2020-10-27   15:38:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29 mars kl 16.00 Insim 14.30

Heatlista Gren 21
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2015    Utskriftsdatum  29 mars 2015   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  14:56   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
 
Gren 21, 200m Medley Damer  Finaler (11) 
Beräknad start 16:24 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
284  Tilde Thorsson  2003  AL6203  SK HAJEN    50m   
436  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  YSTADS SS    50m   
376  Vilma Andersson  2004  AE5604  TRELLEBORG    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
287  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    50m   
216  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  3:43.17 
299  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    50m  3:37.66 
437  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  3:30.81 
285  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  3:33.81 
370  Linn Svensson  1999  BQ3699  SÖSDALA SS    50m  3:43.11 
447  Nora Persson  1999  BD4899  YSTADS SS    25m  3:54.81 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
426  Ronja Gingsjö  2002  AS1802  YSTADS SS    25m  3:23.83 
358  Emilia Ohlsson  2001  BH7201  SK TRITON    25m  3:16.69 
153  Laura Dorenda  2001  AD2401  LANDSKRONA    50m  3:14.51 
456  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  3:08.55 
432  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    25m  3:12.06 
309  Caroline Andersson-Ekström  1994  AE9494  SK SYDSIM    50m  3:15.35 
306  Erika Sjögren  2002  AY2202  SK RAN    25m  3:23.82 
421  Victoria Evaldsson  2000  BI0200  YSTADS SS    25m  3:29.20 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
270  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  3:06.50 
417  Hanna Björnsdotter  2002  AW7402  YSTADS SS    25m  3:04.92 
307  Lovisa Sjögren  1999  BC7499  SK RAN    50m  3:03.17 
206  Serena Gravrogk-Linde  2000  AM8600  POSEIDON    25m  3:00.39 
148  Elsa Assarsson  2001  AD1401  LANDSKRONA    25m  3:01.22 
448  Sonja Persson  2001  BD7801  YSTADS SS    25m  3:03.51 
76  Anna Rasmusson  2001  AO5201  HS    25m  3:05.31 
272  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  3:07.94 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    25m  2:57.79 
455  Ellen Åkesson  1999  AI8699  YSTADS SS    25m  2:57.02 
243  Tova Nilsson  2002  AC0202  S 71    25m  2:56.12 
304  Philippa Revstedt  1999  BC8499  SK RAN    50m  2:54.86 
84  Tove Sjunnesson  2000  BM9400  HS    25m  2:55.78 
399  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  2:56.69 
136  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  2:57.14 
106  Heidi Winberg  1999  AW4899  HÖGANÄS SS    50m  2:58.85 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Moa Liljeqvist  2001  BH2401  HÖGANÄS SS    25m  2:53.67 
268  Lovisa Christerson  2002  AM3402  SK HAJEN    25m  2:52.58 
158  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  2:52.11 
293  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  2:49.57 
275  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  2:49.66 
276  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  2:52.15 
266  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  2:53.28 
49  Daniella Horvath  2001  AO9601  HS    25m  2:54.46 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Tova Persson  2000  BM8400  HS    25m  2:48.45 
352  Thea Lindström  2000  AF9600  SK TRITON    25m  2:46.99 
48  Hanna Holmqvist  1998  BC7898  HS    25m  2:44.58 
Sara Silvestro  2003  LAZ071937  SAL    25m  2:44.09 
334  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  2:44.57 
Alisia Ballaccy  2003  071264  SAL    25m  2:45.58 
104  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    50m  2:47.09 
140  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  2:49.17 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  2:43.58 
114  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  2:39.63 
18  Stine Mary Vissing  1997  9788AB  AGF    25m  2:34.61 
354  Johanna Nilsson  1996  AD0696  SK TRITON    25m  2:33.99 
412  Emma Taylor  1998  AZ8498  VELLINGE-N    25m  2:34.03 
116  Emma Johansson  1997  AO8497  JÖNKÖPING    50m  2:37.01 
118  Malin Jonsson  1998  BB0698  JÖNKÖPING    25m  2:41.16 
403  Julia Karlsson  1997  AT3697  VELLINGE-N    25m  2:43.66 

 
Heat 9 (11) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
413  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  2:41.31 
239  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  2:39.29 
131  Linn Rosenius  2002  AA4602  KARLSHAMN    25m  2:33.23 
117  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    25m  2:27.17 
237  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  2:28.37 
Miriana D´offizi  2002  laz085845  SAL    25m  2:38.87 
Martina Germani  2004  Laz058544  SAL    25m  2:40.93 
Chiara Sciannandrone  2003  LAZ080218  SAL    25m  2:42.73 

 
Heat 10 (11) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
215  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    25m  2:44.09 
211  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    25m  2:38.22 
125  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  2:33.60 
234  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  2:26.40 
86  Johanna Söderberg  1999  AE6899  HS    25m  2:27.86 
236  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    25m  2:35.12 
24  Josefin Nilsson  1999  AK4899  ESLÖVS SS    25m  2:42.35 
290  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  2:44.13 

 
Heat 11 (11) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
194  Olivia Berglund  1998  AR9898  POSEIDON    50m  2:30.91 
344  Ida Borg  1997  AB8897  SK TRITON    25m  2:29.75 
10  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  AGF    25m  2:28.90 
431  Dinah Jönsson  1998  AN6498  YSTADS SS    25m  2:25.61 
277  Elin Lundgren  1995  BB1295  SK HAJEN    25m  2:27.33 
328  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  2:29.67 
97  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    50m  2:29.95 
109  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    50m  2:33.89 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner