2020-06-04   19:08:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM 2015 - Stockholm

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 6/6

6_S
Gren 6, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
1672  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  2:30.78   
1712  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  2:32.92   
1789  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:34.43   
1580  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  2:35.71   
1690  Speiner Caroline  1994  SÖDERTÖRN  AZ0294  50 m  2:41.61   
1533  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  2:43.96   
1817  Thurfjell Julia  1994  SS04  BG3894  50 m  2:44.00   
1539  Nilsson Alexandra  1998  SK NEPTUN  AJ5498  50 m  2:44.98   
1631  Wallenborg Caroline  2000  SKK  AL3800  50 m  2:46.18   
10  1581  Björk Tove  1994  SPÅRVÄGEN  BB6694  50 m  2:48.00   
11  1739  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  2:48.14   
12  1541  Salih Milana  1997  SK NEPTUN  AX4697  50 m  2:48.28   
13  1740  Korssell Pauline  1997  TÄBY SIM  AI8897  50 m  2:50.16   
14  1825  Burt Ayleen  1997  SPIF SF  BB5497  50 m  2:50.45   
15  1529  Jomaa Nora  1999  SK NEPTUN  AW7499  50 m  2:50.85   
16  1488  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  50 m  2:51.07   
17  1725  Bergh Mikaela  1999  TÄBY SIM  AK5299  50 m  2:51.10   
18  1732  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  2:52.30   
19  1501  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  50 m  2:52.59   
20  1706  Swerlander Elin  2001  TUREBERG  AE7801  50 m  2:53.33   
21  1742  Kruthammar Fanny  1999  TÄBY SIM  BB5299  50 m  2:53.48   
22  1746  Persson Johanna  2001  TÄBY SIM  AY6601  50 m  2:54.31   
23  1532  Lennér Tuva  2000  SK NEPTUN  BA4800  50 m  2:56.24   
24  1805  Östervall Maria  1998  ÅKERSBERGA  AD4498  50 m  2:56.80   
25  1766  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  2:58.05   
26  1814  Norén Sophia  1998  SS04  AN9698  50 m  2:58.75   
27  1521  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  25 m  2:43.39   
28  1594  Nilsson Julia  1999  SPÅRVÄGEN  AM0699  25 m  2:46.49   
29  1518  Brolund Vilma  2001  SK NEPTUN  AO9801  25 m  2:46.57   
30  1585  Fährlin Agnes  1998  SPÅRVÄGEN  AR1498  25 m  2:49.66   
31  1699  Andreasson Josephine  1999  TUREBERG  AP7299  25 m  2:49.66   
32  1620  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  2:50.63   
33  1826  Carlbom Amanda  2000  SPIF SF  BB8200  25 m  2:52.05   
34  1764  Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  25 m  2:52.38   
35  1616  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  25 m  2:53.16   
36  1579  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  25 m  2:53.30   
37  1483  Holm Johanna  1996  HS  AI7896  25 m  2:40.59  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 juni 2015 
Licensierad till: Stockholms Simförbund  Utskriftstid  14:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner