2020-10-30   17:09:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sydsim Swim Meet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 29 mars kl 16.00 Insim 14.30

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  Sydsim Swim Meet 2015    Utskriftsdatum  29 mars 2015   
  Tävlingsort  Arlöv    Utskriftstid  14:56   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  28 mars 2015         
 
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer  Finaler (11) 
Beräknad start 17:15 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
437  Anna Melgar  2004  AD6204  YSTADS SS    25m  1:46.69 
306  Erika Sjögren  2002  AY2202  SK RAN    50m  1:39.91 
216  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  1:44.54 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
209  Clara Ivarsson  2002  AX8802  POSEIDON    25m  1:37.56 
433  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  1:35.97 
370  Linn Svensson  1999  BQ3699  SÖSDALA SS    25m  1:33.35 
421  Victoria Evaldsson  2000  BI0200  YSTADS SS    25m  1:32.86 
270  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  1:33.34 
426  Ronja Gingsjö  2002  AS1802  YSTADS SS    25m  1:34.83 
359  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    25m  1:36.83 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
299  Embla Luani  2002  AQ8402  SK RAN    25m  1:32.03 
340  Rebecca Sørensen  2001  BN7401  SK SYDSIM    50m  1:31.85 
287  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  1:29.19 
448  Sonja Persson  2001  BD7801  YSTADS SS    25m  1:24.76 
312  Sonja Boos  2001  AP3401  SK SYDSIM    50m  1:28.88 
432  Olga Kertzscher Erlandsson  2004  AD8204  YSTADS SS    25m  1:31.54 
307  Lovisa Sjögren  1999  BC7499  SK RAN    50m  1:31.92 
272  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  1:32.65 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
355  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:23.98 
136  Vilma Rudolf  2002  AW1202  KK KARPEN    25m  1:23.29 
342  Tilda Vesterlund Kocsis  1999  AW4699  SK SYDSIM    50m  1:22.39 
303  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  1:22.23 
148  Elsa Assarsson  2001  AD1401  LANDSKRONA    25m  1:22.27 
321  My Grewell  1998  BE2698  SK SYDSIM    50m  1:22.80 
455  Ellen Åkesson  1999  AI8699  YSTADS SS    25m  1:23.84 
436  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  YSTADS SS    25m  1:24.09 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
293  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  1:22.04 
324  Wilma Heij-Lindholm  1999  AG1299  SK SYDSIM    50m  1:21.63 
266  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  1:20.97 
268  Lovisa Christerson  2002  AM3402  SK HAJEN    25m  1:20.71 
368  Rebecka Nilsson  1999  AG4899  SÖSDALA SS    25m  1:20.76 
276  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  1:21.17 
108  Alice Arberg  2000  AK5600  JÖNKÖPING    25m  1:21.86 
304  Philippa Revstedt  1999  BC8499  SK RAN    50m  1:22.22 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    25m  1:19.80 
358  Emilia Ohlsson  2001  BH7201  SK TRITON    25m  1:19.29 
399  Lovisa Svensson  2002  AH6802  VÄRNAMO SS    25m  1:19.25 
208  Tova Hegardt  2002  AV3802  POSEIDON    25m  1:18.77 
243  Tova Nilsson  2002  AC0202  S 71    25m  1:18.87 
341  Lovisa Vesterlund Kocsis  2002  AJ0802  SK SYDSIM    50m  1:19.26 
140  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:19.44 
71  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  1:19.99 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
228  Linn Tufvesson  2001  AT5201  POSEIDON    25m  1:17.80 
263  Ulrika von Buxhoeveden  2001  AQ4601  SJÖBO SS    25m  1:16.77 
105  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    50m  1:15.99 
309  Caroline Andersson-Ekström  1994  AE9494  SK SYDSIM    50m  1:15.76 
308  Natalie Almasi  2001  AS9601  SK SYDSIM    50m  1:15.97 
283  Malin Svensson  1999  AE5499  SK HAJEN    25m  1:16.02 
275  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  1:17.15 
331  Kajsa-Elsa Lindestam  2000  AF3800  SK SYDSIM    50m  1:18.69 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Nilla Atzmannstorfer  1998  AB6498  JÖNKÖPING    50m  1:14.63 
412  Emma Taylor  1998  AZ8498  VELLINGE-N    25m  1:12.56 
57  Hanna Lindahl  2000  AN6200  HS    25m  1:12.43 
104  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    50m  1:12.13 
232  Emilia Andreasson  1996  AC4296  S 71    25m  1:12.29 
99  Ida Liljeqvist  1999  AR4499  HÖGANÄS SS    50m  1:12.56 
297  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  1:14.35 
Alisia Ballaccy  2003  071264  SAL    25m  1:15.58 

 
Heat 9 (11) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    25m  1:14.48 
Martina Germani  2004  Laz058544  SAL    25m  1:12.93 
413  Emma Vileus  2001  AW1401  VELLINGE-N    25m  1:12.17 
256  Minna Larsson  2002  AB3802  SJÖBO SS    25m  1:09.19 
29  Josefine Arvidsson  2001  AN7801  HS    25m  1:09.58 
197  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    25m  1:12.68 
Chiara Sciannandrone  2003  LAZ080218  SAL    25m  1:13.86 
254  Emmy Jonsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  1:14.69 

 
Heat 10 (11) (15 - 16 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
352  Thea Lindström  2000  AF9600  SK TRITON    25m  1:11.99 
12  Katrine Lund Hansen  1999  9918AV  AGF    25m  1:09.94 
234  Emilia Christiansen  1999  AL8499  S 71    25m  1:06.61 
124  Elin Ristl  1999  AD1499  JÖNKÖPING    25m  1:05.37 
85  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    25m  1:06.44 
86  Johanna Söderberg  1999  AE6899  HS    25m  1:07.14 
34  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    25m  1:11.25 
56  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    25m  1:12.11 

 
Heat 11 (11) (17 - 99 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Li Björner Oh  1998  AO6298  SK HAJEN    25m  1:11.63 
328  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  1:09.53 
187  Cassandra Tran  1997  AN5697  MKK    25m  1:03.98 
19  Amalie Østrup  1997  9708AL  AGF    25m  1:01.57 
431  Dinah Jönsson  1998  AN6498  YSTADS SS    25m  1:03.70 
344  Ida Borg  1997  AB8897  SK TRITON    25m  1:06.39 
114  Emma Hansson  1998  AP1498  JÖNKÖPING    25m  1:10.41 
97  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    50m  1:12.10 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 mars 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  14:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner