SS  BI0200  25 m  1:38.34   
93  299  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  25 m  1:46.26   
94  370  Svensson Linn  1999  SÖSDALA SS  BQ3699  50 m  2:00.74   
95  377  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  50 m     
96  432  Kertzscher Erlandsson Olga  2004  YSTADS SS  AD8204  50 m     
97  447  Persson Nora  1999  YSTADS SS  BD4899  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
16_S
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
271  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  25 m  1:57.69   
120  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  2:07.75   
177  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  25 m  2:08.47   
435  Lienau-Petersson Alexander  1993  YSTADS SS  AR5393  25 m  2:09.47   
16  Mogensen Anders L.  1996  AGF  9629AN  25 m  2:09.93   
55  Kroon Gustav  1998  HS  AM6398  25 m  2:10.69   
Bendix Frederik  1995  AGF  9591AL  25 m  2:12.07   
255  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  2:12.98   
155  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  25 m  2:18.15   
10  418  Christiansson Filip  1999  YSTADS SS  AO6199  25 m  2:18.36   
11  292  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  25 m  2:18.40   
12  207  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  2:20.06   
13  119  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:20.08   
14  265  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  25 m  2:20.85   
15  78  Rasmusson Oskar  1999  HS  AK2799  25 m  2:21.38   
16  181  Ludvigsson Sten  1998  MKK  AO9998  25 m  2:22.20   
17  204  Dahlén Alexander  1999  POSEIDON  AI4399  25 m  2:22.61   
18  397  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  2:24.73   
19  398  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  2:29.91   
20  294  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  2:30.29   
21  45  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:30.59   
22  372  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  2:31.40   
23  248  Kaminski Marvin  1999  SIM ENGELH  AL8599  50 m  2:34.41   
24  395  Lindqvist Joseph  1996  TYRINGE SS  AJ7196  25 m  2:34.43   
25  253  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  25 m  2:35.06   
26  22  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  2:35.61   
27  112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  2:36.22   
28  LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  2:37.20   
29  346  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  25 m  2:41.81   
30  39  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:49.66   
31  198  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  2:58.41   
32  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  3:16.19   
33  385  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  25 m  3:25.07   
34  319  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  3:32.76   
35  72  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m     
36  386  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  50 m     
37  440  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  50 m     
38  452  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
17_S
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:39.28   
60  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  2:42.29   
117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:42.50   
49  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  25 m  2:43.74   
236  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  2:43.83   
237  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  2:45.17   
459  Wittström Amanda  1997  HÖGANÄS SS  BO0497  50 m  2:46.86   
114  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:47.31   
130  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  2:48.32   
10  442  Norberg Randowo Alicia  1999  YSTADS SS  AS4499  25 m  2:49.51   
11  97  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:49.68   
12  211  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:51.80   
13  113  Eriksson Adina  1999  JÖNKÖPING  AB8899  25 m  2:52.34   
14  77  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  2:53.69   
15  34  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  2:53.81   
16  37  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  25 m  2:53.96   
17  109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:55.07   
18  215  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  2:55.59   
19  297  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:55.71   
20  12  Hansen Katrine Lund  1999  AGF  9918AV  50 m  2:56.77   
21  SILVESTRO SARA  2003  SAL  LAZ071937  25 m  2:57.74   
22  243  Nilsson Tova  2002  S 71  AC0202  25 m  3:00.78   
23  392  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  25 m  3:02.91   
24  136  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  25 m  3:03.57   
25  158  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  3:03.70   
26  93  Johansson Maja  1999  HÖGANÄS SS  AW2899  50 m  3:04.27   
27  290  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  3:07.23   
28  200  Borgqvist Klara  2001  POSEIDON  AI0401  25 m  3:07.72   
29  41  Gren Annika  1999  HS  BL2499  25 m  3:08.83   
30  293  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  25 m  3:09.24   
31  26  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  25 m  3:10.82   
32  348  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  25 m  3:13.48   
33  318  Flodfält Vilma  1999  SK SYDSIM  AF9499  50 m  3:17.46   
34  137  Vagerstam Jenny  1998  KK KARPEN  AE7898  25 m  3:18.62   
35  153  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  25 m  3:19.43   
36  304  Revstedt Philippa  1999  SK RAN  BC8499  50 m  3:19.89   
37  436  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  25 m  3:20.56   
38  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  3:21.86   
39  316  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  25 m  3:23.80   
40  341  Vesterlund Kocsis Lovisa  2002  SK SYDSIM  AJ0802  50 m  3:27.12   
41  247  Flodmark Klara  2001  SIM ENGELH  AE4201  25 m  3:28.49   
42  244  Permarker Anna-Louisa  2002  S 71  AH1402  25 m  3:30.43   
43  310  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  25 m  3:37.16   
44  303  Revstedt Isabella  2001  SK RAN  AN2801  25 m  3:38.11   
45  299  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  25 m  3:46.81   
46  312  Boos Sonja  2001  SK SYDSIM  AP3401  50 m  3:57.31   
47  216  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  25 m  3:57.83   
48  370  Svensson Linn  1999  SÖSDALA SS  BQ3699  50 m  4:01.58   
49  437  Melgar Anna  2004  YSTADS SS  AD6204  25 m  4:11.97   
50  447  Persson Nora  1999  YSTADS SS  BD4899  25 m  4:14.76   
51  84  Sjunnesson Tove  2000  HS  BM9400  50 m     
52  105  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  50 m     
53  272  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
18_S
Gren 18, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
67  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  25 m  3:51.10   
120  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  4:12.07   
171  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  4:12.32   
Balladone Jonatan  1997  AGF  9793AH  25 m  4:18.23   
15  Kristensen Jonathan  1998  AGF  9845AF  25 m  4:18.50   
126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  4:19.89   
154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  4:21.37   
115  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  4:24.47   
360  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  4:24.57   
10  203  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  4:24.99   
11  13  Jensen Jesper  1996  AGF  9689AA  50 m  4:26.06   
12  221  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  4:28.86   
13  292  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  50 m  4:30.38   
14  446  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  25 m  4:30.57   
15  302  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  25 m  4:31.16   
16  230  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  50 m  4:31.59   
17  220  Olsson Alexander  1996  POSEIDON  AK1796  50 m  4:32.95   
18  45  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  25 m  4:33.67   
19  128  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  4:34.13   
20  242  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  25 m  4:37.15   
21  142  Lundin Filip  1997  KLIPPAN  AN3397  25 m  4:39.95   
22  428  Hansson Felix  2000  YSTADS SS  AO9900  25 m  4:40.94   
23  20  Andrén Axel  2001  ESLÖVS SS  AD6301  25 m  4:41.32   
24  122  Nicklasson Erik  1998  JÖNKÖPING  AG2598  50 m  4:42.54   
25  416  Andersson Rickard  1998  YSTADS SS  AD4198  25 m  4:44.32   
26  395  Lindqvist Joseph  1996  TYRINGE SS  AJ7196  25 m  4:47.56   
27  415  Andersson Christian  1995  YSTADS SS  AC9995  25 m  4:48.88   
28  25  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  4:49.31   
29  70  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  25 m  4:49.40   
30  110  Brink William  1998  JÖNKÖPING  AP1998  25 m  4:52.55   
31  429  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  4:55.96   
32  294  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  4:56.37   
33  28  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  4:57.95   
34  22  Jönsson Anton  2001  ESLÖVS SS  AL4501  25 m  4:59.27   
35  301  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  25 m  4:59.65   
36  111  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  50 m  5:01.74   
37  212  Johansson Oscar  2000  POSEIDON  AH4500  25 m  5:02.89   
38  198  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  5:06.33   
39  325  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  5:06.39   
40  141  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  25 m  5:06.44   
41  300  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  25 m  5:06.95   
42  156  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  5:07.91   
43  346  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  25 m  5:13.27   
44  317  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  25 m  5:13.28   
45  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  5:23.89   
46  353  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  5:30.31   
47  367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  5:31.73   
48  440  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  50 m  5:35.16   
49  169  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  5:39.61   
50  386  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  5:52.72   
51  319  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  25 m  6:23.81   
52  291  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  25 m  6:57.98   
53  400  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  50 m  7:16.56   
54  249  Lupu Vlad  2003  SIM ENGELH  AF8703  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
19_S
Gren 19, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
19  Østrup Amalie  1997  AGF  9708AL  50 m  2:04.40   
90  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  2:05.81   
234  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:07.73   
261  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  25 m  2:09.18   
27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  2:09.25   
375  Eriksson Anna  1999  STRÄNGNÄS  AI0499  25 m  2:10.57   
D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  2:11.17   
163  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  2:11.30   
43  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  25 m  2:11.92   
10  361  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  25 m  2:12.14   
11  186  Thalin Jenny  1997  MKK  BC8697  25 m  2:12.57   
12  354  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  25 m  2:12.71   
13  328  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:13.05   
14  86  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:13.20   
15  123  Prior Antonia  1999  JÖNKÖPING  AB2499  25 m  2:13.51   
16  347  Grönberg Madeleine  1999  SK TRITON  AH3699  25 m  2:13.67   
17  127  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  2:14.26   
18  10  Feldinger Kirstine  1996  AGF  9634AQ  25 m  2:14.48   
19  232  Andreasson Emilia  1996  S 71  AC4296  25 m  2:14.55   
20  130  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  25 m  2:14.82   
21  124  Ristl Elin  1999  JÖNKÖPING  AD1499  25 m  2:15.13   
22  321  Grewell My  1998  SK SYDSIM  BE2698  50 m  2:15.14   
23  219  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  2:15.37   
24  194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:15.59   
25  125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:16.18   
26  274  Karlsson Amanda  1998  SK HAJEN  AD2898  25 m  2:16.49   
27  131  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  2:17.54   
28  334  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:17.78   
29  195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:17.87   
30  297  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  2:18.26   
31  42  Gustavsson Kajsa  2001  HS  AW2401  25 m  2:18.55   
32  37  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  25 m  2:18.56   
33  267  Björner Oh Li  1998  SK HAJEN  AO6298  25 m  2:19.32   
34  109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:19.51   
35  118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:19.51   
36  SCIANNANDRONE CHIARA  2002  SAL  LAZ080218  25 m  2:19.98   
37  164  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  2:20.39   
38  239  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  2:20.46   
39  254  Jonsson Emmy  2001  SJÖBO SS  AT6801  25 m  2:21.49   
40  309  Andersson-Ekström Caroline  1994  SK SYDSIM  AE9494  50 m  2:21.66   
41  214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  2:22.57   
42  352  Lindström Thea  2000  SK TRITON  AF9600  25 m  2:23.00   
43  327  Johansson Klara  2001  SK SYDSIM  AO5401  50 m  2:23.03   
44  351  Lejox Felicia  2002  SK TRITON  AB0402  25 m  2:23.04   
45  24  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  2:23.14   
46  211  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:23.28   
47  53  Jönsson Maja  2001  HS  BL1201  25 m  2:24.03   
48  87  Thomasson Clara  2001  HS  BD6601  25 m  2:24.37   
49  108  Arberg Alice  2000  JÖNKÖPING  AK5600  25 m  2:24.59   
50  403  Karlsson Julia  1997  VELLINGE-N  AT3697  25 m  2:24.74   
51  263  von Buxhoeveden Ulrika  2001  SJÖBO SS  AQ4601  25 m  2:24.81   
52  99  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  2:26.11   
53  137  Vagerstam Jenny  1998  KK KARPEN  AE7898  25 m  2:26.35   
54  199  Bontidean Annamaria  2000  POSEIDON  BA0200  25 m  2:26.69   
55  158  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  2:26.85   
56  105  Widén Ida  2001  HÖGANÄS SS  AB3801  25 m  2:27.02   
57  208  Hegardt Tova  2002  POSEIDON  AV3802  25 m  2:27.09   
58  98  Jöhncke Thelma  1999  HÖGANÄS SS  BM6299  50 m  2:27.90   
59  162  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  25 m  2:28.01   
60  46  Hesslevik Rebecca  2000  HS  AZ0800  50 m  2:28.29   
61  331  Lindestam Kajsa-Elsa  2000  SK SYDSIM  AF3800  50 m  2:28.55   
62  404  Karlsson Maja  1999  VELLINGE-N  AV4899  25 m  2:28.66   
63  235  Ericsson Tilda  2002  S 71  AH0402  25 m  2:28.95   
64  228  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  25 m  2:29.15   
65  140  Henriksson Gabriella  2000  KLIPPAN  AS8400  25 m  2:29.31   
66  74  Persson Tova  2000  HS  BM8400  25 m  2:29.38   
67  458  Larsson Ida  2002  VELLINGE-N  AL8202  50 m  2:30.15   
68  197  Björkman Amanda  2001  POSEIDON  AF3101  25 m  2:30.16   
69  241  Lindfors Fanny  2002  S 71  AV6202  25 m  2:30.69   
70  48  Holmqvist Hanna  1998  HS  BC7898  25 m  2:31.00   
71  280  Nilsson Hanna  2000  SK HAJEN  AR1800  25 m  2:31.54   
72  206  Gravrogk-Linde Serena  2000  POSEIDON  AM8600  25 m  2:31.66   
73  247  Flodmark Klara  2001  SIM ENGELH  AE4201  25 m  2:31.97   
74  Germani Martina  2004  SAL  Laz058544  25 m  2:32.35   
75  290  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  2:32.67   
76  399  Svensson Lovisa  2002  VÄRNAMO SS  AH6802  25 m  2:34.13   
77  377  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  50 m  2:34.20   
78  BALLACCY ALISIA  2003  SAL  071264  25 m  2:34.23   
79  342  Vesterlund Kocsis Tilda  1999  SK SYDSIM  AW4699  50 m  2:34.24   
80  441  Nilsson Karolina  1999  YSTADS SS  AI7699  25 m  2:34.92   
81  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  2:35.14   
82  293  Herlin Mathilda  2001  SK RAN  AK9201  50 m  2:35.48   
83  106  Winberg Heidi  1999  HÖGANÄS SS  AW4899  50 m  2:36.24   
84  348  Jartelius Felicia  2001  SK TRITON  AS6601  25 m  2:36.61   
85  217  Lindberg Cajsa  2000  POSEIDON  AD6200  25 m  2:36.64   
86  307  Sjögren Lovisa  1999  SK RAN  BC7499  50 m  2:36.64   
87  266  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  25 m  2:38.75   
88  215  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  2:39.07   
89  251  Sandberg Alma  2002  SIM ENGELH  AU3802  50 m  2:40.85   
90  148  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  2:40.99   
91  357  Nolén Nina  2002  SK TRITON  AY1402  25 m  2:41.21   
92  272  Gutenwik Ella  2004  SK HAJEN  AQ1804  25 m  2:44.23   
93  200  Borgqvist Klara  2001  POSEIDON  AI0401  25 m  2:45.07   
94  153  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  2:45.26   
95  250  Palmquist Emma  2000  SIM ENGELH  AS1400  50 m  2:45.26   
96  193  Bengtsson Isabelle  2002  POSEIDON  AV1802  25 m  2:45.55   
97  287  Werker Freja  2003  SK HAJEN  AH3203  25 m  2:46.71   
98  438  Melgar Sara  2002  YSTADS SS  AA8602  50 m  2:47.22   
99  299  Luani Embla  2002  SK RAN  AQ8402  25 m  2:47.98   
100  316  Eek Emilia  2001  SK SYDSIM  AP0401  50 m  2:48.18   
101  310  Berisha Anna  2001  SK SYDSIM  AY1401  25 m  2:49.43   
102  436  Liljekvist Matilda  2004  YSTADS SS  AD7204  25 m  2:50.83   
103  426  Gingsjö Ronja  2002  YSTADS SS  AS1802  25 m  2:51.25   
104  312  Boos Sonja  2001  SK SYDSIM  AP3401  25 m  2:51.38   
105  340  Sørensen Rebecca  2001  SK SYDSIM  BN7401  50 m  2:55.78   
106  384  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  25 m  2:55.78   
107  432  Kertzscher Erlandsson Olga  2004  YSTADS SS  AD8204  50 m  2:55.86   
108  358  Ohlsson Emilia  2001  SK TRITON  BH7201  25 m  2:58.71   
109  209  Ivarsson Clara  2002  POSEIDON  AX8802  25 m  3:00.92   
110  147  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  25 m  3:03.13   
111  421  Evaldsson Victoria  2000  YSTADS SS  BI0200  25 m  3:03.55   
112  285  Tretinjak Isabell  2003  SK HAJEN  AH1203  25 m  3:05.32   
113  306  Sjögren Erika  2002  SK RAN  AY2202  50 m  3:11.73   
114  433  Kjellberg Elin  2003  YSTADS SS  AJ7803  25 m  3:16.14   
115  370  Svensson Linn  1999  SÖSDALA SS  BQ3699  50 m  3:17.91   
116  447  Persson Nora  1999  YSTADS SS  BD4899  25 m  3:19.36   
117  84  Sjunnesson Tove  2000  HS  BM9400  50 m     
118  202  Carlsén Linnea  2000  POSEIDON  BJ5800  50 m     
119  216  Lindberg Alma  2002  POSEIDON  AQ4202  50 m     
120  313  Christiansen Jennie  2004  SK SYDSIM  AL3204  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
20_S
Gren 20, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
13  Jensen Jesper  1996  AGF  9689AA  25 m  52.17   
151  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  25 m  52.36   
68  Olofsson Fredrik  1994  HS  AG2194  25 m  52.81   
271  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  25 m  53.20   
15  Kristensen Jonathan  1998  AGF  9845AF  25 m  53.68   
Brøchner Bo Volf  1996  AGF  9661AM  50 m  54.12   
203  Cedervall Hugo  1997  POSEIDON  AA0197  50 m  54.27   
205  Ekstrand Julius  1998  POSEIDON  AJ9798  25 m  54.68   
230  Östlund Gustav  1997  POSEIDON  AM8797  25 m  54.82   
10  154  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  54.94   
11  126  Sabic Ishak  1999  JÖNKÖPING  AI9999  25 m  55.00   
12  152  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  25 m  55.05   
13  14  Julius Jesper Stilling  1993  AGF  9315AO  25 m  55.09   
14  16  Mogensen Anders L.  1996  AGF  9629AN  25 m  55.23   
15  188  Tran Philip  1999  MKK  AC8999  25 m  55.57   
16  255  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  55.67   
17  282  Rogmark Martin  1996  SK HAJEN  AI0196  25 m  55.73   
18  Bendix Frederik  1995  AGF  9591AL  25 m  55.80   
19  177  Hellqvist Gustav  1995  MKK  AG3595  25 m  55.88   
20  360  Skarin Oskar  1999  SK TRITON  AD0999  25 m  56.37   
21  246  Trudov Alexander  1999  S 71  AT5399  25 m  56.39   
22  11  Grann-Frankild Albert  1996  AGF  9687AK  25 m  57.15   
23  78  Rasmusson Oskar  1999  HS  AK2799  25 m  57.19   
24  171  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  25 m  57.25   
25  115  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  57.56   
26  Balladone Jonatan  1997  AGF  9793AH  25 m  57.59   
27  103  Möller Victor  1996  HÖGANÄS SS  AN5196  50 m  57.72   
28  160  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  57.77   
29  305  Shahsavar Artin  1999  SK RAN  AV8399  50 m  57.83   
30  415  Andersson Christian  1995  YSTADS SS  AC9995  25 m  57.91   
31  17  Tørring David  1995  AGF  9509AM  25 m  57.96   
32  242  Mörck Joel  1999  S 71  AH4999  50 m  57.98   
33  70  Olsson Hampus  2000  HS  AH7700  25 m  58.02   
34  292  Hariri Ali  1996  SK RAN  AK7196  50 m  58.02   
35  174  Gustafsson Hugo  1997  MKK  AK1397  25 m  58.03   
36  225  Postema Luke  1995  POSEIDON  AS6195  50 m  58.04   
37  273  Henriksson Marcus  1997  SK HAJEN  AQ1797  25 m  58.12   
38  229  Vasilijevic Marko  1999  POSEIDON  AH1999  50 m  58.37   
39  172  Andersson Arvidsson Anton  1999  MKK  AC0999  25 m  58.38   
40  315  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  50 m  58.52   
41  207  Hedre Alexander  1999  POSEIDON  AJ9799  25 m  58.61   
42  141  Kronkvist Erik  1999  KLIPPAN  AO3199  25 m  58.62   
43  165  Schagerlöf Victor  1998  LANDSKRONA  AM4398  25 m  58.86   
44  372  Dellhede Christoffer  2001  SS IDEN  AD0501  25 m  58.89   
45  395  Lindqvist Joseph  1996  TYRINGE SS  AJ7196  25 m  58.93   
46  333  Nilsson Erik  1996  SK SYDSIM  AL7996  50 m  59.09   
47  142  Lundin Filip  1997  KLIPPAN  AN3397  25 m  59.29   
48  349  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  59.29   
49  396  Rantzow Philip  1999  TYRINGE SS  AC7399  25 m  59.36   
50  461  Falk Robin  2001  MKK  AJ9101  25 m  59.46   
51  365  Wetterborg Felix  2001  SK TRITON  AC6101  25 m  59.66   
52  302  Olsson-Shirazi Daniel  1997  SK RAN  AV9197  50 m  59.72   
53  145  Skog Marcus  1996  KLIPPAN  AG1596  25 m  59.76   
54  111  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  59.93   
55  400  Svensson Noah  1999  VÄRNAMO SS  AA7199  25 m  1:00.00   
56  295  Karlin-Reteike Philip  1999  SK RAN  AS2599  25 m  1:00.12   
57  21  Andrén Erik  1998  ESLÖVS SS  AJ0798  25 m  1:00.45   
58  150  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  25 m  1:00.55   
59  112  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:00.72   
60  301  Olsson Primus  2000  SK RAN  AV7100  50 m  1:00.84   
61  39  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  25 m  1:00.99   
62  332  Lu Jimmy  1997  SK SYDSIM  AO7997  50 m  1:01.09   
63  265  Aminoff Andreas  2000  SK HAJEN  AB7900  25 m  1:01.16   
64  128  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:01.37   
65  397  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:01.46   
66  144  Skog Jonathan  2000  KLIPPAN  AB0900  25 m  1:01.56   
67  161  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  25 m  1:01.56   
68  25  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  25 m  1:01.57   
69  28  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  25 m  1:01.70   
70  LOSS GABRIELE  2002  SAL  085844  25 m  1:02.27   
71  129  Vilhelmsson Marcus  2000  JÖNKÖPING  AC2500  25 m  1:02.67   
72  398  Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  25 m  1:02.89   
73  36  Edman Andreas  1999  HS  AS6599  25 m  1:02.97   
74  300  Nilsson Leonardo  2000  SK RAN  AS6900  50 m  1:03.00   
75  311  Boos Erik  1999  SK SYDSIM  AD1399  50 m  1:03.07   
76  294  Karlin-Reteike Marcus  1999  SK RAN  AS3599  25 m  1:03.51   
77  279  Modigh Joar  2001  SK HAJEN  AO1101  25 m  1:03.63   
78  430  Jespersen Emil  2001  YSTADS SS  AI9901  25 m  1:03.69   
79  64  Moor Samuel  1998  HS  AV9398  50 m  1:04.08   
80  343  af Klinteberg Erik  2000  SK TRITON  AB2700  25 m  1:04.33   
81  325  Hiltonsson Jonathan  2000  SK SYDSIM  AH1300  50 m  1:04.88   
82  156  Larsson Oliver  2001  LANDSKRONA  AU1301  25 m  1:04.95   
83  322  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  1:05.11   
84  30  Barabas Ricky  2000  HS  AR6300  25 m  1:05.31   
85  59  Lindén Isac  2001  HS  AK7901  25 m  1:05.35   
86  440  Nilsson Herman  2002  YSTADS SS  AI1502  25 m  1:05.37   
87  346  Grandin Thor  2002  SK TRITON  AG4502  25 m  1:05.44   
88  253  Börjesson Jakob  2001  SJÖBO SS  AG9901  25 m  1:05.47   
89  94  Johansson Mikael  1999  HÖGANÄS SS  AL2799  50 m  1:05.50   
90  425  Gingsjö Collin  1999  YSTADS SS  AT6799  25 m  1:05.51   
91  31  Barabas Tommy  2000  HS  AR5300  50 m  1:05.53   
92  460  Falk David  2003  MKK  AD3103  25 m  1:05.58   
93  367  Jahnke Maximilian  1998  SÖSDALA SS  AS2198  25 m  1:05.60   
94  102  Lycke Erik  2000  HÖGANÄS SS  AM6700  50 m  1:05.86   
95  329  Kasapov Alexis Julian  1999  SK SYDSIM  AQ4399  50 m  1:06.78   
96  281  Rogmark Hugo  1999  SK HAJEN  AD0199  25 m  1:06.86   
97  198  Björkman Pascal  2001  POSEIDON  AF6701  25 m  1:07.24   
98  157  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  1:07.84   
99  353  Nilsson Fredrik  2002  SK TRITON  AA8302  25 m  1:08.04   
100  298  Luani Behar  2001  SK RAN  AN4501  25 m  1:08.55   
101  371  Wilson Andreas  1999  SÖSDALA SS  AC9799  25 m  1:09.13   
102  429  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  25 m  1:10.60   
103  317  Emmanouilidis Georg  2000  SK SYDSIM  AG2100  50 m  1:11.33   
104  314  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  1:11.87   
105  339  Sihlén Melvin  2000  SK SYDSIM  AV8100  50 m  1:12.33   
106  149  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:12.42   
107  50  Ingelsson Albert  2001  HS  AR5901  25 m  1:12.78   
108  96  Juliusson Erik  1998  HÖGANÄS SS  AQ2798  50 m  1:13.22   
109  190  Abraha Nicodemos  2000  POSEIDON  AU0500  25 m  1:13.97   
110  260  Rosberg Alfred  2003  SJÖBO SS  AJ4103  25 m  1:14.36   
111  338  Seanderdahl Jonathan  2002  SK SYDSIM  AJ0702  50 m  1:14.65   
112  337  Rosenkvist Felix  2004  SK SYDSIM  AD0704  50 m  1:14.74   
113  386  Olsson Gabriel  2004  TRELLEBORG  AA3704  25 m  1:14.98   
114  390  Romare Ludvig  2004  TRELLEBORG  AA2704  25 m  1:15.25   
115  135  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  25 m  1:15.53   
116  107  Winberg Viggo  2002  HÖGANÄS SS  AK8502  50 m  1:16.71   
117  169  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:16.88   
