Program för DM/JDM 50m Mellansvenska
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 26, 200m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Gustaf Dahlman (1997) 1:54.98 2014-04-27 |
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Dahlman (1997) 1:54.98 2014-04-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 164 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 25 m | 1:47.90 | |
2 | 180 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 25 m | 1:53.90 | |
3 | 76 | Olsson Oskar | 1995 | KARLSTAD | AN7395 | 25 m | 1:55.44 | |
4 | 161 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 25 m | 1:57.62 | |
5 | 79 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 25 m | 1:58.26 | |
6 | 205 | Schough Anton | 1998 | ÖSA | AR7998 | 25 m | 1:59.18 | |
7 | 69 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 25 m | 2:01.04 | |
8 | 126 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 25 m | 2:03.26 | |
9 | 124 | Kuijpers Ivo | 1999 | SÄFFLE SS | AG6199 | 25 m | 2:03.96 | |
10 | 74 | Lindow Niclas | 1999 | KARLSTAD | AN6999 | 25 m | 2:04.48 | |
11 | 167 | Eklund Jesper | 1998 | VÄSTERÅS | AJ0198 | 25 m | 2:05.29 | |
12 | 125 | Nyrén Ludvig | 1997 | SÄFFLE SS | AO5797 | 25 m | 2:07.93 | |
13 | 85 | Aldrin John | 2001 | KATRINEHOL | AI8101 | 25 m | 2:08.15 | |
14 | 51 | Källquist Jakob | 2001 | GÄVLE SS | AC0901 | 25 m | 2:08.89 | |
15 | 61 | Nylén Alexander | 2000 | KARLSKO SF | AD4300 | 25 m | 2:09.86 | |
16 | 107 | Persson Edvin | 1999 | SS MORA | AI9399 | 25 m | 2:10.21 | |
17 | 213 | Bädicker Dennis | 1999 | HK SIM | AP5999 | 25 m | 2:10.72 | |
18 | 81 | Vålvik Johannes | 1999 | KARLSTAD | AR4799 | 25 m | 2:11.06 | |
19 | 1 | Bransell David | 1997 | BORLÄNGE | AR2197 | 25 m | 2:12.14 | |
20 | 46 | Johansson Martin | 1998 | FALUN | AY3598 | 50 m | 2:12.26 | |
21 | 118 | Westin David | 1995 | SALA SS | AH7795 | 50 m | 2:12.71 | |
22 | 166 | Ejlegård William | 2000 | VÄSTERÅS | AD9300 | 50 m | 2:12.97 | |
23 | 106 | Hill Lukas | 1999 | SS MORA | AH6999 | 50 m | 2:15.37 | |
24 | 142 | Ljunggren Johan | 2001 | UPSALA S | AN6101 | 50 m | 2:15.39 | |
25 | 139 | Johnsson Marcus | 2002 | UPSALA S | AN2502 | 50 m | 2:15.87 | |
26 | 95 | Krysén Erik | 2000 | LUDVIKA SS | AE0100 | 50 m | 2:16.17 | |
27 | 114 | Brundin Isak | 2000 | SALA SS | AJ8100 | 25 m | 2:16.80 | |
28 | 190 | Baastad Tim | 2000 | ÖSA | AM4700 | 50 m | 2:17.92 | |
29 | 70 | Albringer David | 2001 | KARLSTAD | AF2101 | 25 m | 2:20.77 | |
30 | 147 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | AA9303 | 50 m | 2:21.75 | |
31 | 75 | Mathisen August | 2001 | KARLSTAD | AF5901 | 50 m | 2:21.80 | |
32 | 71 | Andersson Linus | 2001 | KARLSTAD | AP4301 | 25 m | 2:21.86 | |
33 | 197 | Laszewski Michal | 2002 | ÖSA | AC4902 | 50 m | 2:25.73 | |
34 | 206 | Wallin Anton | 2000 | ÖSA | AM7700 | 50 m | 2:26.49 | |
35 | 133 | Douib Jonathan | 2000 | UPSALA S | AS8100 | 50 m | 2:29.94 | |
36 | 134 | Fischer Jonatan | 2001 | UPSALA S | AM1301 | 50 m | 2:38.54 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 juni 2015 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 07:00 |