Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 7
|
Stævne navn |
HC Andersen Swim Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
24 april 2015 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:34 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 april 2015 |
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer |
Indledende (12) |
Sponsor: Pågen |
Jeanette Ottesen 87 - Kvik Kastrup - 29.74 (2008) |
|
Heat 1 (12) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
456 |
1 |
Hilal Bagci |
2001 |
0154BD |
FREM |
|
50m |
|
457 |
2 |
Jenny Cao |
2003 |
|
FREM |
|
50m |
|
417 |
3 |
Erantis F P Sørensen |
2002 |
0238AF |
OSLF |
|
50m |
|
467 |
4 |
Kathrine H Mackeprang |
2004 |
0448AA |
FREM |
|
50m |
57.36 |
392 |
5 |
Mathilde Svendsen |
2004 |
0472AQ |
GTI |
|
50m |
57.56 |
424 |
6 |
Laura Juul |
2004 |
0476AH |
OSK |
|
50m |
|
407 |
7 |
Anna Broe |
2002 |
0228AD |
OSLF |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
359 |
1 |
Freja Lemann Bunch |
2004 |
0496AK |
GTI |
|
50m |
55.67 |
460 |
2 |
Emilie Gaarsler Grønborg |
2001 |
0134BC |
FREM |
|
50m |
55.40 |
463 |
3 |
Emma Saby Hansen |
2003 |
0392AZ |
FREM |
|
50m |
51.15 |
384 |
4 |
Ida Mørk |
2004 |
0492AJ |
GTI |
|
50m |
50.78 |
416 |
5 |
Iben Lindal Overgaard |
2003 |
0302AH |
OSLF |
|
50m |
50.99 |
378 |
6 |
Andrea Bruhn Kyhnæb |
2004 |
0464AJ |
GTI |
|
50m |
53.00 |
472 |
7 |
Emilie Podiss Petersen |
2004 |
0404AO |
FREM |
|
50m |
55.51 |
353 |
8 |
Smilla Askvig |
2004 |
0408AK |
GTI |
|
50m |
56.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
468 |
1 |
Vivi Nguyen |
2001 |
0162BC |
FREM |
|
50m |
50.52 |
413 |
2 |
Katrine Brolykke Madsen |
2003 |
0372AH |
OSLF |
|
50m |
49.19 |
420 |
3 |
Alma Burgaard |
2003 |
0332AA |
OSK |
|
50m |
47.60 |
422 |
4 |
Ida Juul Grønning |
2004 |
0418AC |
OSK |
|
50m |
47.47 |
71 |
5 |
Louise Brendholdt Winkel |
2004 |
0498AN |
HOLSTEBRO |
|
50m |
47.57 |
64 |
6 |
Sille Busk Pedersen |
2003 |
0364AS |
HOLSTEBRO |
|
50m |
48.15 |
419 |
7 |
Nikoline Andesen |
2003 |
0368AR |
OSK |
|
50m |
50.02 |
421 |
8 |
Kaya Yang Eisensee |
2004 |
0456AM |
OSK |
|
50m |
50.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
465 |
1 |
Mai Jørgensen |
2003 |
0376AA |
FREM |
|
50m |
46.89 |
455 |
2 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
46.00 |
427 |
3 |
Aurelia Pedersen |
2004 |
0414AA |
OSK |
|
50m |
45.07 |
318 |
4 |
Line With Nielsen |
2002 |
0214AW |
HERLUFSHOL |
|
50m |
43.28 |
334 |
5 |
Linnea Paludan |
2001 |
0158AF |
OSLF |
|
50m |
44.11 |
391 |
6 |
Clara Schmedes |
2004 |
0478AI |
GTI |
|
50m |
45.48 |
429 |
7 |
Amalie Ringkvist |
2002 |
0218AF |
OSK |
|
50m |
46.39 |
425 |
8 |
Josefine Risum Jørgensen |
2004 |
0406AC |
OSK |
|
50m |
47.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
412 |
1 |
Christine Krogh |
2003 |
0376AH |
OSLF |
|
50m |
41.96 |
431 |
2 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
OSK |
|
50m |
41.94 |
109 |
3 |
Silke Siff Larsson |
2002 |
0268AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
41.67 |
35 |
4 |
Cecilie Christiansen |
2003 |
0338AR |
HOLSTEBRO |
|
50m |
41.12 |
364 |
5 |
Alma Foltmar-Michaelsen |
2004 |
0442AK |
GTI |
|
50m |
41.29 |
408 |
6 |
My Phuong Bui |
2003 |
0322AS |
OSLF |
|
50m |
41.91 |
411 |
7 |
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
0496AH |
OSLF |
|
50m |
41.96 |
53 |
8 |
Louise Xia Klogborg |
2000 |
0008AX |
HOLSTEBRO |
|
50m |
43.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Marie Lund Henriksen |
2001 |
0128AY |
OSLF |
|
50m |
41.04 |
471 |
2 |
Liv Persson |
2001 |
0148AF |
FREM |
|
50m |
40.73 |
110 |
3 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
40.47 |
314 |
4 |
Emilia Sol Gudmundsdottir |
2002 |
0214AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
40.17 |
149 |
5 |
Julie Ejby |
2002 |
0282AD |
NYBORG |
|
50m |
40.24 |
352 |
6 |
Laura Andersen |
1997 |
9704AM |
GTI |
|
50m |
40.69 |
57 |
7 |
Julie Geertsen Lund |
2001 |
0158AP |
HOLSTEBRO |
|
50m |
40.98 |
474 |
8 |
Anna Skovmand Rasmussen |
2003 |
0344AV |
FREM |
|
50m |
41.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
13 |
1 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
50m |
39.06 |
102 |
2 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
38.76 |
365 |
3 |
Olivia Foltmar-Michaelsen |
2001 |
0154AJ |
GTI |
|
50m |
38.54 |
207 |
4 |
Linda Strunge |
2000 |
0084AS |
HERNING |
|
50m |
38.34 |
14 |
5 |
Sif Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
38.35 |
233 |
6 |
Lærke Schlott Reichel |
2001 |
0152AD |
KØGE |
|
50m |
38.68 |
466 |
7 |
Emma Lykke Kallesø |
1999 |
9956AJ |
FREM |
|
50m |
38.85 |
105 |
8 |
Emilie Bast |
2002 |
0252AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
59 |
1 |
Mathilde Marthedal Markma |
2001 |
0166AW |
HOLSTEBRO |
|
50m |
37.82 |
124 |
2 |
Sif Rubæk |
2001 |
0166AP |
DELTA |
|
50m |
37.36 |
469 |
3 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
50m |
36.84 |
135 |
4 |
Olivia Jensen |
2000 |
0038AX |
TRITON V |
|
50m |
36.66 |
107 |
5 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
0036AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.80 |
123 |
6 |
Louise Buch Kjølby |
1999 |
9974BA |
DELTA |
|
50m |
37.28 |
208 |
7 |
Mette Høgild Svane |
2000 |
0002AF |
HERNING |
|
50m |
37.42 |
464 |
8 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
9906AF |
FREM |
|
50m |
38.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
GTI |
|
50m |
36.32 |
131 |
2 |
Christina Blaaberg |
1998 |
9832AL |
TRITON V |
|
50m |
35.95 |
104 |
3 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.61 |
397 |
4 |
Methea Wissing-Thornberg |
1999 |
9932BA |
GTI |
|
50m |
35.31 |
182 |
5 |
Freya R. Andersen |
2000 |
0088AK |
HERNING |
|
50m |
35.35 |
113 |
6 |
Ida L. Bendtsen |
2000 |
0024AY |
DELTA |
|
50m |
35.90 |
134 |
7 |
Johanne A. Christiansen |
2000 |
0074AO |
TRITON V |
|
50m |
35.95 |
437 |
8 |
Nicole Canonico |
2000 |
|
NUM |
|
50m |
36.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
34.70 |
178 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
34.04 |
357 |
3 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GTI |
|
50m |
32.71 |
405 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
Berns |
|
50m |
31.20 |
356 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GTI |
|
50m |
32.08 |
439 |
6 |
Gaia Ceresola |
2001 |
|
NUM |
|
50m |
33.52 |
108 |
7 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.48 |
449 |
8 |
Giulia Salentino |
1999 |
|
NUM |
|
50m |
35.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
191 |
1 |
Trine Guldberg |
1999 |
9946AD |
HERNING |
|
50m |
34.67 |
101 |
2 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
33.82 |
40 |
3 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
32.68 |
210 |
4 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
30.87 |
2 |
5 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TEMPO |
|
50m |
31.71 |
313 |
6 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
33.48 |
154 |
7 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
34.22 |
294 |
8 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
OSK |
|
50m |
35.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
34.58 |
133 |
2 |
Agnes Astrup Christiansen |
1997 |
9746AR |
TRITON V |
|
50m |
33.74 |
77 |
3 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.14 |
176 |
4 |
Anna Brandt Nielsen |
1998 |
9856AK |
LYNGBY |
|
50m |
30.44 |
180 |
5 |
Sophie Amalie Schøn |
1999 |
9952AB |
LYNGBY |
|
50m |
31.22 |
83 |
6 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
32.72 |
15 |
7 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
34.06 |
406 |
8 |
Anna Andersen |
2001 |
0106AI |
GTI |
|
50m |
34.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
24 april 2015 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:34 |
|