Program for DM/JDM 2015 - Stockholm
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:22.24 | |
2 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 2:23.07 | |
3 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 2:23.18 | |
4 | 1756 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 50 m | 2:23.88 | |
5 | 1825 | Burt Ayleen | 1997 | SPIF SF | BB5497 | 50 m | 2:27.42 | |
6 | 1614 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 2:27.63 | |
7 | 1674 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 50 m | 2:28.71 | |
8 | 1546 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 2:29.46 | |
9 | 1739 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 2:32.90 | |
10 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 50 m | 2:33.41 | |
11 | 1754 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 50 m | 2:33.60 | |
12 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:34.03 | |
13 | 1583 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 50 m | 2:34.92 | |
14 | 1839 | Österman Ida | 1998 | SPIF SF | BA0298 | 50 m | 2:35.62 | |
15 | 1488 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 2:36.08 | |
16 | 1808 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 2:38.00 | |
17 | 1629 | Selander Siri | 1999 | SKK | AU1899 | 50 m | 2:39.55 | |
18 | 1516 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 2:41.12 | |
19 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 50 m | 2:42.50 | |
20 | 1636 | Blomberg Emelie | 1999 | SÖDERTÄLJE | AU4899 | 50 m | 2:43.14 | |
21 | 1776 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 50 m | 2:44.62 | |
22 | 1578 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 50 m | 2:44.97 | |
23 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 50 m | 2:45.26 | |
24 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 50 m | 2:45.36 | |
25 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 50 m | 2:45.54 | |
26 | 1615 | Eklöf Klara | 2002 | SKK | AH2202 | 50 m | 2:46.27 | |
27 | 1669 | Axelsson Eklund Felicia | 2000 | SÖDERTÖRN | AY0200 | 50 m | 2:46.73 | |
28 | 1813 | Höglind Rebecca | 1998 | SS04 | AL7898 | 50 m | 2:47.50 | |
29 | 1745 | Loid Sigrid | 1999 | TÄBY SIM | AF0499 | 50 m | 2:48.28 | |
30 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 2:18.60 | |
31 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 2:25.27 | |
32 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 2:38.56 | |
33 | 1596 | Onno Astrid | 2000 | SPÅRVÄGEN | BA5600 | 25 m | 2:42.88 | |
34 | 1646 | Malmström Filippa | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK3803 | 25 m | 2:44.17 | |
35 | 1622 | Lönnberg Smilla | 2001 | SKK | AQ0801 | 25 m | 2:44.70 | |
36 | 1479 | Sundman Lina | 1998 | DANDERYD | AZ8898 | 25 m | 2:44.80 | |
37 | 1753 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 25 m | 2:46.77 | |
38 | 1787 | Tsirona Dimitra | 2002 | VÄSBY SS | AP3602 | 25 m | 2:47.17 | |
39 | 1818 | Zaalouk Hannah | 2001 | SS04 | AM1601 | 25 m | 2:50.09 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |