2020-12-05   00:53:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29 mars kl 09.00 Insim 07.40

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2015    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  20:49   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
 
Gren 16, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Beräknad start 09:46 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
386  Gabriel Olsson  2004  AA3704  TRELLEBORG    50m   
72  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m   
452  Hugo Stoltz  2004  AF4904  YSTADS SS    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
440  Herman Nilsson  2002  AI1502  YSTADS SS    50m   
385  Erik Olsson  2002  AF9502  TRELLEBORG    25m  3:25.07 
395  Joseph Lindqvist  1996  AJ7196  TYRINGE SS    25m  2:34.43 
119  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    50m  2:20.08 
181  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    25m  2:22.20 
112  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  2:36.22 
319  Jesper Franzén  2002  AG3902  SK SYDSIM    50m  3:32.76 
               

 
Heat 3 (5) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
198  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    25m  2:58.41 
346  Thor Grandin  2002  AG4502  SK TRITON    25m  2:41.81 
22  Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    25m  2:35.61 
45  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  2:30.59 
253  Jakob Börjesson  2001  AG9901  SJÖBO SS    25m  2:35.06 
Gabriele Loss  2002  085844  SAL    25m  2:37.20 
39  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  2:49.66 
135  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    25m  3:16.19 

 
Heat 4 (5) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  2:30.29 
204  Alexander Dahlén  1999  AI4399  POSEIDON    25m  2:22.61 
418  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    25m  2:18.36 
120  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    25m  2:07.75 
255  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  2:12.98 
265  Andreas Aminoff  2000  AB7900  SK HAJEN    25m  2:20.85 
397  Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    25m  2:24.73 
248  Marvin Kaminski  1999  AL8599  SIM ENGELH    50m  2:34.41 

 
Heat 5 (5) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
155  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  2:18.15 
55  Gustav Kroon  1998  AM6398  HS    25m  2:10.69 
435  Alexander Lienau-Petersson  1993  AR5393  YSTADS SS    25m  2:09.47 
271  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    25m  1:57.69 
177  Gustav Hellqvist  1995  AG3595  MKK    25m  2:08.47 
16  Anders L. Mogensen  1996  9629AN  AGF    25m  2:09.93 
Frederik Bendix  1995  9591AL  AGF    25m  2:12.07 
292  Ali Hariri  1996  AK7196  SK RAN    25m  2:18.40 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner