Program för DM/JDM 2015 - Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Gren 1, 200m Medley Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:58.02 2013-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Michael Jacobsson 2:05.64 1997-11-30 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-11 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1731 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 2:07.00 | |
2 | 1788 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 2:07.10 | |
3 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 2:10.41 | |
4 | 1534 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 50 m | 2:12.05 | |
5 | 1780 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 2:13.63 | |
6 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 2:14.17 | |
7 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 2:14.89 | |
8 | 1525 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 50 m | 2:17.31 | |
9 | 1641 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 2:17.45 | |
10 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 2:18.32 | |
11 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 2:18.64 | |
12 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 2:18.95 | |
13 | 1683 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 2:19.40 | |
14 | 1807 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | AP5397 | 50 m | 2:20.64 | |
15 | 1494 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 2:20.80 | |
16 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 2:20.95 | |
17 | 1673 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 2:21.56 | |
18 | 1506 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 2:21.85 | |
19 | 1790 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 2:22.25 | |
20 | 1830 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 50 m | 2:23.17 | |
21 | 1558 | Magnusson Martin | 1995 | NORRTÄLJE | AG6795 | 25 m | 2:14.84 | |
22 | 1480 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 2:16.73 | |
23 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 25 m | 2:18.17 | |
24 | 1656 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 25 m | 2:18.25 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 2, 800m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Henry 8:52.27 2010-07-14 |
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 8:58.82 2011-08-08 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1521 | Ekman Christine | 1994 | SK NEPTUN | AE8294 | 50 m | 9:10.50 | |
2 | 1730 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 50 m | 9:21.87 | |
3 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 9:23.89 | |
4 | 1821 | Andersson Desirée | 1990 | SPIF SF | AU3890 | 50 m | 9:48.41 | |
5 | 1824 | Bergström Rebecka | 1997 | SPIF SF | AH1297 | 50 m | 9:48.78 | |
6 | 1727 | Brännlund Linda | 1998 | TÄBY SIM | AW6298 | 50 m | 10:10.90 | |
7 | 1531 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 8:36.95 | |
8 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 25 m | 9:11.11 | |
9 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 25 m | 9:11.32 | |
10 | 1756 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 25 m | 9:14.24 | |
11 | 1599 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 25 m | 9:16.26 | |
12 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 25 m | 9:16.68 | |
13 | 1754 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 25 m | 9:23.41 | |
14 | 1575 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 25 m | 9:25.44 | |
15 | 1623 | Martin Ebba | 2000 | SKK | AH4200 | 25 m | 9:30.37 | |
16 | 1726 | Berglund Frida | 1998 | TÄBY SIM | AW7298 | 25 m | 9:32.04 | |
17 | 1625 | Näslund Sofia | 1999 | SKK | AZ5299 | 25 m | 9:32.55 | |
18 | 1505 | Södersten Elin | 2000 | JÄRFÄLLA S | AI5800 | 25 m | 9:33.14 | |
19 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 25 m | 9:33.36 | |
20 | 1689 | Roloff Wilma | 2000 | SÖDERTÖRN | BA7600 | 25 m | 9:36.38 | |
21 | 1582 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 25 m | 9:45.93 | |
22 | 1784 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 25 m | 9:50.83 | |
23 | 1564 | Hammar Astrid | 2000 | SALTSJÖB | AO8600 | 25 m | 9:52.31 | |
24 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 25 m | 9:52.37 | |
25 | 1627 | Reithner Hanna | 2000 | SKK | AJ7400 | 25 m | 9:53.94 | |
26 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 25 m | 9:59.86 | |
27 | 1572 | Nordegren Signe | 2000 | SKURU IK | AO6800 | 25 m | 10:05.88 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 3, 50m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 23.15 1999-07-15 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 22.94 2014-07-05 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1845 | Magnusson Linus | 1990 | SK NEPTUN | ab4790 | 50 m | 23.60 | |
2 | 1524 | Flodqvist Pontus | 1988 | SK NEPTUN | AB5388 | 50 m | 23.68 | |
3 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 24.21 | |
4 | 1837 | Q Hammarlind Joakim | 1993 | SPIF SF | AM7593 | 50 m | 24.53 | |
5 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 24.65 | |
6 | 1733 | Ghahestani Shervin | 1997 | TÄBY SIM | AP5997 | 50 m | 24.88 | |
7 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 24.93 | |
8 | 1526 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 50 m | 25.03 | |
9 | 1691 | Stridfäldt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AY9195 | 50 m | 25.22 | |
10 | 1734 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 25.27 | |
11 | 1584 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 25.34 | |
12 | 1682 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 50 m | 25.37 | |
13 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 25.38 | |
14 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 25.42 | |
15 | 1769 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 50 m | 25.52 | |
16 | 1592 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 50 m | 25.64 | |
17 | 1644 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 50 m | 25.64 | |
18 | 1545 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 25.66 | |
19 | 1741 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 25.66 | |
20 | 1481 | Willberg Carl-Åke | 1998 | DANDERYD | AG1398 | 50 m | 25.83 | |
21 | 1568 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 50 m | 26.14 | |
22 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 26.19 | |
23 | 1828 | Dansk Emil | 1995 | SPIF SF | AF0195 | 50 m | 26.21 | |
24 | 1589 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 25 m | 24.71 | |
25 | 1716 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 25 m | 24.81 | |
26 | 1530 | Käll Jönsson Carl | 1999 | SK NEPTUN | AP5799 | 25 m | 24.97 | |
27 | 1656 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 25 m | 24.99 | |
28 | 1827 | Danielsson Jacob | 1998 | SPIF SF | AB9798 | 25 m | 25.18 | |
29 | 1558 | Magnusson Martin | 1995 | NORRTÄLJE | AG6795 | 25 m | 25.19 | |
30 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 25 m | 25.32 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 4, 50m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 23.88 2009-08-02 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 24.45 2013-08-04 |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1523 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 26.59 | |
2 | 1783 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 50 m | 26.72 | |
3 | 1593 | Nilsson Frida | 1992 | SPÅRVÄGEN | BL6292 | 50 m | 27.09 | |
4 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 27.21 | |
5 | 1573 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 27.25 | |
6 | 1773 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 50 m | 27.37 | |
7 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 27.44 | |
8 | 1676 | Johansson Lina | 1994 | SÖDERTÖRN | AF0694 | 50 m | 27.66 | |
9 | 1711 | Härmat Linda | 1996 | TYRESÖ SS | AR6296 | 50 m | 27.71 | |
10 | 1679 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 50 m | 27.74 | |
11 | 1602 | Åhlin Anna | 1991 | SPÅRVÄGEN | AO7491 | 50 m | 27.76 | |
12 | 1490 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 50 m | 28.03 | |
13 | 1541 | Salih Milana | 1997 | SK NEPTUN | AX4697 | 50 m | 28.09 | |
14 | 1537 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 50 m | 28.14 | |
15 | 1549 | Åkerström Emelie | 1995 | SK NEPTUN | AM6295 | 50 m | 28.59 | |
16 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 28.63 | |
17 | 1489 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 28.65 | |
18 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 28.79 | |
19 | 1580 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 28.80 | |
20 | 1729 | Dellwik Marianne | 1997 | TÄBY SIM | BQ7697 | 50 m | 28.86 | |
21 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 29.04 | |
22 | 1809 | Hargsten Hanna | 1999 | SS04 | AH8899 | 50 m | 29.05 | |
23 | 1836 | Pettersson Ida | 1999 | SPIF SF | AP2699 | 50 m | 29.06 | |
24 | 1777 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 50 m | 29.11 | |
25 | 1749 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 50 m | 29.20 | |
26 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 27.87 | |
27 | 1638 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 25 m | 28.00 | |
28 | 1567 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 28.19 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 2:14.83 2008-03-20 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Rosenholm 2:17.67 1993-07-01 |
SR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1780 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 2:19.09 | |
2 | 1708 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 2:21.99 | |
3 | 1540 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | AJ7393 | 50 m | 2:24.69 | |
4 | 1770 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 2:27.86 | |
5 | 1543 | Thorvaldsson Kevin | 1995 | SK NEPTUN | AA9595 | 50 m | 2:28.17 | |
6 | 1519 | Dahlgren Johan | 1986 | SK NEPTUN | AB4986 | 50 m | 2:29.65 | |
7 | 1641 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 2:32.64 | |
8 | 1677 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 2:34.46 | |
9 | 1790 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 2:35.05 | |
10 | 1768 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 2:35.98 | |
11 | 1673 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 2:36.82 | |
12 | 1801 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 50 m | 2:38.78 | |
13 | 1668 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | AE5998 | 50 m | 2:42.73 | |
14 | 1492 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | AE9901 | 50 m | 2:43.64 | |
15 | 1722 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 2:44.11 | |
16 | 1487 | Bengtsson Emil | 1999 | JÄRFÄLLA S | AT1599 | 50 m | 2:44.62 | |
17 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 2:44.65 | |
18 | 1630 | Tufvesson Sebastian | 2000 | SKK | AJ5100 | 50 m | 2:44.92 | |
19 | 1647 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 2:44.98 | |
20 | 1751 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 50 m | 2:46.91 | |
21 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:47.50 | |
22 | 1779 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 2:35.60 | |
23 | 1700 | Annergren Fredrik | 2001 | TUREBERG | AC8301 | 25 m | 2:38.48 | |
24 | 1762 | Cederqvist Robin | 1989 | WISBY SS | AM8589 | 25 m | 2:40.19 | |
25 | 1517 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 25 m | 2:43.33 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 6, 200m Bröstsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 |
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1672 | Eriksson Jessica | 1993 | SÖDERTÖRN | AT2293 | 50 m | 2:30.78 | |
2 | 1712 | Norrman Vendela | 1995 | TYRESÖ SS | AQ4495 | 50 m | 2:32.92 | |
3 | 1789 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:34.43 | |
4 | 1580 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 2:35.71 | |
5 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 2:41.61 | |
6 | 1533 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 50 m | 2:43.96 | |
7 | 1817 | Thurfjell Julia | 1994 | SS04 | BG3894 | 50 m | 2:44.00 | |
8 | 1539 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 2:44.98 | |
9 | 1631 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 2:46.18 | |
10 | 1581 | Björk Tove | 1994 | SPÅRVÄGEN | BB6694 | 50 m | 2:48.00 | |
11 | 1739 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 2:48.14 | |
12 | 1541 | Salih Milana | 1997 | SK NEPTUN | AX4697 | 50 m | 2:48.28 | |
13 | 1740 | Korssell Pauline | 1997 | TÄBY SIM | AI8897 | 50 m | 2:50.16 | |
14 | 1825 | Burt Ayleen | 1997 | SPIF SF | BB5497 | 50 m | 2:50.45 | |
15 | 1529 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | AW7499 | 50 m | 2:50.85 | |
16 | 1488 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 2:51.07 | |
17 | 1725 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | AK5299 | 50 m | 2:51.10 | |
18 | 1732 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 2:52.30 | |
19 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 2:52.59 | |
20 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 2:53.33 | |
21 | 1742 | Kruthammar Fanny | 1999 | TÄBY SIM | BB5299 | 50 m | 2:53.48 | |
22 | 1746 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 50 m | 2:54.31 | |
23 | 1532 | Lennér Tuva | 2000 | SK NEPTUN | BA4800 | 50 m | 2:56.24 | |
24 | 1805 | Östervall Maria | 1998 | ÅKERSBERGA | AD4498 | 50 m | 2:56.80 | |
25 | 1766 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 2:58.05 | |
26 | 1814 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | AN9698 | 50 m | 2:58.75 | |
27 | 1521 | Ekman Christine | 1994 | SK NEPTUN | AE8294 | 25 m | 2:43.39 | |
28 | 1594 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 2:46.49 | |
29 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 2:46.57 | |
30 | 1585 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 2:49.66 | |
31 | 1699 | Andreasson Josephine | 1999 | TUREBERG | AP7299 | 25 m | 2:49.66 | |
32 | 1620 | Hagström Louise | 1998 | SKK | AZ1898 | 25 m | 2:50.63 | |
33 | 1826 | Carlbom Amanda | 2000 | SPIF SF | BB8200 | 25 m | 2:52.05 | |
34 | 1764 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 25 m | 2:52.38 | |
35 | 1616 | Eriksson Amanda | 2001 | SKK | AH9801 | 25 m | 2:53.16 | |
36 | 1579 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | BC9200 | 25 m | 2:53.30 | |
37 | 1483 | Holm Johanna | 1996 | HS | AI7896 | 25 m | 2:40.59 | EXT |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 52.27 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Jesper Björk 55.52 2013-07-26 |
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1771 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 56.80 | |
2 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 58.02 | |
3 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 58.47 | |
4 | 1788 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 58.59 | |
5 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 58.71 | |
6 | 1837 | Q Hammarlind Joakim | 1993 | SPIF SF | AM7593 | 50 m | 59.14 | |
7 | 1704 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 50 m | 59.55 | |
8 | 1827 | Danielsson Jacob | 1998 | SPIF SF | AB9798 | 50 m | 1:00.09 | |
9 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 1:00.75 | |
10 | 1741 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 1:00.89 | |
11 | 1683 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 1:01.01 | |
12 | 1592 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 50 m | 1:01.02 | |
13 | 1626 | Peterson Lukas | 1998 | SKK | AG8198 | 50 m | 1:01.02 | |
14 | 1590 | Kaufmann Alex | 1999 | SPÅRVÄGEN | AN2799 | 50 m | 1:01.87 | |
15 | 1692 | Tingbrand Wilmer | 1998 | SÖDERTÖRN | AM2998 | 50 m | 1:01.95 | |
16 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 1:01.99 | |
17 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 1:02.25 | |
18 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 1:00.21 | |
19 | 1506 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 25 m | 1:00.73 | |
20 | 1757 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 25 m | 1:01.56 | |
21 | 1514 | Andersson-Lind Tim | 1989 | LIDINGÖ SK | AG1389 | 25 m | 1:01.58 | |
22 | 1768 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 25 m | 1:01.62 | |
23 | 1628 | Sandahl Kalle | 1999 | SKK | AM8799 | 25 m | 1:02.65 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1586 | Gardell Stina | 1990 | SPÅRVÄGEN | AG9690 | 50 m | 1:00.38 | |
2 | 1593 | Nilsson Frida | 1992 | SPÅRVÄGEN | BL6292 | 50 m | 1:03.18 | |
3 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 1:03.64 | |
4 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 1:04.74 | |
5 | 1537 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 50 m | 1:04.89 | |
6 | 1538 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 50 m | 1:05.31 | |
7 | 1756 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 50 m | 1:05.49 | |
8 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 50 m | 1:06.12 | |
9 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 1:06.20 | |
10 | 1549 | Åkerström Emelie | 1995 | SK NEPTUN | AM6295 | 50 m | 1:06.21 | |
11 | 1599 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 1:06.44 | |
12 | 1808 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 1:06.64 | |
13 | 1775 | Jonsson Anna | 1994 | VÄSBY SS | AK3694 | 50 m | 1:06.66 | |
14 | 1614 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 1:06.81 | |
15 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 1:06.94 | |
16 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 1:07.02 | |
17 | 1739 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 1:07.09 | |
18 | 1546 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 1:07.29 | |
19 | 1676 | Johansson Lina | 1994 | SÖDERTÖRN | AF0694 | 50 m | 1:07.51 | |
20 | 1839 | Österman Ida | 1998 | SPIF SF | BA0298 | 50 m | 1:08.02 | |
21 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 1:08.05 | |
22 | 1772 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 50 m | 1:08.10 | |
23 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 1:08.35 | |
24 | 1516 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 1:09.69 | |
25 | 1585 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 50 m | 1:09.80 | |
26 | 1629 | Selander Siri | 1999 | SKK | AU1899 | 50 m | 1:09.85 | |
27 | 1638 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 50 m | 1:10.14 | |
28 | 1583 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 50 m | 1:10.27 | |
29 | 1776 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 50 m | 1:10.43 | |
30 | 1571 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 1:10.47 | |
31 | 1567 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 50 m | 1:10.64 | |
32 | 1578 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 50 m | 1:11.45 | |
33 | 1791 | Wiiand Wilma | 2001 | VÄSBY SS | AE9601 | 50 m | 1:11.65 | |
34 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 50 m | 1:11.68 | |
35 | 1636 | Blomberg Emelie | 1999 | SÖDERTÄLJE | AU4899 | 50 m | 1:11.70 | |
36 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 50 m | 1:11.76 | |
37 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 25 m | 1:07.06 | |
38 | 1573 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 25 m | 1:07.18 | |
39 | 1496 | Larsson Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | AR3600 | 25 m | 1:07.93 | |
40 | 1749 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 25 m | 1:08.50 | |
41 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 25 m | 1:08.60 | |
42 | 1836 | Pettersson Ida | 1999 | SPIF SF | AP2699 | 25 m | 1:09.01 | |
43 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 1:09.35 | |
44 | 1643 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU5402 | 25 m | 1:10.05 | |
45 | 1588 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 25 m | 1:10.06 | |
46 | 1804 | Åberg Louise | 1995 | ÅKERSBERGA | AM6895 | 25 m | 1:10.19 | |
47 | 1596 | Onno Astrid | 2000 | SPÅRVÄGEN | BA5600 | 25 m | 1:10.25 | |
48 | 1702 | Eriksson Astrid | 2001 | TUREBERG | AD1201 | 25 m | 1:10.32 | |
49 | 1646 | Malmström Filippa | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK3803 | 25 m | 1:10.57 | |
50 | 1745 | Loid Sigrid | 1999 | TÄBY SIM | AF0499 | 25 m | 1:10.87 | |
51 | 1669 | Axelsson Eklund Felicia | 2000 | SÖDERTÖRN | AY0200 | 25 m | 1:10.96 | |
52 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 25 m | 1:11.00 | |
53 | 1615 | Eklöf Klara | 2002 | SKK | AH2202 | 25 m | 1:11.03 | |
54 | 1838 | Walsh Sofia | 2002 | SPIF SF | AF3402 | 25 m | 1:11.23 | |
55 | 1787 | Tsirona Dimitra | 2002 | VÄSBY SS | AP3602 | 25 m | 1:11.37 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 9, 400m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-29 |
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 4:03.29 2004-03-20 |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 4:14.26 | |
2 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 4:14.47 | |
3 | 1525 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 50 m | 4:17.72 | |
4 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 4:19.62 | |
5 | 1829 | Eriksson Niclas | 1998 | SPIF SF | AL2398 | 50 m | 4:20.03 | |
6 | 1681 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 50 m | 4:22.37 | |
7 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 4:22.74 | |
8 | 1476 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | AL8198 | 50 m | 4:23.33 | |
9 | 1494 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 4:23.48 | |
10 | 1584 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 4:24.95 | |
11 | 1748 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 50 m | 4:26.76 | |
12 | 1769 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 50 m | 4:26.99 | |
13 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 50 m | 4:31.68 | |
14 | 1807 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | AP5397 | 50 m | 4:32.28 | |
15 | 1786 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 50 m | 4:33.06 | |
16 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 4:33.53 | |
17 | 1495 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 50 m | 4:33.57 | |
18 | 1828 | Dansk Emil | 1995 | SPIF SF | AF0195 | 50 m | 4:33.84 | |
19 | 1724 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 50 m | 4:34.14 | |
20 | 1832 | Hysing Elias | 2000 | SPIF SF | AR1500 | 50 m | 4:36.17 | |
21 | 1509 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 50 m | 4:37.33 | |
22 | 1670 | Chong Kevin | 1998 | SÖDERTÖRN | AE9798 | 50 m | 4:37.53 | |
23 | 1763 | Kahl Linus | 2001 | WISBY SS | AE1501 | 50 m | 4:37.89 | |
24 | 1649 | Panahi Adrian | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH7398 | 50 m | 4:38.51 | |
25 | 1547 | Wächter Jonatan | 2000 | SK NEPTUN | AP7100 | 50 m | 4:39.05 | |
26 | 1534 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 25 m | 4:10.17 | |
27 | 1568 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 4:21.54 | |
28 | 1480 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 4:24.87 | |
29 | 1835 | Norberg Christian | 1998 | SPIF SF | AD6398 | 25 m | 4:27.21 | |
30 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 25 m | 4:27.73 | |
31 | 1517 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 25 m | 4:31.30 | |
32 | 1686 | Nyström Elliot | 2002 | SÖDERTÖRN | AD6902 | 25 m | 4:31.45 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 10, 4X200m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 8:02.92 2007-07-25 |
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 8:16.63 2009-07-04 |
SR: Väsby SS (1900) 8:09.29 2007-07-25 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1792 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 8:15.60 | ||
2 | 1793 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 8:28.20 | ||
3 | 1510 | Järfälla S Damer Lag 1 | 1996 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 8:32.19 | ||
4 | 1551 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | SK NEPTUN | 50 m | 8:38.56 | ||
5 | 1695 | Södertörn Damer [1994] | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 8:45.32 | ||
6 | 1794 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 8:55.10 | ||
7 | 1840 | Spif SF Damer 1 | 0 | SPIF SF | 50 m | 8:58.00 | ||
8 | 1511 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1997 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 8:59.71 | ||
9 | 1657 | Södertälje Damer Junior | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 9:01.69 | ||
10 | 1632 | Skk Damer Lag 1 | 0 | SKK | 50 m | 9:08.56 | ||
11 | 1550 | SK Neptun Damer Juniorer | 1994 | SK NEPTUN | 50 m | 9:23.40 | ||
12 | 1658 | Södertälje Damer Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 9:31.21 | ||
13 | 1633 | Skk Damer Lag 2 | 0 | SKK | 50 m | 9:32.40 | ||
14 | 1841 | Spif SF Damer Lag 2[2000] | 2000 | SPIF SF | 50 m | 9:32.89 | ||
15 | 1758 | Täby Sim Damer [2000] | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 9:33.36 | ||
16 | 1603 | Spårvägen Damer 1 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 8:13.73 | ||
17 | 1606 | Spårvägen Damer 2 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 8:56.57 | ||
18 | 1819 | SS04 Damer | 0 | SS04 | 25 m | 9:01.40 | ||
19 | 1608 | Spårvägen Damer 3 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 9:30.73 | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 11, 400m Medley Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 4:38.46 2012-05-21 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 4:42.71 2009-08-02 |
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1774 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 4:53.52 | |
2 | 1521 | Ekman Christine | 1994 | SK NEPTUN | AE8294 | 50 m | 5:04.01 | |
3 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 5:09.08 | |
4 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 5:12.55 | |
5 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 5:14.91 | |
6 | 1675 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 50 m | 5:16.73 | |
7 | 1756 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 50 m | 5:17.07 | |
8 | 1488 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 5:17.65 | |
9 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 5:18.94 | |
10 | 1825 | Burt Ayleen | 1997 | SPIF SF | BB5497 | 50 m | 5:18.95 | |
11 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 5:21.29 | |
12 | 1754 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 50 m | 5:22.98 | |
13 | 1772 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 50 m | 5:24.02 | |
14 | 1739 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 5:24.18 | |
15 | 1785 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 5:24.44 | |
16 | 1614 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 5:24.67 | |
17 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 50 m | 5:26.01 | |
18 | 1789 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 5:26.65 | |
19 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 50 m | 5:26.87 | |
20 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 50 m | 5:27.37 | |
21 | 1546 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 5:29.71 | |
22 | 1572 | Nordegren Signe | 2000 | SKURU IK | AO6800 | 50 m | 5:31.42 | |
23 | 1505 | Södersten Elin | 2000 | JÄRFÄLLA S | AI5800 | 50 m | 5:32.88 | |
24 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 50 m | 5:38.49 | |
25 | 1669 | Axelsson Eklund Felicia | 2000 | SÖDERTÖRN | AY0200 | 50 m | 5:42.94 | |
26 | 1496 | Larsson Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | AR3600 | 50 m | 5:43.11 | |
27 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 25 m | 5:24.13 | |
28 | 1831 | Glimmerud-Gullbjörk Tuva | 2000 | SPIF SF | BP6600 | 25 m | 5:30.59 | |
29 | 1745 | Loid Sigrid | 1999 | TÄBY SIM | AF0499 | 25 m | 5:32.00 | |
30 | 1732 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 25 m | 5:32.16 | |
31 | 1702 | Eriksson Astrid | 2001 | TUREBERG | AD1201 | 25 m | 5:32.45 | |
32 | 1579 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | BC9200 | 25 m | 5:34.42 | |
33 | 1743 | Kuhry Zhanna | 1998 | TÄBY SIM | BF4698 | 25 m | 5:34.94 | |
34 | 1813 | Höglind Rebecca | 1998 | SS04 | AL7898 | 25 m | 5:38.40 | |
35 | 1479 | Sundman Lina | 1998 | DANDERYD | AZ8898 | 25 m | 5:38.41 | |
36 | 1781 | Peacock Louise | 2001 | VÄSBY SS | AL3601 | 25 m | 5:42.63 | |
37 | 1753 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 25 m | 5:43.30 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Tero Välimaa 23.93 2001-07-28 |
Distriktrekord Juniorer: Sebastian Holmberg 24.52 2011-07-03 |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1524 | Flodqvist Pontus | 1988 | SK NEPTUN | AB5388 | 50 m | 24.68 | |
2 | 1845 | Magnusson Linus | 1990 | SK NEPTUN | ab4790 | 50 m | 24.83 | |
3 | 1595 | Nystrand Stefan | 1981 | SPÅRVÄGEN | AB1181 | 50 m | 24.97 | |
4 | 1701 | Borin Niklas | 1989 | TUREBERG | AD5189 | 50 m | 25.30 | |
5 | 1771 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 25.58 | |
6 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 25.99 | |
7 | 1752 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 50 m | 26.07 | |
8 | 1834 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 50 m | 26.25 | |
9 | 1592 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 50 m | 26.39 | |
10 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 26.39 | |
11 | 1827 | Danielsson Jacob | 1998 | SPIF SF | AB9798 | 50 m | 26.60 | |
12 | 1837 | Q Hammarlind Joakim | 1993 | SPIF SF | AM7593 | 50 m | 26.61 | |
13 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 26.91 | |
14 | 1647 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 27.12 | |
15 | 1704 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 50 m | 27.14 | |
16 | 1741 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 27.29 | |
17 | 1691 | Stridfäldt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AY9195 | 50 m | 27.45 | |
18 | 1667 | Abelsson Zack | 1998 | SÖDERTÖRN | AD4398 | 50 m | 27.53 | |
19 | 1733 | Ghahestani Shervin | 1997 | TÄBY SIM | AP5997 | 50 m | 27.61 | |
20 | 1566 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 27.70 | |
21 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 27.82 | |
22 | 1692 | Tingbrand Wilmer | 1998 | SÖDERTÖRN | AM2998 | 50 m | 27.86 | |
23 | 1515 | Frohde Wiggo | 2000 | LIDINGÖ SK | AX3300 | 50 m | 28.07 | |
24 | 1757 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 28.14 | |
25 | 1800 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 50 m | 28.19 | |
26 | 1530 | Käll Jönsson Carl | 1999 | SK NEPTUN | AP5799 | 50 m | 28.23 | |
27 | 1559 | Westholm Tobias | 1996 | NORRTÄLJE | AA1196 | 50 m | 28.24 | |
28 | 1801 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 25 m | 27.34 | |
29 | 1475 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 27.64 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 24.43 2014-07-05 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 25.64 2012-05-22 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1593 | Nilsson Frida | 1992 | SPÅRVÄGEN | BL6292 | 50 m | 28.10 | |
2 | 1773 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 50 m | 28.17 | |
3 | 1537 | Mattsson Rebecca | 1995 | SK NEPTUN | AQ0295 | 50 m | 28.60 | |
4 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 28.70 | |
5 | 1523 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 29.06 | |
6 | 1676 | Johansson Lina | 1994 | SÖDERTÖRN | AF0694 | 50 m | 29.20 | |
7 | 1808 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 29.35 | |
8 | 1599 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 29.41 | |
9 | 1679 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 50 m | 29.53 | |
10 | 1839 | Österman Ida | 1998 | SPIF SF | BA0298 | 50 m | 29.54 | |
11 | 1614 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 29.61 | |
12 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 50 m | 29.80 | |
13 | 1621 | Karlson Alma | 1999 | SKK | AH8299 | 50 m | 29.86 | |
14 | 1638 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 50 m | 30.41 | |
15 | 1817 | Thurfjell Julia | 1994 | SS04 | BG3894 | 50 m | 30.52 | |
16 | 1749 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 50 m | 30.55 | |
17 | 1567 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 50 m | 30.58 | |
18 | 1585 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 50 m | 30.63 | |
19 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 30.63 | |
20 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 30.75 | |
21 | 1631 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 30.79 | |
22 | 1549 | Åkerström Emelie | 1995 | SK NEPTUN | AM6295 | 50 m | 30.85 | |
23 | 1833 | Kylberg Paola | 2002 | SPIF SF | AV6602 | 50 m | 30.88 | |
24 | 1546 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 31.06 | |
25 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 31.10 | |
26 | 1806 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | BD4297 | 50 m | 31.16 | |
27 | 1588 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 50 m | 31.33 | |
28 | 1583 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 50 m | 31.39 | |
29 | 1809 | Hargsten Hanna | 1999 | SS04 | AH8899 | 50 m | 31.58 | |
30 | 1629 | Selander Siri | 1999 | SKK | AU1899 | 50 m | 31.59 | |
31 | 1636 | Blomberg Emelie | 1999 | SÖDERTÄLJE | AU4899 | 50 m | 31.71 | |
32 | 1578 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 50 m | 31.89 | |
33 | 1816 | Thor Therese | 1998 | SS04 | AW2298 | 50 m | 31.94 | |
34 | 1838 | Walsh Sofia | 2002 | SPIF SF | AF3402 | 50 m | 32.00 | |
35 | 1710 | Hultberg Pernilla | 1999 | TYRESÖ SS | AU8499 | 25 m | 31.01 | |
36 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 25 m | 31.09 | |
37 | 1776 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 25 m | 31.12 | |
38 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 31.14 | |
39 | 1745 | Loid Sigrid | 1999 | TÄBY SIM | AF0499 | 25 m | 31.22 | |
40 | 1826 | Carlbom Amanda | 2000 | SPIF SF | BB8200 | 25 m | 31.24 | |
41 | 1805 | Östervall Maria | 1998 | ÅKERSBERGA | AD4498 | 25 m | 31.32 | |
42 | 1596 | Onno Astrid | 2000 | SPÅRVÄGEN | BA5600 | 25 m | 31.36 | |
43 | 1571 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 25 m | 31.40 | |
44 | 1764 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 25 m | 31.47 | |
45 | 1594 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 31.48 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:02.07 2013-07-06 |
Distriktrekord Juniorer: Hans Fredin 2:05.79 1984-07-08 |
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1731 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 2:04.96 | |
2 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 2:06.28 | |
3 | 1526 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 50 m | 2:08.69 | |
4 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 2:13.09 | |
5 | 1683 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 2:13.22 | |
6 | 1534 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 50 m | 2:13.25 | |
7 | 1682 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 50 m | 2:14.93 | |
8 | 1687 | Reinholdz Erik | 1997 | SÖDERTÖRN | AF2397 | 50 m | 2:15.60 | |
9 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 2:15.64 | |
10 | 1656 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 50 m | 2:16.50 | |
11 | 1589 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 2:16.87 | |
12 | 1644 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 50 m | 2:17.68 | |
13 | 1525 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 50 m | 2:18.02 | |
14 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 50 m | 2:19.18 | |
15 | 1481 | Willberg Carl-Åke | 1998 | DANDERYD | AG1398 | 50 m | 2:21.00 | |
16 | 1565 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 2:21.64 | |
17 | 1569 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 50 m | 2:24.29 | |
18 | 1748 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 50 m | 2:24.32 | |
19 | 1830 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 50 m | 2:24.34 | |
20 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:24.35 | |
21 | 1673 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 2:24.68 | |
22 | 1722 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 2:24.82 | |
23 | 1509 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 50 m | 2:25.05 | |
24 | 1506 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 2:25.61 | |
25 | 1786 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 50 m | 2:26.04 | |
26 | 1597 | Ottosson Erik | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9799 | 50 m | 2:26.61 | |
27 | 1767 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 50 m | 2:27.51 | |
28 | 1704 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 50 m | 2:28.15 | |
29 | 1499 | Nykvist Linus | 2001 | JÄRFÄLLA S | AH3701 | 50 m | 2:30.30 | |
30 | 1751 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 50 m | 2:31.32 | |
31 | 1502 | Siotis Nikolaus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AJ6900 | 50 m | 2:33.24 | |
32 | 1834 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 25 m | 2:03.81 | |
33 | 1480 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 2:18.47 | |
34 | 1655 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH8398 | 25 m | 2:20.37 | |
35 | 1517 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 25 m | 2:24.75 | |
36 | 1779 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 2:25.34 | |
37 | 1492 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | AE9901 | 25 m | 2:25.65 | |
38 | 1715 | Redelius Daniel | 2000 | TYRESÖ SS | AT7300 | 25 m | 2:25.89 | |
39 | 1684 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 25 m | 2:26.21 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 15, 200m Ryggsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Michelle Coleman 2:10.56 2014-04-10 |
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 2:12.64 2010-03-06 |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 |
SR Juniorer: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1573 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 2:20.76 | |
2 | 1490 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 50 m | 2:21.06 | |
3 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 2:21.90 | |
4 | 1773 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 50 m | 2:25.63 | |
5 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 2:25.78 | |
6 | 1600 | Wahlström Emma | 1994 | SPÅRVÄGEN | AF9294 | 50 m | 2:27.29 | |
7 | 1675 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 50 m | 2:29.93 | |
8 | 1484 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 2:30.03 | |
9 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 2:30.47 | |
10 | 1623 | Martin Ebba | 2000 | SKK | AH4200 | 50 m | 2:31.65 | |
11 | 1639 | Engsoo Alexandra | 1998 | SÖDERTÄLJE | AF3898 | 50 m | 2:31.89 | |
12 | 1689 | Roloff Wilma | 2000 | SÖDERTÖRN | BA7600 | 50 m | 2:32.58 | |
13 | 1572 | Nordegren Signe | 2000 | SKURU IK | AO6800 | 50 m | 2:32.92 | |
14 | 1749 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 50 m | 2:33.07 | |
15 | 1627 | Reithner Hanna | 2000 | SKK | AJ7400 | 50 m | 2:33.18 | |
16 | 1705 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | AJ7600 | 50 m | 2:33.33 | |
17 | 1726 | Berglund Frida | 1998 | TÄBY SIM | AW7298 | 50 m | 2:33.68 | |
18 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:33.93 | |
19 | 1784 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 50 m | 2:34.15 | |
20 | 1735 | Isacson Kristina | 2001 | TÄBY SIM | BH5601 | 50 m | 2:35.56 | |
21 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 2:35.90 | |
22 | 1825 | Burt Ayleen | 1997 | SPIF SF | BB5497 | 50 m | 2:36.67 | |
23 | 1808 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 2:37.09 | |
24 | 1575 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 50 m | 2:37.57 | |
25 | 1753 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 50 m | 2:38.11 | |
26 | 1707 | Alm Josefin | 2001 | TYRESÖ SS | AJ8201 | 50 m | 2:38.27 | |
27 | 1709 | Björkman Frida | 1999 | TYRESÖ SS | AU7499 | 50 m | 2:38.66 | |
28 | 1820 | Alem Hermella | 2000 | SPIF SF | AK1600 | 50 m | 2:39.78 | |
29 | 1755 | Thorén Karin | 1999 | TÄBY SIM | BI4499 | 50 m | 2:40.58 | |
30 | 1765 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | AH8201 | 50 m | 2:41.21 | |
31 | 1750 | Sangfelt Malin | 2001 | TÄBY SIM | AC3801 | 50 m | 2:41.62 | |
32 | 1498 | Lundgren Lilly | 2002 | JÄRFÄLLA S | AC7402 | 50 m | 2:42.01 | |
33 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 2:30.59 | |
34 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 25 m | 2:30.82 | |
35 | 1803 | Rekola-Weckström Tilda | 2000 | ÅKERSBERGA | AI6400 | 25 m | 2:33.05 | |
36 | 1574 | Westborg Anna | 2002 | SKURU IK | AE0402 | 25 m | 2:33.09 | |
37 | 1746 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 25 m | 2:34.63 | |
38 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 25 m | 2:36.70 | |
39 | 1516 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 25 m | 2:36.72 | |
40 | 1806 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | BD4297 | 25 m | 2:36.86 | |
41 | 1738 | Junehed Josephine | 2002 | TÄBY SIM | AN1202 | 25 m | 2:37.11 | |
42 | 1732 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 25 m | 2:37.78 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 16, 100m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 47.37 2009-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 50.77 1999-07-17 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 50.35 2012-07-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1837 | Q Hammarlind Joakim | 1993 | SPIF SF | AM7593 | 50 m | 52.33 | |
2 | 1834 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 50 m | 52.53 | |
3 | 1845 | Magnusson Linus | 1990 | SK NEPTUN | ab4790 | 50 m | 52.66 | |
4 | 1524 | Flodqvist Pontus | 1988 | SK NEPTUN | AB5388 | 50 m | 52.79 | |
5 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 52.92 | |
6 | 1771 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 53.82 | |
7 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 54.30 | |
8 | 1780 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 54.34 | |
9 | 1734 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 54.40 | |
10 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 54.45 | |
11 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 54.55 | |
12 | 1788 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 54.99 | |
13 | 1545 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 55.12 | |
14 | 1733 | Ghahestani Shervin | 1997 | TÄBY SIM | AP5997 | 50 m | 55.12 | |
15 | 1584 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 55.16 | |
16 | 1769 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 50 m | 55.55 | |
17 | 1708 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 55.63 | |
18 | 1741 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 55.66 | |
19 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 50 m | 55.71 | |
20 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 55.83 | |
21 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 55.90 | |
22 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 56.25 | |
23 | 1691 | Stridfäldt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AY9195 | 50 m | 56.28 | |
24 | 1641 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 56.30 | |
25 | 1568 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 50 m | 56.39 | |
26 | 1656 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 50 m | 56.59 | |
27 | 1494 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 56.67 | |
28 | 1481 | Willberg Carl-Åke | 1998 | DANDERYD | AG1398 | 50 m | 56.76 | |
29 | 1644 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 50 m | 56.86 | |
30 | 1681 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 50 m | 56.88 | |
31 | 1807 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | AP5397 | 50 m | 57.13 | |
32 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 57.24 | |
33 | 1827 | Danielsson Jacob | 1998 | SPIF SF | AB9798 | 25 m | 53.03 | |
34 | 1716 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 25 m | 54.07 | |
35 | 1530 | Käll Jönsson Carl | 1999 | SK NEPTUN | AP5799 | 25 m | 54.85 | |
36 | 1558 | Magnusson Martin | 1995 | NORRTÄLJE | AG6795 | 25 m | 55.19 | |
37 | 1626 | Peterson Lukas | 1998 | SKK | AG8198 | 25 m | 55.25 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 17, 100m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 52.67 2014-04-20 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 52.87 2013-08-01 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 52.87 2013-08-01 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 57.96 | |
2 | 1523 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 58.48 | |
3 | 1531 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 50 m | 58.72 | |
4 | 1593 | Nilsson Frida | 1992 | SPÅRVÄGEN | BL6292 | 50 m | 58.95 | |
5 | 1672 | Eriksson Jessica | 1993 | SÖDERTÖRN | AT2293 | 50 m | 59.30 | |
6 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 59.35 | |
7 | 1772 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 50 m | 1:00.14 | |
8 | 1602 | Åhlin Anna | 1991 | SPÅRVÄGEN | AO7491 | 50 m | 1:00.28 | |
9 | 1815 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 1:00.31 | |
10 | 1785 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 1:00.32 | |
11 | 1730 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 50 m | 1:00.44 | |
12 | 1601 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 1:00.83 | |
13 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 1:01.29 | |
14 | 1549 | Åkerström Emelie | 1995 | SK NEPTUN | AM6295 | 50 m | 1:01.33 | |
15 | 1726 | Berglund Frida | 1998 | TÄBY SIM | AW7298 | 50 m | 1:01.57 | |
16 | 1587 | Garmelius Emma | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9499 | 50 m | 1:01.59 | |
17 | 1775 | Jonsson Anna | 1994 | VÄSBY SS | AK3694 | 50 m | 1:01.65 | |
18 | 1600 | Wahlström Emma | 1994 | SPÅRVÄGEN | AF9294 | 50 m | 1:01.70 | |
19 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 1:01.73 | |
20 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 1:01.79 | |
21 | 1621 | Karlson Alma | 1999 | SKK | AH8299 | 50 m | 1:02.09 | |
22 | 1564 | Hammar Astrid | 2000 | SALTSJÖB | AO8600 | 50 m | 1:02.14 | |
23 | 1809 | Hargsten Hanna | 1999 | SS04 | AH8899 | 50 m | 1:02.24 | |
24 | 1705 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | AJ7600 | 50 m | 1:02.64 | |
25 | 1674 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 50 m | 1:02.66 | |
26 | 1642 | Huslid Tina | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF0600 | 50 m | 1:02.84 | |
27 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 1:02.90 | |
28 | 1836 | Pettersson Ida | 1999 | SPIF SF | AP2699 | 50 m | 1:03.00 | |
29 | 1824 | Bergström Rebecka | 1997 | SPIF SF | AH1297 | 50 m | 1:03.12 | |
30 | 1496 | Larsson Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | AR3600 | 50 m | 1:03.17 | |
31 | 1839 | Österman Ida | 1998 | SPIF SF | BA0298 | 50 m | 1:03.18 | |
32 | 1588 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 50 m | 1:03.37 | |
33 | 1749 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 50 m | 1:03.39 | |
34 | 1571 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 1:03.51 | |
35 | 1639 | Engsoo Alexandra | 1998 | SÖDERTÄLJE | AF3898 | 50 m | 1:03.61 | |
36 | 1833 | Kylberg Paola | 2002 | SPIF SF | AV6602 | 50 m | 1:03.69 | |
37 | 1485 | Arrhén Andersson Ella | 2002 | JÄRFÄLLA S | AX8402 | 50 m | 1:03.72 | |
38 | 1765 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | AH8201 | 50 m | 1:03.77 | |
39 | 1676 | Johansson Lina | 1994 | SÖDERTÖRN | AF0694 | 50 m | 1:03.98 | |
40 | 1729 | Dellwik Marianne | 1997 | TÄBY SIM | BQ7697 | 50 m | 1:03.99 | |
41 | 1582 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 50 m | 1:04.02 | |
42 | 1567 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 25 m | 1:01.24 | |
43 | 1505 | Södersten Elin | 2000 | JÄRFÄLLA S | AI5800 | 25 m | 1:01.92 | |
44 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 25 m | 1:02.14 | |
45 | 1777 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 1:02.19 | |
46 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 1:02.35 | |
47 | 1744 | Lennerthson Sofia | 1999 | TÄBY SIM | BE4899 | 25 m | 1:02.55 | |
48 | 1622 | Lönnberg Smilla | 2001 | SKK | AQ0801 | 25 m | 1:02.56 | |
49 | 1478 | Reuterskiöld Henny | 1999 | DANDERYD | BB1499 | 25 m | 1:02.61 | |
50 | 1585 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 1:02.62 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 18, 1500m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 15:50.39 1984-06-17 |
Distriktrekord Juniorer: Hans Roosmark 16:04.87 |
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1476 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | AL8198 | 50 m | 17:56.22 | |
2 | 1786 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 50 m | 18:04.85 | |
3 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 15:57.58 | |
4 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 25 m | 16:05.91 | |
5 | 1495 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 25 m | 16:47.29 | |
6 | 1613 | Askling Olof | 1999 | SKK | AM7799 | 25 m | 16:59.41 | |
7 | 1748 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 25 m | 17:09.06 | |
8 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 25 m | 17:09.99 | |
9 | 1724 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 25 m | 17:30.88 | |
10 | 1828 | Dansk Emil | 1995 | SPIF SF | AF0195 | 25 m | 17:39.90 | |
11 | 1763 | Kahl Linus | 2001 | WISBY SS | AE1501 | 25 m | 17:41.29 | |
12 | 1835 | Norberg Christian | 1998 | SPIF SF | AD6398 | 25 m | 17:46.48 | |
13 | 1563 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 17:55.00 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 19, 4X100m Medley Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Täby sim 4:06.42 2009-07-05 |
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 4:15.19 2010-07-15 |
SR: Täby Sim (1900) 4:06.42 2009-07-05 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 4:15.19 2010-07-16 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1551 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | SK NEPTUN | 50 m | 4:15.04 | ||
2 | 1792 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 4:18.70 | ||
3 | 1695 | Södertörn Damer [1994] | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:24.31 | ||
4 | 1793 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 4:29.50 | ||
5 | 1696 | Södertörn Damer Lag 2 | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:29.99 | ||
6 | 1552 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2002 | SK NEPTUN | 50 m | 4:30.89 | ||
7 | 1657 | Södertälje Damer Junior | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:31.06 | ||
8 | 1510 | Järfälla S Damer Lag 1 | 1996 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:34.17 | ||
9 | 1576 | Skuru Ik Damer | 0 | SKURU IK | 50 m | 4:38.10 | ||
10 | 1632 | Skk Damer Lag 1 | 0 | SKK | 50 m | 4:38.98 | ||
11 | 1840 | Spif SF Damer 1 | 0 | SPIF SF | 50 m | 4:39.40 | ||
12 | 1794 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 4:39.90 | ||
13 | 1511 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1997 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:40.03 | ||
14 | 1658 | Södertälje Damer Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:46.49 | ||
15 | 1633 | Skk Damer Lag 2 | 0 | SKK | 50 m | 4:48.44 | ||
16 | 1841 | Spif SF Damer Lag 2[2000] | 2000 | SPIF SF | 50 m | 4:54.09 | ||
17 | 1795 | Väsby SS Damer Lag 4 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 4:58.10 | ||
18 | 1603 | Spårvägen Damer 1 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:05.59 | ||
19 | 1606 | Spårvägen Damer 2 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:30.16 | ||
20 | 1819 | SS04 Damer | 0 | SS04 | 25 m | 4:30.72 | ||
21 | 1718 | Tyresö SS Damer [1998] | 1998 | TYRESÖ SS | 25 m | 4:33.40 | ||
22 | 1608 | Spårvägen Damer 3 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:41.86 | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 20, 4X100m Medley Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:41.84 2009-07-02 |
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 3:52.81 2013-07-05 |
SR: SK Neptun (1900) 3:41.84 2009-07-02 |
SR Juniorer: Jönköpings SS (1900) 3:49.07 2014-07-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1553 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | SK NEPTUN | 50 m | 3:43.04 | ||
2 | 1556 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2005 | SK NEPTUN | 50 m | 3:47.90 | ||
3 | 1796 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 3:55.70 | ||
4 | 1557 | SK Neptun Herrar Lag 3 | 1994 | SK NEPTUN | 50 m | 3:58.91 | ||
5 | 1663 | Södertälje Herrar Lag 1 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:04.51 | ||
6 | 1797 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 4:09.30 | ||
7 | 1664 | Södertälje Herrar Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:09.32 | ||
8 | 1697 | Södertörn Herrar [1994] | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:13.54 | ||
9 | 1842 | Spif SF Herrar | 0 | SPIF SF | 50 m | 4:15.00 | ||
10 | 1512 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:15.67 | ||
11 | 1698 | Södertörn Herrar2 [1998] | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:18.72 | ||
12 | 1665 | Södertälje Herrar Lag 3 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:20.01 | ||
13 | 1577 | Skuru Ik Herrar | 0 | SKURU IK | 50 m | 4:22.84 | ||
14 | 1634 | Skk Herrar | 0 | SKK | 50 m | 4:23.66 | ||
15 | 1482 | Danderyd Herrar | 0 | DANDERYD | 50 m | 4:25.08 | ||
16 | 1513 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 1999 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:27.37 | ||
17 | 1798 | Väsby SS Herrar Lag 3 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 4:28.80 | ||
18 | 1761 | Täby Sim Herrar 1 | 0 | TÄBY SIM | 25 m | 3:52.70 | ||
19 | 1611 | Spårvägen Herrar | 1996 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:03.44 | ||
20 | 1719 | Tyresö SS Herrar [1998] | 1998 | TYRESÖ SS | 25 m | 4:06.12 | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 21, 200m Medley Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 2:12.29 2012-05-23 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 2:13.52 2009-07-26 |
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 |
SR Juniorer: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1774 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 2:16.84 | |
2 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 2:23.89 | |
3 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:25.15 | |
4 | 1737 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 2:26.59 | |
5 | 1573 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 2:26.88 | |
6 | 1484 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 2:27.29 | |
7 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 2:27.38 | |
8 | 1675 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 50 m | 2:28.83 | |
9 | 1685 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | AU7496 | 50 m | 2:29.64 | |
10 | 1599 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 2:29.76 | |
11 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:29.98 | |
12 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 2:30.01 | |
13 | 1789 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:30.16 | |
14 | 1674 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 50 m | 2:30.90 | |
15 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 2:31.88 | |
16 | 1488 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 2:31.94 | |
17 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 2:32.02 | |
18 | 1631 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 2:33.42 | |
19 | 1739 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 2:33.56 | |
20 | 1754 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 50 m | 2:34.09 | |
21 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 2:35.33 | |
22 | 1588 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 50 m | 2:35.90 | |
23 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 2:36.77 | |
24 | 1702 | Eriksson Astrid | 2001 | TUREBERG | AD1201 | 50 m | 2:37.07 | |
25 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 50 m | 2:37.26 | |
26 | 1587 | Garmelius Emma | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9499 | 50 m | 2:37.68 | |
27 | 1833 | Kylberg Paola | 2002 | SPIF SF | AV6602 | 50 m | 2:38.09 | |
28 | 1764 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 50 m | 2:38.42 | |
29 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 50 m | 2:38.60 | |
30 | 1808 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 2:38.94 | |
31 | 1831 | Glimmerud-Gullbjörk Tuva | 2000 | SPIF SF | BP6600 | 50 m | 2:38.99 | |
32 | 1705 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | AJ7600 | 50 m | 2:39.57 | |
33 | 1638 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 50 m | 2:39.70 | |
34 | 1571 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 2:40.13 | |
35 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 50 m | 2:40.38 | |
36 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 50 m | 2:40.76 | |
37 | 1505 | Södersten Elin | 2000 | JÄRFÄLLA S | AI5800 | 50 m | 2:40.79 | |
38 | 1635 | Arnou Solène | 2000 | SÖDERTÄLJE | AX4600 | 50 m | 2:40.95 | |
39 | 1479 | Sundman Lina | 1998 | DANDERYD | AZ8898 | 50 m | 2:42.70 | |
40 | 1507 | Wensmark Josefin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AR9601 | 50 m | 2:42.98 | |
41 | 1496 | Larsson Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | AR3600 | 50 m | 2:43.00 | |
42 | 1485 | Arrhén Andersson Ella | 2002 | JÄRFÄLLA S | AX8402 | 50 m | 2:43.10 | |
43 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 25 m | 2:26.42 | |
44 | 1817 | Thurfjell Julia | 1994 | SS04 | BG3894 | 25 m | 2:28.91 | |
45 | 1776 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 25 m | 2:33.81 | |
46 | 1538 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 25 m | 2:35.29 | |
47 | 1804 | Åberg Louise | 1995 | ÅKERSBERGA | AM6895 | 25 m | 2:35.48 | |
48 | 1784 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 25 m | 2:35.77 | |
49 | 1755 | Thorén Karin | 1999 | TÄBY SIM | BI4499 | 25 m | 2:36.00 | |
50 | 1646 | Malmström Filippa | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK3803 | 25 m | 2:36.29 | |
51 | 1594 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 2:36.35 | |
52 | 1782 | Peng Elin | 2003 | VÄSBY SS | AJ7603 | 25 m | 2:36.48 | |
53 | 1536 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 25 m | 2:36.88 | |
54 | 1806 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | BD4297 | 25 m | 2:37.09 | |
55 | 1843 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | ci0291 | 25 m | EXT | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 22, 800m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 8:19.58 1985-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 8:28.20 2003-06-30 |
SR: Anders Holmertz (1968) 8:02.78 1988-03-22 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 8:08.06 1985-07-07 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 9:09.33 | |
2 | 1748 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 50 m | 9:20.06 | |
3 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 25 m | 8:28.76 | |
4 | 1829 | Eriksson Niclas | 1998 | SPIF SF | AL2398 | 25 m | 8:42.09 | |
5 | 1525 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 25 m | 8:44.31 | |
6 | 1509 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 25 m | 8:53.76 | |
7 | 1495 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 25 m | 8:53.92 | |
8 | 1584 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 25 m | 8:58.82 | |
9 | 1613 | Askling Olof | 1999 | SKK | AM7799 | 25 m | 9:01.03 | |
10 | 1830 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 25 m | 9:01.16 | |
11 | 1769 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 25 m | 9:02.08 | |
12 | 1670 | Chong Kevin | 1998 | SÖDERTÖRN | AE9798 | 25 m | 9:06.76 | |
13 | 1568 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 9:13.51 | |
14 | 1724 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 25 m | 9:15.54 | |
15 | 1517 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 25 m | 9:15.99 | |
16 | 1812 | Holmer Fann Frederick | 1998 | SS04 | AD3998 | 25 m | 9:20.55 | |
17 | 1547 | Wächter Jonatan | 2000 | SK NEPTUN | AP7100 | 25 m | 9:21.31 | |
18 | 1835 | Norberg Christian | 1998 | SPIF SF | AD6398 | 25 m | 9:24.23 | |
19 | 1763 | Kahl Linus | 2001 | WISBY SS | AE1501 | 25 m | 9:26.59 | |
20 | 1492 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | AE9901 | 25 m | 9:30.72 | |
21 | 1502 | Siotis Nikolaus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AJ6900 | 25 m | 9:34.19 | |
22 | 1618 | Gunneriusson Emil | 2000 | SKK | AJ4100 | 25 m | 9:34.66 | |
23 | 1500 | Olsson Fredrik | 1999 | JÄRFÄLLA S | AI2399 | 25 m | 9:36.29 | |
24 | 1832 | Hysing Elias | 2000 | SPIF SF | AR1500 | 25 m | 9:37.03 | |
25 | 1694 | Wikell Emil | 1999 | SÖDERTÖRN | AK5799 | 25 m | 9:39.70 | |
26 | 1508 | Westberg Pontus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AS9500 | 25 m | 9:41.72 | |
27 | 1619 | Gustafsson Isak | 2001 | SKK | AA5901 | 25 m | 9:42.94 | |
28 | 1617 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SKK | AQ0399 | 25 m | 9:43.35 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 23, 50m Ryggsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 28.22 2015-04-06 |
Distriktrekord Juniorer: Michelle Coleman 28.74 2012-06-28 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.22 2015-03-06 |
SR Juniorer: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1523 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 29.79 | |
2 | 1679 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 50 m | 30.35 | |
3 | 1773 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 50 m | 30.74 | |
4 | 1573 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 30.89 | |
5 | 1490 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 50 m | 31.19 | |
6 | 1676 | Johansson Lina | 1994 | SÖDERTÖRN | AF0694 | 50 m | 31.28 | |
7 | 1588 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 50 m | 31.55 | |
8 | 1601 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 32.00 | |
9 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 32.23 | |
10 | 1707 | Alm Josefin | 2001 | TYRESÖ SS | AJ8201 | 50 m | 32.42 | |
11 | 1623 | Martin Ebba | 2000 | SKK | AH4200 | 50 m | 32.49 | |
12 | 1639 | Engsoo Alexandra | 1998 | SÖDERTÄLJE | AF3898 | 50 m | 32.84 | |
13 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 32.85 | |
14 | 1671 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 50 m | 32.92 | |
15 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 33.06 | |
16 | 1627 | Reithner Hanna | 2000 | SKK | AJ7400 | 50 m | 33.23 | |
17 | 1489 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 33.96 | |
18 | 1735 | Isacson Kristina | 2001 | TÄBY SIM | BH5601 | 50 m | 34.26 | |
19 | 1567 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 50 m | 34.33 | |
20 | 1709 | Björkman Frida | 1999 | TYRESÖ SS | AU7499 | 50 m | 34.36 | |
21 | 1806 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | BD4297 | 50 m | 34.37 | |
22 | 1750 | Sangfelt Malin | 2001 | TÄBY SIM | AC3801 | 50 m | 34.47 | |
23 | 1804 | Åberg Louise | 1995 | ÅKERSBERGA | AM6895 | 50 m | 34.48 | |
24 | 1777 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 50 m | 34.51 | |
25 | 1729 | Dellwik Marianne | 1997 | TÄBY SIM | BQ7697 | 50 m | 34.53 | |
26 | 1713 | Olsson Sara | 1999 | TYRESÖ SS | AR6899 | 50 m | 34.60 | |
27 | 1753 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 50 m | 34.73 | |
28 | 1755 | Thorén Karin | 1999 | TÄBY SIM | BI4499 | 50 m | 34.86 | |
29 | 1562 | Boij Du Rietz Thea | 2002 | SALTSJÖB | AC9602 | 50 m | 34.87 | |
30 | 1570 | Johnsson Nathalie | 1996 | SKURU IK | BS0296 | 50 m | 34.95 | |
31 | 1818 | Zaalouk Hannah | 2001 | SS04 | AM1601 | 50 m | 35.13 | |
32 | 1497 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 35.18 | |
33 | 1844 | Nordström Isabel | 2001 | SS04 | BH1801 | 50 m | 35.22 | |
34 | 1538 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 25 m | 31.66 | |
35 | 1803 | Rekola-Weckström Tilda | 2000 | ÅKERSBERGA | AI6400 | 25 m | 32.50 | |
36 | 1705 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | AJ7600 | 25 m | 32.78 | |
37 | 1585 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 25 m | 32.99 | |
38 | 1799 | Bergström Jennifer | 2002 | ÅKERSBERGA | AA9402 | 25 m | 33.24 | |
39 | 1831 | Glimmerud-Gullbjörk Tuva | 2000 | SPIF SF | BP6600 | 25 m | 33.38 | |
40 | 1717 | Törnqvist Elin | 1998 | TYRESÖ SS | AZ7898 | 25 m | 33.64 | |
41 | 1643 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU5402 | 25 m | 33.68 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Pontus Renholm 25.46 2008-07-16 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Borin 26.46 2009-07-04 |
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1701 | Borin Niklas | 1989 | TUREBERG | AD5189 | 50 m | 26.80 | |
2 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 26.83 | |
3 | 1834 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 50 m | 27.30 | |
4 | 1526 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 50 m | 27.45 | |
5 | 1788 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 27.47 | |
6 | 1734 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 27.70 | |
7 | 1716 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 50 m | 28.13 | |
8 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 28.22 | |
9 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 28.62 | |
10 | 1656 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 50 m | 29.27 | |
11 | 1481 | Willberg Carl-Åke | 1998 | DANDERYD | AG1398 | 50 m | 29.33 | |
12 | 1644 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 50 m | 29.39 | |
13 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 29.74 | |
14 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 50 m | 30.15 | |
15 | 1722 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 30.19 | |
16 | 1655 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH8398 | 50 m | 30.22 | |
17 | 1687 | Reinholdz Erik | 1997 | SÖDERTÖRN | AF2397 | 50 m | 30.25 | |
18 | 1569 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 50 m | 30.28 | |
19 | 1565 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 30.45 | |
20 | 1682 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 50 m | 30.57 | |
21 | 1748 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 50 m | 30.84 | |
22 | 1566 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 30.90 | |
23 | 1800 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 50 m | 31.02 | |
24 | 1509 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 50 m | 31.10 | |
25 | 1691 | Stridfäldt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AY9195 | 50 m | 31.20 | |
26 | 1597 | Ottosson Erik | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9799 | 50 m | 31.25 | |
27 | 1515 | Frohde Wiggo | 2000 | LIDINGÖ SK | AX3300 | 50 m | 31.32 | |
28 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 31.43 | |
29 | 1757 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 31.48 | |
30 | 1647 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 31.53 | |
31 | 1751 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 50 m | 31.59 | |
32 | 1767 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 50 m | 31.79 | |
33 | 1810 | Hennert Johan | 2001 | SS04 | AL6901 | 50 m | 32.35 | |
34 | 1645 | Mackin Timothy | 1995 | SÖDERTÄLJE | AO0995 | 50 m | 32.65 | |
35 | 1704 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 25 m | 29.53 | |
36 | 1530 | Käll Jönsson Carl | 1999 | SK NEPTUN | AP5799 | 25 m | 30.30 | |
37 | 1559 | Westholm Tobias | 1996 | NORRTÄLJE | AA1196 | 25 m | 30.34 | |
38 | 1590 | Kaufmann Alex | 1999 | SPÅRVÄGEN | AN2799 | 25 m | 30.37 | |
39 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 25 m | 30.65 | |
40 | 1503 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 30.67 | |
41 | 1786 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 25 m | 30.90 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 25, 200m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:55.04 2014-04-11 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:55.23 2012-03-05 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.77 2015-05-30 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1531 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 50 m | 2:04.40 | |
2 | 1490 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 50 m | 2:04.64 | |
3 | 1523 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 2:08.04 | |
4 | 1730 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 50 m | 2:08.42 | |
5 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 2:09.83 | |
6 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:10.06 | |
7 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 2:10.21 | |
8 | 1785 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 2:11.04 | |
9 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 2:11.29 | |
10 | 1600 | Wahlström Emma | 1994 | SPÅRVÄGEN | AF9294 | 50 m | 2:12.34 | |
11 | 1674 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 50 m | 2:12.49 | |
12 | 1675 | Hägglund-Björklund Sara | 1995 | SÖDERTÖRN | BB3695 | 50 m | 2:12.72 | |
13 | 1726 | Berglund Frida | 1998 | TÄBY SIM | AW7298 | 50 m | 2:12.81 | |
14 | 1836 | Pettersson Ida | 1999 | SPIF SF | AP2699 | 50 m | 2:12.88 | |
15 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 2:13.24 | |
16 | 1587 | Garmelius Emma | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9499 | 50 m | 2:13.55 | |
17 | 1671 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 50 m | 2:13.88 | |
18 | 1601 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 2:15.11 | |
19 | 1564 | Hammar Astrid | 2000 | SALTSJÖB | AO8600 | 50 m | 2:15.18 | |
20 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 2:15.28 | |
21 | 1484 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 2:16.51 | |
22 | 1582 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 50 m | 2:17.31 | |
23 | 1651 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 2:17.41 | |
24 | 1497 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 2:17.79 | |
25 | 1496 | Larsson Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | AR3600 | 50 m | 2:18.46 | |
26 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 2:18.46 | |
27 | 1784 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 50 m | 2:18.49 | |
28 | 1572 | Nordegren Signe | 2000 | SKURU IK | AO6800 | 50 m | 2:18.53 | |
29 | 1820 | Alem Hermella | 2000 | SPIF SF | AK1600 | 50 m | 2:18.72 | |
30 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 50 m | 2:19.11 | |
31 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 50 m | 2:19.34 | |
32 | 1765 | Andersson Tova | 2001 | VÄSBY SS | AH8201 | 50 m | 2:19.90 | |
33 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 50 m | 2:20.14 | |
34 | 1764 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 50 m | 2:20.31 | |
35 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 25 m | 2:12.66 | |
36 | 1839 | Österman Ida | 1998 | SPIF SF | BA0298 | 25 m | 2:14.43 | |
37 | 1627 | Reithner Hanna | 2000 | SKK | AJ7400 | 25 m | 2:14.52 | |
38 | 1714 | Ossmyr Josefin | 1999 | TYRESÖ SS | AS0299 | 25 m | 2:14.78 | |
39 | 1809 | Hargsten Hanna | 1999 | SS04 | AH8899 | 25 m | 2:16.11 | |
40 | 1688 | Roloff Emma | 2002 | SÖDERTÖRN | AT6402 | 25 m | 2:16.27 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 26, 200m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 1:46.76 1992-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Letzler 1:52.01 1990-08-02 |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
SR Juniorer: Christoffer Wikstöm (1987) 1:50.12 2007-07-26 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1731 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 1:55.68 | |
2 | 1545 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 1:58.27 | |
3 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 1:58.41 | |
4 | 1681 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 50 m | 2:01.19 | |
5 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 2:01.30 | |
6 | 1829 | Eriksson Niclas | 1998 | SPIF SF | AL2398 | 50 m | 2:01.38 | |
7 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 2:01.85 | |
8 | 1769 | Frödeberg Gustav | 1997 | VÄSBY SS | AA5197 | 50 m | 2:01.91 | |
9 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 2:02.14 | |
10 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 2:02.89 | |
11 | 1683 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 2:02.95 | |
12 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 2:03.17 | |
13 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 50 m | 2:04.10 | |
14 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 2:04.69 | |
15 | 1494 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 2:05.40 | |
16 | 1763 | Kahl Linus | 2001 | WISBY SS | AE1501 | 50 m | 2:06.89 | |
17 | 1687 | Reinholdz Erik | 1997 | SÖDERTÖRN | AF2397 | 50 m | 2:07.25 | |
18 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 25 m | 1:56.18 | |
19 | 1558 | Magnusson Martin | 1995 | NORRTÄLJE | AG6795 | 25 m | 1:59.13 | |
20 | 1506 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 25 m | 2:01.39 | |
21 | 1480 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 2:02.38 | |
22 | 1673 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 25 m | 2:02.54 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 27, 100m Bröstsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson 1:07.04 2014-08-20 |
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 1:09.39 2007-03-25 |
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.68 2013-04-27 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1712 | Norrman Vendela | 1995 | TYRESÖ SS | AQ4495 | 50 m | 1:12.44 | |
2 | 1541 | Salih Milana | 1997 | SK NEPTUN | AX4697 | 50 m | 1:12.64 | |
3 | 1737 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 1:13.92 | |
4 | 1789 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 1:14.13 | |
5 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 1:14.22 | |
6 | 1533 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 50 m | 1:14.95 | |
7 | 1598 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 50 m | 1:15.48 | |
8 | 1817 | Thurfjell Julia | 1994 | SS04 | BG3894 | 50 m | 1:15.51 | |
9 | 1539 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 1:15.56 | |
10 | 1814 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | AN9698 | 50 m | 1:16.15 | |
11 | 1631 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 1:16.83 | |
12 | 1581 | Björk Tove | 1994 | SPÅRVÄGEN | BB6694 | 50 m | 1:17.74 | |
13 | 1764 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 50 m | 1:17.82 | |
14 | 1527 | Jaraquemada Ida | 1996 | SK NEPTUN | AT2896 | 50 m | 1:18.04 | |
15 | 1740 | Korssell Pauline | 1997 | TÄBY SIM | AI8897 | 50 m | 1:18.57 | |
16 | 1725 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | AK5299 | 50 m | 1:19.26 | |
17 | 1732 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 1:19.68 | |
18 | 1766 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 1:20.08 | |
19 | 1594 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 50 m | 1:20.39 | |
20 | 1529 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | AW7499 | 50 m | 1:20.40 | |
21 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 50 m | 1:20.41 | |
22 | 1746 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 50 m | 1:20.61 | |
23 | 1805 | Östervall Maria | 1998 | ÅKERSBERGA | AD4498 | 50 m | 1:20.83 | |
24 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 1:16.68 | |
25 | 1804 | Åberg Louise | 1995 | ÅKERSBERGA | AM6895 | 25 m | 1:17.73 | |
26 | 1742 | Kruthammar Fanny | 1999 | TÄBY SIM | BB5299 | 25 m | 1:18.04 | |
27 | 1799 | Bergström Jennifer | 2002 | ÅKERSBERGA | AA9402 | 25 m | 1:18.07 | |
28 | 1620 | Hagström Louise | 1998 | SKK | AZ1898 | 25 m | 1:18.12 | |
29 | 1743 | Kuhry Zhanna | 1998 | TÄBY SIM | BF4698 | 25 m | 1:18.17 | |
30 | 1688 | Roloff Emma | 2002 | SÖDERTÖRN | AT6402 | 25 m | 1:18.43 | |
31 | 1477 | Malm Smilla | 2003 | DANDERYD | AQ4203 | 25 m | 1:18.70 | |
32 | 1616 | Eriksson Amanda | 2001 | SKK | AH9801 | 25 m | 1:18.72 | |
33 | 1579 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | BC9200 | 25 m | 1:19.06 | |
34 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 1:19.12 | |
35 | 1777 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 1:19.22 | |
36 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 25 m | 1:19.29 | |
37 | 1483 | Holm Johanna | 1996 | HS | AI7896 | 25 m | 1:15.21 | EXT |
38 | 1843 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | ci0291 | 25 m | EXT | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 1:01.60 2008-03-18 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 1:03.46 2009-07-05 |
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1544 | Tour Niklas | 1989 | SK NEPTUN | AQ3789 | 50 m | 1:03.70 | |
2 | 1770 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 1:04.82 | |
3 | 1780 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 1:05.07 | |
4 | 1540 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | AJ7393 | 50 m | 1:05.66 | |
5 | 1708 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 1:05.75 | |
6 | 1543 | Thorvaldsson Kevin | 1995 | SK NEPTUN | AA9595 | 50 m | 1:06.76 | |
7 | 1519 | Dahlgren Johan | 1986 | SK NEPTUN | AB4986 | 50 m | 1:07.00 | |
8 | 1801 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 50 m | 1:09.21 | |
9 | 1788 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 1:09.63 | |
10 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 1:09.85 | |
11 | 1741 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 1:10.09 | |
12 | 1641 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 1:10.51 | |
13 | 1677 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 1:11.02 | |
14 | 1768 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 1:11.64 | |
15 | 1790 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 1:11.77 | |
16 | 1807 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | AP5397 | 50 m | 1:12.08 | |
17 | 1503 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 1:12.42 | |
18 | 1506 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:12.60 | |
19 | 1673 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 1:12.63 | |
20 | 1568 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 50 m | 1:13.36 | |
21 | 1722 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 1:13.65 | |
22 | 1647 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 1:14.05 | |
23 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 25 m | 1:09.00 | |
24 | 1475 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 1:09.80 | |
25 | 1487 | Bengtsson Emil | 1999 | JÄRFÄLLA S | AT1599 | 25 m | 1:11.24 | |
26 | 1630 | Tufvesson Sebastian | 2000 | SKK | AJ5100 | 25 m | 1:11.47 | |
27 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 1:11.89 | |
28 | 1779 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 1:12.00 | |
29 | 1802 | Pirkizri Marcus | 1995 | ÅKERSBERGA | AY5595 | 25 m | 1:12.14 | |
30 | 1668 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | AE5998 | 25 m | 1:12.37 | |
31 | 1762 | Cederqvist Robin | 1989 | WISBY SS | AM8589 | 25 m | 1:12.39 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 29, 400m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 4:06.04 2014-04-06 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:12.24 2013-03-10 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1531 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 50 m | 4:18.20 | |
2 | 1730 | Ericsson Elsa | 1995 | TÄBY SIM | AI0895 | 50 m | 4:27.64 | |
3 | 1772 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 50 m | 4:28.67 | |
4 | 1489 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 4:33.80 | |
5 | 1756 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 50 m | 4:34.42 | |
6 | 1521 | Ekman Christine | 1994 | SK NEPTUN | AE8294 | 50 m | 4:35.01 | |
7 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 4:35.25 | |
8 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 4:37.22 | |
9 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 4:37.25 | |
10 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 4:37.69 | |
11 | 1775 | Jonsson Anna | 1994 | VÄSBY SS | AK3694 | 50 m | 4:37.85 | |
12 | 1726 | Berglund Frida | 1998 | TÄBY SIM | AW7298 | 50 m | 4:40.16 | |
13 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 4:40.75 | |
14 | 1824 | Bergström Rebecka | 1997 | SPIF SF | AH1297 | 50 m | 4:43.31 | |
15 | 1614 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 4:43.47 | |
16 | 1575 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 50 m | 4:44.04 | |
17 | 1815 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 4:44.32 | |
18 | 1497 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 4:44.53 | |
19 | 1754 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 50 m | 4:47.77 | |
20 | 1689 | Roloff Wilma | 2000 | SÖDERTÖRN | BA7600 | 50 m | 4:48.02 | |
21 | 1488 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 4:48.23 | |
22 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 50 m | 4:49.90 | |
23 | 1505 | Södersten Elin | 2000 | JÄRFÄLLA S | AI5800 | 50 m | 4:49.93 | |
24 | 1564 | Hammar Astrid | 2000 | SALTSJÖB | AO8600 | 50 m | 4:50.99 | |
25 | 1625 | Näslund Sofia | 1999 | SKK | AZ5299 | 50 m | 4:51.57 | |
26 | 1587 | Garmelius Emma | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9499 | 50 m | 4:53.00 | |
27 | 1836 | Pettersson Ida | 1999 | SPIF SF | AP2699 | 25 m | 4:41.56 | |
28 | 1507 | Wensmark Josefin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AR9601 | 25 m | 4:49.19 | |
29 | 1643 | Jonsson Carolina | 2002 | SÖDERTÄLJE | AU5402 | 25 m | 4:49.49 | |
30 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 25 m | 4:50.70 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 7:34.70 2013-07-04 |
Distriktrekord Juniorer: Polisens IF 7:49.63 2013-07-04 |
SR: Malmö KK (1900) 7:32.04 1989-07-27 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1554 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | SK NEPTUN | 50 m | 7:39.06 | ||
2 | 1556 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2005 | SK NEPTUN | 50 m | 7:53.22 | ||
3 | 1796 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 7:58.10 | ||
4 | 1663 | Södertälje Herrar Lag 1 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 8:06.01 | ||
5 | 1697 | Södertörn Herrar [1994] | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 8:06.43 | ||
6 | 1842 | Spif SF Herrar | 0 | SPIF SF | 50 m | 8:08.41 | ||
7 | 1664 | Södertälje Herrar Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 8:16.81 | ||
8 | 1797 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 8:19.90 | ||
9 | 1512 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 8:23.43 | ||
10 | 1482 | Danderyd Herrar | 0 | DANDERYD | 50 m | 8:29.99 | ||
11 | 1634 | Skk Herrar | 0 | SKK | 50 m | 8:42.80 | ||
12 | 1513 | Järfälla S Herrar Lag 2 | 1999 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 8:46.61 | ||
13 | 1798 | Väsby SS Herrar Lag 3 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 8:55.20 | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 31, 400m Medley Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 4:19.68 2014-07-03 |
Distriktrekord Juniorer: Michael Jacobsson 4:26.01 1997-08-01 |
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1534 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 50 m | 4:43.11 | |
2 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 4:47.85 | |
3 | 1525 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | SK NEPTUN | AG9599 | 50 m | 4:51.82 | |
4 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 4:51.88 | |
5 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 4:58.47 | |
6 | 1641 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 5:06.13 | |
7 | 1613 | Askling Olof | 1999 | SKK | AM7799 | 50 m | 5:06.68 | |
8 | 1830 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 50 m | 5:07.62 | |
9 | 1517 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 5:08.47 | |
10 | 1790 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 50 m | 5:10.10 | |
11 | 1668 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | AE5998 | 50 m | 5:10.74 | |
12 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 5:12.13 | |
13 | 1508 | Westberg Pontus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AS9500 | 50 m | 5:14.66 | |
14 | 1724 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 50 m | 5:20.88 | |
15 | 1779 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 50 m | 5:21.17 | |
16 | 1480 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 50 m | 5:24.89 | |
17 | 1767 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 50 m | 5:26.50 | |
18 | 1547 | Wächter Jonatan | 2000 | SK NEPTUN | AP7100 | 25 m | 5:13.72 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 32, 50m Bröstsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Jennie Johansson 30.73 2014-04-12 |
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 31.42 2008-07-18 |
SR: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 |
SR Juniorer: Rebecca Ejdervik (1987) 31.54 2007-03-25 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1580 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 31.88 | |
2 | 1783 | Salomonsson Nadja | 1992 | VÄSBY SS | AD2892 | 50 m | 32.57 | |
3 | 1533 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 50 m | 32.80 | |
4 | 1541 | Salih Milana | 1997 | SK NEPTUN | AX4697 | 50 m | 33.16 | |
5 | 1712 | Norrman Vendela | 1995 | TYRESÖ SS | AQ4495 | 50 m | 33.39 | |
6 | 1638 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 50 m | 33.44 | |
7 | 1814 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | AN9698 | 50 m | 33.94 | |
8 | 1817 | Thurfjell Julia | 1994 | SS04 | BG3894 | 50 m | 33.99 | |
9 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 34.28 | |
10 | 1585 | Fährlin Agnes | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR1498 | 50 m | 34.36 | |
11 | 1527 | Jaraquemada Ida | 1996 | SK NEPTUN | AT2896 | 50 m | 34.45 | |
12 | 1598 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 50 m | 34.66 | |
13 | 1539 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 34.75 | |
14 | 1789 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 34.98 | |
15 | 1764 | Sandsjö Tone | 2003 | WISBY SS | AF5403 | 50 m | 35.13 | |
16 | 1737 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 35.75 | |
17 | 1528 | Johansson Mathilda | 1991 | SK NEPTUN | CB2491 | 50 m | 36.12 | |
18 | 1743 | Kuhry Zhanna | 1998 | TÄBY SIM | BF4698 | 50 m | 36.20 | |
19 | 1581 | Björk Tove | 1994 | SPÅRVÄGEN | BB6694 | 50 m | 36.38 | |
20 | 1594 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 50 m | 36.38 | |
21 | 1631 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 36.38 | |
22 | 1685 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | AU7496 | 50 m | 36.39 | |
23 | 1725 | Bergh Mikaela | 1999 | TÄBY SIM | AK5299 | 50 m | 36.50 | |
24 | 1746 | Persson Johanna | 2001 | TÄBY SIM | AY6601 | 50 m | 36.56 | |
25 | 1740 | Korssell Pauline | 1997 | TÄBY SIM | AI8897 | 50 m | 36.57 | |
26 | 1579 | Augustsson Julia | 2000 | SPÅRVÄGEN | BC9200 | 50 m | 37.07 | |
27 | 1732 | Franks Julia | 2000 | TÄBY SIM | AR5400 | 50 m | 37.24 | |
28 | 1777 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 50 m | 37.26 | |
29 | 1806 | Berndtson Filippa | 1997 | SS04 | BD4297 | 50 m | 37.33 | |
30 | 1529 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | AW7499 | 50 m | 37.35 | |
31 | 1766 | Björkén Julia | 2001 | VÄSBY SS | AL1601 | 50 m | 37.46 | |
32 | 1501 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 37.55 | |
33 | 1813 | Höglind Rebecca | 1998 | SS04 | AL7898 | 50 m | 37.69 | |
34 | 1742 | Kruthammar Fanny | 1999 | TÄBY SIM | BB5299 | 50 m | 37.72 | |
35 | 1706 | Swerlander Elin | 2001 | TUREBERG | AE7801 | 25 m | 34.96 | |
36 | 1826 | Carlbom Amanda | 2000 | SPIF SF | BB8200 | 25 m | 35.47 | |
37 | 1805 | Östervall Maria | 1998 | ÅKERSBERGA | AD4498 | 25 m | 35.96 | |
38 | 1831 | Glimmerud-Gullbjörk Tuva | 2000 | SPIF SF | BP6600 | 25 m | 36.39 | |
39 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 36.40 | |
40 | 1620 | Hagström Louise | 1998 | SKK | AZ1898 | 25 m | 37.43 | |
41 | 1616 | Eriksson Amanda | 2001 | SKK | AH9801 | 25 m | 37.55 | |
42 | 1483 | Holm Johanna | 1996 | HS | AI7896 | 25 m | 35.27 | EXT |
43 | 1843 | Reichard Maja | 1991 | SPÅRVÄGEN | ci0291 | 25 m | EXT | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 28.37 2008-03-22 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 28.58 2009-07-01 |
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1544 | Tour Niklas | 1989 | SK NEPTUN | AQ3789 | 50 m | 28.64 | |
2 | 1770 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 29.24 | |
3 | 1752 | Strand Ludvig | 1994 | TÄBY SIM | AE5794 | 50 m | 29.38 | |
4 | 1708 | Andersson Christoffer | 1994 | TYRESÖ SS | AM3594 | 50 m | 29.57 | |
5 | 1780 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 29.77 | |
6 | 1540 | Ridell Patric | 1993 | SK NEPTUN | AJ7393 | 50 m | 29.84 | |
7 | 1543 | Thorvaldsson Kevin | 1995 | SK NEPTUN | AA9595 | 50 m | 30.09 | |
8 | 1519 | Dahlgren Johan | 1986 | SK NEPTUN | AB4986 | 50 m | 30.19 | |
9 | 1747 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 30.32 | |
10 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 30.36 | |
11 | 1648 | Ny Hampus | 1990 | SÖDERTÄLJE | AP1190 | 50 m | 30.80 | |
12 | 1741 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 31.46 | |
13 | 1801 | Nilsson Oskar | 1995 | ÅKERSBERGA | AD6595 | 50 m | 31.47 | |
14 | 1677 | Jonsson Pontus | 2000 | SÖDERTÖRN | AM5300 | 50 m | 31.85 | |
15 | 1545 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 31.86 | |
16 | 1647 | Nordin Marcus | 1992 | SÖDERTÄLJE | AD8592 | 50 m | 31.94 | |
17 | 1641 | Hareskog Ludwig | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH5398 | 50 m | 32.19 | |
18 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 32.28 | |
19 | 1807 | Eliasson Edward | 1997 | SS04 | AP5397 | 50 m | 32.44 | |
20 | 1768 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 50 m | 32.50 | |
21 | 1722 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 32.66 | |
22 | 1503 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 32.93 | |
23 | 1487 | Bengtsson Emil | 1999 | JÄRFÄLLA S | AT1599 | 50 m | 33.15 | |
24 | 1568 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 50 m | 33.22 | |
25 | 1673 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 33.62 | |
26 | 1802 | Pirkizri Marcus | 1995 | ÅKERSBERGA | AY5595 | 50 m | 33.62 | |
27 | 1630 | Tufvesson Sebastian | 2000 | SKK | AJ5100 | 50 m | 34.17 | |
28 | 1728 | Coleman Daniel | 2000 | TÄBY SIM | AP0700 | 50 m | 34.39 | |
29 | 1558 | Magnusson Martin | 1995 | NORRTÄLJE | AG6795 | 25 m | 31.28 | |
30 | 1644 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 25 m | 32.17 | |
31 | 1475 | Aabel Nordkvist Jens Jacob | 1995 | DANDERYD | BB2995 | 25 m | 32.33 | |
32 | 1811 | Hennert Lars | 1961 | SS04 | AA5561 | 25 m | 32.72 | |
33 | 1762 | Cederqvist Robin | 1989 | WISBY SS | AM8589 | 25 m | 32.82 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:22.24 | |
2 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 2:23.07 | |
3 | 1680 | Klasson Carin | 1995 | SÖDERTÖRN | BB4695 | 50 m | 2:23.18 | |
4 | 1756 | Uusaro Alexandra | 1995 | TÄBY SIM | AN0295 | 50 m | 2:23.88 | |
5 | 1825 | Burt Ayleen | 1997 | SPIF SF | BB5497 | 50 m | 2:27.42 | |
6 | 1614 | Bring Emma | 1995 | SKK | BG5695 | 50 m | 2:27.63 | |
7 | 1674 | Hallman Josefin | 1995 | SÖDERTÖRN | BF4695 | 50 m | 2:28.71 | |
8 | 1546 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 2:29.46 | |
9 | 1739 | Karell Emma | 1994 | TÄBY SIM | AZ0694 | 50 m | 2:32.90 | |
10 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 50 m | 2:33.41 | |
11 | 1754 | Sundberg Alice | 1999 | TÄBY SIM | AS1299 | 50 m | 2:33.60 | |
12 | 1650 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:34.03 | |
13 | 1583 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 50 m | 2:34.92 | |
14 | 1839 | Österman Ida | 1998 | SPIF SF | BA0298 | 50 m | 2:35.62 | |
15 | 1488 | Eklund Cornelia | 2000 | JÄRFÄLLA S | AC1800 | 50 m | 2:36.08 | |
16 | 1808 | Eriksson Mathilda | 2001 | SS04 | AE2201 | 50 m | 2:38.00 | |
17 | 1629 | Selander Siri | 1999 | SKK | AU1899 | 50 m | 2:39.55 | |
18 | 1516 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 2:41.12 | |
19 | 1624 | Nordström Elsa | 2001 | SKK | AV9401 | 50 m | 2:42.50 | |
20 | 1636 | Blomberg Emelie | 1999 | SÖDERTÄLJE | AU4899 | 50 m | 2:43.14 | |
21 | 1776 | Melin Romstad Hanne | 1999 | VÄSBY SS | AK2499 | 50 m | 2:44.62 | |
22 | 1578 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 50 m | 2:44.97 | |
23 | 1548 | Zibell Enya | 2000 | SK NEPTUN | BP2400 | 50 m | 2:45.26 | |
24 | 1822 | Berg Jessica | 1998 | SPIF SF | BJ7698 | 50 m | 2:45.36 | |
25 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 50 m | 2:45.54 | |
26 | 1615 | Eklöf Klara | 2002 | SKK | AH2202 | 50 m | 2:46.27 | |
27 | 1669 | Axelsson Eklund Felicia | 2000 | SÖDERTÖRN | AY0200 | 50 m | 2:46.73 | |
28 | 1813 | Höglind Rebecca | 1998 | SS04 | AL7898 | 50 m | 2:47.50 | |
29 | 1745 | Loid Sigrid | 1999 | TÄBY SIM | AF0499 | 50 m | 2:48.28 | |
30 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 25 m | 2:18.60 | |
31 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 25 m | 2:25.27 | |
32 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 2:38.56 | |
33 | 1596 | Onno Astrid | 2000 | SPÅRVÄGEN | BA5600 | 25 m | 2:42.88 | |
34 | 1646 | Malmström Filippa | 2003 | SÖDERTÄLJE | AK3803 | 25 m | 2:44.17 | |
35 | 1622 | Lönnberg Smilla | 2001 | SKK | AQ0801 | 25 m | 2:44.70 | |
36 | 1479 | Sundman Lina | 1998 | DANDERYD | AZ8898 | 25 m | 2:44.80 | |
37 | 1753 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 25 m | 2:46.77 | |
38 | 1787 | Tsirona Dimitra | 2002 | VÄSBY SS | AP3602 | 25 m | 2:47.17 | |
39 | 1818 | Zaalouk Hannah | 2001 | SS04 | AM1601 | 25 m | 2:50.09 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:57.01 2009-07-28 |
Distriktrekord Juniorer: Jesper Björk 2:01.55 2013-11-23 |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1491 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 2:06.40 | |
2 | 1704 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 50 m | 2:14.38 | |
3 | 1640 | Hansson Theodor | 1994 | SÖDERTÄLJE | AG8394 | 50 m | 2:14.59 | |
4 | 1517 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 2:17.73 | |
5 | 1827 | Danielsson Jacob | 1998 | SPIF SF | AB9798 | 50 m | 2:20.22 | |
6 | 1637 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 2:20.34 | |
7 | 1628 | Sandahl Kalle | 1999 | SKK | AM8799 | 50 m | 2:20.54 | |
8 | 1626 | Peterson Lukas | 1998 | SKK | AG8198 | 50 m | 2:20.86 | |
9 | 1495 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 50 m | 2:20.96 | |
10 | 1692 | Tingbrand Wilmer | 1998 | SÖDERTÖRN | AM2998 | 50 m | 2:22.21 | |
11 | 1534 | Lulek William | 1998 | SK NEPTUN | AJ6998 | 50 m | 2:22.26 | |
12 | 1829 | Eriksson Niclas | 1998 | SPIF SF | AL2398 | 50 m | 2:23.40 | |
13 | 1667 | Abelsson Zack | 1998 | SÖDERTÖRN | AD4398 | 50 m | 2:24.21 | |
14 | 1668 | Antlöv Filip | 1998 | SÖDERTÖRN | AE5998 | 50 m | 2:24.36 | |
15 | 1835 | Norberg Christian | 1998 | SPIF SF | AD6398 | 50 m | 2:29.99 | |
16 | 1779 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 50 m | 2:31.61 | |
17 | 1715 | Redelius Daniel | 2000 | TYRESÖ SS | AT7300 | 50 m | 2:32.07 | |
18 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 2:32.16 | |
19 | 1502 | Siotis Nikolaus | 2000 | JÄRFÄLLA S | AJ6900 | 50 m | 2:33.07 | |
20 | 1591 | Klingeryd Jalamo Victor | 2000 | SPÅRVÄGEN | AT4500 | 50 m | 2:33.47 | |
21 | 1649 | Panahi Adrian | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH7398 | 25 m | 2:24.74 | |
22 | 1832 | Hysing Elias | 2000 | SPIF SF | AR1500 | 25 m | 2:25.58 | |
23 | 1724 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 25 m | 2:28.29 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 36, 100m Ryggsim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 59.98 2015-04-05 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1523 | Eriksson Jessica | 1995 | SK NEPTUN | AH0895 | 50 m | 1:04.65 | |
2 | 1573 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 1:05.35 | |
3 | 1679 | Klarén Lovisa | 1992 | SÖDERTÖRN | AK1692 | 50 m | 1:06.29 | |
4 | 1774 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 1:06.59 | |
5 | 1773 | Hedman Felicia | 1995 | VÄSBY SS | BR6895 | 50 m | 1:06.90 | |
6 | 1490 | Eriksen Josefin | 1995 | JÄRFÄLLA S | AS2495 | 50 m | 1:07.13 | |
7 | 1693 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 1:07.41 | |
8 | 1484 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 1:08.40 | |
9 | 1676 | Johansson Lina | 1994 | SÖDERTÖRN | AF0694 | 50 m | 1:08.79 | |
10 | 1486 | Baron Linda | 1995 | JÄRFÄLLA S | AB3495 | 50 m | 1:08.90 | |
11 | 1588 | Grenholm Elin | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR2899 | 50 m | 1:09.80 | |
12 | 1623 | Martin Ebba | 2000 | SKK | AH4200 | 50 m | 1:09.82 | |
13 | 1690 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 50 m | 1:09.87 | |
14 | 1749 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 50 m | 1:09.89 | |
15 | 1639 | Engsoo Alexandra | 1998 | SÖDERTÄLJE | AF3898 | 50 m | 1:10.22 | |
16 | 1627 | Reithner Hanna | 2000 | SKK | AJ7400 | 50 m | 1:10.33 | |
17 | 1601 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 1:10.40 | |
18 | 1678 | Jörlund Hanna | 1991 | SÖDERTÖRN | BL6891 | 50 m | 1:10.42 | |
19 | 1784 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 50 m | 1:10.59 | |
20 | 1707 | Alm Josefin | 2001 | TYRESÖ SS | AJ8201 | 50 m | 1:10.67 | |
21 | 1785 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 1:10.84 | |
22 | 1705 | Stille Olivia | 2000 | TUREBERG | AJ7600 | 50 m | 1:11.03 | |
23 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 1:11.80 | |
24 | 1737 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 1:12.08 | |
25 | 1599 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 1:12.22 | |
26 | 1572 | Nordegren Signe | 2000 | SKURU IK | AO6800 | 50 m | 1:12.35 | |
27 | 1671 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 50 m | 1:12.42 | |
28 | 1714 | Ossmyr Josefin | 1999 | TYRESÖ SS | AS0299 | 50 m | 1:12.44 | |
29 | 1493 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 1:12.48 | |
30 | 1735 | Isacson Kristina | 2001 | TÄBY SIM | BH5601 | 50 m | 1:12.63 | |
31 | 1489 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 1:12.64 | |
32 | 1726 | Berglund Frida | 1998 | TÄBY SIM | AW7298 | 50 m | 1:12.66 | |
33 | 1631 | Wallenborg Caroline | 2000 | SKK | AL3800 | 50 m | 1:12.77 | |
34 | 1753 | Strömdahl Amanda | 2000 | TÄBY SIM | AL7400 | 50 m | 1:13.20 | |
35 | 1789 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 1:13.37 | |
36 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 50 m | 1:13.52 | |
37 | 1574 | Westborg Anna | 2002 | SKURU IK | AE0402 | 50 m | 1:13.65 | |
38 | 1709 | Björkman Frida | 1999 | TYRESÖ SS | AU7499 | 50 m | 1:13.80 | |
39 | 1803 | Rekola-Weckström Tilda | 2000 | ÅKERSBERGA | AI6400 | 25 m | 1:09.50 | |
40 | 1564 | Hammar Astrid | 2000 | SALTSJÖB | AO8600 | 25 m | 1:10.10 | |
41 | 1833 | Kylberg Paola | 2002 | SPIF SF | AV6602 | 25 m | 1:10.12 | |
42 | 1838 | Walsh Sofia | 2002 | SPIF SF | AF3402 | 25 m | 1:10.35 | |
43 | 1496 | Larsson Linnéa | 2000 | JÄRFÄLLA S | AR3600 | 25 m | 1:10.67 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 55.10 2011-04-08 |
Distriktrekord Juniorer: Fabian Bergman 57.31 2014-07-03 |
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1561 | Bergman Fabian | 1994 | SALTSJÖB | AQ2194 | 50 m | 57.31 | |
2 | 1526 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 50 m | 58.41 | |
3 | 1731 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 58.41 | |
4 | 1834 | Nilsson Martin | 1993 | SPIF SF | AL6793 | 50 m | 58.78 | |
5 | 1788 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 58.85 | |
6 | 1716 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 50 m | 1:00.44 | |
7 | 1734 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 1:00.62 | |
8 | 1560 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 1:00.71 | |
9 | 1653 | Seeliger Björn | 2000 | SÖDERTÄLJE | AB0101 | 50 m | 1:00.98 | |
10 | 1683 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 1:01.94 | |
11 | 1656 | Ydenius Axel | 1997 | SÖDERTÄLJE | AD3997 | 50 m | 1:02.18 | |
12 | 1682 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 50 m | 1:02.35 | |
13 | 1644 | Kesenci Alexander | 1995 | SÖDERTÄLJE | AK7195 | 50 m | 1:02.65 | |
14 | 1589 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 1:02.86 | |
15 | 1687 | Reinholdz Erik | 1997 | SÖDERTÖRN | AF2397 | 50 m | 1:03.45 | |
16 | 1652 | Rantanen Rasmus | 1997 | SÖDERTÄLJE | AI7397 | 50 m | 1:04.48 | |
17 | 1481 | Willberg Carl-Åke | 1998 | DANDERYD | AG1398 | 50 m | 1:04.54 | |
18 | 1569 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 50 m | 1:04.92 | |
19 | 1565 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 1:05.11 | |
20 | 1703 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 50 m | 1:05.23 | |
21 | 1655 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH8398 | 50 m | 1:05.34 | |
22 | 1506 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:05.56 | |
23 | 1509 | Östrand Emil | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB2598 | 50 m | 1:05.68 | |
24 | 1722 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 1:05.68 | |
25 | 1494 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 1:05.82 | |
26 | 1566 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 1:05.83 | |
27 | 1830 | Falk Martin | 1999 | SPIF SF | AC1199 | 50 m | 1:05.99 | |
28 | 1542 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | AN2701 | 50 m | 1:06.02 | |
29 | 1480 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 50 m | 1:06.05 | |
30 | 1504 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 1:06.52 | |
31 | 1597 | Ottosson Erik | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9799 | 50 m | 1:06.88 | |
32 | 1748 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 50 m | 1:07.15 | |
33 | 1723 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 50 m | 1:07.57 | |
34 | 1704 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 50 m | 1:08.02 | |
35 | 1757 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 1:08.19 | |
36 | 1800 | Häggblad Wictor | 1994 | ÅKERSBERGA | AJ8194 | 50 m | 1:08.32 | |
37 | 1492 | Fröde Elias | 2001 | JÄRFÄLLA S | AE9901 | 50 m | 1:08.43 | |
38 | 1767 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 50 m | 1:08.54 | |
39 | 1751 | Simic Victor | 2000 | TÄBY SIM | AD5500 | 50 m | 1:08.84 | |
40 | 1786 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 50 m | 1:08.92 | |
41 | 1684 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 50 m | 1:09.01 | |
42 | 1515 | Frohde Wiggo | 2000 | LIDINGÖ SK | AX3300 | 50 m | 1:09.32 | |
43 | 1778 | Norlander Carl | 1997 | VÄSBY SS | AH5397 | 25 m | 1:00.02 | |
44 | 1828 | Dansk Emil | 1995 | SPIF SF | AF0195 | 25 m | 1:03.64 | |
45 | 1503 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 25 m | 1:05.45 | |
46 | 1691 | Stridfäldt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AY9195 | 25 m | 1:05.46 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 38, 1500m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Ulrika Sandmark 16:54.92 1985-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Josefin Hippi 17:21.27 2013-03-07 |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1575 | von Sydow Sofia | 1997 | SKURU IK | AH1697 | 50 m | 18:47.37 | |
2 | 1685 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | AU7496 | 50 m | 19:29.46 | |
3 | 1531 | Lajunen Laura | 1992 | SK NEPTUN | CG2692 | 25 m | 16:30.32 | |
4 | 1772 | Halldén Louise | 1998 | VÄSBY SS | AW2498 | 25 m | 17:29.19 | |
5 | 1654 | Sundstrand Emma | 2001 | SÖDERTÄLJE | AJ3201 | 25 m | 17:44.43 | |
6 | 1520 | Ehn Rebecka | 2000 | SK NEPTUN | AO7600 | 25 m | 18:04.22 | |
7 | 1824 | Bergström Rebecka | 1997 | SPIF SF | AH1297 | 25 m | 18:10.06 | |
8 | 1689 | Roloff Wilma | 2000 | SÖDERTÖRN | BA7600 | 25 m | 18:19.99 | |
9 | 1625 | Näslund Sofia | 1999 | SKK | AZ5299 | 25 m | 18:21.38 | |
10 | 1582 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 25 m | 18:26.39 | |
11 | 1688 | Roloff Emma | 2002 | SÖDERTÖRN | AT6402 | 25 m | 18:33.76 | |
12 | 1518 | Brolund Vilma | 2001 | SK NEPTUN | AO9801 | 25 m | 18:38.01 | |
13 | 1736 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 25 m | 18:52.53 | |
14 | 1727 | Brännlund Linda | 1998 | TÄBY SIM | AW6298 | 25 m | 18:52.66 | |
15 | 1820 | Alem Hermella | 2000 | SPIF SF | AK1600 | 25 m | 19:04.84 | |
16 | 1522 | Engvall Tess | 2001 | SK NEPTUN | BQ8801 | 25 m | 19:10.23 | |
17 | 1583 | Flood Matilda | 1999 | SPÅRVÄGEN | BA6899 | 25 m | 19:37.31 | |
18 | 1743 | Kuhry Zhanna | 1998 | TÄBY SIM | BF4698 | 25 m | 19:42.45 | |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 39, 4X100m Frisim Herrar Senior |
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:21.42 2007-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 3:30.61 2010-07-16 |
SR: LASS (1900) 3:19.93 2009-07-05 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-04 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1555 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | SK NEPTUN | 50 m | 3:24.09 | ||
2 | 1556 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 2005 | SK NEPTUN | 50 m | 3:30.38 | ||
3 | 1796 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 3:33.90 | ||
4 | 1663 | Södertälje Herrar Lag 1 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 3:39.38 | ||
5 | 1842 | Spif SF Herrar | 0 | SPIF SF | 50 m | 3:40.58 | ||
6 | 1557 | SK Neptun Herrar Lag 3 | 1994 | SK NEPTUN | 50 m | 3:40.87 | ||
7 | 1697 | Södertörn Herrar [1994] | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 3:41.87 | ||
8 | 1664 | Södertälje Herrar Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 3:45.32 | ||
9 | 1577 | Skuru Ik Herrar | 0 | SKURU IK | 50 m | 3:48.10 | ||
10 | 1512 | Järfälla S Herrar Lag 1 | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 3:48.48 | ||
11 | 1797 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 3:49.20 | ||
12 | 1698 | Södertörn Herrar2 [1998] | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 3:52.00 | ||
13 | 1634 | Skk Herrar | 0 | SKK | 50 m | 3:52.90 | ||
14 | 1798 | Väsby SS Herrar Lag 3 | 1990 | VÄSBY SS | 50 m | 3:54.10 | ||
15 | 1719 | Tyresö SS Herrar [1998] | 1998 | TYRESÖ SS | 50 m | 3:54.45 | ||
16 | 1665 | Södertälje Herrar Lag 3 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 3:55.10 | ||
17 | 1611 | Spårvägen Herrar | 1996 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 3:37.44 | ||
18 | 1482 | Danderyd Herrar | 0 | DANDERYD | 25 m | 3:44.86 | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |
Gren 40, 4X100m Frisim Damer Senior |
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 |
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 |
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 3:50.92 2009-07-01 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 1792 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 3:46.90 | ||
2 | 1793 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 3:55.90 | ||
3 | 1551 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | SK NEPTUN | 50 m | 3:58.49 | ||
4 | 1794 | Väsby SS Damer Lag 3 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 4:01.80 | ||
5 | 1695 | Södertörn Damer [1994] | 1994 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:02.11 | ||
6 | 1657 | Södertälje Damer Junior | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:02.19 | ||
7 | 1510 | Järfälla S Damer Lag 1 | 1996 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:02.53 | ||
8 | 1795 | Väsby SS Damer Lag 4 | 1992 | VÄSBY SS | 50 m | 4:05.10 | ||
9 | 1552 | SK Neptun Damer Lag 2 | 2002 | SK NEPTUN | 50 m | 4:06.89 | ||
10 | 1576 | Skuru Ik Damer | 0 | SKURU IK | 50 m | 4:08.20 | ||
11 | 1840 | Spif SF Damer 1 | 0 | SPIF SF | 50 m | 4:08.58 | ||
12 | 1696 | Södertörn Damer Lag 2 | 1993 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:08.76 | ||
13 | 1511 | Järfälla S Damer Lag 2 | 1997 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:12.69 | ||
14 | 1632 | Skk Damer Lag 1 | 0 | SKK | 50 m | 4:13.55 | ||
15 | 1550 | SK Neptun Damer Juniorer | 1994 | SK NEPTUN | 50 m | 4:19.20 | ||
16 | 1658 | Södertälje Damer Lag 2 | 0 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:19.42 | ||
17 | 1841 | Spif SF Damer Lag 2[2000] | 2000 | SPIF SF | 50 m | 4:20.89 | ||
18 | 1633 | Skk Damer Lag 2 | 0 | SKK | 50 m | 4:20.95 | ||
19 | 1758 | Täby Sim Damer [2000] | 2000 | TÄBY SIM | 50 m | 4:21.43 | ||
20 | 1819 | SS04 Damer | 0 | SS04 | 25 m | 4:05.20 | ||
21 | 1606 | Spårvägen Damer 2 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:05.30 | ||
22 | 1603 | Spårvägen Damer 1 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:06.30 | ||
23 | 1718 | Tyresö SS Damer [1998] | 1998 | TYRESÖ SS | 25 m | 4:12.90 | ||
24 | 1608 | Spårvägen Damer 3 | 0 | SPÅRVÄGEN | 25 m | 4:15.97 | ||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juni 2015 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 14:04 |