Program för Serneke International
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
Serneke International |
|
Utskriftsdatum |
04 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
Alingsås |
|
Utskriftstid |
20:41 |
|
|
Arrangör |
Alingsås SLS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 september 2015 |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim C D pojkar |
Finaler (10) |
Sponsor: Wicote |
11 - 12 år: Tang Xiaoang (1999) 1:19.97 2011-09-10 |
13 - 14 år: Emil Hassling (2000) 1:07.80 2014-09-06 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
289 |
2 |
Filip Carlqvist |
2004 |
AS7104 |
VARBERG |
|
25m |
|
125 |
3 |
Daniel Saied |
2003 |
AW3503 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
129 |
4 |
Otto Thelin |
2001 |
AZ3301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
121 |
1 |
Fredrik Pettersson |
2003 |
AW1503 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
109 |
2 |
Oscar Ljungqvist |
2002 |
AQ5702 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
63 |
3 |
Vadim Nezhigay Rabochiy |
2004 |
AG0704 |
ELFSBORG |
|
25m |
|
108 |
4 |
Nicolas Liu |
2003 |
AR4703 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
25 |
5 |
Philip Lindgren |
2004 |
AM2304 |
ALINGSÅS |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
342 |
1 |
Jack Gardiner |
2004 |
AR8904 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
179 |
2 |
Markus Rydgren |
2003 |
AM3303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
|
271 |
3 |
Alvin Magnusson |
2004 |
AF1904 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:09.44 |
212 |
4 |
Isak Silow |
2002 |
AV1102 |
MARIESTAD |
|
50m |
2:14.02 |
299 |
5 |
Samuel Lövenklev |
2003 |
AU7703 |
VARBERG |
|
25m |
|
98 |
6 |
Lukas Jebsen Setterberg |
2003 |
AW2503 |
GÖTEBORG |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Jesper Figas |
2003 |
AH5303 |
ALINGSÅS |
|
25m |
2:06.83 |
257 |
2 |
Jesper Franzén |
2002 |
AG3902 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:01.46 |
139 |
3 |
Filip Martinsson |
2003 |
AK8703 |
KARLSBORG |
|
25m |
1:55.65 |
110 |
4 |
Love Mellegård farstén |
2003 |
AS9503 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:57.90 |
26 |
5 |
Victor Lindgren |
2002 |
AB1902 |
ALINGSÅS |
|
25m |
2:03.64 |
130 |
6 |
Lorand Vari |
2002 |
AK7502 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:08.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
99 |
1 |
Oscar Jebsen Setterberg |
2001 |
AT6501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:52.28 |
27 |
2 |
Arvid Lindmark |
2002 |
AB3902 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:51.54 |
3 |
3 |
Noel Bohlin |
2003 |
AM4903 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:48.45 |
223 |
4 |
Isak Andersson |
2003 |
AR0503 |
SKENE SIM |
|
50m |
1:51.21 |
275 |
5 |
Love Offrell |
2004 |
AG1104 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:51.79 |
176 |
6 |
Jesper Ring |
2003 |
AF6103 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:53.33 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
327 |
1 |
Mats Rehn |
2002 |
AW8902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:46.64 |
319 |
2 |
Emil Curlow |
2002 |
AO7902 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:45.81 |
191 |
3 |
Alfred Thunell |
2002 |
AI9902 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:43.44 |
24 |
4 |
Hampus Klebom |
2004 |
AC4504 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:45.74 |
294 |
5 |
Hugo Huldén |
2004 |
AC4704 |
VARBERG |
|
25m |
1:46.11 |
341 |
6 |
Linus Friberg |
2004 |
ap8104 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:47.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
190 |
1 |
Viggo Thomsen |
2004 |
AE4904 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:43.10 |
329 |
2 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:39.96 |
164 |
3 |
Oliver Larsson |
2001 |
AU1301 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:36.17 |
118 |
4 |
Johan Olsson Fagerberg |
2001 |
AR8301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:38.05 |
91 |
5 |
Sam Heidarpour |
2004 |
AR6504 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:41.83 |
173 |
6 |
Rasmus Pedersen |
2003 |
AQ7303 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:43.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
148 |
1 |
Dzevad Celikovic |
2001 |
AH8901 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:33.26 |
338 |
2 |
Linus Pettersson |
2002 |
AC3902 |
SVENLJUNGA |
|
25m |
1:31.87 |
251 |
3 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:29.58 |
133 |
4 |
Philip Zasowski |
2002 |
AM5302 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:31.27 |
189 |
5 |
Casper Svärd |
2001 |
AC0101 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:31.98 |
315 |
6 |
Dennis Andersson |
2001 |
AU0701 |
FALKENBERG |
|
50m |
1:34.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
71 |
1 |
Kevin Söderqvist |
2004 |
AF9704 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:40.07 |
301 |
2 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
1:35.13 |
221 |
3 |
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
RONNEBY SS |
|
25m |
1:32.01 |
10 |
4 |
Noah Emanuelsson |
2003 |
AI8703 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:34.29 |
85 |
5 |
Loke Egnell |
2003 |
AR2703 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:37.26 |
258 |
6 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:40.73 |
|
|
Heat 10 (10) (13 - 14 år) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
151 |
1 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
25m |
1:25.59 |
244 |
2 |
Daniel Öhman |
2002 |
AL9302 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:23.20 |
140 |
3 |
Ted Niklasson |
2001 |
AD4701 |
KARLSBORG |
|
25m |
1:22.21 |
259 |
4 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:23.18 |
323 |
5 |
Martin Ettberger |
2001 |
AT8101 |
FALKENBERG |
|
25m |
1:23.21 |
278 |
6 |
Jonathan Seanderdahl |
2002 |
AJ0702 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:28.60 |
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
04 september 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene |
Utskriftstid |
20:41 |
|