2020-06-04   18:22:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 2015 - Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 6/6

Heatlista Gren 3
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM 2014    Utskriftsdatum  06 juni 2015   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  08:25   
  Arrangör  Järfälla S & Stockholms simförbund         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juni 2015         
 
 
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar  Finaler (4) 
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 2009-07-31 
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 23.15 1999-07-15 
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 22.94 2014-07-05 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
1491  Viktor Fridsjö  1998  AO4798  JÄRFÄLLA S    25m  25.32 
1827  Jacob Danielsson  1998  AB9798  SPIF SF    25m  25.18 
1558  Martin Magnusson  1995  AG6795  NORRTÄLJE    25m  25.19 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1656  Axel Ydenius  1997  AD3997  SÖDERTÄLJE    25m  24.99 
1589  Tobias Henriksson  1996  AN4796  SPÅRVÄGEN    25m  24.71 
1542  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SK NEPTUN    50m  26.19 
1481  Carl-Åke Willberg  1998  AG1398  DANDERYD    50m  25.83 
1568  Hannes Hjärne  1997  AF7797  SKURU IK    50m  26.14 
1828  Emil Dansk  1995  AF0195  SPIF SF    50m  26.21 
1530  Carl Käll Jönsson  1999  AP5799  SK NEPTUN    25m  24.97 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1741  David Kruthammar  1997  AN6197  TÄBY SIM    50m  25.66 
1560  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB    50m  25.38 
1584  Mattias Freiholtz  1996  AP4596  SPÅRVÄGEN    50m  25.34 
1691  Marcus Stridfäldt  1995  AY9195  SÖDERTÖRN    50m  25.22 
1734  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM    50m  25.27 
1682  David Lind  1994  AK6994  SÖDERTÖRN    50m  25.37 
1769  Gustav Frödeberg  1997  AA5197  VÄSBY SS    50m  25.52 
1545  Filip Weidlitz  1997  AP4397  SK NEPTUN    50m  25.66 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
1561  Fabian Bergman  1994  AQ2194  SALTSJÖB    50m  24.93 
1653  Björn Seeliger  2000  AB0101  SÖDERTÄLJE    50m  24.65 
1637  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  24.21 
1845  Linus Magnusson  1990  ab4790  SK NEPTUN    50m  23.60 
1524  Pontus Flodqvist  1988  AB5388  SK NEPTUN    50m  23.68 
1837  Joakim Q Hammarlind  1993  AM7593  SPIF SF    50m  24.53 
1733  Shervin Ghahestani  1997  AP5997  TÄBY SIM    50m  24.88 
1526  Gustav Hökfelt  1994  AS1594  SK NEPTUN    50m  25.03 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  08:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner