2020-12-05   00:00:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29 mars kl 09.00 Insim 07.40

Heatlista Gren 19
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2015    Utskriftsdatum  28 mars 2015   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  20:49   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
 
Gren 19, 200m Frisim Damer  Finaler (14) 
Beräknad start 11:37 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
313  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    50m   
447  Nora Persson  1999  BD4899  YSTADS SS    25m  3:19.36 
433  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  3:16.14 
285  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  3:05.32 
306  Erika Sjögren  2002  AY2202  SK RAN    50m  3:11.73 
370  Linn Svensson  1999  BQ3699  SÖSDALA SS    50m  3:17.91 
84  Tove Sjunnesson  2000  BM9400  HS    50m   
216  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    50m   

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Clara Ivarsson  2002  AX8802  POSEIDON    25m  3:00.92 
432  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    50m  2:55.86 
384  Francesca Nord  2001  BN6601  TRELLEBORG    25m  2:55.78 
426  Ronja Gingsjö  2002  AS1802  YSTADS SS    25m  2:51.25 
312  Sonja Boos  2001  AP3401  SK SYDSIM    25m  2:51.38 
340  Rebecca Sørensen  2001  BN7401  SK SYDSIM    50m  2:55.78 
358  Emilia Ohlsson  2001  BH7201  SK TRITON    25m  2:58.71 
421  Victoria Evaldsson  2000  BI0200  YSTADS SS    25m  3:03.55 

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
310  Anna Berisha  2001  AY1401  SK SYDSIM    25m  2:49.43 
299  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  2:47.98 
287  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  2:46.71 
250  Emma Palmquist  2000  AS1400  SIM ENGELH    50m  2:45.26 
193  Isabelle Bengtsson  2002  AV1802  POSEIDON    25m  2:45.55 
438  Sara Melgar  2002  AA8602  YSTADS SS    50m  2:47.22 
316  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    50m  2:48.18 
436  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  YSTADS SS    25m  2:50.83 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Klara Borgqvist  2001  AI0401  POSEIDON    25m  2:45.07 
357  Nina Nolén  2002  AY1402  SK TRITON    25m  2:41.21 
251  Alma Sandberg  2002  AU3802  SIM ENGELH    50m  2:40.85 
266  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  2:38.75 
215  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    25m  2:39.07 
148  Elsa Assarsson  2001  AD1401  LANDSKRONA    25m  2:40.99 
272  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  2:44.23 
153  Laura Dorenda  2001  AD2401  LANDSKRONA    50m  2:45.26 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
348  Felicia Jartelius  2001  AS6601  SK TRITON    25m  2:36.61 
293  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    50m  2:35.48 
441  Karolina Nilsson  1999  AI7699  YSTADS SS    25m  2:34.92 
Alisia Ballaccy  2003  071264  SAL    25m  2:34.23 
342  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  AW4699  SK SYDSIM    50m  2:34.24 
134  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  2:35.14 
106  Heidi Winberg  1999  AW4899  HÖGANÄS SS    50m  2:36.24 
307  Lovisa Sjögren  1999  BC7499  SK RAN    50m  2:36.64 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
399  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  2:34.13 
Martina Germani  2004  Laz058544  SAL    25m  2:32.35 
206  Serena Gravrogk-Linde  2000  AM8600  POSEIDON    25m  2:31.66 
48  Hanna Holmqvist  1998  BC7898  HS    25m  2:31.00 
280  Hanna Nilsson  2000  AR1800  SK HAJEN    25m  2:31.54 
247  Klara Flodmark  2001  AE4201  SIM ENGELH    25m  2:31.97 
290  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  2:32.67 
377  Ester Eilertsson  2003  AE0203  TRELLEBORG    50m  2:34.20 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
458  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    50m  2:30.15 
140  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  2:29.31 
235  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  2:28.95 
331  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  AF3800  SK SYDSIM    50m  2:28.55 
404  Maja Karlsson  1999  AV4899  VELLINGE-N    25m  2:28.66 
228  Linn Tufvesson  2001  AT5201  POSEIDON    25m  2:29.15 
74  Tova Persson  2000  BM8400  HS    25m  2:29.38 
197  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    25m  2:30.16 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  2:28.01 
208  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  2:27.09 
158  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  2:26.85 
137  Jenny Vagerstam  1998  AE7898  KK KARPEN    25m  2:26.35 
199  Annamaria Bontidean  2000  BA0200  POSEIDON    25m  2:26.69 
105  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  2:27.02 
98  Thelma Jöhncke  1999  BM6299  HÖGANÄS SS    50m  2:27.90 
46  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  2:28.29 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
263  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  2:24.81 
108  Alice Arberg  2000  AK5600  JÖNKÖPING    25m  2:24.59 
53  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    25m  2:24.03 
24  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    25m  2:23.14 
211  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    25m  2:23.28 
87  Clara Thomasson  2001  BD6601  HS    25m  2:24.37 
403  Julia Karlsson  1997  AT3697  VELLINGE-N    25m  2:24.74 
99  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    50m  2:26.11 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
352  Thea Lindström  2000  AF9600  SK TRITON    25m  2:23.00 
118  Malin Jonsson  1998  BB0698  JÖNKÖPING    25m  2:19.51 
267  Li Björner Oh  1998  AO6298  SK HAJEN    25m  2:19.32 
297  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  2:18.26 
37  Alva Ericsson  2000  AN8200  HS    25m  2:18.56 
109  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    50m  2:19.51 
309  Caroline Andersson-Ekström  1994  AE9494  SK SYDSIM    50m  2:21.66 
351  Felicia Lejox  2002  AB0402  SK TRITON    25m  2:23.04 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
274  Amanda Karlsson  1998  AD2898  SK HAJEN    25m  2:16.49 
194  Olivia Berglund  1998  AR9898  POSEIDON    50m  2:15.59 
130  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSHAMN    25m  2:14.82 
347  Madeleine Grönberg  1999  AH3699  SK TRITON    25m  2:13.67 
127  Angelica Stark  1999  AA7699  JÖNKÖPING    25m  2:14.26 
124  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  2:15.13 
125  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  2:16.18 
334  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  2:17.78 

 
Heat 12 (14) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Emmy Jonsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  2:21.49 
Chiara Sciannandrone  2003  LAZ080218  SAL    25m  2:19.98 
131  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSHAMN    25m  2:17.54 
Miriana D´offizi  2002  laz085845  SAL    25m  2:11.17 
361  Sara Stenberg  2001  AB1801  SK TRITON    25m  2:12.14 
42  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  2:18.55 
239  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  2:20.46 
327  Klara Johansson  2001  AO5401  SK SYDSIM    50m  2:23.03 

 
Heat 13 (14) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Johanna Söderberg  1999  AE6899  HS    25m  2:13.20 
163  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    25m  2:11.30 
27  Olivia Ülger  2000  AK3800  ESLÖVS SS    25m  2:09.25 
234  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  2:07.73 
261  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    25m  2:09.18 
375  Anna Eriksson  1999  AI0499  STRÄNGNÄS    25m  2:10.57 
43  Ebba Hallbäck  2000  AL0600  HS    25m  2:11.92 
123  Antonia Prior  1999  AB2499  JÖNKÖPING    25m  2:13.51 

 
Heat 14 (14) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
232  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  2:14.55 
328  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  2:13.05 
186  Jenny Thalin  1997  BC8697  MKK    25m  2:12.57 
19  Amalie Østrup  1997  9708AL  AGF    50m  2:04.40 
90  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    25m  2:05.81 
354  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  2:12.71 
10  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  AGF    25m  2:14.48 
321  My Grewell  1998  BE2698  SK SYDSIM    50m  2:15.14 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  28 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  20:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner