Startliste for DM-L & DJM-L
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
DM-L & DJM-L 2015 |
|
Udskriftsdato |
05 juli 2015 |
|
|
Stævne by |
Bellahøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:19 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 juli 2015 |
|
|
|
|
Løb 10, 400m Frisvømning Damer |
Indledende (6) |
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 |
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
480 |
2 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
OSK |
|
50m |
4:52.07 |
108 |
3 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
50m |
4:51.27 |
534 |
4 |
Frederikke Jensen |
2000 |
0002AC |
TRITON B |
|
50m |
4:48.68 |
211 |
5 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
HILLERØD |
|
50m |
4:50.12 |
452 |
6 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
4:51.29 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
325 |
1 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
50m |
4:44.69 |
384 |
2 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
50m |
4:41.81 |
17 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
4:41.36 |
560 |
4 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
VAT CPH-MK |
|
50m |
4:40.23 |
4 |
5 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
50m |
4:41.01 |
514 |
6 |
Smilla Lyhne |
2000 |
0046AL |
THISTED |
|
50m |
4:41.64 |
89 |
7 |
Anne Sofie Gadfelt |
1999 |
9948AE |
FARUM |
|
50m |
4:44.11 |
216 |
8 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
50m |
4:47.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
252 |
1 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
0048AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:38.75 |
67 |
2 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ESBJERG |
|
50m |
4:37.76 |
464 |
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
4:37.06 |
481 |
4 |
Isabella Drest |
1999 |
9968AO |
OSK |
|
50m |
4:36.40 |
3 |
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
50m |
4:36.91 |
58 |
6 |
Matilde Kjeldsen |
1999 |
9984AV |
AGF |
|
50m |
4:37.62 |
420 |
7 |
Anne Huse Gaarde-Hansen |
1999 |
9998AB |
ALLERØD |
|
50m |
4:38.31 |
432 |
8 |
Thit Bondo |
2000 |
0068AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:39.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
565 |
1 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
50m |
4:36.12 |
595 |
2 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
TRITON V |
|
50m |
4:35.25 |
544 |
3 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
4:34.44 |
490 |
4 |
Laura Glerup Jensen |
1998 |
9854AV |
OSK |
|
50m |
4:32.75 |
232 |
5 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:34.41 |
151 |
6 |
Julie Oxenvad |
1997 |
9744AP |
HSK |
|
50m |
4:34.84 |
564 |
7 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
50m |
4:35.56 |
343 |
8 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
LYNGBY |
|
50m |
4:36.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Jackie Gade |
1998 |
9836AS |
AALBORG |
|
50m |
4:31.46 |
300 |
2 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
KVIK |
|
50m |
4:29.30 |
328 |
3 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
4:26.03 |
422 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:15.26 |
110 |
5 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
50m |
4:24.63 |
421 |
6 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
4:27.42 |
205 |
7 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
50m |
4:30.16 |
513 |
8 |
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
0042AL |
THISTED |
|
50m |
4:32.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
314 |
1 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
50m |
4:31.23 |
349 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
50m |
4:28.64 |
433 |
3 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
4:25.51 |
375 |
4 |
Julie Aglund Lauridsen |
1996 |
9692AF |
TRITON B |
|
50m |
4:14.29 |
435 |
5 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
BIRKERØD |
|
50m |
4:21.02 |
136 |
6 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
50m |
4:26.79 |
320 |
7 |
Emma Wael |
1993 |
9374AL |
KVIK |
|
50m |
4:29.55 |
462 |
8 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
4:31.57 |
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 |
Udskriftsdato |
05 juli 2015 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:19 |
|