Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2015
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2015 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
08:09 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 maj 2015 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
3 |
Ditte Jensen |
2005 |
0508AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:51.65 |
98 |
4 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:50.05 |
7 |
5 |
Anna Leopold Brandt |
2004 |
0478AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:51.27 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:47.27 |
221 |
2 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
50m |
3:46.90 |
1 |
3 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:41.93 |
55 |
4 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:37.82 |
198 |
5 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:40.88 |
68 |
6 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:43.83 |
200 |
7 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
50m |
3:47.04 |
13 |
8 |
Nichole Juul Bømler |
2005 |
0548AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:47.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Anna Eliasen Dehlholm |
2004 |
0462AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:33.70 |
199 |
2 |
Laura Kjørtsholtsen |
2004 |
0428AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:31.40 |
102 |
3 |
Karla Marie Fæster |
2004 |
0446AG |
BIRKERØD |
|
50m |
3:29.97 |
39 |
4 |
Rosemarie Koch |
2004 |
0416AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:28.50 |
52 |
5 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:29.19 |
212 |
6 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
50m |
3:30.25 |
121 |
7 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
3:32.74 |
11 |
8 |
Carmen Bach Byrholt |
2004 |
0408AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:35.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
74 |
1 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:26.67 |
19 |
2 |
Coco Lee Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:25.45 |
140 |
3 |
Matilda Colley |
2003 |
0344AG |
A6 |
|
50m |
3:22.10 |
180 |
4 |
Sophia Bøttger |
2004 |
0424AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:18.72 |
14 |
5 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:21.63 |
12 |
6 |
Maya Solvej H. Bärmann |
2004 |
0498AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:23.72 |
190 |
7 |
Emma Hansen |
2004 |
0434AM |
GLADSAXE |
|
50m |
3:25.83 |
37 |
8 |
Rosa IL Wol Jensen |
2004 |
0486AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:28.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:16.78 |
54 |
2 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:14.43 |
238 |
3 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
50m |
3:13.33 |
153 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
A6 |
|
50m |
3:10.75 |
28 |
5 |
Nora Hertel |
2003 |
0362AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:12.31 |
141 |
6 |
Louise Dahl |
2003 |
0362AN |
A6 |
|
50m |
3:13.86 |
30 |
7 |
Rebecca Hoeck |
2004 |
0488AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:16.65 |
64 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:18.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
100 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
3:08.62 |
99 |
2 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
50m |
3:07.47 |
46 |
3 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:05.10 |
130 |
4 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
3:01.12 |
67 |
5 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:04.05 |
33 |
6 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:06.79 |
129 |
7 |
Mille Pedersen |
2003 |
0392AO |
ALLERØD |
|
50m |
3:07.81 |
62 |
8 |
Emilie Schmidt-Lund |
2003 |
0368AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:09.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
103 |
1 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:58.91 |
124 |
2 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
50m |
2:58.72 |
42 |
3 |
Silke Siff Larsson |
2002 |
0268AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:57.64 |
4 |
4 |
Emilie Bast |
2002 |
0252AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:51.82 |
184 |
5 |
Camilla Friis |
2001 |
0146AV |
GLADSAXE |
|
50m |
2:55.47 |
21 |
6 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:58.52 |
236 |
7 |
Caroline Veggerby |
2003 |
0318AN |
VI39 |
|
50m |
2:58.75 |
45 |
8 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
3:00.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Victoria Leth |
2002 |
0236AO |
GLADSAXE |
|
50m |
2:50.64 |
172 |
2 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:44.91 |
248 |
3 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
HILLERØD |
|
50m |
2:36.56 |
164 |
4 |
Ingrid Bo Andersen |
2001 |
0126AC |
ROSKILDE |
|
50m |
2:31.02 |
155 |
5 |
Katja Korbo Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
2:35.41 |
115 |
6 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.61 |
146 |
7 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
50m |
2:48.26 |
51 |
8 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:51.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:49.94 |
76 |
2 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
50m |
2:42.32 |
175 |
3 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
2:35.96 |
89 |
4 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
2:29.30 |
24 |
5 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:31.54 |
118 |
6 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:38.42 |
29 |
7 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:47.80 |
97 |
8 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:51.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
2:49.91 |
178 |
2 |
Zenia Aarestrup |
2001 |
0104AS |
GLADSAXE |
|
50m |
2:42.32 |
88 |
3 |
Camille Erichsen |
2001 |
0192AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:35.73 |
86 |
4 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
2:27.00 |
84 |
5 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:31.09 |
168 |
6 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
2:36.62 |
15 |
7 |
Clara Carlquist |
2003 |
0314AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:45.41 |
144 |
8 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
A6 |
|
50m |
2:50.75 |
Oprettet af WinGrodan 1.23.05 |
Udskriftsdato |
03 maj 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:09 |
|