Program för DM/JDM 2015 - Stockholm
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 6/6
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
DM/JDM 2014 |
|
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:25 |
|
|
Arrangör |
Järfälla S & Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juni 2015 |
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 23.15 1999-07-15 |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 22.94 2014-07-05 |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
1491 |
3 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
25.32 |
1827 |
4 |
Jacob Danielsson |
1998 |
AB9798 |
SPIF SF |
|
25m |
25.18 |
1558 |
5 |
Martin Magnusson |
1995 |
AG6795 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
25.19 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1656 |
1 |
Axel Ydenius |
1997 |
AD3997 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
24.99 |
1589 |
2 |
Tobias Henriksson |
1996 |
AN4796 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
24.71 |
1542 |
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
26.19 |
1481 |
4 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
DANDERYD |
|
50m |
25.83 |
1568 |
5 |
Hannes Hjärne |
1997 |
AF7797 |
SKURU IK |
|
50m |
26.14 |
1828 |
6 |
Emil Dansk |
1995 |
AF0195 |
SPIF SF |
|
50m |
26.21 |
1530 |
7 |
Carl Käll Jönsson |
1999 |
AP5799 |
SK NEPTUN |
|
25m |
24.97 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1741 |
1 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.66 |
1560 |
2 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
50m |
25.38 |
1584 |
3 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
AP4596 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
25.34 |
1691 |
4 |
Marcus Stridfäldt |
1995 |
AY9195 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
25.22 |
1734 |
5 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
25.27 |
1682 |
6 |
David Lind |
1994 |
AK6994 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
25.37 |
1769 |
7 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
25.52 |
1545 |
8 |
Filip Weidlitz |
1997 |
AP4397 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1561 |
1 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SALTSJÖB |
|
50m |
24.93 |
1653 |
2 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
24.65 |
1637 |
3 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
24.21 |
1845 |
4 |
Linus Magnusson |
1990 |
ab4790 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.60 |
1524 |
5 |
Pontus Flodqvist |
1988 |
AB5388 |
SK NEPTUN |
|
50m |
23.68 |
1837 |
6 |
Joakim Q Hammarlind |
1993 |
AM7593 |
SPIF SF |
|
50m |
24.53 |
1733 |
7 |
Shervin Ghahestani |
1997 |
AP5997 |
TÄBY SIM |
|
50m |
24.88 |
1526 |
8 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
AS1594 |
SK NEPTUN |
|
50m |
25.03 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
06 juni 2015 |
Licensierad till: Järfälla Simsällskap |
Utskriftstid |
08:25 |
|