118  389  Romare Douglas  2001  TRELLEBORG  AD0301  25 m  1:18.30   
119  227  Sivolov Ivan  2003  POSEIDON  AH0903  25 m  1:18.43   
120  385  Olsson Erik  2002  TRELLEBORG  AF9502  25 m  1:20.60   
121  223  Pettersson Emil  2002  POSEIDON  AM6702  25 m  1:24.50   
122  291  Elfvin David  2002  SK RAN  AI2102  25 m  1:25.85   
123  452  Stoltz Hugo  2004  YSTADS SS  AF4904  25 m  1:26.20   
124  319  Franzén Jesper  2002  SK SYDSIM  AG3902  50 m  1:31.37   
125  335  Offrell Love  2004  SK SYDSIM  AG1104  25 m  1:33.28   
126  326  Hsissi Adam  2001  SK SYDSIM  AQ6101  50 m  1:48.14   
127  80  Said Mohammad Al  1998  HS  AY8198  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  06:59 
 
21_S
Gren 21, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  25 m  2:21.53   
431  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  25 m  2:25.61   
234  Christiansen Emilia  1999  S 71  AL8499  25 m  2:26.40   
117  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  2:27.17   
277  Lundgren Elin  1995  SK HAJEN  BB1295  25 m  2:27.33   
86  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  25 m  2:27.86   
237  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  25 m  2:28.37   
10  Feldinger Kirstine  1996  AGF  9634AQ  25 m  2:28.90   
60  Lundblad Alicia  2001  HS  AF6801  25 m  2:29.57   
10  328  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  2:29.67   
11  344  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  25 m  2:29.75   
12  97  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:29.95   
13  194  Berglund Olivia  1998  POSEIDON  AR9898  50 m  2:30.91   
14  131  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  25 m  2:33.23   
15  163  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  25 m  2:33.40   
16  125  Roos Emma  1999  JÖNKÖPING  AB7899  25 m  2:33.60   
17  109  Atzmannstorfer Nilla  1998  JÖNKÖPING  AB6498  50 m  2:33.89   
18  354  Nilsson Johanna  1996  SK TRITON  AD0696  25 m  2:33.99   
19  412  Taylor Emma  1998  VELLINGE-N  AZ8498  25 m  2:34.03   
20  18  Vissing Stine Mary  1997  AGF  9788AB  25 m  2:34.61   
21  27  Ülger Olivia  2000  ESLÖVS SS  AK3800  25 m  2:34.61   
22  236  Huynh Felicia  2000  S 71  AW8400  25 m  2:35.12   
23  195  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  25 m  2:36.46   
24  116  Johansson Emma  1997  JÖNKÖPING  AO8497  50 m  2:37.01   
25  127  Stark Angelica  1999  JÖNKÖPING  AA7699  25 m  2:38.06   
26  211  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  25 m  2:38.22   
27  D´offizi MIRIANA  2002  SAL  laz085845  25 m  2:38.87   
28  239  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  25 m  2:39.29   
29  114  Hansson Emma  1998  JÖNKÖPING  AP1498  25 m  2:39.63   
30  34  Dittlau Amanda  2000  HS  AN5200  25 m  2:40.29   
31  Germani Martina  2004  SAL  Laz058544  25 m  2:40.93   
32  118  Jonsson Malin  1998  JÖNKÖPING  BB0698  25 m  2:41.16   
33  413  Vileus Emma  2001  VELLINGE-N  AW1401  25 m  2:41.31   
34  219  Moberg Elin  1999  POSEIDON  AU2699  50 m  2:41.75   
35  41  Gren Annika  1999  HS  BL2499  25 m  2:42.32   
36  24  Nilsson Josefin  1999  ESLÖVS SS  AK4899  25 m  2:42.35   
37  SCIANNANDRONE CHIARA  2002  SAL  LAZ080218  25 m  2:42.73   
38  134  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  25 m  2:43.58   
39  403  Karlsson Julia  1997  VELLINGE-N  AT3697  25 m  2:43.66   
40  SILVESTRO SARA  2003  SAL  LAZ071937  25 m  2:44.09   
41  215  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  25 m  2:44.09   
42  290  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  25 m  2:44.13   
43  334  Nordefell Frida  2000  SK SYDSIM  AF1800  50 m  2:44.57   
44  48  Holmqvist Hanna  1998  HS  BC7898  25 m  2:44.58   
45  214  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  25 m  2:44.88   
46  BALLACCY ALISIA  2003  SAL  071264  25 m