Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
08:09 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
121 |
3 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
1:28.11 |
37 |
4 |
Rosa IL Wol Jensen |
2004 |
0486AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:27.34 |
221 |
5 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
50m |
1:27.93 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
19 |
1 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:25.98 |
17 |
2 |
Anna Eliasen Dehlholm |
2004 |
0462AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:24.06 |
98 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:22.37 |
227 |
4 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
50m |
1:21.23 |
148 |
5 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
|
A6 |
|
50m |
1:21.29 |
102 |
6 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
50m |
1:22.47 |
12 |
7 |
Maya Solvej H. Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:24.73 |
190 |
8 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:27.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Clara Sass Husum |
2004 |
0474AM |
A6 |
|
50m |
1:20.85 |
14 |
2 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.11 |
62 |
3 |
Emilie Schmidt-Lund |
2003 |
0368AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:19.93 |
109 |
4 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:18.29 |
179 |
5 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:18.81 |
39 |
6 |
Rosemarie Koch |
2004 |
0416AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:20.04 |
80 |
7 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
VORDINGB |
|
50m |
1:20.83 |
128 |
8 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:21.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
54 |
1 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.36 |
28 |
2 |
Nora Hertel |
2003 |
0362AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:17.08 |
203 |
3 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:16.48 |
67 |
4 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:15.45 |
254 |
5 |
Frida Uldall |
2003 |
0364AJ |
HILLERØD |
|
50m |
1:16.04 |
46 |
6 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:16.49 |
214 |
7 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
50m |
1:17.30 |
103 |
8 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:18.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
141 |
1 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
50m |
1:14.90 |
184 |
2 |
Camilla Friis |
2001 |
0146AV |
GLADSAXE |
|
50m |
1:14.50 |
108 |
3 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:12.76 |
45 |
4 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.11 |
21 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:12.18 |
188 |
6 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
1:14.00 |
99 |
7 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
1:14.52 |
124 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
1:15.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
51 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.53 |
167 |
2 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
50m |
1:07.87 |
84 |
3 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:06.27 |
174 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
1:02.93 |
76 |
5 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
50m |
1:05.80 |
213 |
6 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.44 |
15 |
7 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:09.07 |
129 |
8 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
50m |
1:11.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
1:09.48 |
157 |
2 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
A6 |
|
50m |
1:07.86 |
118 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:06.20 |
86 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:02.29 |
26 |
5 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:03.97 |
145 |
6 |
Cæcilie Buchholt Johansen |
2001 |
0152AB |
A6 |
|
50m |
1:06.76 |
91 |
7 |
Julie Stampe Meier |
2001 |
0166AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:08.69 |
92 |
8 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
1:10.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
1:09.45 |
209 |
2 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:07.57 |
222 |
3 |
Astrid Ulrich-Jørgensen |
2002 |
0286AK |
GLADSAXE |
|
50m |
1:06.18 |
90 |
4 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:01.97 |
75 |
5 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
50m |
1:03.57 |
255 |
6 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
1:06.52 |
158 |
7 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
A6 |
|
50m |
1:08.01 |
256 |
8 |
Ulrikke Veje |
2002 |
0258AK |
HILLERØD |
|
50m |
1:09.97 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:09 |
|