2020-12-05   00:50:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29 mars kl 09.00 Insim 07.40

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2015    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  20:49   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar  Finaler (11) 
Beräknad start 09:00 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
326  Adam Hsissi  2001  AQ6101  SK SYDSIM    50m  1:56.71 
385  Erik Olsson  2002  AF9502  TRELLEBORG    25m  1:50.68 
452  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    25m  1:54.31 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
107  Viggo Winberg  2002  AK8502  HÖGANÄS SS    50m  1:44.28 
249  Vlad Lupu  2003  AF8703  SIM ENGELH    50m  1:43.87 
346  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    25m  1:42.32 
390  Ludvig Romare  2004  AA2704  TRELLEBORG    25m  1:43.62 
223  Emil Pettersson  2002  AM6702  POSEIDON    25m  1:43.94 
227  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  1:46.91 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
429  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    50m  1:40.39 
339  Melvin Sihlén  2000  AV8100  SK SYDSIM    50m  1:38.03 
135  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  1:36.94 
460  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  1:35.41 
322  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  1:35.86 
298  Behar Luani  2001  AN4501  SK RAN    25m  1:37.72 
338  Jonathan Seanderdahl  2002  AJ0702  SK SYDSIM    50m  1:40.12 
260  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  1:40.51 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
149  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  1:33.26 
190  Nicodemos Abraha  2000  AU0500  POSEIDON    25m  1:28.88 
102  Erik Lycke  2000  AM6700  HÖGANÄS SS    50m  1:27.23 
317  Georg Emmanouilidis  2000  AG2100  SK SYDSIM    50m  1:25.82 
103  Victor Möller  1996  AN5196  HÖGANÄS SS    50m  1:26.30 
305  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    50m  1:27.81 
291  David Elfvin  2002  AI2102  SK RAN    25m  1:33.23 
353  Fredrik Nilsson  2002  AA8302  SK TRITON    25m  1:35.00 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
333  Erik Nilsson  1996  AL7996  SK SYDSIM    50m  1:24.06 
141  Erik Kronkvist  1999  AO3199  KLIPPAN    25m  1:22.88 
400  Noah Svensson  1999  AA7199  VÄRNAMO SS    50m  1:21.97 
111  Jesper Danielsson  2000  AP2500  JÖNKÖPING    25m  1:20.19 
343  Erik af Klinteberg  2000  AB2700  SK TRITON    25m  1:20.80 
425  Collin Gingsjö  1999  AT6799  YSTADS SS    25m  1:22.79 
302  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    50m  1:23.24 
371  Andreas Wilson  1999  AC9799  SÖSDALA SS    25m  1:24.50 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
332  Jimmy Lu  1997  AO7997  SK SYDSIM    50m  1:18.96 
115  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    25m  1:18.48 
157  Lucas Lindblom  2000  AG8500  LANDSKRONA    25m  1:17.31 
112  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  1:16.86 
286  Rickard Wemlén  2000  AF0900  SK HAJEN    25m  1:16.98 
126  Ishak Sabic  1999  AI9999  JÖNKÖPING    25m  1:18.17 
248  Marvin Kaminski  1999  AL8599  SIM ENGELH    50m  1:18.80 
30  Ricky Barabas  2000  AR6300  HS    25m  1:20.05 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
144  Jonathan Skog  2000  AB0900  KLIPPAN    25m  1:16.54 
242  Joel Mörck  1999  AH4999  S 71    25m  1:15.90 
96  Erik Juliusson  1998  AQ2798  HÖGANÄS SS    50m  1:14.93 
416  Rickard Andersson  1998  AD4198  YSTADS SS    25m  1:13.15 
150  Salim Celikovic  1998  AR5198  LANDSKRONA    25m  1:13.99 
422  Anders Forslund  1997  AC9397  YSTADS SS    25m  1:15.39 
273  Marcus Henriksson  1997  AQ1797  SK HAJEN    25m  1:16.12 
161  Ali Raeisi  1998  AM8598  LANDSKRONA    25m  1:16.57 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  1:12.48 
415  Christian Andersson  1995  AC9995  YSTADS SS    25m  1:11.98 
11  Albert Grann-Frankild  1996  9687AK  AGF    25m  1:10.65 
419  Johan Christiansson  1996  AD4396  YSTADS SS    25m  1:09.16 
454  Adam Åkesson  1996  AR7996  YSTADS SS    25m  1:09.59 
155  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  1:11.43 
145  Marcus Skog  1996  AG1596  KLIPPAN    25m  1:12.23 
119  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    50m  1:12.97 

 
Heat 9 (11) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
389  Douglas Romare  2001  AD0301  TRELLEBORG    25m  1:27.74 
430  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  1:24.27 
Gabriele Loss  2002  085844  SAL    25m  1:17.43 
446  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  1:12.87 
28  Johan Alderbrink  2001  AO7701  HS    25m  1:13.10 
20  Axel Andrén  2001  AD6301  ESLÖVS SS    25m  1:18.36 
461  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  1:25.04 
169  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  1:31.98 

 
Heat 10 (11) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
36  Andreas Edman  1999  AS6599  HS    25m  1:15.12 
129  Marcus Vilhelmsson  2000  AC2500  JÖNKÖPING    25m  1:14.65 
160  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    25m  1:10.98 
154  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    25m  1:07.39 
72  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    25m  1:09.64 
229  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    50m  1:13.35 
311  Erik Boos  1999  AD1399  SK SYDSIM    50m  1:14.76 
325  Jonathan Hiltonsson  2000  AH1300  SK SYDSIM    50m  1:15.32 

 
Heat 11 (11) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
171  Anton Andersson  1997  AI4997  MKK    25m  1:08.53 
282  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN    25m  1:07.65 
183  Anton Persson  1994  AM7394  MKK    25m  1:06.54 
205  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    25m  1:04.93 
17  David Tørring  1995  9509AM  AGF    25m  1:05.45 
225  Luke Postema  1995  AS6195  POSEIDON    25m  1:07.61 
189  Ludwig Wemlén  1997  AG3197  MKK    25m  1:08.44 
178  Jakob Helman  1996  AU1396  MKK    25m  1:09.02 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner