2020-12-04   23:53:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29 mars kl 09.00 Insim 07.40

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2015    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  20:49   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (12) 
Beräknad start 09:23 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
447  Nora Persson  1999  BD4899  YSTADS SS    50m   
377  Ester Eilertsson  2003  AE0203  TRELLEBORG    50m   
432  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
421  Victoria Evaldsson  2000  BI0200  YSTADS SS    25m  1:38.34 
287  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  1:35.56 
417  Hanna Björnsdotter  2002  AW7402  YSTADS SS    25m  1:33.67 
250  Emma Palmquist  2000  AS1400  SIM ENGELH    50m  1:35.55 
270  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  1:37.64 
299  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  1:46.26 
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
455  Ellen Åkesson  1999  AI8699  YSTADS SS    25m  1:33.07 
448  Sonja Persson  2001  BD7801  YSTADS SS    25m  1:31.85 
384  Francesca Nord  2001  BN6601  TRELLEBORG    25m  1:31.32 
193  Isabelle Bengtsson  2002  AV1802  POSEIDON    25m  1:27.49 
307  Lovisa Sjögren  1999  BC7499  SK RAN    50m  1:28.43 
303  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  1:31.75 
358  Emilia Ohlsson  2001  BH7201  SK TRITON    25m  1:32.97 
100  Moa Liljeqvist  2001  BH2401  HÖGANÄS SS    50m  1:33.49 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  1:26.47 
108  Alice Arberg  2000  AK5600  JÖNKÖPING    25m  1:25.14 
441  Karolina Nilsson  1999  AI7699  YSTADS SS    25m  1:24.46 
251  Alma Sandberg  2002  AU3802  SIM ENGELH    50m  1:21.91 
266  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  1:22.60 
458  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    50m  1:24.82 
399  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  1:25.42 
118  Malin Jonsson  1998  BB0698  JÖNKÖPING    50m  1:26.70 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
98  Thelma Jöhncke  1999  BM6299  HÖGANÄS SS    50m  1:21.55 
71  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  1:21.14 
97  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    50m  1:20.81 
200  Klara Borgqvist  2001  AI0401  POSEIDON    25m  1:19.91 
199  Annamaria Bontidean  2000  BA0200  POSEIDON    25m  1:20.81 
243  Tova Nilsson  2002  AC0202  S 71    25m  1:21.06 
140  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:21.26 
206  Serena Gravrogk-Linde  2000  AM8600  POSEIDON    25m  1:21.81 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
276  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  1:19.03 
348  Felicia Jartelius  2001  AS6601  SK TRITON    25m  1:18.73 
239  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  1:18.46 
48  Hanna Holmqvist  1998  BC7898  HS    25m  1:17.55 
Alisia Ballaccy  2003  071264  SAL    25m  1:17.86 
24  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    25m  1:18.67 
256  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  1:19.00 
404  Maja Karlsson  1999  AV4899  VELLINGE-N    25m  1:19.79 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
262  Sofia Stålnacke  2001  AT7801  SJÖBO SS    25m  1:16.04 
293  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  1:15.36 
334  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  1:14.91 
341  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    50m  1:14.79 
442  Alicia Norberg Randowo  1999  AS4499  YSTADS SS    25m  1:14.87 
Sara Silvestro  2003  LAZ071937  SAL    25m  1:14.98 
Chiara Sciannandrone  2003  LAZ080218  SAL    25m  1:15.73 
304  Philippa Revstedt  1999  BC8499  SK RAN    50m  1:16.88 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
34  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    25m  1:13.95 
324  Wilma Heij-Lindholm  1999  AG1299  SK SYDSIM    50m  1:13.74 
403  Julia Karlsson  1997  AT3697  VELLINGE-N    25m  1:12.72 
318  Vilma Flodfält  1999  AF9499  SK SYDSIM    50m  1:10.86 
297  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  1:11.14 
Martina Germani  2004  Laz058544  SAL    25m  1:13.34 
104  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    50m  1:13.90 
444  Julia Olsson  1997  AH7297  YSTADS SS    50m  1:14.36 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
56  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    25m  1:10.21 
267  Li Björner Oh  1998  AO6298  SK HAJEN    25m  1:09.17 
453  Amanda Strömberg  1998  AR7698  YSTADS SS    25m  1:08.53 
328  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  1:07.48 
116  Emma Johansson  1997  AO8497  JÖNKÖPING    50m  1:07.52 
168  Therese Svensson  1991  AX7891  LANDSKRONA    25m  1:08.55 
261  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  1:09.98 
127  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  1:10.63 

 
Heat 10 (12) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Clara Thomasson  2001  BD6601  HS    25m  1:12.54 
131  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSHAMN    25m  1:09.96 
60  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  1:08.01 
117  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  1:07.52 
164  Ida Sandwång  2001  AM3601  LANDSKRONA    25m  1:07.70 
361  Sara Stenberg  2001  AB1801  SK TRITON    25m  1:08.95 
Miriana D´offizi  2002  laz085845  SAL    25m  1:12.12 
134  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:12.71 

 
Heat 11 (12) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    25m  1:08.27 
46  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    25m  1:07.19 
99  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    50m  1:05.26 
234  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  1:02.65 
375  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    25m  1:03.43 
236  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    25m  1:06.61 
125  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  1:07.71 
347  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON    25m  1:08.41 

 
Heat 12 (12) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
277  Elin Lundgren  1995  BB1295  SK HAJEN    25m  1:06.83 
431  Dinah Jönsson  1998  AN6498  YSTADS SS    25m  1:06.27 
65  Emma Nilsson  1995  BA7895  HS    25m  1:05.45 
187  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    25m  1:02.10 
90  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    25m  1:04.34 
18  Stine Mary Vissing  1997  9788AB  AGF    50m  1:05.97 
309  Caroline Andersson-Ekström  1994  AE9494  SK SYDSIM    50m  1:06.65 
252  Augusta Andersson  1997  AM9297  SJÖBO SS    25m  1:07.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner